Malá začala zlobit. Co s tím?

nursik
31. bře 2008

Ahoj, mám 14. měsíční holčičku, doteď byla dost "samostatná", nikdy nebyla velký mazel, ale co s ní poslední dobou děje už nějak nepobírám. Začalo u nás období vztekání, vynucuje si pozornost, v kočáru vydrží tak 10 minut a začne kňučet ( ještě nechodíme ). Vůbec, ale vůbec neposlouchá, vyloženě provokuje, tak jí napomenu a vzdálím od věci, kterou dělá, vrátí se a dělá to pořád, zvýším hlas a opět odnesu, jde to dělat znovu, tak po desátém pokusu už většinou vybouchnu a plácnu přes zadek. Chvilku kníká, ale jde to dělat zase. Prostě na ní nic neplatí.
S jídlem bojujeme od narození, obědy mi úplně bojkotuje, buď zavře pusu a nedostanu do ní nic nebo si to vezme do pusy a začne jídlo prskat všude kolem. To samé i u dopolední a odpolední svačiny. Mlíko pije dobře, ale je velká na to, aby byla jen na mlíku. Absolutně odmítá tvrdé potraviny, to pak jídlo rozmačká v rukou a všude patlá, takže sušenky, rohlíky nebo ovoce či zelenina je všude jen ne v ní.
Poslední dny na sebe poutá pozornost kníkáním, ale průběžně kníká celý den, vůbec si sama nehraje jako dřív, vzteká se v kočáru, což dřív nedělala. Snažím se s ní být většinu dne venku, máme psa, který jí zbožňuje, mezi dětma byla taky v pohodě, vydržela je pozorovat, ale teď jí prostě nic nezabaví, já za celý den nestihnu se ani najíst a večer jsem vyřízená jak fyzicky, tak psychicky. Pokud si chci alespoň chvíli v klidu sednou a vezmu si notebook na klín, tak mi do něj začne strkat, bouchat a řve. Dělá schválnosti, strhává prádlo ze sušáku, strhává si boty, čepici. Teď spí tak hoďku přes den, v noci se hodně budí.
Doteď to bylo sluníčko usměvavý, nebojí se lidí ani zvířat, ale teď se změnila na malýho teroristu 😀 a já to nějak nezvládám. Prostě nevím, jak na ní a každý večer mám pocit, že za chvíli skončím v blázinci . Poradíte?

alt
5. dub 2008

nursik uvidíš, jak se bude malá vyvýjet dál.. přeba jí to zachvíli opravdu přejde.. my byli u pí doktorky a ta řekla už když měl rok a ona to přece pozná, vždyť děti jsou její pacienti, že je pravděpodobné, že bude hyper. tak uvidíme jak se to u nás bude vyvýjet dál, ale Tomáš nás otom přesvědčuje každým dnem víc a víc..

mimma
5. dub 2008

Nursík, aj moje deti mali a to menšie ešte stále má, takéto obdobia. Aj ja som z toho niekedy "na prášky", tiež sa to snažím len vydržať. Všetko, čo sa dá, som odložila niekam, kde na to nedočiahne, pozamykala som všetky dvere, lebo si ich vie už otvoriť, lašovala mi v kúpeľni, v špajzi a pod. Ale keď ju to chytí, tak to stojí za to. Teh pohľad, že " čo ty na to, mama?!" veľmi dobre poznám. Minule mi vonku rozhadzovala piesok a nedala si povedať, tak som jej povedala, že ak bude hádzať ten piesok, pôjde do buginy a ona nahodila ten svoj pohľad 😀 a šup! Tak išla do buginy. Tam sa hnevala, za chvíľu som ju pustila von a ona znova to isté! Tak ten istý kolotoč a až na tretíkrát to prestala robiť, iba na mňa pozrela, zobrala piesok do ruky, ale už ho nehodila. 🙂 Na druhý deň sa to sice všetko znova opakovalo, ale aj tak to bol malý úspech.
A hlavne, ber to ako vývojové štádium, ktoré raz prejde. Ale ak raz povieš nie, tak to musí platiť, radšej si to dvakrát premysliť, čo zakážem, ako to zakázať a potom, keď mi prasknú nervy, to dovoliť.
Tak pevné nervy prajem a fakt si z toho nič nerob, všetky deti sú si podobné! 🙂

