Malá začala zlobit. Co s tím?

nursik
31. bře 2008

Ahoj, mám 14. měsíční holčičku, doteď byla dost "samostatná", nikdy nebyla velký mazel, ale co s ní poslední dobou děje už nějak nepobírám. Začalo u nás období vztekání, vynucuje si pozornost, v kočáru vydrží tak 10 minut a začne kňučet ( ještě nechodíme ). Vůbec, ale vůbec neposlouchá, vyloženě provokuje, tak jí napomenu a vzdálím od věci, kterou dělá, vrátí se a dělá to pořád, zvýším hlas a opět odnesu, jde to dělat znovu, tak po desátém pokusu už většinou vybouchnu a plácnu přes zadek. Chvilku kníká, ale jde to dělat zase. Prostě na ní nic neplatí.
S jídlem bojujeme od narození, obědy mi úplně bojkotuje, buď zavře pusu a nedostanu do ní nic nebo si to vezme do pusy a začne jídlo prskat všude kolem. To samé i u dopolední a odpolední svačiny. Mlíko pije dobře, ale je velká na to, aby byla jen na mlíku. Absolutně odmítá tvrdé potraviny, to pak jídlo rozmačká v rukou a všude patlá, takže sušenky, rohlíky nebo ovoce či zelenina je všude jen ne v ní.
Poslední dny na sebe poutá pozornost kníkáním, ale průběžně kníká celý den, vůbec si sama nehraje jako dřív, vzteká se v kočáru, což dřív nedělala. Snažím se s ní být většinu dne venku, máme psa, který jí zbožňuje, mezi dětma byla taky v pohodě, vydržela je pozorovat, ale teď jí prostě nic nezabaví, já za celý den nestihnu se ani najíst a večer jsem vyřízená jak fyzicky, tak psychicky. Pokud si chci alespoň chvíli v klidu sednou a vezmu si notebook na klín, tak mi do něj začne strkat, bouchat a řve. Dělá schválnosti, strhává prádlo ze sušáku, strhává si boty, čepici. Teď spí tak hoďku přes den, v noci se hodně budí.
Doteď to bylo sluníčko usměvavý, nebojí se lidí ani zvířat, ale teď se změnila na malýho teroristu 😀 a já to nějak nezvládám. Prostě nevím, jak na ní a každý večer mám pocit, že za chvíli skončím v blázinci . Poradíte?

draga
28. dub 2008

amj to bude asi Anemarie pěkná gurmánka 😀 😵

amj
28. dub 2008

no po tatínkovi 🙂 oni maj rádi všichni hodně kořeněný a ostrý jídla. zas musim říct že vařit po africku je super, většinou!! rychlý a zdravý 😀

draga
28. dub 2008

jé to bys mi mohla nahodit nějaký recept 🙂) já když byla těhu tak jsem na ostrý jídla ujížděla 🙂)

amj
28. dub 2008

jojo, tak já si o něj. řeknu 🙂 si to z hlavy nepamatuju a u nás tyhle afro jídla vaří tatínek 🙂

petule.h
28. dub 2008

nursík: já nevím co bude, zrovna dnes jsem ho seřezala snad 5x vařečkou a on zase pořád dokola to samé...on nemusí spát a vydrží, to jen pro mě, abych si taky lehnula .no myslím, že dítě spí hodně(mimi), tak se nám určo občas podaří jít do postele všichni.on zase nemá určený čas spánku,dám ho když chci od 11-13h.Ale říkám, u něj to není nutné... 😎 . Jinak naše dítě jí zase utopence, cibule, naložené věci..apod.kořeněná jídla mu taky jedou 🙂

amj
28. dub 2008

no ty děti jsou pěkně mlsný koukám 🙂 tak my jdem plavat - to zas bude rodeo, do vany ji dostanu v poho, ale ven - je to kachna - nechce ani náhodou 😔

nursik
autor
28. dub 2008

Ahoj, my už taky spíme, dneska jsem jí udolala. Byly jsme venku dopol hodinu a odpoledne 3 hodiny, tak doufám, že má dost. Sice špinavá jak prase, ale aspoň se unavila.
Mi tu děláte chutě, asi si půjdu dát nějakou dobrůtku 😀

amj
28. dub 2008

my ještě nespíme! a asi dlouho nebudem. už vydržela hodinu řvát v postýlce, ale páč je po 20 hod jsem ji musela vyndat a chovám ji v obýváku. histerka už zas zvonila, že jim budím dítě. tak nevim...už se těším jak to dítě bude taky řvát, hned na ně půjdu taky zvonit 🙂

nursik
autor
28. dub 2008

Vypni si zvonek 😉
Dáma je fakt ztahaná, protože spí bez buzení a to je super 😀

macica33
28. dub 2008

ahojte kocky!!!

