Malá začala zlobit. Co s tím?

nursik
31. bře 2008

Ahoj, mám 14. měsíční holčičku, doteď byla dost "samostatná", nikdy nebyla velký mazel, ale co s ní poslední dobou děje už nějak nepobírám. Začalo u nás období vztekání, vynucuje si pozornost, v kočáru vydrží tak 10 minut a začne kňučet ( ještě nechodíme ). Vůbec, ale vůbec neposlouchá, vyloženě provokuje, tak jí napomenu a vzdálím od věci, kterou dělá, vrátí se a dělá to pořád, zvýším hlas a opět odnesu, jde to dělat znovu, tak po desátém pokusu už většinou vybouchnu a plácnu přes zadek. Chvilku kníká, ale jde to dělat zase. Prostě na ní nic neplatí.
S jídlem bojujeme od narození, obědy mi úplně bojkotuje, buď zavře pusu a nedostanu do ní nic nebo si to vezme do pusy a začne jídlo prskat všude kolem. To samé i u dopolední a odpolední svačiny. Mlíko pije dobře, ale je velká na to, aby byla jen na mlíku. Absolutně odmítá tvrdé potraviny, to pak jídlo rozmačká v rukou a všude patlá, takže sušenky, rohlíky nebo ovoce či zelenina je všude jen ne v ní.
Poslední dny na sebe poutá pozornost kníkáním, ale průběžně kníká celý den, vůbec si sama nehraje jako dřív, vzteká se v kočáru, což dřív nedělala. Snažím se s ní být většinu dne venku, máme psa, který jí zbožňuje, mezi dětma byla taky v pohodě, vydržela je pozorovat, ale teď jí prostě nic nezabaví, já za celý den nestihnu se ani najíst a večer jsem vyřízená jak fyzicky, tak psychicky. Pokud si chci alespoň chvíli v klidu sednou a vezmu si notebook na klín, tak mi do něj začne strkat, bouchat a řve. Dělá schválnosti, strhává prádlo ze sušáku, strhává si boty, čepici. Teď spí tak hoďku přes den, v noci se hodně budí.
Doteď to bylo sluníčko usměvavý, nebojí se lidí ani zvířat, ale teď se změnila na malýho teroristu 😀 a já to nějak nezvládám. Prostě nevím, jak na ní a každý večer mám pocit, že za chvíli skončím v blázinci . Poradíte?

nursik
autor
11. kvě 2008

Ahojky, a odkud je tvůj manžel a jak jste k sobě přišli 😅 To jsem ale baba zvědavá, co 😀 . Dnešní noc super, vstávalo se v půl devátý a už kňučí, že chce dělat houpíky 🙂

kony
11. kvě 2008

amj, ale vybrali jste moc pěkný jméno 😉 já jen, abych třeba nějak neurazila 😎

nursik, houpíky 😀 to je pěkný, moje mimí zas chce dělat klouzíky, ještěže dostala ten dárek-klouzajdu 😵

á, už se budí po dopoledním spaní, tak se jdem teda klouzat,no 🙂

amj
11. kvě 2008

z afriky, ne...to je nápad 🙂 se všechno dovíš ..počkej 😀
moc pěkný, to jooo, mě bylo tak špatně, když jsem šla rodit, na psaní jsem ani neviděla, a oni po mě chtěli něj. jméno, že mě jinak rodit nepustej.....tak jsem babě řekla, at mi pučí knížku se jmény, že honem neco vyberu, že nemáme vybráno 😀

nursik
autor
11. kvě 2008

Amj, to si děláš prču, že jsi hledala jméno na hekárně v knížce 😀
Ty jo z Afriky, to by mě nenapadlo 😀 Asi puknu zvědavostí 😝
My jsme to dneska po obědě zalomili všichni a malá spala 3 hoďky, ale ještě jsme stihli jet koupit kytky, tak jsem to hned narvala do truhlíků a čekám až mi to všechno pojde 😀 Já jsem fakt zahradnickej antitalent 😎

amj
11. kvě 2008

nursik - ne ne, nedělám. já vůbec nešla rodit, a jméno jsme neměli vybraný, dyt jsem byla v 34tt, mě nikdy nikdo neřekl, že můžu rodit dřív... já to nesledovala. rodit jsem jela od doktora z běžný prohlídky, na kterou jsem si dojela vesele sama ze služební cesty, nic mi nebylo. do tý prohlídky. z ní už jsem šupajdila rovnou do porodnice 😀 😀
tyjo, neblázni, budeš z tý zvědavosti starááááááááááá 😒 😠

petule.h
12. kvě 2008

ahoj, tak jsme zpět z třeboně..omarodili jsme to, navštívili pohotovost v j.Hradci a mě z rýmy zalehli uši, ale jinak bylo pěkně.Tak se budeme kurýrovat 🙂 .Jinak Tomík stačil nasypat 3 dětem písek do hlavy, nakopl psa...atd, takže jsem už jeden den nevydržela a bouchlo to ve mě tak, že jsem brečela asi hodinu zavřená v pokoji, jak už ho nezvládám ☹ , ale už je to ok, prostě jsem to v sobě dusila dost dlouho a snažila se být nad věcí, do toho to těhotenství.Ale opravdu to zlobení vyčerpá co?

