Malá začala zlobit. Co s tím?

nursik
31. bře 2008

Ahoj, mám 14. měsíční holčičku, doteď byla dost "samostatná", nikdy nebyla velký mazel, ale co s ní poslední dobou děje už nějak nepobírám. Začalo u nás období vztekání, vynucuje si pozornost, v kočáru vydrží tak 10 minut a začne kňučet ( ještě nechodíme ). Vůbec, ale vůbec neposlouchá, vyloženě provokuje, tak jí napomenu a vzdálím od věci, kterou dělá, vrátí se a dělá to pořád, zvýším hlas a opět odnesu, jde to dělat znovu, tak po desátém pokusu už většinou vybouchnu a plácnu přes zadek. Chvilku kníká, ale jde to dělat zase. Prostě na ní nic neplatí.
S jídlem bojujeme od narození, obědy mi úplně bojkotuje, buď zavře pusu a nedostanu do ní nic nebo si to vezme do pusy a začne jídlo prskat všude kolem. To samé i u dopolední a odpolední svačiny. Mlíko pije dobře, ale je velká na to, aby byla jen na mlíku. Absolutně odmítá tvrdé potraviny, to pak jídlo rozmačká v rukou a všude patlá, takže sušenky, rohlíky nebo ovoce či zelenina je všude jen ne v ní.
Poslední dny na sebe poutá pozornost kníkáním, ale průběžně kníká celý den, vůbec si sama nehraje jako dřív, vzteká se v kočáru, což dřív nedělala. Snažím se s ní být většinu dne venku, máme psa, který jí zbožňuje, mezi dětma byla taky v pohodě, vydržela je pozorovat, ale teď jí prostě nic nezabaví, já za celý den nestihnu se ani najíst a večer jsem vyřízená jak fyzicky, tak psychicky. Pokud si chci alespoň chvíli v klidu sednou a vezmu si notebook na klín, tak mi do něj začne strkat, bouchat a řve. Dělá schválnosti, strhává prádlo ze sušáku, strhává si boty, čepici. Teď spí tak hoďku přes den, v noci se hodně budí.
Doteď to bylo sluníčko usměvavý, nebojí se lidí ani zvířat, ale teď se změnila na malýho teroristu 😀 a já to nějak nezvládám. Prostě nevím, jak na ní a každý večer mám pocit, že za chvíli skončím v blázinci . Poradíte?

lenerka
18. črc 2008

Ahoj peťule

takže pořád nic????
stále čekám,že písneš,že už je malý venku ty máš tedy držák 😀

nursik
autor
19. črc 2008

Ahojte ženský, jsem v jednom kole a nějak nestíhám. Večer vás dočtu. Mám pro vás nabídku, jak ušetřit výrazně za výrobky denní potřeby a třeba si i přivydělat nějakou tu kačku. Kdyžtak písněte do pošty, abysme tu někoho nedráždily 😀

petule.h
19. črc 2008

Ahoj,
lenerka: no neboj, počítám min ještě týden určitě...ve čt jdu na kontrolu 24.7. , termín mám 27.7. a dle mě porodím až tak ten další týden, když se dohodneme, aby mi dali vyvolávačku dřív jak ve 41+2... 😀 no a dle mě to bude stejně císař....uvidím co ve čt 😀 😀

lenerka
20. črc 2008

ahoj petule

tak držíme palečky na kontrole
pak písni jak jste dopadli

petule.h
23. črc 2008

jojo písnu 😀

nursik
autor
6. srp 2008

Tak co je tu nového?

petule.h
15. srp 2008

lukášek 3.8.08 v 0:02...přirozeně, 3850g a 52 cm...byla to hrůza, ale trvalo to jen 2h naštěstí, takže jsme doma, zdrávi a těším se, jak vyroste, aby si s tomíkem hráli...mějte se,jak se máte???

nursik
autor
23. srp 2008

Peti, obsorvská gratulace. Hlavně, že jste v pořádku 😉 U nás proběhla svatba, svatební cesta a pak pobyt s malou v nemocic. Na dovče chytla srajdu, takže jsme po 5.dnech skončily v nemocnici. Naštětsí už jsme doma a je jí viditelně líp-

petule.h
25. srp 2008

takže taky velká gratulace 😀 ....o už jsem na tom dobře, ze začátku jsem na to nemohla nějak přivyknout...2 děti, navíc to jedno zase malé...vše znova..pláč,chování...apod...ale už to zvládám skvěle i s úklidem a vařením...no 2 děti opravdu nejdou jedno 😀 ..mno hlavně, že je nikča v poho....a kde jste byxli? někde v africe??? 🙂

nursik
autor
25. srp 2008

Prosím tě, byli jsme jen v blbým Chorvatsku, ale přivezla si takovej zvěřivec 😠 . A to měla všechno svoje, balenou vodu, skleničky k obědu, venku nic, ale stačí, aby něco olízala, ocucala a je to hned.
No my zrovna přemýšlíme jestli se pustit do druhýho, abysme to stihli do Niki 3 let a mám z toho docela hrůzu 😀

