Malá začala zlobit. Co s tím?

nursik
31. bře 2008

Ahoj, mám 14. měsíční holčičku, doteď byla dost "samostatná", nikdy nebyla velký mazel, ale co s ní poslední dobou děje už nějak nepobírám. Začalo u nás období vztekání, vynucuje si pozornost, v kočáru vydrží tak 10 minut a začne kňučet ( ještě nechodíme ). Vůbec, ale vůbec neposlouchá, vyloženě provokuje, tak jí napomenu a vzdálím od věci, kterou dělá, vrátí se a dělá to pořád, zvýším hlas a opět odnesu, jde to dělat znovu, tak po desátém pokusu už většinou vybouchnu a plácnu přes zadek. Chvilku kníká, ale jde to dělat zase. Prostě na ní nic neplatí.
S jídlem bojujeme od narození, obědy mi úplně bojkotuje, buď zavře pusu a nedostanu do ní nic nebo si to vezme do pusy a začne jídlo prskat všude kolem. To samé i u dopolední a odpolední svačiny. Mlíko pije dobře, ale je velká na to, aby byla jen na mlíku. Absolutně odmítá tvrdé potraviny, to pak jídlo rozmačká v rukou a všude patlá, takže sušenky, rohlíky nebo ovoce či zelenina je všude jen ne v ní.
Poslední dny na sebe poutá pozornost kníkáním, ale průběžně kníká celý den, vůbec si sama nehraje jako dřív, vzteká se v kočáru, což dřív nedělala. Snažím se s ní být většinu dne venku, máme psa, který jí zbožňuje, mezi dětma byla taky v pohodě, vydržela je pozorovat, ale teď jí prostě nic nezabaví, já za celý den nestihnu se ani najíst a večer jsem vyřízená jak fyzicky, tak psychicky. Pokud si chci alespoň chvíli v klidu sednou a vezmu si notebook na klín, tak mi do něj začne strkat, bouchat a řve. Dělá schválnosti, strhává prádlo ze sušáku, strhává si boty, čepici. Teď spí tak hoďku přes den, v noci se hodně budí.
Doteď to bylo sluníčko usměvavý, nebojí se lidí ani zvířat, ale teď se změnila na malýho teroristu 😀 a já to nějak nezvládám. Prostě nevím, jak na ní a každý večer mám pocit, že za chvíli skončím v blázinci . Poradíte?

gedren
31. bře 2008

Nelezou ji stolicky? Ja mam taky batole, se kterym je to nekdy k posrani (driv byla taky uplne andel), a furt doufam, ze az budou zuby venku, bude to dobry 🙂

kristynaw
31. bře 2008

podle me si vyzaduje pozornost... nerikam,ze ji nedostava,ale asi chce vic... ☹

kristynaw
31. bře 2008

a nebo ty zuby

nursik
autor
31. bře 2008

No tak zuby v tom asi taky budou, ale jak mám reagovat na její vynucování pozornosti. Fakt se jí věnuju maximálně, chodíme hodně ven, je ve společnosti dětí i zvířat, chodíme na plavání. Ale ty její stavy teď mě připraví o nervy, nechci z ní udělat neurotika nebo jí za každou blbost řezat, ale ona fakt absolutně neposlechne, neplatí na ní ani to nandání přes zadek. Jsem z toho fakt na palici a pořád přemýšlím, co dělám špatně a že to se svým dítětem neumím ☹

nursik
autor
31. bře 2008

A to byste musely vidět ten její kukuč, když dělá ty zakázaný věci, ona to prostě dělá naschvál 😖 , prostě zkouší a zkouší a maminka je z toho na palici. Za poslední dny doma fakt ani neumyju nádobí, protože v kuchyni jde hned hrabat do odpadkáče: řve u toho eeee a hrabe se tam 😀 , tak ho dám stranou, vyleze na rohovou sedačku a demoluje mi rádio, strhává všechno z parapetů, takže v kuchyni jsme co nejmíň času. Myslela jsem, že když budeme hodně mimo domov, tak se nebude tak nudit, ale je to snad ještě horší. Dneska už jsem to řvaní v kočáru nevydržela a vyndala jí na zem, takže se cpala větvičkama, trávou a hlínou, ale byla aspoň chvíli spokojená. Lidi na mě koukali jak na magora, že nechám lízt dítě po zemi v džínách a bílýý bundě 😝

