Malá začala zlobit. Co s tím?

nursik
31. bře 2008

Ahoj, mám 14. měsíční holčičku, doteď byla dost "samostatná", nikdy nebyla velký mazel, ale co s ní poslední dobou děje už nějak nepobírám. Začalo u nás období vztekání, vynucuje si pozornost, v kočáru vydrží tak 10 minut a začne kňučet ( ještě nechodíme ). Vůbec, ale vůbec neposlouchá, vyloženě provokuje, tak jí napomenu a vzdálím od věci, kterou dělá, vrátí se a dělá to pořád, zvýším hlas a opět odnesu, jde to dělat znovu, tak po desátém pokusu už většinou vybouchnu a plácnu přes zadek. Chvilku kníká, ale jde to dělat zase. Prostě na ní nic neplatí.
S jídlem bojujeme od narození, obědy mi úplně bojkotuje, buď zavře pusu a nedostanu do ní nic nebo si to vezme do pusy a začne jídlo prskat všude kolem. To samé i u dopolední a odpolední svačiny. Mlíko pije dobře, ale je velká na to, aby byla jen na mlíku. Absolutně odmítá tvrdé potraviny, to pak jídlo rozmačká v rukou a všude patlá, takže sušenky, rohlíky nebo ovoce či zelenina je všude jen ne v ní.
Poslední dny na sebe poutá pozornost kníkáním, ale průběžně kníká celý den, vůbec si sama nehraje jako dřív, vzteká se v kočáru, což dřív nedělala. Snažím se s ní být většinu dne venku, máme psa, který jí zbožňuje, mezi dětma byla taky v pohodě, vydržela je pozorovat, ale teď jí prostě nic nezabaví, já za celý den nestihnu se ani najíst a večer jsem vyřízená jak fyzicky, tak psychicky. Pokud si chci alespoň chvíli v klidu sednou a vezmu si notebook na klín, tak mi do něj začne strkat, bouchat a řve. Dělá schválnosti, strhává prádlo ze sušáku, strhává si boty, čepici. Teď spí tak hoďku přes den, v noci se hodně budí.
Doteď to bylo sluníčko usměvavý, nebojí se lidí ani zvířat, ale teď se změnila na malýho teroristu 😀 a já to nějak nezvládám. Prostě nevím, jak na ní a každý večer mám pocit, že za chvíli skončím v blázinci . Poradíte?

kony
27. dub 2008

amj, a kde bydlíš? Já jsem taky hledala, s kým bych chodila ven (taky chodíme co nejvíc, hlavně ted v létě na hřiště i na zahrádku) a nakonec jsm přes Koně sehnala prima mamky k procházkám 😉 taky bydlim v paneláku,kde je každý hluk hned slyšet, no nevím, co na Věrku a její řádění říkají sousedi pod náma, pán se na mě občas mračí a někdy ani nepozdravi, zatím si ale nestěžoval...tak neřeším, myslím, že náš hluk je únosný, ale samo, že je od nás taky občas slyšet řev, když jdou třeba ty zuby, tož to ale nejde děcku zalepit hubičku,no ne!!?!Některý sousedy raději nemít 😠

kony
27. dub 2008

jinak, koukám, že probíráte spaní, já jsem Věrku teď "přeučovala" na tzv. "školkový" režim. Jakože spát po o tj. kolem půl jedné jedné, poté, co ve dvanáct poobědvá...Najela jsem na to, jen proto, že už chodila spát jen jednou denně, a to kolem jedenácté, ale budila se moc brzo a večer kolem sedmé už usínala, a já ji ukládám až kolem osmé...nemá to se mnou lehký, hoka jedna 😉 , ale začíná to nést výsledky...

Trvá to už cca 10 dní,spát chodí krásně, ale nemůže si pořád zvyknout na ty obědy ve dvanáct, a teď mě napadá, jestli ty problémy s obědváním nemá chudák z toho přeučování 😨 Možná jo...Určitě!

kony
27. dub 2008

amj, k tomu Vašemu spaní, tak já bych to asi zkoušela, ukládat ji po o, ale když nezabere,tak bych to nechala být, když není Josefinka unavená, co by spala, že... 😉 Zbytečně by pak mohla plakat a dráždit tak tu Vaši blbou sousedku... Ségra má rok a půl syna a ten přes den absolutně nespí a až večer kolem desáté jedenácté ho dává spát. Taky čekají na tatínka, aby si s ním malej pohrál, když ho přes den nevidí...Do spaní přes den ho nenutí a on si pak večer "řekne", kdy chce hají...