tak som si vas precitala a pozeram ako ste sa rozrozpravali... 😀 ... mali sme svetový vikend, uplne kazda minuta bola vyuzitaaaa

vitam ta kony!

amj,ta histerka........... ja sa jej cudujem...podla mn aje chora...dusevne 😉 a s tym olejom po tej papricke bol super napad! presne na to som minule myslela, lebo ja si ju davam do polievky kuracej, ze raz mi ju deti vezmu a spapaju,co budem robit!!!!!!!! 😝 tak by som dala aspon jedly olej klasicky...

nursik,skusim si vas uz najst na skype...

deti boli zlate, normalne aj plakali za babkou..boli sme do dnes, o jeden den dlhsie,lebo sa mi pokazilo auto tak dosiel tatik pre nas 😅 ...

petule.h
29. dub 2008

Ahoj holky, včerejšek se přežil, dorazil tatínek a vzal asi malého na 2h na kolo, tak jsem si tady lehla.Včera jsem akorát tak 3x malého převlíkla, pač se několikrát zlil hadicí.No nic, jinak spal od 20h do těch 8h, v noci docela pohoda, jen se na mě zase tlačil v posteli, tak jsem ho několikrát sunula.Amj: tak jí zkus uspat ve vaší posteli a pak ji přenes, myslíš, že by to nešlo? a dáváš jí do postele flašku s mlékem? u nás to zabírá 🙂

amj
29. dub 2008

flašku s mlíkem, čaj, i v posteli ji uspávám...bez výsledně, ona prostě nechce ☹ je fit. furt. ona snad není skoro nikdy unavená... včera usnula u pohádky - rákosníčka. tak uvidíme...

petule.h
29. dub 2008

tak bych jí nechala do těch max 21h a pak bych jí zkusila dát.Nijak bych to nelámala přes koleno, tomáš taky začal pravidelně usínat do těch 20h v nějakých 18 měsících.U nás tedy záleží na tom spaní v poledne.Dnes nešel, takže vím jistě, že okolo 19h si začne mnout oči a v 19:30 max sedím u zpráv.Takže nemá cenu jí nechat řvát, když víš, že je to k ničemu.To se pak vztekáte obě 😀

amj
29. dub 2008

to nemůžu. max do 20, protože pak už si chodí stěžovat z bytáku, že nemaj klid. to je právě na ho... 😢
no právě, dneska ale nespala, ted už nepůjde, i kdyby prostě chtěla, a půjde taky kolem 19,30 🙂 už se těším 🙂

petule.h
29. dub 2008

tak bych jí nedávala v poledne vůbec, pokud to do večera zmákne. jinak holt bych se asi stěhovala 🙂

amj
29. dub 2008

no, petule ona spí přes den fakt minimálně, to už musí být. když se ji chce. je to hyperaktivka, narozená v 34tt, tak je to fakt šílenec. a když už jde spát, tak ji stačí tak 10 minut, a je zas fit. 😝

petule.h
29. dub 2008

no hlavní je, že je zdravá 🙂 , kde bydlíte v Praze?

nursik
autor
29. dub 2008

Ahoj ženský,bouchnulmi počítač, tak ho mám v opravě, ale bude už zítra hotovej. Amj, rušení nočního klidu je až po 22 hodině, takže bych je pěkně hnala 😠 Mládě taky přes den nespalo, takže šla dřív, ale nějak se tam mele. Zítra jdeme na očkování ☹

amj
30. dub 2008

petule na 8
nursik - my taky, to zas bude řev jak na lesy, páč to nesnáší, já taky ne, vyženou mě vždycky do čekárny, jen jednou mě tam nechali, a jak sestra vytáhla injekci, tak jsem sebou rázem švihla... mám fobii z doktorů - no po tom co předvedli u porodu se není co divit 🤐
tak držím palce, at to zvládnete!!
jojo, po 22 hod, jenže jim to dítě chodí spát v 19, tak ho pak do 21,30-22 budíme, než usne to moje.

kony
30. dub 2008

ahoj holky 🙂
Dragi 🙂
Mačica, díky za přivítání 🙂
AMJ, teda Josefin je fakt gurmánka, ještěže ta pálivost jde zahnat tím olejem, jinak by asi hysterka Vaše sousedka zas přiběhla... a tak zkus teda fakt nedávat přes den spát, když nepotřebuje, max si na tech deset minut spolu lehnout a třeba si číst, aby nijak nelítala...večer pak usne dřív, myslim... 😉
Nursik, tak držím palce, ať naočkujou správně, bezbolestně 😉 😎

Já musím přiznat, že jsem teď Věrku totálně zblbla. To nejezení nebylo možná jen od zubů, ale i z toho nového poobědového režimu. Ona je pořád kolem půl jedenácté unavená, mne si oči. Tak zas zkusím po staru...