mumumu
31. bře 2008

Já se vždycky utěšuju, že to jde v cyklech a po náročným přijde zase klidnej 🙂 a že do dvaceti to snad dělat nebudou. Taky je dobrý se svěřit a vykecat, to se uleví, ale tos právě udělala. Neboj, bude líp! Vydrž! Jestli jsou to zuby, máš jasno, představ si, že by tě něco permanentně tlačilo, bolelo, nemohla jsi s tím nic udělat a jedinej, kdo vždycky všechno vyřešil byla máma, koho bys otravovala? 😉 Jestli je to jiná vývojová krize, přejde taky, neboj!

nursik
autor
31. bře 2008

Jj, někdy se fakt stačí vykecat 😉 , prostě teď mám pocit, že mi všechno padá na hlavu, přestěhovali jsme se na vesnici, když bylo malý půl roku, pořídili psa, přítel je buď v práci nebo na služebce, takže to tak nějak všechno padá na mě a teď, jak začala s touhle novotou, tak to už je k nevydržení 😢

eena
1. dub 2008

Nursik neboj - všetko to prejde, ale úplne ŤA chápem. Môj najmladší mával tiež občas takéto obdobia - občas chytí "záchvat" ešte aj dnes kedy je proste všetko NIÉÉÉ. Ale osvedčilo sa mi na toto proste absolútne nereagovať - ak sa dá otočím sa a idem do inej miestnosti alebo sa proste len otočím a tvárim sa, že ho absolútne nevidím a nepočujem. Záchvat revu a zlosti ho takto do minúty prejde - naozaj čím som bola na neho milšia a snažila sa mu vyhovieť tak to bolo o to horšie. Mne sa zdá, že malá len u Teba proste skúša čo všetko Ti môže vyviesť- čím sa jej podarí strhnúť na seba pozornosť. U nás zabralo napr. pri tom prípade čo opisuješ s tým prádlom, keď ho dozhadzoval kľudne som sa zdvihla chytila prádlo a v pohode ho zavesila nazad a okomentovávala som to, že som sa teraz chcela s Maxíkom hrať, ale musím namiesto toho vešať prádlo a keďže samozrejme začal zúriť a prádlo zhadzoval nanovo tak som sa otočila a odišla v momente prestal - nemal diváka. A ešte keď sa dožadoval na ruky revom tak neuspel, proste som nad ním stála a čakala kým prestane ( postupne stačí, že začnem rátať do troch) - zo začiatku sme ale takto bojovali aj 15 min - on reval a ja som stála, v momente keď prestával som sa zohla, že ho vezmem, ak reval ďalej vstala som nazad, ak prestal tak som ho vzala - dve-tri lekcie stačili. Samozrejme som mu aj povedala, že ho vezmem, keď prestane plakať 😉 Tak Ti držím palce, aby ste toto obdobie čo najskôr prekonali a ono bude lepšie - aj vonku už začína byť viac pekných dní, tak naberieš energiu - ono zima je na nervy riadny zabiják hlavne keď si sama doma s deťmi - poznám dôverne 😀

nursik
autor
1. dub 2008

Ahojte, tak noc děs, běs, šla spát v půl deváté, v deset byla vzhůru, pak od půl druhé do půl třetí, občas ze spaní pobrekávala a v sedm jsme měly budíček. Takhle špatně už dlouho nespala, tak asi skutečně v tom budou ty zuby. Zatím se zdá být v pohodě, tak uvidíme jak moc bude ukníkaný den 😝 . Odpoledne jedeme na plavání, tak se trochu unaví a snad bude spát líp.

