Malá začala zlobit. Co s tím?

nursik
31. bře 2008

Ahoj, mám 14. měsíční holčičku, doteď byla dost "samostatná", nikdy nebyla velký mazel, ale co s ní poslední dobou děje už nějak nepobírám. Začalo u nás období vztekání, vynucuje si pozornost, v kočáru vydrží tak 10 minut a začne kňučet ( ještě nechodíme ). Vůbec, ale vůbec neposlouchá, vyloženě provokuje, tak jí napomenu a vzdálím od věci, kterou dělá, vrátí se a dělá to pořád, zvýším hlas a opět odnesu, jde to dělat znovu, tak po desátém pokusu už většinou vybouchnu a plácnu přes zadek. Chvilku kníká, ale jde to dělat zase. Prostě na ní nic neplatí.
S jídlem bojujeme od narození, obědy mi úplně bojkotuje, buď zavře pusu a nedostanu do ní nic nebo si to vezme do pusy a začne jídlo prskat všude kolem. To samé i u dopolední a odpolední svačiny. Mlíko pije dobře, ale je velká na to, aby byla jen na mlíku. Absolutně odmítá tvrdé potraviny, to pak jídlo rozmačká v rukou a všude patlá, takže sušenky, rohlíky nebo ovoce či zelenina je všude jen ne v ní.
Poslední dny na sebe poutá pozornost kníkáním, ale průběžně kníká celý den, vůbec si sama nehraje jako dřív, vzteká se v kočáru, což dřív nedělala. Snažím se s ní být většinu dne venku, máme psa, který jí zbožňuje, mezi dětma byla taky v pohodě, vydržela je pozorovat, ale teď jí prostě nic nezabaví, já za celý den nestihnu se ani najíst a večer jsem vyřízená jak fyzicky, tak psychicky. Pokud si chci alespoň chvíli v klidu sednou a vezmu si notebook na klín, tak mi do něj začne strkat, bouchat a řve. Dělá schválnosti, strhává prádlo ze sušáku, strhává si boty, čepici. Teď spí tak hoďku přes den, v noci se hodně budí.
Doteď to bylo sluníčko usměvavý, nebojí se lidí ani zvířat, ale teď se změnila na malýho teroristu 😀 a já to nějak nezvládám. Prostě nevím, jak na ní a každý večer mám pocit, že za chvíli skončím v blázinci . Poradíte?

kony
3. kvě 2008

ahoj holky 🙂

nursik, panadol je v případech nouze výborná věc 😉

amj, tak gratuluju k dennímu i večernímu spaní, to je fajn, tak jen tak dál... 😵

u nás je zase nastolen "starý" režim, tj . spaní dvakrát denně. Věrka začala skoro okamžitě zase jíst a trochu se uklidnila. Holky, já se picnu, každý den se něco učím, ach ty prvorodičky 😀 😝 😎

amj
3. kvě 2008

kony to je v poho... aspon je každej den novej, když se něco učíš 😀 😀
my už jsme vzhůru, skákala po postýlce tak vytrvale, že jsem teda vstala ☹ nooo 😅
dneska sobota, náš tatínek má volno, tak doufám,ž e nebude ošklivo, a vyrazíme někam společně ven 😀 páč si myslí, že je to děsná legrace, když Josefína sama chodí, a trasa kterou já chodím normálně 10 minut trvá ted hodinu. Se vždycky hrozně divý, kde jsme, že tak dlouho nejdem... doma totiž Josefína lítá jak blázen 😀

kony
3. kvě 2008

amj, já jsem vzala malou na "procházku" vynést smetí 😀 😀 a trvalo to půl hodiny, nakonec jsem nevydržela a vzala ji na ruce a odnesla dom 😀 😀

dneska by mělo být hezky, tak se pěkně užijte s taťkou, ten náš jede nějaký cyklo závod, snad se nám ve zdraví vrátí 😀 😎

amj
3. kvě 2008

kony vy máte doma sportovce, jo? 😀 no třeba i vyhraje 😀 😀 a bude velká oslava.
zatím to venku moc nevypadá, že bude hezky
smetí vynáším zásadně sama, protože ji nejvíc zajímá ten bordel u popelnic 😠