amj
27. dub 2008

nursik - my se pohádaly minule na chodbě, a dost hustě. jenže byt. družstvo je na její straně. před náma už se dvoje nájemnící museli vystěhovat, protože ji to taky vadilo. No nevim nevim... zas se mi nechce stěhovat, protože není prdel 😲 hledat bydlení s manželem černochem ☹
kony v Praze - a ty?
sousedy nejlépe odstranit!! až se vrátím do práce, tak chceme pořídit něj. bydlení - ale ted z mateřský si člověk moc nemůže vybírat ☹
kony fakt se to naučí spát po o? já ji dávám spát, ale ona většinou stejně nespí, jen si hraje...vůbec není unavená, možná je to těma zubama...nebo fakt nevim. dřív chodila spát dopo a po o... ale ted ji fakt nedonutim. vyjímečně mi usne v kočáře... ale to je fakt už šíleně utahaná

nursik
autor
27. dub 2008

My chodíme spát jednou denně kolem oběda, spí tak hoďku a půl. To bude asi nějaká problémová babizna a navíc tupá a s takovýma je těžký pořízení. Jak to myslíš, že je těžký hledat bydlení s tvým manželem? To žijeme v rassistický zemi?

petule.h
27. dub 2008

holky, najely jste na systém, co se mi osvědčil, já opravdu někdy ležím třeba hodinu s ním v posteli, ale beru ho do manželské..no je fakt, že když se vzteká, tak nemám obavu, barák je výhoda 🙂

amj
27. dub 2008

nursik - když jsem majiteli oznámila že jsem těhotná a čekám černošku, tak mi vypověděli nájemní smlouvu, protože by malá získala stejně trvalý bydliště jak já, a to si majitel nepřál. tak jsem hledala bydlení - našla jsem,ovšem než jsem se stihla přestěhovat, tak jsem byla předčasně v porodnici. Tý ženkský která nám pronajímala byt manžel nevadil, já měla v ruce smlouvu, vše ok, chtěla 19 tis - nájem + kauci, ji to zaplatil, ale protože neumí pořádně česky číst, tak mu dala jinou smlouvu - a ta byla na měsíc. já se vrátila z porodnice a přijeli fízlové, a že se musíme vystěhovat, že nemáme platnou nájemní smlouvu... no výborný! já doma prtavý mimino, malá měla 2kg, starostí až nad hlavu, doteď to řesíme s právníkem, protože mi dluží prachy za kauci, a řeší se to jako umyslnej podvod z její strany. tak jsem se vrátila a honem hledala bydlení, obešla jsem minimálně 50 bytů, když jsem šla sama, tak ok, když s dítětem, taky ok, a když jsme šly podepsat smlouvu, tak si to majitel vždycyk rozmyslel...že neee, že nechce, aby tam bydlel černoch... no hledala jsem dobře půl roku, tady se nám bydlí dobře, školka, škola, za barákem, z jedný strany metro, z druhý tram, nad barákem bus...jen ty sousedi
holky, já k vám asi budu jezdit do těch baráku na dovolenou abych si odpočinula od těch idiotskejch sousedů 🙂

petule.h
27. dub 2008

no to není ani k uvěření 😨

amj
27. dub 2008

chichi...bych mohla vyprávět...🙂 neboj, ted už je to v poho, všechno se vyřeší, hlavně že jsme zdraví 😀

amj
27. dub 2008

joo, a Josefína mi usnula...tak jsem zvědavá, jak dlouho to vydrží...spí asi 15 minut. každá minuta je dobrá 😝

petule.h
27. dub 2008

my spali dnes 1h 🙂

lindda
27. dub 2008

cafte tak my mame konecne dobre spanie po obede 3-3,5 HODKY a v noci od 22..00 do 9.00 rana konecne teda dufam, ze nam to vydrzi asi az po dalsi zub

petule.h
27. dub 2008

jojo, to už by mohlo vydržet 🙂 , pokud se do toho nedostanou zoubky, či třeba nějaké antibiotika 🙂 , nebo nespavost 🙂 , ta mě v 1,5 roce začala kolísat, takže někdy ano, jindy né, myslím v poledne

nursik
autor
27. dub 2008

Amj, to je fakt neuvěřitelný, jaký jsou lidi debilové. A to jsem si myslela, že v Praze s tím problém nemají, že jsou na cizince zvyklý 😖 No, jsem zvědavá až přijedete k nám na ves, jaký tady bude pozdvižení 😀 Ale ne, my máme sousedy naprosto v pohodě, ale v bytě, kde jsme bydleli jsme taky měli boje a to jsme všichni bílí.