olejanka1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nursik
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
olejanka1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
funny
1. dub 2008

nursik, nemas teroristu, neboj. deti prekonavaju viac vyvojovych skokov. aj okolo 14 mes. mozno by uz chcela chodit, ale este sa neda, je frustrovana. alebo zrazu nieco objavila, co doteraz nevnimala a musi sa s tym vysporiadat. chce to len trpezlivost a klud. ako popisuje eena, nedat sa vyviest z rovnovahy. ja viem, je to tazke, aj ja mam doma podobne, len v mladsom vydani, ale tvrdohlave je to az hruza... 😕
zaviest rezim do dna - kedy sa hrate, kedy chodite vonku, kedy sa spava.
a utesovat sa tymi zubami 😀 ked vyjdu, bude dobre 😀
a ked mas doma chlapa, (mozno mate naokolo rodicov?) neber ohlad, hod mu malu na krk, nech idu vonku, alebo sa zabavia, nech mas chvilu volno. to fakt pomaha. drzim palce, ja som tiez obcas na nervy, ale potom ma zasa taku kludnejsiu fazu....

sakura77
1. dub 2008

nursik, a predstav si zeby si to mala stale 😀 😀 moj maly je totiz jak odtrhnuty z retaze stale,bude mat teraz 14 mesiacov za dva tyzdne,ale poviem ti,aj 10 ludi by vystavil za jeden den.a ked mu lezie nejaky zub tak este dvojnasobne tak vystraja 😝

a co sa tyka chodenia,my chodime od 10 mesiacov,ale v zivote nesiel pomaly,stale uteka,vonku mi zdrha,za ruku ani za nic.a v tomto veku si uz vytvara povahu a skusa co si moze dovolit,no....pevne nervy to chce,aj ked teda mne praskaju teraz dost casto!

ukana
1. dub 2008

keby zakazdym, ked je dieta mrzute a protivne, mu isli zubky, tak ich ma tolko ako krokodil 😀 😅

magg
1. dub 2008

nam zabralo, ked sme si ju prestali vsimat, robila zle, tak som dala z dosahu veci, ktorymi by si mohla ublizit, odlozili sme hracky a odisli sme s manzelom z miestnosti. Ked si ju nikto nevsimal, prestala robit zle

ikuska26
1. dub 2008

ahoj holky, tak male zlobidlo mame doma aj my...skusame ne , ne , ne... niekedy to pomoze, inokedy , nie ked mu dam po zadku alebo po rucke, tak sa na tom smeje, ...a silno ho bit nechcem a vobec nechcem zakladat vychovu na strachu..

magg - to je zaujimave, ale nam sa to v nasom malom byte neda...a hlavne ma zakazane chytat napr. zaluzie, tak ma zatarasu, ale tu ked chce prekona...a inak sme tiez vsetky nebezpecne veci dali hore... tiez som uz z toho bezradna...

verejka
1. dub 2008

pridavam se k tem, co maji doma ne zrovna "pohodove dite". bohuzel nas maly je takovy od narozeni, vyzaduje stoprocentni pozornost, nevzladam udelat absolutne nic. noci mame stridave. bohuzel jsme se stale nezbavili dudliku, takze ho chodim podavat. nedavno jsme se prestehovali a od te doby vstava nejpozdeji v sest rano. pres den prespi hodinu. je to unavne, vysilujici. ale uz jsem si zvykla na sestihodinovy prerusovany spanek. ven se sice snazim chodit co nejvic, ale syn nema ani rad lidi a neni prilis zvykly na deti. nejak nemam ani cas premyslet, jestli moje vychovne metody jsou nebo nejsou spravne. proste to jde vsechno instinktivne. o trpelivosti muzu rict jen to, ze me tohle dite naopak trpelivosti naucilo. mnohdy mi nervy tecou, ale stale se snazim udrzet klidny hlas a co nejmilejsi zachazeni. samozrejme ne vzdy se to podari a tak jednou za den si potrebuji ulevit. 🙂 stale doufam, ze i tak z neho vyroste hodny a dobry clovek. takze, nursik, pokud jsou to u vas "jen zuby" nebo "vyvojovy stupen", muzes byt vlastne vdecna za tuto zkusenost, vzpominat na klidne casy a tesit se, ze prijdou znovu.

