Malá začala zlobit. Co s tím?

nursik
31. bře 2008

Ahoj, mám 14. měsíční holčičku, doteď byla dost "samostatná", nikdy nebyla velký mazel, ale co s ní poslední dobou děje už nějak nepobírám. Začalo u nás období vztekání, vynucuje si pozornost, v kočáru vydrží tak 10 minut a začne kňučet ( ještě nechodíme ). Vůbec, ale vůbec neposlouchá, vyloženě provokuje, tak jí napomenu a vzdálím od věci, kterou dělá, vrátí se a dělá to pořád, zvýším hlas a opět odnesu, jde to dělat znovu, tak po desátém pokusu už většinou vybouchnu a plácnu přes zadek. Chvilku kníká, ale jde to dělat zase. Prostě na ní nic neplatí.
S jídlem bojujeme od narození, obědy mi úplně bojkotuje, buď zavře pusu a nedostanu do ní nic nebo si to vezme do pusy a začne jídlo prskat všude kolem. To samé i u dopolední a odpolední svačiny. Mlíko pije dobře, ale je velká na to, aby byla jen na mlíku. Absolutně odmítá tvrdé potraviny, to pak jídlo rozmačká v rukou a všude patlá, takže sušenky, rohlíky nebo ovoce či zelenina je všude jen ne v ní.
Poslední dny na sebe poutá pozornost kníkáním, ale průběžně kníká celý den, vůbec si sama nehraje jako dřív, vzteká se v kočáru, což dřív nedělala. Snažím se s ní být většinu dne venku, máme psa, který jí zbožňuje, mezi dětma byla taky v pohodě, vydržela je pozorovat, ale teď jí prostě nic nezabaví, já za celý den nestihnu se ani najíst a večer jsem vyřízená jak fyzicky, tak psychicky. Pokud si chci alespoň chvíli v klidu sednou a vezmu si notebook na klín, tak mi do něj začne strkat, bouchat a řve. Dělá schválnosti, strhává prádlo ze sušáku, strhává si boty, čepici. Teď spí tak hoďku přes den, v noci se hodně budí.
Doteď to bylo sluníčko usměvavý, nebojí se lidí ani zvířat, ale teď se změnila na malýho teroristu 😀 a já to nějak nezvládám. Prostě nevím, jak na ní a každý večer mám pocit, že za chvíli skončím v blázinci . Poradíte?

ina.b
23. led 2009

Tak nám právě taky nastalo období vzdoru. Ale že to bude probíhat takhle histericky, to jsem opravdu nečekala. Mohla bych počítat během dne spíše klidné hodiny, než ty provztekané. Mám pocit, že se vzteká od rána do noci a úplně bezdůvodně. Např. natahuje se pro šampón v koupelně, když jí ho nepůjčim, tak začne cirkus, když jí ho půjčim, tak ho otevře a začne olizovat. Tím jí ho seberu a začne taky cirkus. Takže "mám vlastně na vybranou" 🙄 Už jsem z toho úplně unavená a navíc se dost stydim, když přijde návštěva a ona se takhle předvede 😔

jandalinka
23. led 2009

ina.b:jako bych to psala já,co čtu od tebe ☹ .U nás přesně tohle začalo zhruba po 1.roce a jsem už z toho taky "na mrtvicu" 😝 a zvyšování hlasu,plácnutí na zadek,nic nepomáhá......Přisuzovala jsem to zoubkům,ale myslím,že teď má takové období a mooooc to na mě zkouší.Nejhorší je právě u návstěvy,to nevím,jak se zachovat 😕 .Když jsem zvýšila hlas,tak tchýně,že nesmím řvát,u mámy,když jsem plácla,tak nesmím plácat,,,,každý je "chytrej"a prý ji mám nechat se vyřvat,hm.... 😕

ina.b
23. led 2009

jandalinka: já to zatím řeším tak, že to neřeším 😀 Když se vzteká, jdu do jiné místnosti, aby neměla diváky a ono jí to pak přejde, nebo za mnou přiběhne a pokračuje. Za 14 dní jdeme do poradny na očkování, tak se zeptám doktorky, jak to nejlíp řešit. Panimáma to řešila u vzteklouše manžela studenou sprchou 😕

kasli
29. led 2009

Jééééééé!!! Já jsem tak ráda, že jsem na tohle téma narazila 😵 😵 To je úžasné, jak Vás tady čtu, tak uplně vidím toho našeho teroristu!
Ina.b u nás je to zase krém a mýdlo, každodení nervy při koupání! A nejhorší je, že malej to za ten týden, co tohle období začlo, svoje vzdorování vymakal k naprosté dokonalosti. Kkdyž nezabere vztekání, tak kňouká a fňuká, pak zase přejde v hysterickej řev a tak to jde pořád dokola. Za ten týden už jsem uplně hotová. My teda nikdy neměli andílka, už od malička ten náš terorista cvičí s celou rodinou, ale co začal předvádět teďka to je opravdu extrém a já jsem strašně ráda, že to je stejné i někde jinde 😵 😀

