Malá začala zlobit. Co s tím?

nursik
31. bře 2008

Ahoj, mám 14. měsíční holčičku, doteď byla dost "samostatná", nikdy nebyla velký mazel, ale co s ní poslední dobou děje už nějak nepobírám. Začalo u nás období vztekání, vynucuje si pozornost, v kočáru vydrží tak 10 minut a začne kňučet ( ještě nechodíme ). Vůbec, ale vůbec neposlouchá, vyloženě provokuje, tak jí napomenu a vzdálím od věci, kterou dělá, vrátí se a dělá to pořád, zvýším hlas a opět odnesu, jde to dělat znovu, tak po desátém pokusu už většinou vybouchnu a plácnu přes zadek. Chvilku kníká, ale jde to dělat zase. Prostě na ní nic neplatí.
S jídlem bojujeme od narození, obědy mi úplně bojkotuje, buď zavře pusu a nedostanu do ní nic nebo si to vezme do pusy a začne jídlo prskat všude kolem. To samé i u dopolední a odpolední svačiny. Mlíko pije dobře, ale je velká na to, aby byla jen na mlíku. Absolutně odmítá tvrdé potraviny, to pak jídlo rozmačká v rukou a všude patlá, takže sušenky, rohlíky nebo ovoce či zelenina je všude jen ne v ní.
Poslední dny na sebe poutá pozornost kníkáním, ale průběžně kníká celý den, vůbec si sama nehraje jako dřív, vzteká se v kočáru, což dřív nedělala. Snažím se s ní být většinu dne venku, máme psa, který jí zbožňuje, mezi dětma byla taky v pohodě, vydržela je pozorovat, ale teď jí prostě nic nezabaví, já za celý den nestihnu se ani najíst a večer jsem vyřízená jak fyzicky, tak psychicky. Pokud si chci alespoň chvíli v klidu sednou a vezmu si notebook na klín, tak mi do něj začne strkat, bouchat a řve. Dělá schválnosti, strhává prádlo ze sušáku, strhává si boty, čepici. Teď spí tak hoďku přes den, v noci se hodně budí.
Doteď to bylo sluníčko usměvavý, nebojí se lidí ani zvířat, ale teď se změnila na malýho teroristu 😀 a já to nějak nezvládám. Prostě nevím, jak na ní a každý večer mám pocit, že za chvíli skončím v blázinci . Poradíte?

nursik
autor
31. kvě 2008

Ahojte, já jsem slaměná vdova, chlap na služebce, malá u sestřenky, tak uklízím, uklízím, uklízím 😀 Ale je tu božskej klid a hlavně to aspoň chvíli zůstane uklizený 😝

amj
31. kvě 2008

nursik..to se máš. já sedim celej den na netu a hledám bydlení... taky blbý 😒

nursik
autor
1. čer 2008

ahoj, copak zase s bydlením? 😒

amj
1. čer 2008

no abych to neměla jednoduchý,žejo...mrkni na volný, do sousedský teror... a budeš vidět. co zas řešim já 😖

nursik
autor
1. čer 2008

Amj, mrknu. Já jsem zas na bendu, dítě od pondělka má rýmu, teď už na ústupu a dneska jí samo prasklo ucho 😢 Volala jsem do nemocnice, tak prý jezdit nemáme, když jí jinak nic není a zítra s ní letím na ORL. A to jsme byly na píchání před měsícem, bych se z toho fakt picnula ☹

amj
1. čer 2008

nursik - jak to vypadá, když to praskne samo???

nursik
autor
1. čer 2008

Tekl jí z toho takovej žlutej hnus spolu s krví ☹
Četla jsem to tvé téma a není na škodu to předhodit médiím 😅

amj
2. čer 2008

nursik - fakt jo? to jsem nevěděla, že to může prasknout samo. a z čeho se ji to udělá? my to nikdy neměly... jen moje sousedka má dítě, a to z věčných zánětu ucha mělo zánět mozk.blan. 😲 😲 já nejsem doktor, tak nevim...píšu jen co jsem slyšela
vid, předhodim jim to asi, mediálním psum. sousedi jsou buzeranti, dneska manža vstával v 5 do práce, nevim, že nepřijde zazvonit když je ještě doma, ale jak slyší, že odjel výtahem už je tu 😖

petule.h
2. čer 2008

ahoj,
amj. to se nedivím, že se chcete stěhovat, tak najděte něco na Praze 10 🙂 , jinak nursík: ucho praskne samo, ale to už musí být šílená bolest..moje kamarádka má kluka, co má s ušima problémy od mala, vzali mu mandle...atd, on už ani neříká, že ho to bolí, pač ví, že by přišlo píchání, tak mu to praskne samo...jinak Nursík: máte očkování na pneumokoka? já jak ho dala, tak mám zatím od píchání pokoj...