zuzana171717
3. kvě 2008

Ahojte maminky,uplne Vas chapem ,chcem Vas len utesit 🙂 ,ja som mala tiez hyperaktivne deti dvojicky dievcata,prezili sme vsetko to co vy,cely byt hore nohami vsetko od jedla,vsetko znicene a vsetko v takej vyske aby nedociahli 🙂 a este k tomu sa navzajom mlatili a to dost kruto,skrabance vytrhane vlasy a hryzance 😲 .S tym sa neda robit nic,vyrastu z toho.Nam sa ta hyperaktivita tiahla dost dlho ,mali dost problemov na prvom stupni zakl.skoly.Ucitelky ich velmi v laske nemali ☹ .Od druheho stupna akoby utalo,ukludnili sa ,zo stvorkarok sa zrazu stali jednotkarky ,teraz su to uz velke 17 rocne slecny,studentky strednych skol s vybornym prospechom a uplne v pohode.Asi sa vyblaznili ked boli male 🙂 .Vala krat som z nich bola zufala a nevedela som si predstavit co bude dalej a ako zvladnu pubertu.Takhlavy hore a tesme sa ze mama deti ktore sa o vsetko zaujimaju a vsetko musie vyskusat,podla mna sa prejavuje ich silna osobnost.Asi by som nechcela dieta ktore by len niekde v kute sedelo,nase deti su sikovne,priebojne a silne osobnosti ktore si chcu presadit svoje co je myslim dobre do zivota.Teraz mame 8 mesacneho svistika a tiez zacina vystrekovt rozky,asi si to zopakujeme,ale teraz uz viem ze bude dobre 🙂

zuzana171717
3. kvě 2008

och tie preklepy,maly Jurko mi pomaha s pisanim 🙂

amj
3. kvě 2008

dík za podporu, ty malý dráčata nám dávají zabrat 😀 ráno jsem uklízela snad hodinu smetánek, namatlala mi ho po celý sedačce, sice je koženkova a velmi dobře omyvatelná, ale Josefína to nacpala přesně do švů...tak jsem s vidličkou a na ní hadr - vytírala smetánek 😠

kony
4. kvě 2008

Amj, jen amatéra, včera byl z necelé tisícovky závodníků 115. Tak přinesl kalendáře a hrnek 😀 😎 Ale je výhodou, že si vezme Věrku na kolo a má to "dvě mouchy jednou ranou", sportuje a hlídá 😀 😀 😀

zuzi, díky za podporu, tak tos měla krušný období, jak píšeš, po druhý už je to o moc snadnější, pač víš, "jak na ně"...

amj, tos měla pěknou "brigádu" 😎 a jak ty děti vždycky vědí, jak to zaonačit, aby to bylo nejzamazanější, nejnevypratelnější, nejzničenější 😀

dneska mám dobrou náladu, slavíme Věrky narození(později kvůli tátovi- má svátek i narozky 😀 ) proto jsem tak vysmátá 😵 dva dorty hotový, dnes ještě dodělat ostatní a trochu úklid, snad dodám i nějaké foto

amj
4. kvě 2008

kony - mnam, taky bych si dala dort 🙂
my máme tatínka v práci, tak já uklidím, po tom jejich včerejším hraní, protože hračky jsou uuuuplně všude poschovávaný, hráli si na schovku 😒
tak jdu uklízet
Věrušce přeju pěknou oslavu, a moc se s taťkou nezmažte 😀 😀

petule.h
5. kvě 2008

ahoj holky, byla jsem od pátku na chatě a bylo to prima, takže jsem víc zdrchaná, než jindy.Ve čt ráno zase vyrážíme do Třeboně na 4 dny, tak se těším.Doufám, že bude pěkně.Jinak včera tatínek přibouchnul malému prsty do dveří auta, takže jsme frčeli z chaty do Prahy na pohotovost a jako zázrakem nic zlomené nemá, takže jsem happy.o zlobení psát nebudu-normálka 😀 .jinak máme kašel a rýmu, takže léčím , aby jsme byli do čtvrtka fit, bude tam přeci jen dalších 5 dětiček

amj
5. kvě 2008

petule ty se máš, taky bych jela na chatu 😀 no my zatím úraz žádnej, jen jsem se v noci vůbec nevyspala, Josefína spí a putuje mi po postýlce, kolem dokola, a pak se vzbudí s řevem, protože má nohy strčeny mezi šprinclema...no snad to bylo jen dneska v noci. Jinak se fakt nevyspím.
Myslela jsem že bude hezky a půjdem ven, ale vypadá to tak nějak nijak...tak asi nic 😖
petule a má to Tomášek modrý, nebo něco? Nám takhle přibouchly prstíky v obchodě, zmodral ji nehet,ale nic zlomenýho, a nehtík odrostl a je to ok

draga
5. kvě 2008

gabčo tak jak dopadla oslava, jsem na vás myslela a trochu záviděla to papání 🙂 jsem si z toho včera naložila sýry 😀 😀

amj Dalí má ty nohy mezi špriclema pořád a tuhle přes den si tam jendu zamotal tak že jsme ho málem nedostali ven a už jsme šli pro pilku (na postýlku ne na nohu 🙂 ale nakonec ho manžel vymotal ...dřív jsme ho dávala spát do pytle ale teď už chci aby spinkal jen tak...