amj
12. kvě 2008

petule, a co vám je? nojo, ty do toho to těhotenství, to je náročný, mě uuuuplně stačí ten můj expert. vstávala ve 4,45 jsem uplně dneska hotová... a ona je co? no fit!!!

kony
12. kvě 2008

petule, viry a bacily řáděj, tak ať jste z toho brzy venku!ani se Ti nedivím, že občas nad zlobícím dítkem slzu uroníš, jsi přece těhu, ale já to znám taky, nevim, jestli jsem tak přecitlivělá,a le většinou to taky v sobě dusím a pak buď vylítnu na malou nebo brečím večer v koupelně 😎

teď máme zas dva dny tatina doma , tak bude rušno, mějte se a užívejte sluníčka 😉

nursik
autor
12. kvě 2008

Ahoj holky,
marodům přejeme brzké uzdravení 🙂 . No Peťul, já bych asi vystartovala po mladým a pak si možná pobrečela 😒 . Dneska jsme celý den byly zase venku a jsem ztahaná jak kůň a mladá byla do poslední chvilky čilá, že jsem měla hrůzu, že snad ani spát nebude 😀
Zítra přijede kámoška s malou, tak jsem zvědavá, jak se holky porvou 😝

amj
13. kvě 2008

ahoj všem. my už jsme zas vzhůru. jsem uplně zničená z toho jejího vstávání ☹ jedeme dnes na výlet.tak jsem zvědavá kam to tati vymyslel 😀

petule.h
13. kvě 2008

Ahoj holky,
Nursík: to víš , že jsem ho seřvala a dostal na zadek, ale to pro něj nic není, proto jsem se už dostala do stavu pláče...
Jinak od včera máme teploty 37-39 zatím, ani ven jít nemůžu pač. na slunce nesmíme.mám strašně léků od rýmy po kašel, teplotu...atd, navíc už 4 dny nekadil, já jsem z toho trochu venku z té nemoci, ale hlavně, aby už to skončilo malému.pořád ho nutím do nějakých sirupů a je to pomalu týden, navíc ty teploty mě štvou, pořád srážím. no nic, jdu ho dát spát, je úplně mrtvej...zatím pa

amj
13. kvě 2008

petule - ty sirupy, to je věc co? nechutná jim to, jak viděj lžičku, už jsou v čoudu... to je peklo, když jsou prdolkové nemocný... tak at se Tomášek brzy uzdraví

petule.h
13. kvě 2008

jojo, lžička by u nás ani nešla, já dávám vše z trubičky... 🙂 , rymu zvládá, pač mám rozprašovač olynth a to jde.no je to boj 🙂

nursik
autor
13. kvě 2008

ahojky, tak se Peti brzy uzdravte. My celý den jsme venku, tak jsem vždycky večer ko ☹ . Mládě dneska mělo parádní hysterák, jsem jí zakázala přehrabovat se ve psí misce s granulema, tak se válela asi 15 minut po zemi a hyster jak vyšitej 😖

petule.h
13. kvě 2008

ahoj, no právě, tohle je nejhorší a zvláš´t pro nás matky na veřejnosti, něco zakážeš a děťátko se začne válet po zemi a vztekat se.No a ty musíš trvat na svém příkazu a hledat jinou cestu, to já vím-hrůza 😒 . no malej už spí, zase hořel před spaním, tak zase budu v noci v pozoru.Včera jsem byla u doktorky a teploty mu začali až večer, tak jí zítra brnknu co a jak.Tohle nemám ráda, čekáš co bude ...a kdy to skončí...no hlavně aby se uzdravil, to je jasný

nursik
autor
13. kvě 2008

Peti, mě to doma nerozhodí, ale když jsme mezi lidma, tak bych jí nejradši jednu střihla 😝 Ale zas na druhou stranu ona je mezi lidma celkem v pohodě, takže to není zas tak často.
Držm palce ať je vám líp 😉

amj
14. kvě 2008

nursik - jooo, s tim válením je to super. a nejhorší je, že v tu chvíli nevidí, neslyší a má me zcela na háku, ptz zrovna něco mooooc chce. A lidi koukaj. no síla
petule - at se už brzy uzdravíte, venku jsou pravá letní vedra 🙂 tak at si taky užijete 😀

nursik
autor
14. kvě 2008

Já se jí v amoku prostě nevšímám, nemá vůbec cenu se o něco pokoušet, prostě jí nechám ať se vyřve a pak jedeme dál. Kdybych jí chtěla z té země zvednout, tak je z ní najednou gumová hračka, co ti projede mezi rukama a maximálně by mě v tom afektu akorát jednu střihla nebo možná i já jí, takže takhle je to bezpečnější pro nás obě. Nějak mi chybí víc trpělivosti, ale to asi občas pociťuje každá z nás.

