Malá začala zlobit. Co s tím?

nursik
31. bře 2008

Ahoj, mám 14. měsíční holčičku, doteď byla dost "samostatná", nikdy nebyla velký mazel, ale co s ní poslední dobou děje už nějak nepobírám. Začalo u nás období vztekání, vynucuje si pozornost, v kočáru vydrží tak 10 minut a začne kňučet ( ještě nechodíme ). Vůbec, ale vůbec neposlouchá, vyloženě provokuje, tak jí napomenu a vzdálím od věci, kterou dělá, vrátí se a dělá to pořád, zvýším hlas a opět odnesu, jde to dělat znovu, tak po desátém pokusu už většinou vybouchnu a plácnu přes zadek. Chvilku kníká, ale jde to dělat zase. Prostě na ní nic neplatí.
S jídlem bojujeme od narození, obědy mi úplně bojkotuje, buď zavře pusu a nedostanu do ní nic nebo si to vezme do pusy a začne jídlo prskat všude kolem. To samé i u dopolední a odpolední svačiny. Mlíko pije dobře, ale je velká na to, aby byla jen na mlíku. Absolutně odmítá tvrdé potraviny, to pak jídlo rozmačká v rukou a všude patlá, takže sušenky, rohlíky nebo ovoce či zelenina je všude jen ne v ní.
Poslední dny na sebe poutá pozornost kníkáním, ale průběžně kníká celý den, vůbec si sama nehraje jako dřív, vzteká se v kočáru, což dřív nedělala. Snažím se s ní být většinu dne venku, máme psa, který jí zbožňuje, mezi dětma byla taky v pohodě, vydržela je pozorovat, ale teď jí prostě nic nezabaví, já za celý den nestihnu se ani najíst a večer jsem vyřízená jak fyzicky, tak psychicky. Pokud si chci alespoň chvíli v klidu sednou a vezmu si notebook na klín, tak mi do něj začne strkat, bouchat a řve. Dělá schválnosti, strhává prádlo ze sušáku, strhává si boty, čepici. Teď spí tak hoďku přes den, v noci se hodně budí.
Doteď to bylo sluníčko usměvavý, nebojí se lidí ani zvířat, ale teď se změnila na malýho teroristu 😀 a já to nějak nezvládám. Prostě nevím, jak na ní a každý večer mám pocit, že za chvíli skončím v blázinci . Poradíte?

amj
17. dub 2008

hele nursik, že by se nám ty děti uklidnili??? 😲 😀 😀 😀

lindda
17. dub 2008

nino dnes cez obed spal azzzzz 40min skoro ma slak trafil 😠

nursik
autor
17. dub 2008

Tak beruška mi taky vydržela spát celých 50 minut, tak doufám, že aspoň večer zalehne a bude sladce spát až do rána 😝

kristi
17. dub 2008

mne mala tak hodku...ani ne....a ted jeste nespi

nursik
autor
17. dub 2008

Tak beruška je nakrmená a sladce řve na lesy 😠

amj
18. dub 2008

hurá hurá, spala mi celou noc. dneska a zítra s námi je doma tatínek tak třeba bude hodná 😀 před tatínkem je totiž skoro vždycky hodná...jen mě zlobí 😠

macica33
18. dub 2008

ahoj amj!prave som prestala kojit, pred tyzdnom, a odvtedy mala prespi celu noc. dovtedy kazde dve hodiny si pytala. to kojenie je nadherna vec,ale vzdy som okolo 12mesiaca prestala,aby deti mali nepreruseny spanok. a ja tiez 😉 😒 🙂 vecer som nemala pc, muz si ho vzal. mame laptop,tak ho niekedy potrebuje,ale uz dostane vlastny. prave ideme do ba, zas tu s vami nebudem,ale precitam si vas. vratime sa v nedelu, m
am tam rodicov, deti babinu,dedusa.
nursik: niekomu staci aj 50min,a neskusala si si k nej potom lehnut a tvarit sa ze spis ???? moje vzdy tak este potiahli hodinku... 🙂 ale urcite si skusala....

