Malá sa vôbec nechce maznať. Je to normálne?

susik77
11. únor 2009

Ahojte, rozmyslam ci je toto normalne: mala sa nam skoro nikdy nepozera do oci, ked si ju zoberieme na ruky, ani sa nechce maznat ani tulit. Ona je strasne ziva, chce sa stale nosit ale skor jej sluzime ako podstavec aby videla na obrazky al. kalendar, prip. na policky...Je to normalne? Ona je inak taka nekludna uplne od malicka. Ked vidim tie deti vo filmoch ako kludne lezia rodicom v naruci, tak normalne neverim, ze to existuje. Ked si ju pritulim, hned sa mi trha dole. Vcera som tusim v starsom cisle Maminky citala o Aspergerovom syndrome a tam to bol jeden z priznakov, tak ma napadlo, ci to nahodou mala nema...Pozera sa mi do oci, len ked sa blaznime a som tesne nad nou, ked mame oci v jednej urovni.
Inak je dost ziva, dost rozprava aj je spolocenska. Ked vidi ine deti, tak sa dost predvadza.

strociatka
11. únor 2009

ahoj susik, ani ako odbornik na detsku diagnostiku pervazivnych vyvinovych poruch (kam zatial aspergerov syndrom patri) by som si s tvojho pozorovania nedovolila tvrdit, ze tvoje dietatko je tym postihnute. Na to treba ovela viac symptomov a hlavne starsi vek, je este primalicka

strociatka
11. únor 2009

inak pozeranie do oci byva malokedy jednoznacnym symptomom pre aspergera, tam su napadne trosku ine ukazovatele kvalitativneho charakteru, tak sa zatial neplas, ale skus si vsimat jej komunikaciu, vztah k ludom a aj jej hru

strociatka
11. únor 2009

a napadlo ta, ze moze byt v prvom obdobi vzdoru? vtedy deticky zvyknu vyzerat vselijak, kamoske sa maly v tomto obdobi zdal ako hotovy autista a mozem ti zarucit, ze nie je

susik77
autor
12. únor 2009

strociatka: ona je od malicka taka, akokeby stale v pohybe, u mna ani u manz. v naruci neobsedi, chce napr. ukazovat na obrazky a pod. No, tiez si myslim, ze je skoro. Kedy sa to diagnostikuje?

susik77
autor
12. únor 2009

co sa hry tyka-vydrzi prave dlho davat napr. kocky z jednej krabice do druhej, al. prekladat tabletyb do mycky z krabice do krabice. ale rada sa hra aj na schovavacku.

strociatka
12. únor 2009

najcastejsie a zaroven najskor sa diagnostikuje vo veku troch rokov, ale tiez len suspektne, pretoze sa pod takuto diagnozu u deti v prudkom vyvine nikto nepodpise, to by muselo byt viac ako zjavne. Vobec sa netrap, tvoje pocity dokonale poznam, moja mala bola od narodenia hyperaktivna a od pol roka som bola presvedcena, ze je autistka, vobec nechcela byt na rukych, hned ma odtlacala a kricala, jedine na co som jej bola dobra, bolo, aby som jej nieco dociahla co chcela a teraz sa to velmi zmenilo a ja si malu uzivam, dokonca hocikedy pride sa len tak pomojkat. Predpokladam, ze tvoja mala sa momentalne tak velmi zaujima o okolie, ze jednoducho na ine nema cas

strociatka
12. únor 2009

najlepsim odbornikom na tvoje dieta si vsak ty, a preto ak budes mat tieto pochybnosti aj vo veku dvoch rokov a viac tvojej malej a pridaju sa k tomu aj ine symptomy (zvlastna rec, netypicka hra) urcite vyhladaj odbornika, najlepsie skuseneho detskeho psychologa, zatial jej vsak dopraj cas, vela lasky a trpezlivosti, este vas cakaju obdobie budovania identity a samozrejme obavane obd vzdoru (vtedy sa deticky javia vselijak)

susik77
autor
12. únor 2009

strociatka, diky moc 🙂 moja mala sa mi od narodenia javi asi rovnako ako tvoja 🙂 tiez mi pripadala hyperaktivna. Ale mozno je len taka huzevnata a ziva 🙂