petule.h
26. srp 2008

jdi do toho...číém dřív tím líp...jinak to mohla mít z vedra jako tom v bulharsku...to samé....vloni

nursik
autor
26. srp 2008

z vedra to neměla, našli jí 2 hajzlíky ve stolici a na to počasí vliv nemá. Čím dřív, tím líp? No my si chceme trochu žít ten trénink 😀

amj
29. srp 2008

nazdar petule. tak moooc gratuluju!! hurá hurá !!!! a co prcek, doufám, že tě patřičně zlobí 🙂 😀

petule.h
29. srp 2008

amj: kde se couráš????
jinak patřičně zlobí Tom, Lukášek je hodné mimi, usíná do 22h, budí se 2x v noci...přes den ok...
O tomovi nemluvím, to jen stará historie...je znuděnej, nic ho nebaví, hysterickej...ale k Lukášovi je hodnej, pusinkuje ho, hladí...
co vy a stěhování?? co manžel, co Váš raubíř???
NursíK: vy taky chytnete všechno ...no ještě, že už je to ok..jinak hrůzu měj, ale z druhého dítěte.. i když ty holky jsou lepší...já mám problém, že tom se neoblékne, ještě by jezdil na kočárku...holky jsou v tomhle rychleji vyvinuté
😀 on je pomalej chlap, ale mluví už celkem pěkně 😀 jen ty pleny na kadění...to je hrůza..on si na ten záchod vykadit nepůjde, zaleze pod stůl a vyžaduje plenu...četla jsem o tom, má se top časem ztratit, má to prý víc dětí..jinak tom přes oběd nespí, vstává okolo 6h a Lukášek okolo 8:30 třeba, to je taky peklo
Musím jít, je tady zase ten protiva a sápe se na židli..zatím pa

nursik
autor
29. srp 2008

Někde jsem četla, že druhé dítě bývá za odměnu, že bývá hodnější než to první, tak to jediný mě uklidňuje 😀

petule.h
29. srp 2008

jo.... 😀 no nevím...zatím to nepoznám....myslím, že tom ho naučí všechny luzmpárny 😝

amj
30. srp 2008

tak nevim, s tim druhým dítětem 😠 holky kolem ho maj vždycky ještě zlobivější 😀
peule stehování zatim nic, nic jsem neobjevila, všechno horší a horší. ted jednu nabídku mám, uvidíme... chlap je furt v prdeli, ale to je na dlouhý povídání - vid nursik 😲 😀 😀

nursik
autor
30. srp 2008

Hele, nestraš, že jsou ještě zlobivější nebo do toho nejdu 😕
No jo, ten tvůj chlap by potřeboval 😎

drobcek2007
30. srp 2008

nursik tvoj prvy prispevok to dobre poznam akoby som to pisala ja 🤐 okrem toho jedla z tym sme vobec problemi nemali 😝

petule.h
3. zář 2008

holky moje, vybouchnul nám pc, jsem na notebooku konečně...nový bude brzy 😀 snad...chlapi jsem uspala a jdu vegetovat 😀 ...musíme se sejít, mám už depky, jak se máte????jinak do dítěte jděte, ale amj: vy se raději odstěhujte dřív než se to narodí, pač pokud to bude to samé, tak vás už vynesou v zubech 😀 😀

nursik
autor
6. zář 2008

Peti, z čeho máš depky?
Já jsem pořád v jednom kole, od nového roku si udělám živnosťák a začínám podnikat 😀
Doufám, že to půjde skloubit i s mimčem, ikdyž nevím jestli do mě vstoupí duch svatej nebo jak to bude 😅
Drobcek, neboj, a bude hůř 😀

petule.h
8. zář 2008

no depky mám z toho, jak jsem pořád s dětma a nemám ani minutu čas pro sebe...no včera jsem vstala v 6 ráno a na 2h se odreagovala, oholila se, koukla na telku...no pohoda 😀 .někdy to na mě přijde,ale jinakl se to zvládá.A v čem chceš podnikaT? mám lukáše na ruce, za hodinu se chystáme do zoo...zatím pa

kutina
8. zář 2008

Ahojte babule,
dakujem za túto tému 🙂
Už som skoro padla do depresie.... 😒 mám ročnú dcérku a doteraz bola ako anjel. Sama sa prehrala aj 45 minút...kam sme prišli si našla zábavku....teraz stále mrnčí, ked ju položím plače, ked ju zoberiem na ruky plače, už sa aj bojím ísť do kolektívu, aby sa na mňa nepozerali, čo mám za upišťané dieťa a to sa snažím ako sa dá......skoro nič ju nebaví dlhšie ako 5 minút, niekedy je to úplná katastrofa......stále to pripisujem zúbkom, no už skoro 2 mesiace má navreté , slintá, dáva všetko do pusy a stále nič

dominika1202
8. zář 2008

Ahoj kutina
Moja dcérka má 18 mesiacov a neprehrá sa sama ani 5 minút, ale inak je tvojej veľmi podobná. Ide si obúvať sama topánočku-plače, keď jej idem pomáhať-plače, keď sa obuje sama-plače. Niekedy plače ani neviem prečo. Vtedy ju chytím, trochu si ju pritúlim a ona prestane. Ale je z nej aj veľká herečka. Niekedy začne plakať, ja sa usmejem a ona plakať prestane.