petule.h
27. dub 2008

holky, tohle já prostě nepochopím, no nic, tak jedině koupit domečeik 🙂 , zdá se, že tvůj manžel hodně maká, tak hodně vydělá a vy se pak postěhujete 🙂

nursik
autor
27. dub 2008

Petul, my jsme si proto domeček koupili 😀 , ale jsme zadlužení až do důchodu ☹

petule.h
27. dub 2008

no my do důchodu snad né, ale takx to bude pěknou řádku let trvat, nás přišel dům skoro na 8 mil i s pozemkem 😢 , ale komplet.Samo pomohli i rodiče...atd, ale naštěstí to lze dobře splácet, jelikož mám pracovitého manžela, takže zatím to jde.. 🙂

amj
27. dub 2008

holky, domečky vám závidim... jdu koupat to malý zvíře. jsme dneska chodily venku asi 2 hod, tak to vypadá, že půjde brzy spát

petule.h
27. dub 2008

my jsme již vykoupaní a dáváme si zmrzku před spaním 🙂

nursik
autor
27. dub 2008

Ahojte, my taky od osmi chrníme, dneska se proháněla u sestřnky na zahradě, takže taky zakápla brzy. No proháněla, sestřenka za ní lítala a držela jí za kšandy, protože je to pořád motovidlo a pořád padá 😀 . Peťule, taky mám pracovitýho manžela, nemáme barák za tolik milonů a splácet do důchodu budeme, tak mi řekni, co děláme špatně 😀

amj
28. dub 2008

tak jsme vzhůru...celou noc spala jako když ne, jsem jak zmlácená. Má šílenou rýmu, no jak by ne, když máme jit ve středu na očkování,žejo 😖 celou zimu je zdravá, a ted bude mit rýmu... ☹

kony
28. dub 2008

ahoj holky 🙂
amj- bydlim na Kladně. To spaní by se mohla naučit, pokud je přes den jen trochu unavená. Nám to taky pořád trvá, zavést ten řád, ale pomalu a jistě to jde 😉 Jinak přeju ať je Josefi brzi líp! Ty rýmy sjou strašný, no, ale není se čemu divit, když se porád střídá to počasí... 😒

včera jsme byly taky celý den venku na zahrádce, věrka to zalomila okamžitě po krmení, tj. o půl osmé,spala celou noc. Takže tak na ně 😀 😎 Utahat venkem , pak budou chrnět o 106 😎

A k chování mám ze včerejška postřeh- byly jsme venku s kamarádkou, kterou zná věrka už cca rok, ale jakmile jsem se malinko vzdálila z dohledu, začala tak šííííleně řvát, jaky jí nohy ruce trhali ☹ Přestože ji zná a vysvetlila jsem co budu dělat a že se vrátím, prostě řev.Jsem pomalu nemohla ani na WC...Nemáte zkušenost, jak ty strachy zvládat? Trošku jsem z toho smutná, protože od malička je Věru hlídaná u babči, chodím(chodila 😔 ) jsem s ní dvičit a tam ji hlídali, ale má teď asi to období, kdy se drží máminy sukně...

amj
28. dub 2008

kony v poho, už se těšim - dneska jsem spát taky kolem oběda 🙂 když je vzhůru od rána ☹
jen jak má rýmu, tak to bude celej den o chování, to zas nic neudělám...ještě že je to normálně zdravá holčička. Vůbec nechápu ty maminky, který celej den jen a jen chovaj. mam takovou kámošku, nic neudělá, celej den sedí na gauci a chová prcka. By mě švihlo!!
Nojo, my byly taky venku, chodila dost dlouho a pravda byla utahaná. Do tý doby než slyšela klíče v zámku, že jde tatínek. To byl rachot!!
Tohle mi dělá taky. Od malička ji hlídala babička, kamarádka, manžel, já chodila do nedávna do práce, a vše ok. A ted nemůžu pomalu nikam, řve a řve. Jsem se ptala svojí dětský doktorky, a že to zas pomine. Ze to je normální, že jsou to malý závisláci ☹ tak asi čekat... Nebo máte někdo jinou zkušenost??