lindda
5. dub 2008

nursik tak preeeeeeeeeeesne to ci si napisala ako by bolo o mojom Ninovi 😠 😒
Som mylsela,ze len ja mam tekeho nervaaka aaa a a doma 😠 😠 😠 😒
No ja iba dufam, ze to prejde, lebo uz som aj ja na nerv stoho vsetkeho 🙄 😨

bellasandra
7. dub 2008

Ahojte,
moja malá je v celku v pohode, vonku mi ju kazdý chváli, ze je zlatá, kluldná, ze sa pekne zahrá sama. To vsetko je pravda- nastastie 😀 , ale --- ked chytí ako to ja volám záchvat- tak to je koniec, začne hrýzt do stola, do sedačky, dupe nohami, bije sa- hrôza 😝
Niekedy som rozmyslala, ci nemá fakt nejaku poruchu, ez také strasné záchvaty 😀 😅 🙄
Tiez jej dám po zadku, ale nechcem to robit nepokladám to za správne- ale ani to nezaberá, ked na nu zakričím a ona nahodou reaguje, tak sa rozplače, a hned ku mne uteká- ze pusa, pusa, tak ju musím pobozkat a uz je kludna a pokračuje zas 😅 😅

marorlinko
7. dub 2008

moze to byt tyma stolickami, moj maval tiez dakedy take dni, napr. ked sli zuby , tak nechcel pit mlieko z flase a nechcel nic tvrde myslim jedlo, potm to preslo a vratil sa tak kde bol, jedol pekne.
moj sa tiez dakedy nechce hrat sam, on hracky ani nema velmi rad to na 5min a je to. radsej lezie vsade a to sa neda ustrazit, lebo ked mu nedovolim ist tam kde chce, tak krici a vala sa po zemi, vtedy ho ignorujem, uz aj v obchode byva dost nervozny, daco chce a nedostane, tak to je kriku, jednoducho, viem jak sa citis,ale ja sa snazim mu najst nejaku zabavku, kupili sme mu zahradnu hojdacku od 8mes. maly je tam rad a tesi sa,ale vkuse musim odbehnut a hojdat ho,ale je kludny, deti maju radi nove veci, ma rad,ked mu spievam a pod. krik nepomoze ,ked kricim, to nerobim uz ani, lebo maly este horsi bol.

lindda
8. dub 2008

no nas nino sa uz aj v noci jeduje uz som taka unavena z neho ☹

nursik
autor
8. dub 2008

Ahojte, tak to její kňourání bylo od zubů, jednu noc jsem jí dala večer Panadol, spala celou noc jak zabitá a druhý den byla jak milius, takže asi byla už přetažená.
No ale záchvatíky vzteku nás taky pěkně berou, dneska v krámu jsem jí postavila do košíku, protože tam bylo utržené sedátko a potřebovala jsem vyndat nákup na pás a drahé dítě nepochopilo, proč nemůže shazovat náš nákup i ostatních lidí z pásu, takže se vztekla, ale naštěstí jí to za chvíli přešlo. To jsou pak horký chvilky 😀

lenadka
8. dub 2008

nursik kup si v lekarni aj ten gelik na dasienka-to fakt pomaha, ak ju to stale boli asi ani sama nevie preco je vytocena 😉

nursik
autor
8. dub 2008

Dneska jsem koupila Mundisal gel, hodně si ho chválí, tak uvidíme 😉

amj
8. dub 2008

nursik - tak si myslim, že máme 1 dítě 🙂 a dohromady. Nevim, jestli ho půjčuješ Ty mě nebo já Tobě, ale je to totožný a uplně stejný... včera vymyslela (je jí 14 měs, ale chodí), že může skákat ze sedačky na zem...bavilo ji to deset minut, 100krát jsem ji říkala, že skákat nemůže, že bude mít bebí 😢 , nevidí, neslyší...skáče. Po x tým vynadání, že opravdu nemůže a že se maminka už bude moooc zlobit, byla deset minut v klidu,tak jsem s hrůzou! čekala nějakou novinku. a ono jo.... ☹ pod sedačku si přitáhla to velký gumový skákací zvíře, a skákala ze sedačky na něj. Jsem myla v kuchyni nádobí a říkám si, že je nějak hodná, ta naše princezna... jo, kouknu a šla jsem do kolen 🤐 , zrovna skákala! no zvíře je vyfouknutý, a zavřený ve skříni, u sedačky kolem dokola židle... no nevim na jak dlouho. Nikdy taková nebyla, taková hodná holčička. Ted je to rarach, a šílenej. Kolikrát už nemam sílu. a rozšířila si slovník o slovo KOUKEJ - tak na všechno máme koukej a když nekoukám, tak se vzteká, kope....holky, já fakt nevim 😝 😝 😝 😝 😝 😝