peti auuu prstíky přibouchlýýýý ale halvně že to dobře dopadlo 😉

amj
5. kvě 2008

draga - ona nechce spát v pytli, to ji je vedro, je nějaká horko krevná. ani ponožky nesnese, furt chce být na boso. koza jedna!
no tak pilku, jooo? to abych radši teda vyrazila a měla něj. doma po ruce 😀

draga
5. kvě 2008

amj on byl zvyklý spinkat od malička v pytli ale jen na noc přes den normálně a právě jsem si říkala, že už i na noc pytel odstraním ale od té doby spí bez přikrytí, odkopaný pyžamko má jednodílný ...kdysi jsem mu dala dvojdílný a kalhoty mu vydržely asi 5minut a ponožky no to už vůbec 😀

petule.h
5. kvě 2008

tom spí dodnes v ponožkách, jinak od roku má postel, pač v roce mi vypadl a tak cestuje, tudíž i když spí se mnou na manželské a to máme 210/210 tak je jednou u nohy, pak u kraje strany, no všude ho bedním, ale někdy to prostě nevyjde a spadne

kony
5. kvě 2008

čau holky 🙂
Věruš teda taky spí odkopaná, nejraději lehá hlavou na složenou peřinu, má takový to dupačkový pyžámko, tak jí aspoň nic nekouká, tzn. dvoudílný pyžamo u nás zatím nehrozí... 😎

Oslava byla moc pěkná, osm dospělých, dvě děti, pěknej zmatek v tři plus jedna, ale moc jsme si to užili 🙂

petule, teda vy si ale cestujete 😵 ale to je dobře, ať má Tomík zážitky 🙂 A Tobě se to s bříškem taky ješte asi zvládá dobře, tak hlavně vyzdravte, ať máte cestu i pobyt v pohodě!

amj
5. kvě 2008

no tak Josefína spí odkopaná a bez ponožek, když ji dám ten overal na patenty, tak si ho umí rozepnout...tak ono to je těžky ji pak udržet oblečenou. Je fakt, že tomu mýmu chlapovi je taky furt vedro, teda krom zimy, to je mu zas šílená zima, a co hůř když je mínus 10 tak nechodí ani moc ven 😀
o velký posteli taky přemýšlím, protože z tý malý už umí vylízt, a ještě ted s tim spaním... no spala před oběděm, ale v klidu, žádný točení, tak jsem zvědavá na noc. jestli ji zas budu 10 krát vyproštovat...no fakt jsem se nevyspala. my jdem na chvilku ven, je celkem!! hezky, tak jdem trénovat - Josefínka chůzi, maminka lítání po parku dle potřeby Josefínky 😖

petule.h
6. kvě 2008

ahoj holky, já od roku začala dávat normální pyžámko jak začalo být lépe(počasí), až bude vedro,stejně jim dáte jen trika na noc aby se vám neupekly 🙂 , jinak overal jsem taky dávala když je chladněji a dávála jsem mu ho i letos v zimě a pěkně tlustej 🙂 , ale už né, on se sice odkope, ale my máme doma pořád cca 21-22C takže to je dobrý a já se teď stejně budím na čůrání pořád, takže ho přikrývám a přesouvám 🙂

nursik
autor
6. kvě 2008

Ahojte holky,
tak my jsme zdravý a zase opuštěný bez táty 😠
Dneska je pěkně hnusně, tak nevím, co budeme doma dělat, to se do večera ukoušeme. Když jí dám do kočáru, tak bude řvát, že chce na zem a to by byla jak prase 😒
Niki má taky overal na spaní, pytel jsme zrušily, protože si dokázala petentky i zip rozdělat, takže má normální deku, ale spí nepřikrytá a asi jí zima není.

