Malá začala zlobit. Co s tím?

nursik
31. bře 2008

Ahoj, mám 14. měsíční holčičku, doteď byla dost "samostatná", nikdy nebyla velký mazel, ale co s ní poslední dobou děje už nějak nepobírám. Začalo u nás období vztekání, vynucuje si pozornost, v kočáru vydrží tak 10 minut a začne kňučet ( ještě nechodíme ). Vůbec, ale vůbec neposlouchá, vyloženě provokuje, tak jí napomenu a vzdálím od věci, kterou dělá, vrátí se a dělá to pořád, zvýším hlas a opět odnesu, jde to dělat znovu, tak po desátém pokusu už většinou vybouchnu a plácnu přes zadek. Chvilku kníká, ale jde to dělat zase. Prostě na ní nic neplatí.
S jídlem bojujeme od narození, obědy mi úplně bojkotuje, buď zavře pusu a nedostanu do ní nic nebo si to vezme do pusy a začne jídlo prskat všude kolem. To samé i u dopolední a odpolední svačiny. Mlíko pije dobře, ale je velká na to, aby byla jen na mlíku. Absolutně odmítá tvrdé potraviny, to pak jídlo rozmačká v rukou a všude patlá, takže sušenky, rohlíky nebo ovoce či zelenina je všude jen ne v ní.
Poslední dny na sebe poutá pozornost kníkáním, ale průběžně kníká celý den, vůbec si sama nehraje jako dřív, vzteká se v kočáru, což dřív nedělala. Snažím se s ní být většinu dne venku, máme psa, který jí zbožňuje, mezi dětma byla taky v pohodě, vydržela je pozorovat, ale teď jí prostě nic nezabaví, já za celý den nestihnu se ani najíst a večer jsem vyřízená jak fyzicky, tak psychicky. Pokud si chci alespoň chvíli v klidu sednou a vezmu si notebook na klín, tak mi do něj začne strkat, bouchat a řve. Dělá schválnosti, strhává prádlo ze sušáku, strhává si boty, čepici. Teď spí tak hoďku přes den, v noci se hodně budí.
Doteď to bylo sluníčko usměvavý, nebojí se lidí ani zvířat, ale teď se změnila na malýho teroristu 😀 a já to nějak nezvládám. Prostě nevím, jak na ní a každý večer mám pocit, že za chvíli skončím v blázinci . Poradíte?

petule.h
17. kvě 2008

ahoj, tak nursík: nás jezdívá okolo 11 dětí když vyjedeme, tak nevím kolik jich budete mít vy, ale držím palce, ať nic nechytnete, pač ty děti jsou přenášeči jeden na druhého 😀 .
Amj: no tak to se tedy pěkně učí 😀
Jinak mě dnes bylo líp, tak jsem zapřáhla dopo manžela a uklidili jsme do večera komplet barák, ale jsem teda totálně mrtvá.Co se týče zlobení dnes, tak do modré voskovky na zdi hodil ještě oranžovou, ale ta není vidět, pač máme obývák do oranžova,no a jinak normálně třískání do věcí, nespaní po obědě, kňourání a vydupávání si věcí...hodnotím tak 3-4 známkou.Už dnes usnul, tak se mějte

amj
17. kvě 2008

ahoj holky. my dneska zlobila maximum. tatínek měl volno, tak se předváděla, nespí ještě ted. dneska zas jako vůbec. to mam za to, že vstávala v 8 🙂
jooo, voskovky, to je věc.. 😀 stejně dobrá jak ty božííííí křupky, který nejdou ničím dolů. 😀 😀

nursik
autor
18. kvě 2008

Ahojky, holky, jsem zděšená, naše kočka, ještě jí není ani rok se okotila a máme dvě koťata, tak honem hledám někoho, kdo by si kotě vzal, nemůžem si je nechat 😖 A kočka půjde na kastraci, třikrát do roka bych tohle nepřežila ☹

amj
18. kvě 2008

nursik - to je výýýýborný. počkej, si je Nikolka oblíbí a hned budete mít o přírustek víc. nooo, tak koukám že k vám nepřijedem než budou pryč..to je moooc nebezpečný 😀 😀 😀 by hned chtěla kočku doma! ji znám

nursik
autor
18. kvě 2008

Holka, musím do čtvrtka někoho sehnat, protože když neseženu, tak se jich taťka bude muset zbavit 😢

amj
18. kvě 2008

proč do čtvrtka?

nursik
autor
18. kvě 2008

No protože my ve čtrtek jedeme pryč s malou, tak buď a nebo až se vrátíme, tak už koťátka nebudou.

petule.h
18. kvě 2008

no tak do útulku jedině...né?? na nějaké topení jsou už velké.No jo, já kočku rozhodně né, malej by jí zrasil 🙂 .tak držím palce.já dnes jinak hlásím hodné dítě 🙂

amj
18. kvě 2008

jo aha...
petule - uplně to vidim, jak ji tahá za ocas. 😀 mě uplně stačí, když jedem k mojí mamce, a ta kočku má, tak co předvádí Josefína. 😠

nursik
autor
18. kvě 2008

Peťul, narodila se včera, takže jsou ještě malinký. Chjo, se na ně pořád chodím koukat. U nás v okolí útulek není, už jsem to hledala na netu ☹

amj
19. kvě 2008

nursik - tak to zkus někde nabídnout - ..třeba se někdo chytí a chtěl by je. 🙂

petule.h
19. kvě 2008

no tak zkus jiný útulek, máš auto?i když u vás asi není tolik na výběr co?