nursik
autor
9. dub 2008

Amj, to u nás je taky novinka, buď si na to nafukovací zvíře stoupá a dělá holubičku nebo na jiný hračky - na aktivní chodítko, odrážedlo, prostě všechno co je po ruce. A ještě to vylepšuje tím, že se snaží vyšphlhat na obývací stěnu a balancuje přitom na nějakém zvířeti 😀 . Já jen čekám až si dá po papule 😠

lindda
10. dub 2008

no ten nas bolo vcera ak med a dnes ako cert 😠 😠 😠 za vsetko sa zasa jeduje 🙄

amj
10. dub 2008

nursik, tak si myslim, že nás chtěj zničit 😠 😠 😠 😠 . celej den nespala, je vzhůru od 6ti od rána, a ještě ted je fit. vůbec není unavená, zato já už bych šla do hajan...a ona furt ok. 😝 😝 vyleze do kočárku - máme britaxe a skáče z něj - opět na to zvíře. 😖 😖 a já čekám co se stane. zvíře seberu, schovám, deset minut klid a jedeme na novo. Kdyby mi někdo řek, jaký kraviny na tom kozlovi - nebo co to máme bude dělat, nikdy jsem ho nekoupila. 😀 😀 😀

nursik
autor
10. dub 2008

Včera byla noc plná vášní, spala od 8-11, pak se probrala, tak jsem si jí vzala k sobě na gauč, každých 5 minut kvičela, kopala do mě, válela se po mě, tak jsem se v jednu už naštvala a odnesla do postýlky, kvičení pokračovalo do 4 do rána, vyžahla mlíko a spala do devíti. Přes den opět hodinový řev na vycházce v kočáru, ve volných chvilkách mě mlátila do obličeje, škrábala, napomenutí na ní absolutně neplatí, když jí dám přes ruku, tak mi to vrátí 😖 . Fakt miláček 🙄

amj
11. dub 2008

nursik - no počkej, až bude ten zákon, že ji nemůžeš plácnout ani přes ruku 😀 my plácáme pravidelně, několikrát denně, ona se mě i bojí, když už ví, že udělala něco co nemá...ale ani nebrečí, většinou se tomu směje, že já jsem v histerii 😢 fakt nevim. zničí mě 😖 no, tak u nás taky tak, včera šla spát ve 23hod, v 5 už mi skákala z postýlky na hlavu, tak jsem ji vzala k sobě, tak skákala na tatínka. Ten to po 20 min vzdal a šel spát do obýváku. tak řvala jak na lesy, že chce za ním. Pak na nás přišla zvonit sousedka, at se uklidníme, že je 5,45 a jestli bych to dítě mohla laskavě utišit... 😝 😝 a jak jako asi? ted chvilku spí, to znamená, že vstane kolem osmé, a bude opět!!! vzhůru celý den. Nejhorší je, že ti nikdo neporadí. Já se ji snažim utahat, hrajem si, učíme se, chodíme, ale ona je snad víc a víc fit. 😅 😅 😅

nursik
autor
11. dub 2008

No jo, až to uzákoní, tak půjdu sedět 😀 . Já se tedy snažím držet než mi ta ruka ujede, ale nejhorší je, že ona se tváří jak týrané dítě, co někdo řeže od rána do večera. Jak něco provede a já zvýším hlas a jdu k ní, tak už začne přivírat oči a čeká, co bude. Dneska opět budíček kolem půlnoci, tak jsme spaly spolu na gauči a myslím, že za ten týden si na to beruška tak zvykla, že teď bude problém jí to odnaučit. Ale já na nějaké výchovné metody fakt neměla sílu, už se těším až dorazí dneska ze služebky tatínek a trochu mi s ní pomůže.