ivankaalenka
1. dub 2008

Moja ma teraz tiez take obdobie, ze absolutne nepocuva, manzel na uz aj zo trikrat nakrical, ale nema to efekt,a kurat sa vie slahnut na zem a bit samu seba a trhat si vlasy. Je hrozna, vtedy ju zoberiem do narucia a nech sa akokolvek vzpiera, tak ju objimam a hovorim jej ako ju lubim, neviem ci to ma efekt,ale na nu nic neplati. Aj tak je moje vsetko...

nursik
autor
2. dub 2008

Ahoj holky, moc díky za podporu, už jsem trochu klidnější a vidím, že to u nás asi není tak hrozné a snad brzo zase bude líp. Verejko, my máme taky dudlík a zatím to neřeším, má ho jen na spaní a podává si ho sama, pokud ho zrovna neodhodí dva metry daleko z postýlky. Dneska jsme měly budíček v pět, už se těším až bude vstávt jako dřív - kolem osmé, deváté 😀 . Včera jsme byly plavat, ale ani to jí nějak nebavilo 😖

verejka
2. dub 2008

nejak jsem zapomnela napsat, ze malymu je 16 mesicu.
ivanko (alenko), taky se obcas snazim premoci ho laskou a objetim. nekde jsem cetla, ze to zabira treba i na hyperaktivni deti, kdyz je chytne vztek. samozrejme toho naseho mysaka taky miluju z celyho srdce, ale nekdy je proste "na zabiti" 😎
nursik, asi je to pro tebe horsi v tom, ze jsi na nejake protesty a tak nebyla zvykla. me uz celkem nic moc neprekvapi. 🙂 kolikrat denne ti spinka? my ten dudlik mame bohuzel i pres den, kdyz si vzpomene. na prochazku bez nej temer nevychazime. ja bych to taky neresila. ale tim, ze se v noci budi jen proto, ze ho hleda a proto, ze i pres den ho vecne jen hledame a je scena, kdyz neni k nalezeni (mame jen jeden - hruza!). sbirame s manzelem silu k radikalnimu odejmuti. ale asi ho budem muset jednoduse vyhodit, aby nebyl po ruce ani pro nas a nepodlehli jsme. 😀

nursik
autor
2. dub 2008

Jj, máš pravdu, byla jsem zvyklá, že mám doma hodné, usměvavé a samostatné dítě a teď to jen hučí, vzteká se a zlobí 😀 . Spíme asi měsíc jednou denně . Tak my dudla fakt jen na spaní, když jdu pro ní do postýlky po vyspání, tak mi ho podává nebo odhazuje, jinak si přes den na něj nevzpomene a když jsme venku a ona je unavená a usne, tak prostě spí i bez dudlíku.
Taky jsem uvažovala, že ho odbouráme, ale zas to asi není tak tragický, abych se další týden nevyspala 😀 .
Jsem zvědavá na dnešní noc 😒

blazena
4. dub 2008

Ahojky, mám také 14M, tedy dnes už 15M dceru a myslím,že si holky můžou padat ruce. To bude věkem, dokud má zábavu a kamarády je v poho,ale pak to začne.