petule.h
8. zář 2008

no oni to ty dítka prostě zkouší...nevím zda jste se podívali o stránky dále, ale tam jsme řešili jaké máme zlobivce, te´d už si jen povídáme... 🙂 . Tomík si hrál naopak sám do těch 2 let, prostě phoda, te´d absolutně nevydrží u ničeho déle jak 5 min...je to trochu akce něco vymýšlet..no nejvíc ho te´d berou zvířátka, tak se snažíme chodit pořád do zoo, jenže 2 dítě v kočáru a on sám by občas potřeboval popovézt, takže si s ním sama netroufnu a navíc jak se sekne nechce jít, je to beraní palice a navíc neposlouchá, totálně se zatvrdil...chce to počkat až to přejde...ale kdy??? každé dítě to má jindy...nám to prostě začalo úderem 2 roku a zatím se to táhne 😀 ..pokreslené zdi, nemůžu s ním mezi děti na písek, pač jim hází stále písek do hlavy...ještě, že máme zahradu a hřiště s pískem...no kluci pomalu chápou to je fakt, ale opakování 100x dokola že se to nemá a on to po 101 udělá je taky na hlavu...no musíme to vydržet..prostě tak to je...umlátit ho nemůžu.. 😀 ..myslím, že se to zmákne líp až malej povyroste a budou si hrát spolu...má ho rád a to je hlavní, že mu nedělá nic zlého a nijak zvláš´t se neprojevuje..a s tím pláčem- te´d třeba začal brečet jako tur s chlapů..v sobotu jsem byla u babičky, přijela teta se strejdou a celej den nevešel do domu..prostě ho viděl a řval,, dnes u nás byl opravář a to samé...nikdy to nedělal, byl společenskej, nebál se...no holt někdy čučíme co se děje, ale musíme být statečné 😀 tak se mějte

amj
9. zář 2008

nazdáááár
tak koukám že u petule opět veselo 🙂 no my nic novýho...historky jsme rozšířily o základy dobrého vychování - jedem metrem, na každýho mává, ale běda když ji někdo nezamává, to se zamračí, a hrozí na něj prstem a říká tytyty...by se člověk propad hambou!! a to ji to nikdo neučil. fakt nechápu kde se to ty děti naučej...
zlobí a zlobí, a nespí a přes den je fit, a v noci je fit, a furt je fit a já padám na hubu a fit už teda fakt nejsem... vegetim takhle večer ale to zas chvilku, protože padám na hubu únavou.

petule.h
11. zář 2008

jojo, tom taky přes den nespí..ale já zase májm pořád 2 děti, když jedno spí, druhé je vzhůru...no nic moc, ale dá se to...tom normál...jsem už přeřvaná jak mě neposlouchá...normálka 😀

nursik
autor
11. zář 2008

Ahojte,
holky, nesvádějte to na zuby 😝 , prostě tímhle obodbím si prochází každé dítě a u každého se to projevuje v jiné intenzitě 😀 . Já posledních pár dní zírám, jakou máme hodnou holku, ikdyž opakování po stoprvé je u nás taky na denním pořádku, ale už se snažím nerozčilovat. Granule žere psovi z misky denně, do misky na vodu mu hází šutry, trávu, kytky, neustále se mi hrabe v odpakdovém koši, tak někdy rezignuju a dělám, že jí nevidím a to jí pak přestává bavit 😉

petule.h
12. zář 2008

nursík: tak koš nás naštěstí nwechytil...s opakováním a nervama jsem se trochu otupěla...ale te´d potřebuji aby poslouchal aby mi pomohl a tak mám nervy víc, no to víš 2 děcka...jinak to jde..já zase s tomem nemůžu na písek k dětem, pač jim hází písek do očí a do hlavy..no a 100x za den tady rozhází hračky, polštáře ze sedačky, tu ještě odsune..já tady o vše zakopávám, on nechce uklízet, ruce si otírá do té sedačky, když je má upatlané...skáče Lukášovi u hlavy...no občas jsem vytočená pěkně, ale přejde to, no vždyť to znáte 😀 . no přestal malovat po zdi, alespoń něco 😀

susika
12. zář 2008

ahojte. no, písala som, že mám rovnakú dcéru. no ale toto som zistila teraz. ona je taká, iba ked je so mnou. je toväčšina času, takže asi mame ponorkovú nmoc🙂)práve nám odišla návšteva s 8 mesačným bábom a ako sa tá moja malá predvádzala, čo všetko vie, čo dokáže, dokonca aj krásne chodila, skro sama a aká je ona super a poslušná...jednoducho anjel. odišli a je to zasa to isté šidlo, ako predtým...jednoducho, potrebuje okolo seba viac ludí a hlavne asi mladších detí