Malá začala zlobit. Co s tím?

nursik
31. bře 2008

Ahoj, mám 14. měsíční holčičku, doteď byla dost "samostatná", nikdy nebyla velký mazel, ale co s ní poslední dobou děje už nějak nepobírám. Začalo u nás období vztekání, vynucuje si pozornost, v kočáru vydrží tak 10 minut a začne kňučet ( ještě nechodíme ). Vůbec, ale vůbec neposlouchá, vyloženě provokuje, tak jí napomenu a vzdálím od věci, kterou dělá, vrátí se a dělá to pořád, zvýším hlas a opět odnesu, jde to dělat znovu, tak po desátém pokusu už většinou vybouchnu a plácnu přes zadek. Chvilku kníká, ale jde to dělat zase. Prostě na ní nic neplatí.
S jídlem bojujeme od narození, obědy mi úplně bojkotuje, buď zavře pusu a nedostanu do ní nic nebo si to vezme do pusy a začne jídlo prskat všude kolem. To samé i u dopolední a odpolední svačiny. Mlíko pije dobře, ale je velká na to, aby byla jen na mlíku. Absolutně odmítá tvrdé potraviny, to pak jídlo rozmačká v rukou a všude patlá, takže sušenky, rohlíky nebo ovoce či zelenina je všude jen ne v ní.
Poslední dny na sebe poutá pozornost kníkáním, ale průběžně kníká celý den, vůbec si sama nehraje jako dřív, vzteká se v kočáru, což dřív nedělala. Snažím se s ní být většinu dne venku, máme psa, který jí zbožňuje, mezi dětma byla taky v pohodě, vydržela je pozorovat, ale teď jí prostě nic nezabaví, já za celý den nestihnu se ani najíst a večer jsem vyřízená jak fyzicky, tak psychicky. Pokud si chci alespoň chvíli v klidu sednou a vezmu si notebook na klín, tak mi do něj začne strkat, bouchat a řve. Dělá schválnosti, strhává prádlo ze sušáku, strhává si boty, čepici. Teď spí tak hoďku přes den, v noci se hodně budí.
Doteď to bylo sluníčko usměvavý, nebojí se lidí ani zvířat, ale teď se změnila na malýho teroristu 😀 a já to nějak nezvládám. Prostě nevím, jak na ní a každý večer mám pocit, že za chvíli skončím v blázinci . Poradíte?

janulle22
15. zář 2008

ahoj holky pomuzete mi prosim...?

Malej ma rok a dva mesice a je hrozne neposlusnej...kdyz mu neco dela co nema tak simuzu vyrvat hlasivky a stejne to bude delat dal...nevim jak ho naucit poslusnosti...nechci ho bit ale obcas mu naplacam na zadek nebo po ruce,ale stejne to nepomuze...tak bych potrebovala nejake rady napady jak docilit aby aspon trosku poslouchal...moc dekuji uz nevim co delat...dekuji

nursik
autor
15. zář 2008

Susiko, jo, takovou hérečku mám doma taky. Jasný, že potřebují společnost i jiných lidí, ale kvůli tomu si půlku vesnice domů nenastěhuju 😀
Janule, no těžko radit, každý má jiné výchovné metody, řvát nemá smysl, spíš dítě odvést od činnosti, kterou má zakázanou. Já to praktikovala tak, že jsem se snažila nejdřív odvést pozornost, pak odvést dítě a když to zkoušela pořád dokola, tak šla na minutku, dvě do postýlky, abysme se obě uklidnily.

petule.h
16. zář 2008

nursík a co to druhé mimi 😀 ...jasně, já bych se taky uřvala, někdy to neuhlídám,já věřím, že časem to přejde, on je spíš tom teď uřvanej a to mě točí, on nemluví, ale řve, do toho začal pěkně mluvit a zpívá a to je někdy i na mě dost, když chci uspat lukáše, kterej má teda dost slabé spaní

nursik
autor
16. zář 2008

Druhý mimi? Ty o nějakém volném víš? 😀
Asi se začnem snažit po novém roce a uvidíme. Já taky občas hejkám jak siréna, ikdyž vím, že to k ničemu není. Spíš potřebuju upustit páru 😠