petule.h
28. dub 2008

Ahoj Nursík: to víš, koupit tady něco s pozemkem v Praze a ještě to vybavit, to není jen tak..No manžel měl 2 mil našetřené s ameriky, nějaké miliony dali manžela rodiče a manžel vydělá celkem dost peněz, takže se to dá 🙂 a takY máme několik půjček, měli jsme několik spoření, ani nevím, kolik měsíčně splácíme, o to se raději nestarám, ale bude to hodně 🙂 . nerada se bavím o penězích. no neboj možná to není do konce života, ale do důchodu třeba jo 😀 .Jinak amj, Tomík to má ještě teď, ale jakmile mě nevidí, je už v pohodě.Když jde třeba spát večer s tatínkem, já mu tady zamávám, on mi dá pusu a ok, když jdu s nima ještě nahoru, že si jdu do ložnice, už volá máma...no a to samé, když jdu někam pryč, ale je to vždy o chvilce 🙂 .taky si myslím, že je to normální

draga
28. dub 2008

ahoj holky tak hlásím další ztrátu šátku (na hlavu) celou dobu ho měl na hlavičce a když jsem ho vyndavala z kočárku šátek nikde 🙂 mladej se asi rozhodl obdarovat celé Kladno pokrývkou hlavy 🙂)

kony 🙂) čauuuu včera to bylo super a s Věrkou si nedělej starosti ona má to klíštěcí období já jsem si včera po návratu domů vzpomněla, že jsme Dalíčka taky nemohla kolem toho roku nechat nikde samotnýho ale teda jako Věrka neřval...to víš my ženský holt umíme ječet víc 😀 já myslím, že se to urovná

amj
28. dub 2008

petule to je výhoda bytu 2+ skoro vůbec nic. já nechodím do ložnice, ale do obýváku 🙂 tak výhoda nebo nevýhoda... s bydlením je to bída, ale na mateřský nic nevyřešim...to je jasnačka.
No Josefína je závislák, ale to už od miminka, byla hrozně dlouho v inkubátoru, tak se o mě bojí.
Draga - to jsem ráda, že neztrácíme jen my! zásadně jsem řekla, že budu dávat jen to co je na zavázání, ale to vyhodí ještě rychlejc 😀

nursik
autor
28. dub 2008

Ahoj holky, Nikouš je odmalička nezávislák, ale i ona teď má trochu závislý období. A co dělám? Nic, prostě si toho nevšímám a ono jí to za chvíli přejde. My jsme taky nijak extrémně nechovaly, nějak si to nedovedu představit, mít celej den dítě na rukách 😖
Tak čepice taky strháváme a je jedno jestli jsou zavazovací nebo ne, je to potvora 😀

petule.h
28. dub 2008

ahoj holky, čepice strháváme dodnes, jinak dnes bylo evidentní, že je ospalej, tak jsem ho dala spát, lehla jsem si s ním a on mě 2x třísknul po hlavě, tak dostal přes ruku, začal se vztekat a 20 min řval jak o život a válel se po zemi, tak jsem se ho nevšímala, ležela a on jak jsem čekala po 30 min přišel sám a usnul do 15 min, tak spí zatím hodinu, tak mám na chvilku ještě čas pro sebe 😀

nursik
autor
28. dub 2008

Petul,a jak to budeš dělat s poledním spaním až budete mít mimčo? Asi to nebude reálný, abys staršího uspávala 😒

amj
28. dub 2008

holky, vám musim říct... hrajem si v obýváku, koukám na ni, vše ok, najednou šílenej řev. vylezla na židli k jídelnímu stolu, tatínek tam měl chilli papričku, no co myslíte, si ji narvala do pusy, celou! to byl řev... no samozdřejmě že ji sežrala, místo aby to vyplivka, za chvilku měla červený kolem pusy, no už jsem myslela, že pojedem k doktoru. Tatínek ale dorazil a zachránil nás. Namazal ji pusu červeným olejem - (oni z toho vařej) a je to ok. no ale...celou dobu na ni koukám, hlídám ji, a ona tohle 😲