Malá začala zlobit. Co s tím?

nursik
31. bře 2008

Ahoj, mám 14. měsíční holčičku, doteď byla dost "samostatná", nikdy nebyla velký mazel, ale co s ní poslední dobou děje už nějak nepobírám. Začalo u nás období vztekání, vynucuje si pozornost, v kočáru vydrží tak 10 minut a začne kňučet ( ještě nechodíme ). Vůbec, ale vůbec neposlouchá, vyloženě provokuje, tak jí napomenu a vzdálím od věci, kterou dělá, vrátí se a dělá to pořád, zvýším hlas a opět odnesu, jde to dělat znovu, tak po desátém pokusu už většinou vybouchnu a plácnu přes zadek. Chvilku kníká, ale jde to dělat zase. Prostě na ní nic neplatí.
S jídlem bojujeme od narození, obědy mi úplně bojkotuje, buď zavře pusu a nedostanu do ní nic nebo si to vezme do pusy a začne jídlo prskat všude kolem. To samé i u dopolední a odpolední svačiny. Mlíko pije dobře, ale je velká na to, aby byla jen na mlíku. Absolutně odmítá tvrdé potraviny, to pak jídlo rozmačká v rukou a všude patlá, takže sušenky, rohlíky nebo ovoce či zelenina je všude jen ne v ní.
Poslední dny na sebe poutá pozornost kníkáním, ale průběžně kníká celý den, vůbec si sama nehraje jako dřív, vzteká se v kočáru, což dřív nedělala. Snažím se s ní být většinu dne venku, máme psa, který jí zbožňuje, mezi dětma byla taky v pohodě, vydržela je pozorovat, ale teď jí prostě nic nezabaví, já za celý den nestihnu se ani najíst a večer jsem vyřízená jak fyzicky, tak psychicky. Pokud si chci alespoň chvíli v klidu sednou a vezmu si notebook na klín, tak mi do něj začne strkat, bouchat a řve. Dělá schválnosti, strhává prádlo ze sušáku, strhává si boty, čepici. Teď spí tak hoďku přes den, v noci se hodně budí.
Doteď to bylo sluníčko usměvavý, nebojí se lidí ani zvířat, ale teď se změnila na malýho teroristu 😀 a já to nějak nezvládám. Prostě nevím, jak na ní a každý večer mám pocit, že za chvíli skončím v blázinci . Poradíte?

petule.h
21. kvě 2008

hurá koťata zachráněna.No hele nursík, to teda nebudeš mít moc hezké počasí, ale co, děti vám alespoń rozkramaří chalupu 😀 .No tady nejsem na té fotce tak krásná 😀 , takže si mě přikrášlete jo 🙂 .Jinak Tomík se na mě celou noc cpal, kníkal..ale dobrý..včera perlil fakt, uvidíme co dnes, okolo 11h dorazí tatínek a pojedeme na kontrolu s malým,a le už je ok, takže zase jen přijedeme před ordinaci, on začne zbytečně natahovat a pak zab 10 min domů spát-doufám 🙂 .Jinak jdu ještě juknout na sekáč na netu a něco koupím-možná www.brumla.cz, v 8h bude nové zboží.Ježiš malej stále spí, malé se mi vrtí dost v břiše...no tak zatím pa

petule.h
21. kvě 2008

tak ona je středa, takže novinky až zítra 🙂 , jsem nějak mimo, jinak malej je vzhůru, tak já jdu udělat snídani a jdu vařit, abych to měla hotové

amj
21. kvě 2008

petule - nakupuješ na tom brumlovi? já koukám ted - nikdy jsem ty str. neviděla, ale vypadá to dobře.
my jedem od rána - mezi hračkama měla schovanej (asi 10 let banán) bleeee... tak jsem hodila hračky do pračky. sedí u pračky a brečí... už asi 10 minut. myla jsem podlahu, natahovala se tak do kýble, že byla celá mokrá, do záchodu mi v nestřežený chvíli - když sem myla tu podlahu - hodila ruličku toaletáku...atd atd.