petule.h
14. kvě 2008

nursík: no gumová hračka je správné slovo 🙂 , no mě taky vadí když mi to udělá třeba někde v krámě...nemá cenu to ani řešit, pač trpělivost se snažíme mít všechny a pak jednou bouchneš.Já mu teda na zadek střihnu to jo, ale není to nic platné 😉

nursik
autor
14. kvě 2008

Peti, já jí taky dneska jednu vyšila, dopol jsme byly venku, válela po zemi na štěrku, na písku, tak jsem jí lupla do vany, abych jí umyla a rovnou ve vaně nakrmila. Teď to tak praktikujeme, že jí ve vaně, protože občas jídlo luše, tak jí pak omeju a je čistá a dneska si usmyslela, že v té vaně prostě to jídlo bude plivat a plivat a plivat do vody. Tak jsem jí několikrát napomenula a ona se na mě podívala s plnou pusu a flusla, tak mě ujela ruka, ale asi jí to na ten mokrej zadek muselo bolet, měla tam pak chuděra červený místo 😖

petule.h
14. kvě 2008

nursík: to jsem se pobavila, vidím, že je to všude stejné..naschvály a zkoušejí co vydržíme...a bude hůř 😀

nursik
autor
14. kvě 2008

Ahojky, tak zbytek dne byla jak mílius, asi si to vybrala a pak byla zlatá. Dokonce mě i pusinkovala a mazlila se, což normálně neznáme 😀

amj
14. kvě 2008

holky...ty děti jsou snad všechny stejný 😎 😎 my byly u babičky, tak zlobila celou dobu a předváděla se, a polila celou autosedačku pitím, a na sebe, naschvál to polila, a pak se diví, že se zlobím. Na ni zvýším hlas a ona začne brečet, jak kdybych ji něco dělala...

petule.h
15. kvě 2008

jo to u nás se teda když zvýším hlas nebrečí..před chvilkou jsem se šla juknout do obýváku, malej kouká na krtka a co nevidím, máme celou stěnu za sedačkou pomalovanou modrou voskovkou 🙄 , takže pohoda..

nursik
autor
15. kvě 2008

Holky, koukám na Džamilu a docela se bavím 😀

amj
16. kvě 2008

petule - to znám. mam pomalovanou půlku bytu. ty děti maj celkem talent 😲 budeme v lete malovat - teda já budu malovat, at si odpočinu, když nikdo nebude doma. 😀

kony
16. kvě 2008

ahoj holky 🙂

tak koukám, je to se zlobením všude stejný 😎
Nursik- gumová hračka 😀 opět se bavím, je to přesný!

Petule, nestraš 😲 😎 no, já se na to pomalu připravuju, ale co teď je je to jako v ráji, s jedním raubířem, co až budem mít ty druhý, to bude tepr peklíčko!!!

Já teda záchvaty válení na veřejnosti zatím moc nezažívám, pač Věru ještě vozím často v kočáře, ale jak ta se dokáže vztekat, začne ječet vysokým dvojitým C a mlátit rukama do kočáru, což je taky dost dobrej rámus, no zrovna tuhle v obchodě to udělala a lidi jen zírali, čekali co udělám a bavili se scénou 😠
Jinak taky dělá ty naschvály a zkouší, co já na to, teda ale někdy ji mám chuť takovou vytnout, ale nechci ji moc mlátit, to víte, co kdyby Džamila se svým návrhem (nedejbože) uspěla 😝

petule.h
16. kvě 2008

amj: teda vy mě opravdu nezklamete nikdy 🙂 , jinak u nás to je z malováním ještě na dlouho, počkáme co nám vyvede 2 raubíř a pak se na to vrhnem, my máme barevnej obývák a muselo by se to míchat...atd, nemá to cenu, znáte to, vymaluješ a za týden můžeš znova. Jinak dnes od rána je hodnej, kouká na krtka-zatím...občas do něčeho třískne, ale to nevnímám, už aby byl zdravej a já ho vypustila na zahradu, ale zatím nemůžu ani já, mám zánět dutin a antibiotika, takže to tady spolu odmarodíme 🙂

amj
16. kvě 2008

petule, to moje dítě si to snad čte, co se děje u vás, a pak to praktikuje doma u nás 🙂
ted se rozebehla po obýváku, už je v pyžámku a v ponožkách no a co ujela ji noha, a třískla sebou jak brambora. a řve. tak ji řikám, si máš dávat pozor, a nebul nebo ti přidám at máš proč,..a Josefína brečí a mezi tim brekem říká - mamí bebí, kokej - rozuměj koukej 🙂

nursik
autor
16. kvě 2008

Ahoj holky, tak hlásím, že dneska jsem měla vzorný mimino, teda až na to, že jsem byly poprvý u zubaře a tam řvala jak Tarzan, ale aspoň jí mohl prohlídnout zuby, když ty tesáky na něj cenila 😀 . No a jsme zdravý a zas na podzim na kontrolu 🙂 Příští týden mám sraz s dvouma mamkama a prckama, na 4 dny, tak na nás myslete, ať to ve zdraví přežijeme 😀