amj
2. čer 2008

ahoj petule. proč na P 10?

petule.h
2. čer 2008

nevím, bydlím tady 🙂

amj
2. čer 2008

aha...tak to jooo. do toho jdu 🙂 bych nejdradši 8, mám tu domluvenou školku, práci za barákem, kousek na nákup . jsem tu spokojená. až na ty kur**! moje dítě je celkem hodný, když je takový vedro, nic nechce jíst, ani moc pít..no to je přemlouvání. a furt chce chovat, protože kvůli drahý sousedce chovám od 6 - 8 a večer od 19-22 takže moje dítě furt - vem vem - a ruce natažený nahoru. se chce chovat celou dobu, výborná věc.

nursik
autor
2. čer 2008

Tak jsme zpátky od doktora a máme pneumokoka, takže si můžem gratulovat, že to odneslo jen ucho. Napíše nám potvrzení pro pojišťovnu a budeme ho mít hrazený.
Jo, když se daří, tak se daří 😖
Petule, ona neměla ani teplotu ani neplakala, prostě jí to prasklo aniž by pípla.

amj
2. čer 2008

nursik - fakt jo? jakto???? a jak se to bude léčit? 😲 😲

petule.h
3. čer 2008

jo to známe, my s ušima taky nemáme nikdy teplotu, ale teda řev je 🙂 , naštěstí zatím jen 2x píchané...
tak se hlavně uzdravte 🙂

ikuska26
3. čer 2008

ahojky , nursik, mozem sa spytat, ze akoze vam to moze napisat ze to bude hradit poistovna? podla coho? dakujem, a uz ste maly kolko davok - ockovania pneumokoka, dik....

petule.h
3. čer 2008

ahoj holky, dnes jsem psychicky totálně na nervy...spala bych, motá se mi hlava, tomáš je rozjívenej, nechce spát, naházel do bazénu už asi po 20 plyšové hračky, každý den tam nahází v mžiku kvanta písku...navíc tam naházel i věci na baterky a docela drahé věci...do toho jsem dostala amok, že mi nedorazila karta z banky, takže pro ní musím dojít osobně, pak musím odeslat všechny podklady pro mateřskou, zase jsou nové formuláře...takže pak zase až mi to potvrdí účetní tak zpět na sociálku...nemůžu najít ten formulář na netu, tak jsem vzteklá...do toho mi přišla kolébka, tomík tady s ní už 2 dny z rozloženou tříská a překračuje se, takže jsem jí musela odtáhnout do pkoje, kde se nahromadilo spousta bordelu co se překračuje a mám toho už dost, protože manžel je absolutně v pohodě, nic by se nedělo, moc vše řeším prý...jo možná jo, ale dnes teda bouchám...holky, doufám, že mě to přejde, fakt jsem v ráži 🙂 ale mě štve, že pokud já něco neřeknu, tak se nic neděje, nikdo si ničeho nevšimne a tomík je dítě, takže nějakej písek v bazénu nevidí jako problém....no chápetet to, určitě jo.Musela jsem se vypovídat.Tom tam z něčím zase tříská, tak jdu zjistit, co se zase děje

nursik
autor
3. čer 2008

Ahojky,
Ikusko, podle vyhlášky pokud má dítě 4 a více zánětů středního ucha během jednoho roku, má nárok na Prevenar zdarma. Ještě nejsme očkovaný, ale asi do toho půjdem. Po roce věku se píchají 2 dávky, pokud je dítě starší 2 let, stačí jen jedna.
Petul, no jo, den blbec, taky to znám. Tom je sice dítě, ale pokud ho necháte dělat všechno podle jeho, tak se asi manža bude divit až vám začne skákat po hlavě, to už asi v lídku nebude 😝 . Chlapi ten klid mají asi v genech, hlavně, když se po nich nic nechce 😠 Zkus se na chvíli zastavit, posadit se, dítě nějak zaměstnej nebo šoupni na chvíli do postýlky a relaxuj a zhluboka dýchej 😅