petra.vavra
29. led 2009

Ahoj, velká škoda, že jsem toto téma nenašla dřív, ušetřila bych si spoustu nervů. I já se přidávám do klubu malých teroristů. Co všechno děláme nemusím ani popisovat, ale mohla bych zkopírovat jakýkoliv příspěvek a jako když to vidím doma. Nejhorší je, že naše drahá se rozhodla, že bude bojkotovat chození. Umí to, ale prostě se nepustí a nepustí a radši bude řvát hodinu u jedné věci a prostě NE! Vzdor jako prase. Co jsem se už nabrečela a navztekala stejně jako ona a co z toho.....NIC 😀 . Nejlepší je, že když přijede moje máma, tak slyším jen, jak jsem byla hodné dítě, jak jsem si sama hrála a jak jsem chodila od 9 měsíců...musím říct, že nic lepšího ani slyšet nechci ne 😀 😀 😀 ?? No jsem ráda, že si občas můžu přečíst i ostatní maminy a pěkně škodolibě se zapsmát, že v tom nejsem sama. Tak holky piště, ať se pořádně pobavím 😀 😀 😝

bramburka
29. led 2009

my to mame s klíčema, jak ji nedam klíče, tak řve a volá ke ke ke , no tak ji je dam a je klid a nebo ne, tak si lehne na zem a jede, tak ji prenesu na koberec a jdu jinam, trva ji to do 5timinut nez prijde za mnou a rikam ji, ze az se uklidní at prijde. Ale je to cim dal castejsi, no potěš koště.

petra.vavra
29. led 2009

bramburka- u nás to samé hurá 😀 😀 , akorát slovo uklidni se ji absolutně nezajímá...u nás nejlepší věc je si sednout za kytku a pomalu a hlavně potichu vyhrabávat hlínu a občas si aspoň trochu dát do pusy, pak to vyplyvnout na zem, vždyť on to někdo uklidí a pak když jí nachytám, tak začne koukat kolem sebe, vlastně ona tam vůbec není.... 😀 (jinak kytky ani nepřihnojuju nebojte) 😉

petra.vavra
29. led 2009

jo a pak ještě stojí u vrátek ke schodům a řve za nimi jako trestanec, že chce po schodech nahoru.... to má asi nejradši, protože ví, že mě se nahoru prostě nechce 😀

timbouctou
29. led 2009

ježišikriste, holky, my máme v pondělí rok, a i tak, nemám žádnýho andílka. A když tak vás tu čtu, běhá mi mráz po zádech co mě čeká... Už teď přes den nic neudělám, když je hodnej a mám pocit že můžu třeba umýt nádobí, tak mám přesně 3 minuty než si všimne. To pak vleze za mnou do kuchyně a hned jde do koše nebo do brambor, zapíná troubu, loví sklenice... dvakrát řeknu NE, pak ho plácnu přes prsty, pak ho vynesu a zastrčím mříž a po 5 minutách řevu a kašlání to vzdávám. A to nemluvím o tom, že se v žádným případě nesmím zavřít na wc... 😅 Radši jsem sem vůbec neměla lízt 😀 😝

petra.vavra
29. led 2009

Já už se na WC nezavírám ani před návštevami 😀 😀 😀 ...

iris
30. led 2009

ahoj holky...Tom do koše leze běžně...oblíbená hračka je košťátko s lopatkou, taky s oblibou vysypává psovi granule do vody...jak mu vezmeme něco, co má rád (ale pro dítě to není moc vhodné), plácne sebou o zem a řve...vzteklouš

jandalinka
30. led 2009

bramburka:klíče,to je také "naše",když nepůjčím do ruky jednou za den,tak je hysterickej řev,někdy nemůžu ani zamknout,když jdem na procházku,poněvaž je nedá prostě z ruky a utíká mi s něma 😅 .
A koš,je naše také "oblíbená hračka"poslední dobou,když má něco vyhodit,tak spíš otevře koš a prohrabuje a okusuje šlupky z brambor......děs..... 😒 když nedovolím a to já hned zakážu a dávám koš jinde,tak je hodinový řev. 😔

kasli
30. led 2009

HOlky u nás klíče vedou na první čáře také, jenže bohužel klíče od auta, takže si dovedete asi představit ten bugr, když někam chcemem jet a mladej si s těma klíčema hraje 😀

Petro.vavra u vrátek je to u nás to samé, stoupne si k nim a hejká že chce dolu, ja řeknu ne a začne hysterák.A té radosti když se jde konečně pak dolů 😀