amj
11. dub 2008

jojo, to ti věřím... tak to je na stejno, a pak když dělá venku něco špatně, a zvýším hlas, tak se drží za hlavu a brečí ne ne ne.. 😢 no jak to vypadá...
dneska je podezdřele hodná, ale je terpve po obědě, to bude mít určo něj. překvápko k večeru 🙄
neboj, mě zavřou hned...protože kolikrát jsem tak vytočená, že ji plácnu. Nebolí to, ale ona je uražená, jak si dovoluju JI plácnout. Proč jako. že jo, když zlobí jen málo. že jo. No uvidíme. Docela je super, že je o tom si s kým pokecat...že na to nejsem sama 😀

nursik
autor
12. dub 2008

Včera jsme byly s malou u babi a babi si myslela, že jsem na ní moc přísná a že někdy zbytečně plácnu a tak. Tak včera jsem mladou vypustila na trávník, milé babičce orvala všechny kytky a já jsem říkala babičce ať mi tedy ukáže, jak jí mám vychovávat, aby poslechla a najednou byla babička bezradná, že prý já jsem tohle nikdy nedělala 😀 No nic, dneska jí tam má na odpoledne, tak se snad mládě vybouří tam a doma bude hodná.

lindda
12. dub 2008

cafte tak ja maleho tiez bucham po ruke a on sa neboji on sa sneje 🙄 ale nechem zakriknut ale uz dva dni je to ako tak dobre a dokonca sme spali ceelu noc bez jedneho prebudenia alebo zamravcania 😉
ale ci nam to vydrzi netusim teraz uz spi skoro 3hodky

amj
12. dub 2008

jsem k.o. dneska spala dopoledne od 10-10,15 a šla spát až ve 22. uplně je fit, 😲 zato já k.o.
potvůrka malá, kde se v nich ta energie bere??? fakt nechápu. ale krom toho, že našla někde propisku - fakt nevim kde, a počmárala od hraček, přes oblečení až po zdi...tak nic jinýho dneska nevyvedla. Tatínek ji učil pít ze skleničky, protože chtěla 😉 tak at si ji užije, skleničku mu vysápla a hned jak ji měla v ruce, tak ji hodila na zem 😅 sklenička na cimpr campr.... tak aspon viděl, že to není jednoduche.
Nursik - odkud jsi? 😀

drobecci
12. dub 2008

Jo jo období VZDORU!!!!!!
Známe velice dobře.
Dcerce je něco přes 3 roky a ještě nás to nepřešlo....
Takže nervíky na uzdě kolikrát povolí a to čekám druhý tak je to ještě horší a k tomu je hyperaktivní...
Jediné co udělat VYDRŽET!!!!!!!! a hlavně stát si za svým a nepovolit.
Vím,že je to těžké taky to kolikrát nedodržím,ale i psycholožka mi řekla,že to prostě musím dodržovat,aby prcek věděl kde sou hranice.
Tak pevné nervy 😉 😉

nursik
autor
12. dub 2008

Amj, jsme ze středních čech :D
Beruška se večer normál vykoupala, byla nakrmená, odešli jsme z pokojíku a řev 😀 , takže jsme jí ještě vytáhli, ale v půl desátý jsme jí hnali zpátky do postele a to už teda usnula 😠
Chjo, někdy je to fakt těžký vydržet, jsem zvědavá jaká bude noc. Máme v plánu dneska nepovolit a nevyndavat k nám do postele, takže to bude hukot 😀

maca793
12. dub 2008

nursik
moja malá je taká už dávno a je to horšie, tiež si neviem dať rady s ňou hlavne pri jedle, začína si dokonca aj vyberať oblečenie a hračky berie starším sestrám lebo tie jej sú zlé 😵

amj
13. dub 2008

no holky tak nevim, celou noc pobrekávala...bydlíme v paneláku takže se to všude rozlejhá.... tak jsem ji měla u sebe v posteli. Mam rozkopaný snad celý tělo, jak nechtěla ležet. od 6 jsme vzhůru na novo 😨 😨
ted bude chvilku hodná, dávají v telce pohádky, tak 30 minut si maminka odpočine 😠 😠 ale pak to najisto začně. 😕
nursik - my z prahy,to je škoda, mohly jsme ty děti seznámit 😎 😎
no maca793 ještě mě straš, že si bude vybírat i oblečení, no to už bych fakt nerozdejchala 😝 😝 😝

nursik
autor
13. dub 2008

Tak u nás snad po 3 týdnech se spalo celou noc. Ukládal tatínek, tak dračice možná pochopila, že se bude spát a nebude se terorizovat 😀
Amj, Praha je od nás kousek, tak kdybyste si chtěli udělat výlet, rádi vás uvidíme.
My natěstí bydlíme v baráčku, takže si tu může halekat dle libosti 😝
Teď šla spát a odpoledne jedeme na návštěvu, mají 3 holky 9,6 a 1 rok, tak jsem zvědavá, jak se princezna předvede 😅