alon111
12. únor 2009

moja mala sa tiez nechcela pochovat ,stale ked som si ju vzala na ruky tvarou ku mne tak sa mi sama otocila chrbtom od mala.na kolenach nam tiez sediet nechcela a ked sa nam narodil syn tak nejako prisla sama na to ze je to prijemne a teraz sa od nas nevie odlepit.treba len pockat jej to zacne chybat a pride sama.prisla na to ze sa o nas uz musi delit tak a asi zacala ziarlit.teraz si to vychutnavame spolu

lienka79
12. únor 2009

ja si myslim,ze netreba hned za kazdou "odchylkou" od knizky hladat nejaky syndrom a pod..aj ked chapem,ze si znepokojena..
Ver...je to normalne a mala uz nie je babatko, kt.by sa maznalo
Nas je tiez odmalicka taky..zriedka sa da potulit,pomojkat,hned sa vrti..skratka to nema rad a treba to respektovat...myslim,ze ked jej davas najavo lasku, aj dotykmi..mala casom,vekom,tomu na chut pride...Nas,cim je starsi,viac to chape a je viac pritulnejsi...ale ziaden mazanek...A mne sa da potulit ovela menej,ako muzovi..napriek tomu,ze s nim travim viac casu 😎 😅

susik77
autor
12. únor 2009

lienka: mna vcera vystrasil ten clanok, lebo som videla asi 2 veci na malej, ze to ma aj ona. este aj kvoli tomu, ze nej. crty mam aj ja, aj mm 😎 teda skor v detstve, uz sme z toho asi vyrastli 😎

susik77
autor
12. únor 2009

manzel sa tiez vcera smial, ze ten syndrom sedi na 50% ludi co pozna 😎

margaretka11
12. únor 2009

Susik aj naša Simonka bola taká, nechcela sa vôbec maznať, ja som z nej častokrát mala pocit, že ma len útrpne znáša. Koľkokrát začala pišťať len aby som ju pustila (ešteže Simonko je od narodenia taký mojko lebo inak neviem, kam by som tú všetku lásku nasmerovala...teda okrem manžela samozrejme 😀). Ale v poslednej dobe, je to možno mesiac, zrazu sa príde aj Simonka pomojkať, keď sa s bračekom pobijú tak u mňa hľadá ochranu a dokonca jej nerobí problém prísť si po pusiny, čo teda predtým nehrozilo. Ona je dosť živá osôbka, rada objavuje nové veci a na prejavovanie citov nejak nemala donedávna čas. A zrazu zmena. Z mojej skúsenosti by som povedala, že to maznanie príde aj na tvoju Veroniku, chce to len čas 🙂 😵

sonulik1
12. únor 2009

susik77 jak keby si pisala o nasej malej 🙂

kllamarka
10. lis 2009

Ahojte, prave som hladala na internete, ze mame podobny 'problem' a normalne mi odlahlo, ze nie sme v tom sami a ze nemame daku poruchu.
Mala je zive striebro a veru tiez ked ju vezmem na ruky tak hned sa odtahuje alebo natahuje za niecim, pripadne
strasne kruti hlavou co by kde zaujimaveho mohla vidiet (ked to zbada samozrejme sa odtahuje prec).
Ze by sa mi pozrela sem tam do oci...a nechala sa mojkat, nehrozi.
Este obcas ked ju vezmem z ruk tatovi..tak krici a taha sa spat, ale to skor asi koli tomu, ze ma 2 metre a sa jej paci tak vysoko 🙂
Na kolenach nevydrzi...a neexistuje ze by sme spolu napr v naruci lezali a citali v klude knizku alebo pod.
Ma 10 mesiacov. Je taka od narodenia.
Kamaratka ma opak nasej malej...kludne dievcatko, co sa vkuse mazna a líška. Nenormalne jej to zavidim kolkokrat.
Uz ma aj napadlo, ze to bude asi koli tomu aka je ziva a vs. ju zaujima. Budeme musiet pockat az sa zkludni...ak to niekedy bude :((

cavokjanka
3. srp 2018

@kllamarka
@margaretka11
@susik77
@lienka79
Ahojte, po dlhom čase chcem obnoviť diskusiu. Mame doma rovnaké živé striebro čo sa nepozerá do oči a netuli len na všetko ukazuje a všetko chce. A zároveň sa chce stále nosiť aby mala lepší výhľad na viac veci.... tiež má vystrašil spomínaný syndróm. Prosím ako ste na tom s takýmto odstupom času? Hanka je hlavne taká že sa nepozerá do oči nikomu všetkým len hneď ukazuje čo iné chce...keď je unavená platí to dvojnásobne. Všetkým ďakujem za Odpovede!!!