a viete kam ideme??? v sobotu budeme na partizanskej luke,pri zeleznicnej studienke, su tam nadherne preliezky,vsetko nove 2 roky a kazdych 50metrov ohniste 🙂

a v nedelu ,ked budeme odchadzat z ba, pojdeme cez gyor, a tam do zoo....velmi sa tesim!!!! drzte sa tu, nech vam ratolesti spinkaju, nechcite od nich dokonalost,aj tak nebudu dokonale 😀

a este vcera sme mali prednasku v nasom materskom c. o vychove a chy maminiek,ktore maju uz vyrastene deti,su to kanadanky,boli 3 a skvela 😎 prednaska a DISKUSIA!!!!!! 😀

potom si vas precitam.... 😝

nursik
autor
18. dub 2008

Tak ráno se vzbudila s šílenou rýmou, tak jsem zvědavá jestli z toho něco bude 😠

nandule
18. dub 2008

Tak to vážně nezávidím,my jsem teď měly týden angínu a udržet malou doma to bylo něco strašného.V noci nespala a byl z ní malý raubíř,bylo to s k nevydržení, vůbec nic na ni neplatilo 😢

lindda
18. dub 2008

my sme uz mali sopel tak 12x uz so myslim ,ze to mame na cely zivot teraz sicez 3yzden mame pokoj hura

petule.h
18. dub 2008

rýmu jedině saji luxem, to je nejučinnější. angínu jsme měli už 2x..taky 2x píchané ucho..ale jsem ráda, že nic horšího zatím nebylo, já spíš řešila přetáhnutí pindíka, aby nešel na obřízku a předvčírem se mi to konečně podařilo, tak hurá

amj
18. dub 2008

petule.h - tak to jsem se hrozila, a přála si v těhu aby to byla holka. Mam manžela z afriky, tam by prcka obřížka neminula... ☹ hurá hurá, takže to nás minulo 😀
my už spíme, od 19,30 co se to děje??? uspával tatínek 😀

petule.h
18. dub 2008

my od 19:00 uspávala maminka, tatínek šel na pivo a malej dnes přes poledne nespal, takže to bylo rychlé, jinak my do 20h tak nějak usínáme.Jinak tohle by bylo jen naříznutí, né úplná obřízka, ale stejně mě přijde zbytečné dítě zbytečné tahat do nemocnice.každopádně kdyby to nešlo, tak by to nešlo, to se zase nedá nic dělat 🙂

nursik
autor
18. dub 2008

Tak u nás se rýma pěkně rozjela, takže je chudinka protivná ☹ .
Holky, taky si prckové strhávají čepice a boty? Co s tím děláte?

milhaus
19. dub 2008

davaj čapicu so snurkami pod bradu, moja inak všetko strhne

nursik
autor
19. dub 2008

Jenže ta naše sikulka si umí tkaničky rozvázat 😝

kili
19. dub 2008

nursik, keď zaviažeš na mašličku, tak to ešte raz zaviaž na jednoduchý uzol, to by nemala rozviazať.
som čítala začiatok témy, ako ste na tom teraz? už lepšie?

majina
19. dub 2008

nursik... sebeuvědomění u dětí probíhá až kolem 3 let... pokud u vás už proběhlo tak by se třeba malá musela poznat v zrcadle a říct..."to jsem já" a to snad ještě neumí 😕 to by jste byli géniové 😀 je super to co píšeš (téééda krom té ošklivé rýmy)... moc ti držím palce ať to obě zvládnete a jednou na to budete se smíchem vzpomínat 😉 😀

amj
20. dub 2008

čepiče...to je taky téma..dostala krásnou pirátku, a já pravidelně když jedeme z procházky koukám po okolních stromech jestli někde nevisí, protože ji pernamentně vyhazuje na zem. Zatím jsem ji vždy našla...Ale je to tak 2krát v týdnu. Minule jsem se vracela ven, naše malá dáma už byla doma s tatínkem v teplíčku a já v dešti hledala čepici. 😝
no, rozšířila slovní zásobu - už neumí jen koukej a dělej, ale dej,hele, auto, kočka, holka, kytka...ale že by ji bavilo, jak dělat zvířátka..no to vůbec. umí jen baf, a bů...no nevim. u doktorky je to vždycky hrozná sranda. já ji učim zvuky zvířátek, a ona ne a ne a ne...a učí se uplně něco jinýho. doktorka se vždycky hrozně směje, když ji vyšetřuje, a ona na všechno říká koukej koukej 😲

draga
20. dub 2008

nursik vidím, že to nemáš jednoduchý... u nás je to jen slabý odvárek, ale čepici to je každodenní boj, jednu už dokonce ztratil a zrovna tu nejhezčí...celou cestu jsem pak prošla znovu ale zřejmě se někomu líbila :((
boty zavazuju na dvojité tkaničky, tykže ty nesundá...nočník...toho období se bojím protože ho máme doma též jen na ozdobu jak ho posadím, začně šílenej řev, jako když ho vraždím...ale co mě nejvíc rozčiluje a s tím si fakt nevím rady je, že všechno ale všechno sebere ze země a strká do pusy...hlavně venku...takže vajgly, papírky, posmrkané kapesníčky, dřívka od nanuků to všechno jsou strašný lákadla a já jen lítám za ním a vysvětluju ne ne ne eee to se nepapá a za chvíli šup a má zase nějakou ještě větší nechutnost, o písku ani nemluvím...doufám, že to brzo přejde, jinak se budu bát chodit ven 😒