petule.h
16. zář 2008

no to je jasný 🙂 , zrovna ted jsem upustila 🙂

amj
17. zář 2008

nazdar baby 🙂 tak koukám žádná změna 😎 moje dítě vymejšlí neustále jednu lumpárnu za druhou, na net se moc nedostanu...teda dostanu, ale ona si chce psát taky tak je neustále bitka o počítač, případně o křeslo u PC. koza roza - ted je nemocná a že by ležela? hahaha. ani náhodou. lítá snad ještě víc než když je zdravá, nebo možná já jsem k.o. tak mi to tak jen připadá.
Petule jak rostete? co takhle srazík? na Tomáška jsem zvědavá 🙂 taky pěknej lump 😀 😀 😀
my ji budem muset asi zavírat a držet na řetěžu, jsem byla nakoupit v Batovi, a byli tam nějaký chlapečkové, zjevně se ji asi líbili, válela se před nima na zemi, mávala na ně... a ne a ne odejít. jsem ji s řevem vynesla v zubech 😲

petule.h
17. zář 2008

jo to s počítačem máme taky... 😀
jinak zítra jdu nas kontrolu po 6 týdnech, myslm, že je pěknej a přes 5kg má určitě 😀 , no už nekojíme, tak to jde rychleji...
jo srazík určo můžeme udělat, ale já si na toma a kočár zatím netroufám sama jít, jen do krámu, kde ho vrznu do sedačky a vajíčko na košík a mám je pod kontrolou 😀
nebyla jsi náhodou na dni těch skupinových menšin nebo co to bylo na míráku??? teď o tom byl pořad a byla tam vidět jedna mamina s podobnou holčinou jako máš ty a hlavně tobě bykla taky podobná, 😀 ...no já dnes čekám holky z práce, tak se večer těším, trochu zapařím a vykloveme si hlavy...

amj
17. zář 2008

petule nebyla, o ničem takovým vůbec nevim 😲
ti závidim, my furt doma samy, jak je ted nemocná, tak ani nechci žádnou návštěvu, tatka furt služebně pryč...no snad zítra dorazí a já si odpočinu. jinak to je na provaz. zrovna ted mě ta nádhera češe - no češe... už mam asi o 1000 vlasů mín, ale je klid. ☹

petule.h
17. zář 2008

amj: 😀 😀 tak abych tě jednou nepotkala plešatou

amj
17. zář 2008

petule - to se blíží... raz dva... s tim jak mě češe každý ráno 😲

petule.h
18. zář 2008

no jo, tom se začal před lidma stydět...dokonce jsem byla u babičky, dorazil strejda a celou dobu co jsme tam byli nepáchnul dovnitř, včera tu byli holky, tak u těch neřval, ale byl zalezlej tady u PC, minule řval když tu byl opravář, ale jinak koho zná, tak je jak z divokejch vajec.dnes jdeme na kontrulu 6 neděl, máme asi 5,5kg.

amj
18. zář 2008

no zdar. to je asi ted tím obdobím, ne??? on se otrká. užívej toho, že se aspon někdy stydí 😀 to ta moje hvězda faaaakt neeee. jsem na mrtvici. v pondělí jdem k zubaři. tak jsem zvědavá, co zas vymyslí. to nezůstane bez odezvy..známe ji 😠

nursik
autor
6. říj 2008

Ahoj 6enský, co novýho? Mladá se vrátila po dvou týdnech od babi a je to dítě na přeražení. Nespí, řve, vzteká se, no prostě nádhera 😠

amj
7. říj 2008

hahahahahaha. tak koukám, že je to všude stejný.u nás bude boj příští týden od úterka do neděle hlídá babička. tak pak bude to samý i u nás. hůř o to, že má kočky, malý čiči, a ta koza už ji minule pašovala v batužku domů. přišla jsem na to před barákem... stejně ji jednou pronese 😠

nursik
autor
8. říj 2008

tak hlavně bacha ať od kočiček nechytnete blechy 😀 . Máme čerstvou zkušenost 😠

liska21
9. říj 2008

Ahojky maminy,na období vzdoru mám také děsné vzpomínky,ale vím co na malého platí do dnes. Když mu byl rok zkoušel to na nás také,vždy když si začal něco vynucovat a nebo odmítal poslouchat,zavřela jsem ho do jiné mísnosti. A nesměl ven dříve než se zklidnil (samozřejmě řavl jak tur),na začátku tam byl i 15 min. a teď už ani né celou minutu a je klid. U nás to platilo na všechny tři děti. Tak to zkuste a nepovolte,začátky jsou dosti krušné,ale chce to pevné nervy. Držím palečky ať to na vaše rarášky zabere. 🙂

amj
9. říj 2008

nursik - fakt maj kočky blechy, joOO? ona je má máma jen v bytě - tak snad neee. a tu starou mrchu taky nikam nepouští, jednou kvůli nám utekla - Josefína nechala otevřený dveře a jsou z toho ty malý kočky 😀

nursik
autor
13. říj 2008

Lisko, a to jsi ho tam jako zamknula nebo tam dítě poslušně bylo než se vyvztekalo? Ono totiž s dítětem, které dosáhne na kliku to tak jednoduše nejde 😠