nursik
autor
3. čer 2008

Jo a z těch antibiotik má srajdu jako blázen, už jsem jí dneska několikrát sprchovala a převlíkala, protože jí to vždycky vyteče mimo plínu 😒

petule.h
3. čer 2008

ahoj, jojo to se těžko říká, když mu jsou 2 roky, spát už v poledne nechce a to je pro mě kámen úrazu...no po hlavě bych ho skákat nenechala, to opravdu né, jen prostě jestli řežeš nebo křičíš, on to pořád zkouší a možná jsem te´d už taky víc unavená, ale odpočinout si s ním prostě nejde, pač musím být pořád ve střehu a kdyby ho alespoň něco bavilo, něco normálního, tak to udělám, ale ono ho teď baví vše chvilkuz..no to bude dobrý..průjem z antibiotik měl z jedněch taky, ale nevím jak se jmenoval..no nic moc taky...no ten první náraz vzteku je pryč, zatím sleduje chvilku krtka, tak snad bude tak hodinu pokoj a tatínek slíbil, že dorazí okolo 17:15 tak hurá, fakt jsem zvědavá jak to bude z 2 dětmi
amj: zrovna jsem si na tebe vzpomněla, že bych už pomalu za týden rodila být na tvém místě...pomoc 😀

holky občas je to opravdu záhul a to mě čeká žehlení...až teda u ordinace, to půjde lépe 😀

amj
3. čer 2008

petule - dobrá depka. čtu to až ted, tak už je to snad lepší!!!!! 😀
nursik - fakt jo??? to jsem nevěděla, ještě že tě tu máme ty náš zdravotníku 😀 😀 to jsem nevěděla, že mi stačej když už ji je víc než rok jen 2 dávky...ani mi to nikdy nikdo neřekl. a včera jsme o tom mluvily s mudrou a ta říkala že musím mít 3 😖
nursik - s tim nic nenaděláš ,nebo větší plíny, mě se osvědčily koupit o to jedno číslo větší a bylo to ok

petule.h
3. čer 2008

amj: jo je to lepší, vedle je klid, tak snad něco tajně nepáchá...je to podezřelé 🙂
jinak ano po 2 letech jen 2 dávky-to je pravda...já se chystám konečně příští týden na toho meningokoka
😀 😀 jojo to bude ok, dala jsem si kávu...tak mě uklidnila, ani nemám chuť na pivo...divnej tlak 😀

petule.h
3. čer 2008

jinak včera jsem si udělala radost, jeli jsme na chodov do centra a koupila jsem si 2 šaty v CA dvoje za cca 800,- a tomíkovi k tomu dni dětí jsem koupila pyžámko krátké na léto za 250,- ...no a 6 chlebíčků-mňam 😝

petule.h
3. čer 2008

jinak amj: jak to dopadlo z bytem?
nursík: a kdy dobíráte anti?

amj
3. čer 2008

petule - to musim za mudrou, ji sprdnout!! a meningokok je za kolik? jsem ted sledovala žloutenku, tak aby se nám tam ještě něco vmáčklo, do toho očkovacího plánu 😖
my jsme ke dni dětí nakonec koupili telefon od FP - a je nadšená. furt telefonovala s mým a věčně mi nešel. tak je chvilku klid
byt zatím nic, jsem ve fázi hledání, a asi dlouho budu ☹

petule.h
3. čer 2008

meningokok myslím okolo 750,-? moc právě né

amj
3. čer 2008

aha. sem nevěděla. tak my jdem za 14 dní na hexa... tak se zeptám. to za ty prachy taky stojí 😀

petule.h
3. čer 2008

no hexa máme za sebou, myslím, že opravdu tento rok se na něj asi ani nedostane 😀

nursik
autor
3. čer 2008

Petul, já bych si taky chtěla udělat radost, ale nikam se ani nedostanu 😠 ATB jsme začaly brát včera, takže ještě na dlouho 😝
U toho memingokoka, na ten nejhorší, nejzákeřnější typ to očkování stejně není, takže ho tak nějak vypouštím z očkovacího plánu. Ono zas není úplně nejlepší naočkovat dítě všema očkovacíma látkama, co jsou na trhu 😅

petule.h
3. čer 2008

no nursík: já mám kamarádku, které dítě prodělalo tu lepší formu meningokoka a můžu ti říct, že to opravdu bylo děsivé a byla taky dost dlouho na kapačkách..ten průběh no hrůza...takže do toho já jdu 🙂
jinak se vylečte co nejdřív, pozítří se Vám už určitě uleví 🙂