amj
13. dub 2008

nursik - jsem v očekávání, jak dopadla návštěva 😎 😎 tak návštěvu kdyžtak domluvíme přes interky 😀
já mam dneska dítě milionový... dala jsem ji na nočník, tak místo aby čůrala, si tam strčila botu, pak na to zapoměla, a šla dělat ee sama, takže bota je celá na hození do pračky 😢 ale jinak to jde. k obědu bylo kuře na paprice.... opět chtěla jíst sama, tak jsem pak 2 hodiny uklízela... ale jinak ok...ale PST, at to nezakřiknu 😅 😅 S tím že ukládá tatínek ke spaní, tak to u nás taky někdy, ale to se chodí pak spát mezi 22-23 hod, podle toho jak přijde z práce, a to pak spěj spolu v posteli a já to vzdávám a jdu spát do obýváku... to moje dítě nějak šíleně v noci kope 😝

nursik
autor
13. dub 2008

Tak návštěva byla super, malá lítala po celým bytě jak širon, naháněla děti a kočku a byla k sežrání. Taky se pěkně utahala, takže odpadla v půl osmý 😀 . Sice už byla 2x vzhůru, ale vždycky usne.
Tak já posazení na nočník zatím neriskuju, používá ho jako hračku a když jí tam chci posadit, tak zdrhá, tak to ještě odkládám.
Já s tím mým drakem taky nemůžu spát, děsně se vrtí a kope a já se nevyspím, takže už zase spí ve svý postýlce, ale nevím až tatínek zas pojede za týden na služebku jestli nevyměknu 😝

amj
14. dub 2008

Nojo, to je hrůza. nejvíc na ty děti platí tatínek, jak je furt v čoudu - 😎 aspon ten náš, tak se ho aspon trochu bojí. No my trénujem proto, protože ji do plínky vůbec nejde kakat, ale na nočníku je to ok. Má nějakou anomálii v konečníku, tak do plíny je to tak že tlačí a tlačí ale vytlačí třeba jen pidi midi bobek, na nočníku je to ok. a bez těch tlačících peripetií, kdy je u plíny téměř fialovo modrá jak ji to nejde...tak proto. No neboj, ona to má jak zábavu, celej den si ho skoro nevšimne, máme hrací od FP, tak do něj hází hračky,aby hrál, ale ráno jaký jsou to kamarádi 😅
spala celou noc do 7 do rána, to zas bude fit 😒

nursik
autor
14. dub 2008

Tak to máte teda komplikace s kaděním, ale je šikovná, že to takhle zvládá 🙂 .
U nás bylo buzení v noci, kolem půlnoci jsme namazali dásně a nakrmili, v půl čtvrtý začal ječák, ale byl to řev, jak když jí tam někdo vraždí, tak jsme k ní šla, nabídla jí pití, dudlík. Byla vzteklá a nic nechtěla, teda chtěla, ke mě do postele 😠 . No tak jsem jí jako krkavčí matka nechala řvát 😖 . Vzbudila jsem tatínka, ať k ní zkusí jít, tak se sice trochu zklidnila, ale jak ho viděla, že odchází, tak zas hysterák. Tak jsme asi půl hodiny poslouchali kvílení jak na lesy, pak to vzdala a spala. Asi to pro ní bylo unavující, protože chrní ještě teď 😒 Nedělá mi to dobře, když brečí, ale nesmím polevit, jinak jí mám nastěhovanou v posteli 😠

amj
14. dub 2008

nojo, ty máš výhodu, že bydlíte v baráčku. Já když ji nechám řvát, zvoní na mě hysterická sousedka, že jim budim dítě... chtěla by mít klid od 19-8 hod do rana. to fakt nevim,jak když ten můj chlap se vrací kolem 21 hod - a odchází v 7. a dítě samozdřejmě řve jak na lesy. jsem ji nechala řvat asi dvakrát a paní sousedka nelenila a přišla zvonit ráno v 5. že ji budím, a že nemůže spát.
nojo, naše beruš je narozená v 33tt+4m tak měla konečník nedovivinutý, tak s tím má problémy od malička. Tisíckrát radši ji budu dávat na nočník, než v ní furt šťourat rektální rourou... 😖