petule.h
20. kvě 2008

amj:koukám, že máš fotku, já jsem ostuda, nicméně ji neumím zmenšit
Nursík: včera jsem na tebe mslela s těma koťatama,víš ono asi tak malá koťata asi ani nejde nějak odstavit od matky jiným lidem né?

nursik
autor
20. kvě 2008

Ahoj, tak pro jednu kočičku snad budeme mít náhradní rodinu, tak se snažím ještě udat to druhé.
To víš, že to nejde je teď dát pryč, musí pár týdnů povyrůst.

amj
20. kvě 2008

dej si na obrázek - upravit - a máš to hned zmenšený

petule.h
20. kvě 2008

ok, tak až se mi uklidní dítě 😀 , dnes jsem z něj na nervy, nespal a se vším mlátí pa raději tam letím

petule.h
20. kvě 2008

nechápu, nejde

amj
20. kvě 2008

tak ti hodim na ip mail adresu, ty mi to pošleš, já ti to zmenšim...co?

petule.h
20. kvě 2008

počkám ještě na manžela a když tak jo 😀

amj
20. kvě 2008

😀

petule.h
20. kvě 2008

mě to zmenšení na upravit prostě nejde, asi mám jiný program v pc,nebo jsem úplně mimo, no počkáme.Dnes večer jdu objednávat přes net několik věcí na 2 mimi, abych nemusela někde lítat a shánět to a tady je to vše pohromadě, je to docela pohodovka, já takhle objednala téměř celé vánoce... 🙂

amj
20. kvě 2008

vid, to je super, trikrát klikneš, zaplatíš a dovezou ti to až domů, většinou je sleva ,nebo navíc něj. dárek 🙂 moje oblíbená činnost. jen jsem si dělala internetový platby paysec - a zasekla jsem na 10 dní konto... hihi..šikovná

nursik
autor
20. kvě 2008

Ahoj holky, tak tatík nám opět odjel na služebku, jen se doma sbalil a jel 😠 . Snad aspoň zítra přijede v rozumnou hodinu, musí mi připravit auto na čtvrtek. Aspoň si udělám večer podle sebe 😀 . Prcek spal přes den 40 minut a už je na ránu, ale musím to nějak vydržet aspoň do půl osmý, aby mi tu nestrašila ráno v šest 🙄

amj
20. kvě 2008

nursik - ta naše hvězda taky nespala, dala jsem ji do vany, už vypadalo že usne, tak ji napustim vanu, sedne na bobek a volá eeeee - a je tam - bobek. tak to vypustim, napustim novou vodu. jdu najít pyžamko, a šup, voda vypuštěná, tak jsem napouštěla po 3. ještě že už půjde spát 😖

petule.h
20. kvě 2008

no my zase když koupeme tak musím vyndat všechny šampóny z vany, gely...atd, pač on je tam vždy celé vystříká, tak jsem koupila nějakou pěnu za 30kč pro děti a denně 2 víčka o on se vzteká...chce víc.dnes tedy taky silně perlí. už nám dorazil tatínek, řekl mi, ať se jdu uklidnit k počítači, že na něj poiřád řvu.což on samo nechápe, pač ví že zlobí, ale, že mě rozčilují určité věci. No ono se mu to řekne večer..když přijde z práce..ale to je normálka 😀 on pak zase zařve úplně v situaci kdy mě to přijde absurdní.takže si čtou a půjde ho dát spát.no a já budu mít klid na ordinaci a na nějaké to psaní
🙂

amj
20. kvě 2008

jo, petule - ty tatínkové 🙂 ten nás se mi diví, že na ni řvu, kvůli něčemu. jsem ji dala lahev s mlíkem,v nestřežený chvíli ji otočila dudlíkem k zemi, ten opřela o zem a vyteklo to. a než jsem se vrátila z wc, tak to měla rozpatlaný po celý zemi,máchala v tom ruce, nohy...všechno. no seřezat jak hada. a jdem se koupat znova ☹

petule.h
20. kvě 2008

mám fotku, manžel pomohl 😉 .jinak malej již spí 30 min, já objednala věci z netu za 4000,- ještě drogérka a máme to hotové a připravené na porod. to jsem , ale šikulice

amj
20. kvě 2008

medaily tomu kdo vymyslel internet!!! manžel šikulka, konečně tě vidím!!

nursik
autor
20. kvě 2008

Ahoj holky,
tak to s otočenou láhví mi miláček dělá taky 😀 ale spíš s čajem, protože ten líp teče 😝
Dítě padnulo ve čtvrt na osm, tak mám aspoň klídek na balení 🙂
Jinak obě koťátka jsou zachráněný, tak jsem šťatsná jak bleška 🙂

dankaa
20. kvě 2008

ahojte!co to tu vidim???zaujimava tema,aj my mame 14 mesacnu slecnu 😎 myslim si,že nie sme bezradne matky,ale ucime sa aby sme sa nimi nestali 🙂