pelmisek
4. dub 2008

tak já se holky jen přidám - Verče je 15měsíců a už asi týden je fakt "na zabití" 🙂 🙂 🙂
teď jí ke všemu rostou i zuby, takže je to mazec s ní vydržet celý den, ale musím říct, že opravdu pomáhá jí vzít někam do cizího prostředí - ke kámošce apod. tak si v klidu hraje
myslím, že to je tím, že doma už to všechno zná a potřebuje změnu a nové impulzy k tomu aby se vyvíjela a já jí teď už asi nudím 🙂 jo a taky poslední týden špatně spí přes den a v noci furt cestuje po postýlce a já se furt budím a přikrývám ji, takže jsem ke všemu nevyspalá a pak ten den je o to delší ☹
dneska přijde kámoška na návštěvu a ty už tohle období mají za sebou tak se jí musím zeptat co s tím dělala a dám případně vědět rady zkušenější
zatím držím palce

nursik
autor
4. dub 2008

Pelmisku, tak pak podej info 😅

wladka
4. dub 2008

jak keby som citala o mojej 🙄 😅 .. ja neviem, co to mame za obdobie, ale zrejme aj moja skusa moju trpezlivost.. niekedy fakt, ale niekedy sa ozaj nedaaa 😠 😀

Emi je velky vymyselnik, a ak nie je po nej, amen.. 😀 ..ale su chvilky, kedy ma poslucha, vtedy ju pochvalim.. ked neposlucha, tak to riesim odchodmi..

inak, mne krasne doteraz spinkavala, sama, v postielke.. tak ze papa, dobru noc... a zaspala sama, cca polroka.. a teraz??? sa to obratilo, ona chce do velkej postele, spat so mnou.. ked nepovolim, vreskoty jak svina.. niekedy zaspi, ale zas v noci o 3, ze ku mne do postele, vtedy si ju bravam.. zeby zubky?? ma vsetky sa mi zda.. 😝 som z nej hotova..

tie smetiaky poznam 😀 , alebo potiahne stolicku, a tancuje mi na parapete 😕 😅 .. ked nedostane nieco, zhazuje vsetko na zem - obrusy, jedlo, vsetko, co pride pod ruku 🙄 .. to je len par prikladov, ale mne sediveju vlasy kazdy den, co mi vzdy vyvedie.. 😝

nursik
autor
4. dub 2008

wladko,
dneska se mi z rohové sedačky vyšplhala na stůl, byla jsem otočená u dřezu 😠 . Když jí řeknu, že nesmí, že spadne a aby si sedla, tak si sedne, ale jakmile se otočím, tak už zase leze na stůl. Si asi fakt myslí, že jsem úpně blbá 😀 . No jo, ale když máš ruce ve dřezu, tak jak rychle zakročit? 🙄
Poslední týden si jí taky občas berem do postele, ale to je děs, běs, nevyspím se ani já ani ona, budíme se navzájem a už si na to trochu zvykla, že je tam s námi, tak jsem si dala slib, že dnešní noc už stráví celou v postýlce.
Minulá noc byla totiž super, tatínek jí po koupání před spaním zapomněl dát na noc plínku, takže jsem v půl třetí převlíkala celou postýlku a zbytek noci strávili s tatínkem na gauči, malá z toho měla prču, ještě hodinu jsem slyšela, jak jí tatínek přemlouvá, aby už si lehla a netahala ho za vlasy a neplácala po hlavě 😀 . Fakt se vyspinkali dorůžova, ráno prohlásil, že si přeje zemřít 😝