petule.h
21. kvě 2008

super, amj, jako u nás, vytírat s ním nemohu doteď, leze mi do kýble s mydlinama, chce vytírat a vzteká se, takže to nejde...role papíru v záchodě? 1x týdně, od malička ho láká voda, takže v záchodě se přímo cachtal- te´d už hlavně štětkou...Jinak na brumlovi nakupuju už 2 roky i na sebe a jsem spokojená.Zítra v 8h bude nová várka, jinak já tam mám rezervaci zatím za 1600,- tak zase ty 2000,- zítra určitě udělám, to je hroznej mor.Zítra končí rezervace, vždy si říkám, že už tam nepůjdu a vždy tam jdu a vždy objednám, super je, že rezervaci si můžeš prodlužovat měsíc a po tu dobu tam přihazovat hadříky 🙂 Ale bacha na peněženku...Já mám hadrů...no ježiš

amj
21. kvě 2008

fakt? tak tam zejtra mrknu, dneska už na nás nic, ale větší a menší věcičky super.
no, tak ona vodu nemusí, ale láká ji přesně to, když řeknu že to nesmí, tak jde a udělá to přesně tak.

kony
21. kvě 2008

ahoj holky 🙂
tak jsem tu na skok, Prčice super pochod,fotky zatím nestažený. Dneska byla návštěva, známá s rodinou, tak byl program, Věra nespala, jen asi půl hodky v kočáru, což je naprd, tak vyvádí a už neví roupama, coby, klouzá se na klouzajdě, čím je unavenější, tím víc vyvádí...chudinka, ale okoupem až za cca hodinu...

Petule, koukám, máš obrázek, tak teď už víme , jak vypadáš Ty a Tomík 😉 🙂
Amj, taky novej obr.?(jako obrázek 😀 )

Nursi, to je dobře, že jsi koťátka udala, my jsme kdysi takhle udávali štěnata, taky jsme si je nemohli nechat, nikdo nic, až jsme to zkusili v útulku, ale tam nám je nevzali, pže se prý o ně můžem starat, vzali by je kdyby byly nalezený nebo tak něco...

Holky, já letím klidnit malou, vyvádí jak raubíř, no jo, ještě chvíli musí vydržet, jak nespí, je pak prooooootivná, tak se těším na večer.

Mějte se 🙂

petule.h
21. kvě 2008

no já bych taky ráda aby Tomík usnul do 20h,ale vidím to černě ☹

amj
21. kvě 2008

tak my nespíííímeee! a dlouho nebudem, zas je fit 😒

nursik
autor
21. kvě 2008

Ahoj ženský, tak dítě v pelechu, chlap na cestě domů ze služebky, doma totál bordel a ráno vyrážíme, musím dobalit. Tak dneska při koupání jsem vytáhla špunt, jako že končíme a jdeme ven, tak si ho slečna vzala a rvala zpáty, ale měla smůlu, už padám na hubu, v noci nespala, nakonec skončila se mnou v posteli, asi má radar, že táta není doma, tak prudila tak dlouho, že jsem si jí v jednu vzala k sobě a ejhle, padla jak podťatá 😀
Tak se tu mějte hezky a myslete na nás 😉

amj
22. kvě 2008

nursik -spala taky se mnou, jinak by asi nešla spát vůbec, od 5ti je zas vzhůru a prudí. to bude dneska den 😒 já šla spát v půl noci, no mam dost...

petule.h
22. kvě 2008

budu na tom hůř, tomík vstává sice mezi 7-8:30, ale jak skloubím 2 děti? to už se nevyspím tak rok vůbec 😔

amj
22. kvě 2008

no to asi neee. ale časem to něj rytmus najde 😀 😀 malej bude spát furt tak musíš Tomáška přemluvit aby spal ve stejnou dobu ☹

petule.h
22. kvě 2008

nezapomněla jsi na brumlu, dnes byli pěkné hadříky

nursik
autor
22. kvě 2008

Ahojte, tak noc opět na pěst, šli jsme spát v půlnoci, hned se probrala a řvala dokud jsme si jí nevzali do postele, pak s tátou duo chrápali, takže jsem nemohla zabrat, tak jsem to ve dvě vzdala a šla na gauč, v šest se vstávalo 😠 . Jsem hotová a taková cesta před náma ☹

petule.h
22. kvě 2008

nezávidím, alespoń , že to spaní je u nás fajn. Tom teda spí se mnou teď.Včera usnul okolo 21h(to je pozdě) a vstával tedy v 7h, tak alespoň bude krásně spát přes oběd.Noc byla klidná 😀 .Ale od rána už pár věcí předvedl.Ale normálka, nic zvláštního 😎

amj
22. kvě 2008

petule - zapoměla, nemůžeš do mě kopnout dřív ☹ tak příště - zas ve čt?
nursik - jako u nás. a ted chrápe, jenže já ted neusnu.už sotva vidim. a na hlavě mam bouli, protože jsem se švihla o dveře který někdo nechal otevřený a já si večer nerosvicim světlo 😖

petule.h
22. kvě 2008

a v pondělí od 8h,

amj
22. kvě 2008

ok, už si to píšu do telefonu!!