petule.h
20. dub 2008

s čepicemi mám problém dodnes, vždycky je sundaval sobě i jiným dětem, v létě v zimě...šńůrky taky nepomohly, pač je rval a přiškrcoval se, platí to doteď...bohužel... ale řeším to šátkem, to občas zapomene.jinak co se týče sbírání věcí, tak to byla tragédie, takže jsem ho nechala doočkovat i na žloutenku, pač vše navíc bral do pusy, te´d už ve 2 letech konečně klid alespoń s něčím 🙂 .Ale zase mi začali jiné věci, tak jsem zvědavá, jak toho rošťáka aktivního budu zvládat ještě z 2 dítětem 🙂

draga
20. dub 2008

petule no právě já taky uvažuju o očkování žloutenky on to samozřejmě strká do pusy...te´d na kontrole se poradím s doktorkou...prostě máme takové malévelké prasátko...nestraš že to bude dělat tak dlouho 😀

petule.h
20. dub 2008

on pak začne s něčím jiným 🙂 , tu žloutenku jsem dala, jelikož jme jeli i okolo 9 měsíce do egypta a v tu dobu už se stavěl a když jsem ho dala na deku, tak jasně...vše bral ze země, když se tam doplazil.hlavně to máš kamkoliv na dovolenou a je to na celý život.Já mám žloutenku, pneumokoka a půjdu i te´d na memingokoka

macica33
20. dub 2008

ahojte! a sme doma!

petule! mate vybrane pekne mano, lukas sa mi velmi paci... 🙂 ale k teme, mam tri dievky a naozaj ani jeden z vasich problemov... 😖 , skor uplne ine 🙂 😉 napr. spi 2-trikrat denne, musim velmi planovat , aby sme vobec niekam mohli ist...a to je zatial vsetko 😉 🙂 ...to pride s vekom...15 mesacny vzdor a pod....

k tomu ockovaniu, velmi to kvitujem,ze nam to stat do 2 rokov preplati...zatial som nedala ziadne,okrem povinnych,ale chystam sa

nursik,uz ste lepsie s nadchou???

amj, ste sikovní,ked tak pokeca mala 🙂 😀

macica33
20. dub 2008

este som vam chcela napisat, ze v tej zoo v gyori bolo super, deti boli nadsene,mohli krmit zirafu!!!! vstupne bolo 3000 forintov rod. balik takze super. odporucam ako vylet! a na partizanskej ,resp. zeleznej studienke v ba bolo uzasne, pocasie nam vyslo,len na odchode z luky sa strhol brutalny lejak ale to sme uz sedeli v aute 😎 , potom sme isli do ikea, deti do detskeho kutika, my na spacirku..... 😉 na inspiraciu...
a vy ,co bolo cez vikend??? dajte tipy,kam s detmi...aj za hranice... 😀

cmuk!

petule.h
21. dub 2008

no tak 2x denně mi spal tak možná do půl roka 🙂

amj
21. dub 2008

jo, to se někdo má, když dítě přes den aspon na chvilku spí... 😎 to bych taky chtěla. doma nespí vůbec, a v kočáře mi většinou usne když už jsem uhoněná po 3 hodinách venku, tak většinou na cestě zpět cca 300metrů od baráku, takže dojedem domů, já už jsem unavená, je čas na jídlo, ona se vyspí tak 10minut to ji stačí a je fit na ty svoje lumpárny

nursik
autor
21. dub 2008

Ahojte, tak jsme měli veselý víkend, v sobotu večer jsme vyrazili na pohotovost a píchali jí ucho ☹ Psala jsem o tom v tématu na hlavní straně. Já mám virozu, dítě nemocný a táta na celý týden pryč 😖

amj
21. dub 2008

nursik drž se!!! 🙂

nursik
autor
22. dub 2008

Ahojky, dneska jedeme na kontrolu, to zas bude řev ☹ Ale už vypadá beruna líp a já hodiny a hodiny sbírám informace, jak zvládat tenhle hnus, ale vypadá to, že bude mít k tomu i dispozice po tatínkovi, tak je to těžký 😖