Malá "vzteklinka", nic nepomáhá. Co s ní?

martinka78
24. únor 2010

Ahoj, nevím jestli tady je podobné téma, ale máme už asi 14 dní problémy s dcerkou (2 roky a 4 měsíce), začíná strašným způsobem zlobit a nepomáhá nic, skoro se pereme při oblékání, při svlékání, kamkoliv jdeme nechce, odtamtud taky nechce, koupat se nechce, pak nechce z vany, nechce pyžamko.... - po zemi se teda Adélka neválí,ale křičí, už jsme jí i na radu kámošky strčili pod studenou sprchu, ale stejně se vzteká a křičí, "hodná budu", ale není, vyhrožujeme jí všelijak (od sebrání dárků Ježíškem po nedostání čokoládky), ale když to na ní přijde tak jí nemůžeme třeba zvládnout ani s manželem (2 kamarádky mají skoro stejně staré děti a dělají to taky), co s ní?

knobloska
24. únor 2010

Martinka sama tady v tématu "je to v povaze......" řeším něco podobného. Koupila jsem si bezva knížku, napíšu název až se malá vyspí. Někdy není od věci navštívit odborníka, není to ostuda a asi se tím leccos rychle vyřeší.
Teď jsem si to představila, co popisuješ, teda to musí být hrozný, měla bych nervy v kýblu. Asi jsem moc nepomohla, co....písnu aspoň tu knížku.

martinka78
autor
24. únor 2010

knobloska - děkuju, já jsem to tady projížděla a zjistila jsem, že tady podobné téma je, takže se mrknu tam, asi jsem založila nové téma moc rychle 😅 ale podle názvů témat mě to vůbec nenapadlo, takže hned zamířím jinam..

rencata
24. únor 2010

Marti, my měly to období taky, ale trvalo naštěstí jen pár dnů... Ťed na Marušku zabírá, když začne něco takového dělat, pomalu na ni klidným hlasem mluvit a říkat jí, že tohle ji nepomůže a že maminka na nic taky nekřičí, tak proč křičí ona na maminku, že to maminku mrzí, když je Maruška taková a že z toho bude smutná. Momentálně to zabírá, protože se s ní fakt poslední dobou nádherně na všem domluvím, je to taková moje malá kamarádka. Zjistila jsem, že na ni opravdu zabírá spíš takové to kamarádské slovo, klidné vysvětlování než direktivní nařizování nebo vyhrožování. Musím to ale zaklepat 😀 Tak to třeba zkus taky, třeba to bude pro ni změna a ona se zaposlouchá a uklidní 🙂 Ale každé dítko je jiné, za zkoušku však nic nedáš!! HOdně zdaru!!!

ria80
24. únor 2010

U nás je to přesně to samé,asi poslední 3 týdny a začlo to snad ze dne na den.taky už nám docházejí síly.

martinka78
autor
25. únor 2010

rencata - děkuju, zkusíme to taky takhle. Ale musím říct, že včera byla milionová, asi si trošku uvědomila, že opravdu v úterý zlobila a ani včera nezkoušela škemrat o čokoládku, byla hodná, nevztekala se, k babičce jsme mohli vyrazit úplně v klidu, večerní koupání bylo taky fajn a dneska jsme byly s kámoškou venku (má holčičku o 2 měsíce mladší a taky si tím prošla před Vánocema) a musím říct, že Adélka byla suprová, Eliška (dcera kamarádky) zlobila a vztekala se a Adélka na to jen koukala říkala, "eli zlobí" a naštěstí to po ní neopakovala, takže klepu na co se dá, včera to bylo fakt úplně to naše starý hodný mimi a dneska zatím taky, jen jsem se trošku praly když jsem jí dávala spinkat, ale to je vždycky trošku problém...

rencata
25. únor 2010

Marti, ono si obdobím vztekání projde snad každé dítko a každá maminka 🙂 PRostě to chce nějak přečkat v klidu, i když věřím, že to může být někdy náročné. Přeji další pohodové dny 🙂

romi73
25. únor 2010

dneska jsem si koupila Nejšťastnější batole na světě. a hned jsem na svou vztekající se dcerku (přebalit? nemožné bez vztekání, zdrhání, hraní divadýlka... apod.) zkusila tu Karpovu batoletštinu. a to jsem teda čučela jak rychle se zklidnila 🙂 a pak ještě jednou když chtěla celý balík plín na hraní a já jí ho nechtěla sundat ze skříně. měla náběh na kvalitní záchvat vzteku. téměř okamžitě byla v klidu a šla si číst. teda nevím, jak by to fungovalo na dvouletý a starší batole, ale u nás to zafungovalo. snad to tak bude i nadále 🙂

prcekpet
27. únor 2010

romi73 - a kdo napsal tu knizku "nejstastnejsi batole"? U nas se vzteka docela uz dlouho, ale tento tyden je to uz neunosne, zacal na verejnosti, podle dr. jsem si ho nevsimala a nechala lezet na chodniku (nastesti zadne psi exkrementy tam nebyly) a po 5 min. to vzdal, ale je to den ode dne horsi. ☹ a dnes jsme s manzelem pouzili studenou sprchu a ho to jeste vic vytocilo a zuril jeste vic. Trvalo to skoro 3/4hodiny nez se sklidnil ☹

gabca1
27. únor 2010

Také jsem si dnes koupila knížku Nejšťastnější batole v okolí napsal Harvey Karp. Vypadá zajímavě. Pročítám a batoletšťinu jsem už zkoušela 🙂 Také se naše vztekající beruška ukidnila 🙂 Tak uvidíme..... Píšou, že batoletština je vhodná pro dětičky do 48 měsíců.

sherry28
27. únor 2010

ženy většinou je období vzdoru kolem druhého roku, ale je to individuální 😉 syn to měl až ve třech, my měli dva roky jako jedny z nejhezčích 😉nedávala bych sprchu ani jiné takové metody...chce to se obrnit a vždy mít nadhled, i když to nejde.... 🙂 není to navždy 😉

prcekpet
27. únor 2010

taky jsem proti sprse, ale tohle byl masakr, to co predvedl...3/4hodiny zuril, sprcha byla cca po 30minutach ☹

ria80
27. únor 2010

Jsem tady psala před třemi dny,že u nás je to krize.Ted tto vypadá,že to trochu polevuje,tak třeba to nejhorší už končí.Uvidíme.Trvalo to asi měsíc a s tím,jak to ted polevuje,se malá začala ptát "a prooč?" jsem si říkala už předtím,jestli se takthle třeba neohlašuje nějaký posun ve vývoji a vypadá to,že to mohlo být ono.
I když,ne že by ted nezlobila,že

martinka78
autor
1. bře 2010

Ahojky,
tak já momentálně strašně moc ťukám na dřevo - naše vzteklé dítko už je od toho úterý co jsme jí strčili pod studenou sprchu a pak si jí asi 2 hodiny vůbec nevšimali - chudinka malá dolejzala a pořád nám nosila knížky, že chce číst a chtěla komunikovat a my jsme teda byli fakt drsný a vůbec si jí nevšímali - je úplně hodná, po vzteku ani památky - opět ťukám. Bez problémů se oblékáme, svlékáme, koupeme... prostě pohoda, ale mám strach, že to je momentálně jen teď, že si třeba Adélka opravdu trošku pamatuje co jsme jí udělali a je v poho, ale ono to určitě ještě časem přijde, protože se vztekají fakt všechny děti..