Malá si neodříhne a večer pak brečí

key25
19. únor 2013

Ahoj holky,

malé jsou 5 dní a kojím.Jsem prvorodička tak jěště vše neumím.Po kojení zhruba 5 min na jedno prso nechávám malou chvíly odpočinout a poté kojím z druhého prsa.At dělám co dělám malá nechce krkat přečetla jsem návody polohy ale nepomáhá a večer nam pak i 3 hodiny brečí.Masíruju bříško ale pravidelně od 22 :00 do 2:00 brečí ☹také jsem se chtěla optat když mam kojit po 3 hodinách jak nejlépe malou vzbudit příjde mi že málo jí omlouvám se za takový blbý dotazy ale nevím si rady

maruja
19. únor 2013

@key25 Ahoj, některá miminka krkat nechtějí, ani moje holky nekrkaly. Ta starší vydržela plakat i 5hodin a nic nepomáhalo, kapky, masírování, nic. Pak jsem se dozvěděla, že pomáhá kojit jen na jedno prso na jedno kojení a další kojení z druhého prsu. Dvojčata tak kojím a takové problémy neměli a prospívají i lépe.
Pokud tvoje malá prospívá dobře, v noci bych jí nebudila, když spí nechat spát. vzbudila bych třeba až po 6hod.

missymici
19. únor 2013

@key25 Ahoj,muj maly taky neumel krkat byl na UM... a taky pekne brečel.
holka ta zase pravy opak,krkne si i pocas jidla,kojim jedno kojeni cele z jedno prsua druhé kojeni z druhého,kdyz byla plne kojena
(bez prikrmu) tak jsem vecer dokojila ještě z druhého,kdyz mela hlad.
Rozhodne ji nebudit,rekne si sama az bude mit hlad,..nemej strach.Bud rada ze ještě v klidu umi dele spat,... za par tydnu to uz muze byt jinak. (ale nemusi)

PS: skoušela si při íhnutí potlapavat po zadičkacj smetrem od zadečku na horu ke krku? u nas to nekdy pomohlo ale trvalo to ....
🙂

missymici
19. únor 2013

@key25 omlouvam se za překlepy

chazyova
19. únor 2013

Ahojky, už se tím můžu pyšnit, ale taky jsme měly takové problémy ze začátku asi těch prvních 14 dní. 😖 Teď se nám to plakání ustálilo jen díky tomu, že jsem změnila způsob kojení. Říhnutí nám vždycky nejde, ale zjistila jsem, že když malou položím na chvilku na bok a pak ji vezmu do ruky, že to z ní krásně vylítne.
Každopádně koj jenom z jednoho prsa a další kojení z druhého prsa!!! Jinak se malé potká v žaludku přední mlíčko a to ji tam zkvasí a tím pádem ji to bude dělat bolístka v bříšku. Jenom tak pro zpestření, my kojíme až 30 minut á 2 - 3 hodiny. A taky jsem budila na doporučení z porodnice, ale je to hloupost. To jsem pochopila až po změně stylu kojení. 😉
Funguje nám to takto: Malou nakojím (pokud má v plínce, tak ji přebalím před kojením.. jinak ji nechám u prsa asi 20 minut a pak ji jdu přebalit - většinou se pokandí), a pokračuji v kojení dokud se sama nepustí, nebo neusne. Čekám jestli říhne, pokud ne dám ji do postýlky na bok. My teda spíme jedině na boku, protože zase trpíme díky nekrkání na blinkání. Ale vzhledem k tomu, že dneškem počínaje máme dečku na kyčle, nám boky skončí. 😠 Ale ze začátku jsem taky byla bezradná. Nakonec jsem zjistila, že plakala kvůli nedojedení i když přibývala, ale ona neměla ten pocit plného bříška.

key25
autor
25. únor 2013

děkuju za odpovědi vyzkouším 🙂