amj
6. kvě 2008

nazdar nursik...už mi bylo smutno 🙂
my jsme zdravý a dneska s tatkou, ale pro změnu vzhůru od 5ti od rána, a opět fit. nějak ji dodává sílu když je tatka doma a pro jistotu ani nejde spát, snad odpadne brzy večer.
Byly jsme venku, pěkně jsme zmokly, jak jinak, tak už dnes nejdem, i když se ted udělalo moc hezky
no, tak v noci zas cestovala po postýlce, kolem dokola, tam a zpět. no nevim,asi se ji zdá jak chodí 🙂

nursik
autor
6. kvě 2008

Ahojky, tak celý odpoledne jsme strávily venku, asi půl hoďku capala za ruku - necítím záda 🙂 , pak jsme byly u sousedů na kafi, takže celkem 4 hoďky venku. Po zprávách šla do hajan a zabrala už u mlíka, tak snad bude chrnět.
Já mám zase svůj PC na opravě, tak naštěstí mi tu taťka nechal svůj, když je na služebce, jinak bych se tu asi zbáznila 🙂

amj
7. kvě 2008

nursik vy si teda chodíte pěkně ven, to pak spí raz dva, co? my jdem dneska, tak jsem zvědavá,jak dlouho ji to bude bavit... ji baví jen chodit, a to já za ní tílám, kočár na straně jedný, já na druhý, dítě uplně na jiným konci...hahaha 😀

nursik
autor
7. kvě 2008

Ahojky, dneska zase bylo celé odpoledne krásně, tak jsme větraly venku a opět chudinka před osmou odpadla 😀 . Přes víkend dáme písek do pískoviště, tak budem taky plácat bábovky.
Nejhorší je, že ještě pořádně sama nechodí, takže jen za ruku a já mám večer záda vejpůl 😀

amj
7. kvě 2008

nursík - lepší že nechodí sama, ta moje jooo, ale musíš za ni běhat, než se naděješ, tak je v čoudu. dneska nás seřvala baba na pískovišti, at si jdem hrát jinam, že ji bouráme tunel. no to mam dost. už zas dlouho na veřejný pískoviště nejdu 😢

petule.h
8. kvě 2008

ahojky. Amj: ta tvoje čertice je prostě náš tom, za ruku doteď NEEEE, všude stále kočár a kurtuju, pokud je to možné, pak tedy scény..no nevím jak to budu dělat se 2 dětmi 🙂 , ještě , že máme zahradu.Jinak u nás je nej...voda, prostě všude se pouští, 4x denně převlékám..všechny děti okolo začal provokovat(naštěstí známé), jinak je to takovej stydlín 🙂 , takže se mlátěj po hlavách..no už jsem se otrkala,.Dnes jedeme do té třeboně, tak se těším.mějte se hezky papa

amj
8. kvě 2008

petule, jj, tak to je přesný. převlíkám furt, protože zjistila, že když hází dlouho hrníčkem, tak se to vyleje na zem, a pak se v tom může pěkně plácat, že to pěkně stříká. Podlahu stírám asi tolikrát kolikrát převlíkám. Naučila se sama rozdělat plínu, o tom že se umí svlíknout sama ani nemluvim. svlíkne se, sundá plínu a lítá nahatá...asi je ji teplo.
v noci se kroutí v postýlce, schválně leze tam odkud nemůže sama vylízt a pak řve jak na lesy. no psycho. máme doma dneska tatínka, tak já si jdu lehnout, má ji dnes na starost. jinak mě z ni fakt švihne.
a to mi tudle pani na písku povidala, at se nezlobim, ale že jeji díte si hrát s cikánětem teda opravdu nebude 😲 😲

nursik
autor
8. kvě 2008

Ahojky, tak madam dneska vstala v půl sedmé 😠 , tak to je svátek jak vyšitej.
Amj, ty lidi jsou opravdu hovádka. Asi bych milé paní řekla, že s hlupákem, který nepozná rozdíl mezi cikánem a mulatem se taky bavit nebudu 😎

amj
8. kvě 2008

nursik - chodíš ještě na skype? 🙂
nojo, já se nehádám, vzdávám to, bych je musela tlouct a to je násilí, ještě by mě zavřeli. asi bych měla nosit rodnej list...co??? 😲

draga
8. kvě 2008

amj nekecej že ti tohle někdo na písku řekl? ty lidi jsou teda fakt magoři...nerozeznaj krásnou míšenku od cikáňátka a i kdyby tak přece to dítě za to nemůže...teda tys mi dala...
no já jen chtěla nahlásit, že je Dála od včerejška nemocný, má nějakou hnusnou chřipajznu, dusí se kašlem a tečou mu nudle stereo z obou dírek...celou noc nespal já taky ne, ale teď spinká od dvou hodin tak snad nabírá síly na noc...či co...no musela jsem už podat první medicínku v jeho životě, vždy jsem se snažila bez léků ale tentokrát to fakt nešlo ☹ jinak to teda asi chytil ode mě bo já kašlu a hicuju už třetí den...ach jooo 😲

amj
8. kvě 2008

draga - tak si honem něco vem, nebo si to budete přehazovat mezi sebou a je to nekonečný, a přitom venku je tak kráááásně
jj, na písku se dozvíš věcí 😖