liska21
14. říj 2008

Ahoj nursik,ne nezamikala,párkrát chtěl vylest i když se vztekal,ale já nepovolila. Zavřela ho spět a tak mu došlo,že když přestane smí zase k nám. 🙂 Včera když začal jsem už jenom řekla - nech toho nebo tě zavřu do ložnice - a byl klid,tak si myslím,že konečně pochopi proč ho zavírám. Tak uvidíme jestli jsem to nezakřikla. A mimo jiné mám lek i nato když se dítko vzteká tak až sebou mlátí o zem,to mi dělal nejstarší kluk.

sarinkam
14. říj 2008

tak napis, jsem sama zvedava, i kdyz to nepotrebujeme..

nursik
autor
14. říj 2008

My ptaktikujeme vyvztekání v postýlce, nemusím se přetlačovat o dveče, ale že by to mělo nějaký zvlášť dobrý efekt, to tedy nemá 😠 . Pohrozím, že půjde trucovat do postýlky, ona že ne,ne a zlobí dál 😀

liska21
14. říj 2008

Nejstarší syn měl vztekací období ve třech letech, vyzkošela jsem snad všechny rady od kamarádek a stále žádná změna. Až jedna známá řekla ať vyzkouším studenou sprchu,že to prý zabírá,ale sama to na svého vzteklouna neskusila. Řekla jsem,že je to moc drastické a to nemůžu Beďkovi udělat,ale jednou jeho vztekání už bylo i na mě moc. Když zase začal sebou vzteky mlátit o zem,bafla jsem ho tak jak byl oblečený šoupla do vany a tu studenou vodu na nej pustila,byl chudák tak v šoku že přestal. Konalo se to třikrát a po čtvrté jsem ho jen chytla za ruku a přestal se slovy - maminko už se nevztekám - chtěl to zkusit ještě jednou. Praštil sebou o zem,ale okažitě si stopl a řekl - už jsem hodný - a od té doby jsem ho nepoznávala,opravdu se vztekat přestal.

Tak a teď si o mě budete myslet,že jsem krafčí mama. Jedno dítko sprchuju ledovou vodou a druhé zavírám za dveře 😀

Jen jsem ještě nepřišla na to jak odnaučit dceru odmlouvat,té když něco řeknu tak má plnou pusu průpovídek a poslechne až když vybuchnu a začnu nadávat,poraďte co stím. ☹

nursik
autor
14. říj 2008

Lisko, nemyslím si, že jsi krkavčí máma. Taky jsem o té metodě slyšela, ale nikdy nebylo třeba jí použít - zatím. Dítě taky dávám do jiné místnosti se vyvztekat, protože jinak bych jí musela přerazit 😀
S odmlouváním ti neporadím, sama bych těď potřebovala radu jak na dítě - provokatéra.

liska21
14. říj 2008

Tak to jme na tom podobně,až na to že tebe provokuje jen jedna princezna a mě hned tři raraši 😀
Pomáhá to zavírání 😉

andulkaavetrelec
16. říj 2008

Dle TV: První období vzdoru nastává cca v 15.měsících...
Náš se vzteká od malička, takže my do toho vpluli plynule. Někdy na něho křiknu, někdy hrozím bacibaci a když nepřestane, tak ho plácnu přes zadek. Každé rány je mi líto, ale asi to jinak nepůjde. Taky odvádění pozornosti zabírá a taky chodíme na dva kroužky: na zpívání a cvičení, kde se zabaví a musí poslouchat tetu, která je vede...

nursik
autor
9. lis 2008

No ženský, kde je vám konec? 😠

petule.h
10. lis 2008

Ahoj nursík,
no my jsme celkem v pohodě, zvládám to dobře...ty 2 kluky 🙂 + manžela.
Lukášek je hodné zlatíčko, tom je pořčád stejný, začal se trochu mazlit, ale opravdu jen trochu a je teď celkem uřvanej, jinak pohoda 😀

nursik
autor
10. lis 2008

Ahojky, už sis zajela systém, tak se to dá zvládnout, co. Nám rostou pětky, tak občas kníká, ale jinak je v pohodě, navíc už se celkem dobře domluvíme 😉

petule.h
10. lis 2008

jo to věřím, tom už mluví ve větách...je to prima... 🙂 ..jo systém jsem zajela po měsíci a vše jde dobře, kdyby lukášek, ale brečel, tak to zvládat tak v pohodě nebudu, mám štěstí

nursik
autor
10. lis 2008

Tak je to pravda, že druhé dítko je za odměnu? 😉