nursik
autor
26. kvě 2008

Ahoj holky, to jste toho moc nenapsaly 😀
My se vrátily včera, bylo to fajné, ale už jsem byla ráda, že jsme doma, zkoordinovat režim tří dětí je fakt nadlidskej úkol, zvlášť, když některý dítko je rozmazlený 🤐
Ale tu mojí malou potvoru jsem nepoznávala, celý 4 dny mě vůvec nepotřebovala, chovala se ukázkově, akorát se spaním to bylo bledý, spala jsem s ní v jedný mísnosti a jelikož nesměla ani pípnout, aby neprobudila jedno dítko, tak jsem hned musela letěte k ní a nejlépe několikrát za noc a pak už se mi cpala do postele, takže byla vyspalá, ale já ne. A budíček jsme měly mezi 5-6, takže to bylo něco pro mě 😖 Navíc cesta skoro 300 kiláků včera v tom vedru...no jak říkám, jsem ráda, že jsme doma 🙂 Akorát se z ná zase stalo to protivný dítě, ale moná spíš proto, že tam někde lapila rýmu, tak čekám, co se z toho vyklube.

petule.h
26. kvě 2008

Ahoj Nursík, my jsme čekali na tebe víš?
jinak 3 děti jen ok, horší je to opravdu, když jedeme na dovolenoiu a je jich 11 😀

amj
26. kvě 2008

nojo - nazdar nursik - vyletnící jsou tady 😀 😀

nursik
autor
27. kvě 2008

tAk noc nic moc, pořád se budila a k rýmě se jí přidal ještě kašel, takže jsem akorát vytočená, že jsme radši měly zůstat doma 😖

amj
27. kvě 2008

mnooo, tak to je zas blbý, když je chudinka zas nachcípaná. a přitom je taaak hezky. už se uzdravte!!!

petule.h
28. kvě 2008

ježiš, tak to vám nezávidím...jsem ráda, že jsme z toho venku, fakt nebylo moc dobré počasí, to víš, děti se prostě nakazí jeden od druhého rychle, tak jen doufej, aby to nebyla angína, uši...atd 😢

nursik
autor
29. kvě 2008

Tak jsme dneska byly u doktorky, udělala jí výtěry, v pondělí budou výsledky. A tatínek nám zase jede pryč a vrátí se asi až v sobotu, tak jsem z toho nadšená 😠

petule.h
29. kvě 2008

co dělá Váš tatínek? ty jo , já jsem srababa, já bych se tady v baráku asi zbohnila strachy 😔

amj
30. kvě 2008

čau holky. koupily jste mrňatům něco k dětskýmu dni? já měla objednanou takovou kreslící kuličku - místo pastelek, a dneska mi paní volala,že jim nepřijdou 😖 tak musim vymyslet něco jinýho. jsem se těšila, jak mi nebude čmárat po zdi ☹

petule.h
30. kvě 2008

ahoj, nemám nic.. ☹ , koupíme něco po cestě, kdyby ten náš chudáček nic neměl, ale on má pořád něco nového..

nursik
autor
30. kvě 2008

Tatík dělá v Žatci v automobilovém průmyslu a teď mají samé průsery, takže musí sednout do auta a jet 😠 . Já se tu nebojím, jsem už vycvičená. Já včera nechala v lékárně 8 stovek, takže prcek má vybráno. No vlastně jsme jí včera koupili novou plastovou houpačku, takže to bude mít ke dni dětí. Měli jsme klasickou dřevěnou, ale bejčí v tom a já mám strach, že vypadne, tak dostala novou plastovou a je s klaksonem 😀

amj
30. kvě 2008

petule - to je jak u nás, když se mi to líbí, tak to koupim, a pak koukám kolik toho má 😀