alt
5. dub 2008

Nursik.. malá bude zřejmně takový živel.. prostě hyperaktivní dítko.. jen se chci s vámi podělit že i my na tom nejsme jinak. my máme teď 18M. a odtoho co malé začal chodit tak je to prostě katastrofa.. prostě jsem se stím smířila, že moje dítě je ,,jiné,, sám chodí od 10M, byt jsme přizpůsobili tak aby tam měl bezpečno. ( schovali botník,namontovali sponky na dvířka v kuchy.lince, na dveře na stříně , na mražák no prostě všude kde by se mohl dostat a nějaksi ublížit.odstranila květiny ze zeme, a vše do 1,5od země je uklizeno , prostě jsem to schovla a vyndám to až bude větší...on si taky Tomáš z ničeho nic nedělá.. a já už jsem rezignovala.. denně několikrát uklízím po něm tu spoušť. letáky , noviny poházené všeude. ale když je nemá je to ještě horší.. tak aspoň chodí a ukazuje na obrázky a já mu říkám co to je.. jinak snídaně u nás nehrozí mlíko a kakao prská jen co to vidí.. naštěstí oběd s ní.. teď se osvědčili polévky masové, zeleninové.. jinak omáčky, a knedle , a brambor. kašu.. jinak se ve všem porépe a uteče.. židličku na krmení už jsme zrušili, protože v ní seděl jen do 14M a pak s ní utíkal, a aby byla daná ke stolu tak to bylo ještě horší.. to by byl hned na zemi.. .on totiž schválně prolízal spodem, jako se sesunoval na zem 😠 no a tak jsme vzali dva polštáře a posadila jsem ho ke stolu tak jak sedíme my.. nějaký čas to vydržel.. ale pak začal utíkat i od něj.. no takže my obědváme o stolu , svačíme u reklami v tv, a večeříme ve vaně když si hraje.. to mi nikam neutíká. 😀 jinak u babičky leze požídlích.. doma se mu to naštěstí nepovede, protože máme jiné židle, jídlo co mu dám do ruku je dned rozdrobené pozemi, říkáme tomu že drobíme ptáčkům, misku s ovocem si dává na hlavu, mandarinky jsou pak všude, čokoláda pobablaná po skříni a v kuchyni, zdi ušmudlané a mastné o rukcákance od jupíka protože jak s tím hází tak je to i na zdi.když jsme venku utíká kam si chce a řechtá se tomu, jdeme na bazén a všechny děti stojí u pokladny u maminek, jen tom mi uteče a už je někde v šatnách.. já se dycky tak stydím, že mě neposlouchá, ale on zato fakt nemůže že je hyper.. já se opravdu snažím. nejvíc se bojím, aby mi zachvíli neděl i ostudu v obchodě, že si lehne na zem a začne se stěkat.. ach jo.. jinak sušák mi doma přectátí i sprádnem, nebo se do prádla schovává a ty kolíčky spírá a mokré prádlo padá po zemi.. včera jsem ho načapala, jak seděl v kětináči za křeslem, jeden velký květináč s banánovníkem jsme nechali na zemi za křeslem, že to bude v pohodě, a náš mladej se včera do něj usadil, a kvitko polámal.. ale co mu mám jako říct , stejně se mi vysměje. a mám ho snad bít? já mu dám na prdel, a on se ožene pomě. když se nasedu občas dostane po prdeli. nechám ho řvat a odejdu a pak přestane. ato nejhorší nás teprve čeká..nočník!! mámo ho doma už od roma, momentálně jen na okrasu.. vyhýbá se mu velkým obloukem, někdy si na ně sedne ale jen oblečený, jak je nahý tak se našponuje jak luk a strašně vyvádí.. občas mu navečer doma nechámjen slipečky ale on si prostě neřekne, ani ho to asi nestudí, protože je mokré a je vpohodě vysmáté.. prostě mám živé dítě, ale říkám si raděj takové něž žádné.....

pelmisek
5. dub 2008

tak kámoška dorazila a říkala, že nic jinýho než vydržet a být důsledná prostě nefunguje 😒občas plácnout a hlavně vyděržať!!!!!!!!!!!!!!!!každopádně ona má taky hyperaktivní dítě takže alt nejsi sama!!! držím palce
my máme dnes ten hezčí den - hraje si sama a i když lozí po celém našem minibytě je zlatá, takže si užíváme rodinné pohody

nursik
autor
5. dub 2008

Holky, myslím, že mluvit o nějaké hyperaktivitě je předčasné 😉
Ode dnešního odpoledne do zítřka je u tetičky a já si relaxuju nervíky u žehlení a úklidu 😀
Tak vzhůru do boje 😎