Ale v noci spí NO PROBLEM 😵 Tak se aspoň vyspím...

petule.h
30. dub 2008

Ahoj holky:
amj: no musí to být pro tebe asi taky stresující, čekat denně co zase přijde 🙂 , nicméně jak to že ta tvoje kočka takhle vříská, to ona nechce ležet co? mám štěstí, že ten můj si večer lehne a ležíš, max si něco brouká a pak usne. Já bych jí prostě dala spát až tak jak usíná ve 22h, ona se pak srovná časem neboj 🙂 , má holt temperament 😀 . No my jsme z Prahy 10..
Jinak co se týče očkování tak už si jen musím brnknout kdy dorazím na meningokoka a máme všechno

amj
30. dub 2008

petule - skáče, leze z postýlky, má sílu, tak se skoro vytáhne ven, nebo skáče jak malej Tarzan po postýlce, z jedný strany na druhou, no rapl. nebo hejbe postýlkou, a tahá ji po pokoji. to má sousedka taky záchvat.
přišly jsme z očkování, řvala tam jak na lesyyyyy, to se zas předvedla, doktorce řekla jen kokej (rozuměj koukej) bebíííí, když ji píchla a šly jsme dom. spí, a spí a spí,... no tak uvidíme co večer. doktorka říkala, že tak možná řádí od zubů, že je zdravá a at si nestěžuju 🙂 😀 😀
jak dopadlo Nursik očkování u Vás?
kony - řev byl, do toho oleje. Oni používaj jinej než my - je v tak. malejch plastovejch - něco jako arašíd. máslo, a já dělám všechno už jen na něm. fakt mnam
recept pro gurmány - avokádo, cibule, rajčata + vařená vejce - vše nakrájet, na čtvrtky, smíchat - a dát majonézu, nebo tatarku, nebo jogurt - kdo co má rád. Dokořenit - možno sůl, pepř...kdo co má rád. a je to. super rychlý, a chutný. mnam. my ho měly dnes k obědu, protože bych nic jinýho fakt nestihla.

petule.h
30. dub 2008

amj: no tak máš prostě šílence 🙂 , no tak hlavně, že je zdravá. jinak mě malej v roce z postýlky vypadnul, tak má od roku postel, tak to máš štěstí, že se ještě nijak nezranila, když je tak aktivní mrška 🙂

nursik
autor
30. dub 2008

Ahojte holky, tak očkování neproběhlo,protože můj drahý mi odvezl do práce klíče od auta 😀 . Jedeme v pátek. Dneska jsme byly celé odpol venku, pálili se u nás čarodejnice, tak jsme tam vydrželi až do osmi a teď už chrupe, má toho za celej den dost 😝

amj
1. kvě 2008

nursik u nás po očkování ok, jen je uvavená, tak spala celou noc do 7,30 a v 10 mi usnula na zemi při hraní, a spala do 12. tak si myslim že je zas na dlouho vybráno 🙂

amj
1. kvě 2008

tak holky, super čas a malá mi už spí. zkusila jsem model spánku 20 min před obědem, a odpo jsme byly celý venku, a chodila a chodila a chodila a spí...tak uvidíme jak dlouho . 😉

nursik
autor
1. kvě 2008

Ahojky, my už taky spíme od osmi 😀 . Dneska dopol jsem s ní bylau dědy a taťka uklízel, odpol s ní jel taťka taky nanávštěvu a já žehlila a vařila, takže jsme se super podělili 🙂 Zítra jedem na to očkování apár věcí zařídit, tak snad to zmáknem vpohodě

amj
2. kvě 2008

ahooooj. my spíme, furt a furt. teda já už ne, trénink že vstává v 5 už mám dávno nacvičenej. nepotřebuju hodinky. nás doma pohlila něj. nemoc. Josefína má rýmu, tatínek horečky, já se držím..ale nevim, nevim...
hurá bude víkend. chceme jít do zoo...teda já jsem chtěla, ale záleží na zdravotním stavu 😕

nursik
autor
2. kvě 2008

Ahojky, tak dneska bylo očkování, řvala jak pavián chuděra, už se bojí pláště 😒
Odpol byla uřvaná, do toho jí rostou špičáky, tak jsem jí dala Panadol a spí od 7 hodin, to už si ani nepamatuju, kdy šla naposledy takhle brzy spát 😀 . Jen doufám, že ráno tu nebude strašit v pět hodin. Zítra máme vesměs návštěvy, tak snad to ve zdraví přežijeme 😀
Tak ať sjte všichni brzy zdraví 🙂

amj
2. kvě 2008

nursik, ještě že ten panadol je co? my dneska vyrazily ven v sukni, tak dělala frajerku, ale vůbec nechtěla sedět v kočáře, šly jsme domů 2 hodiny. 😲 😲 ale spí...tak snad aspon do 7 😀