Na záchodě se nejenom nemůžu zavří já ale ani moje mamka, okamžitě hysterák. Brambory nacházíme ve skříni na hrnce, dudlíky jsou naházené v koši na prádlo, v koši bufetí pořád a naučil se otevírat pračku za chodu, jen ty kytky zatím nechává na pokoji. Ale kočky už jsou z něho na infarkt, protože si na ně lehá a poslouhá jak předou a to se mi samozřejmě nelíbí, tak začnou zdrhat a to je povel pro mlaďase, že je může začít honit a chytat za ocas 😝

petra.vavra
30. led 2009

No o klíčích ani nemluvím, to bych jen opakovala vás všechny 🙂. Něco z dneška, opět jsme neobědvaly, protože nějaká krupicová kaše od mámy je blaf, polívka je taky blaf a vlastně už nemám chuť na nic. Takže šla raději spát. Tak to u nás vypadá už třetí den 😠 ...začínám z ní mít pupínky 😀

kasli
30. led 2009

Petra.vavra to chce jít na oběd k sousedům, tam určitě vařej lépe 😉 😝

petra.vavra
30. led 2009

jo jo přesně 🙂 tak to většinou je, kamkoli přijdeme jí jako, když jí doma trápíme hlady. Zrovna dneska jsou soused na horách ☹

kasli
30. led 2009

Na návštěvách je to jídlo prostě lepší. např. náš mladej nejí sladké, prostě ať doma upeču cokoli, tak do toho kousne a zahodí to a tak na návštěvě rovnou hlásím, že nemá cenu mu dávat sladké, že to nejí. No a co myslítě, samozřejmě tam sežere hnedle půl bábovky nebo cca 2 koláče. Tohle je pro mě naprostá záhada 😀 😠

sarinkam
30. led 2009

Holky to si zvyknete 😀 Ja jsem jednou mela na vylete pet deti a byly svatky a nebylo co kde koupit. Vzala jsem detem na svacinu suchy chleba a vodu. A deti jedly a rikaly to je dobry, to nam doma mama nedava 😀 😀

petra.vavra
30. led 2009

sarinkam- u nas se prevazne ji suchy rohlik nebo chleba, takze priste az budes poradat nejaky super vylet dam ti dceru s sebou, budes spokojena 😀 😀

timbouctou
30. led 2009

Jandalinka - no to o těch slupkách z brambor znám důvěrně 😀 😀 Ale daleko chutnější jsou čerstvý brambory, a nejlíp obalený hlínou, sama okus 😀 😀 😝 😀

nanda
30. led 2009

Ahoj holky-tak tohle je fakt dobry tema 🙂 😉
Ondrovi je rok a koukam ze je to vsude asi stejny,klice,mobil,Pc,vez,kremy,ovladace atd.nejoblibenejsi hracky a beda,beda nam jak to nedostane ☹ 😕 😕 Ja uz jsem trosku poucena vycvicena od Stepanka ale Ondra je mnohem horsi-ja to resim tak ze proste nepovolim a je to.Ale dela mi presne to jak tady pisete-jde tesne prd TV ja na nej houknu on kejvne jako ze ne,ne a jeste mi to rekne a stoji dal,reknu mu to jeste 2x pak ho odnesu dal a behem par vterin je opet pred telkou tak dostane na prditko-jen tak lehce aby vedel ze se neco deje.On je teda traged tkze to proziva a rve jak tur 😀 😀 😀 😀 😀 ale za chvilku tam je proste znovaaaaaaaaa 😕 😕 😕 😕 Me prijde ze to dela kdyz se opravdu nudi-ale to fakt uz clovek nevi co s nima celej den delat 😖 😖 😕 😕

power700
30. led 2009

nanda, naší Týně je také 13 měsíců a dělá úplně to samé,co váš Ondrášek. 😝 Televizi už jsme museli přestěhovat asi o půl metru výš... 😀 úplně mně mluvíš z duše, dělají to všechno,když se nudí, ale co pořád celej dens nima.. 😒

petra.vavra
30. led 2009

tak Tv je u nás jediné, na co nedosáhne, máme jí na stěně, ale smaozřejmě si to umí vynahradit na návštěvě, kde každý řekne a tak ji nech, stejně je ta naše TV už stará a pak je vychovávejte 😀
nanda-hezká schůzka....asi stejné dětičky, že?? 😀 😀 😎

nanda
31. led 2009

Ahoj holky-jj tohle tema se mi fak libi 😀 😀 😀

jaku
31. led 2009

Ahojky, super uklidňující téma pro ostatní "postižené" 😀 😀 😀 !
My máme každovečerní sourozenecké hádky u večerníčku, u všech pohádek - dcera sleduje a Ondra přepíná....A pořád dokola přepnem zpět a šup i kdyby byl za dveřma musí jen pro ten svůj pocit blala přepnoput telku a zas šupajdí jinam.
Hned ráno zkontroluje ovladače, mobily, zapne a vypne několikrát pc....Na cvičení zkoušel strkat zvoneček do el.zásuvky(zabezpečené) - asi chtěl vyrobit elektrický bezdrátový... 😀

nanda
31. led 2009

Jj,tak koukam ze opravdu vdecne tema pro vsechny 🙂 😉
Jaku-Ondraskove jsou asi naledeny na stejnou frekvenci 😀 😀 😀 😀

bramburka
31. led 2009

holky, tak to jste me s tema licema uklidnily, ze v tom nejsme samy 😀 a vypnutej PC mam taky nekolikrat denne.

jaku
31. led 2009

Dneska manžel namontoval do dveří zábranu proti přibouchnutí prstíků- prcek rád přivírá dveře- no to jsou nervy, že nejde prásknout s dveřma 😲 , taky máte doma "dveřníky"? A nejlepší jsou zašupovačky, to se mu líbí jak to tříská, naštěstí jsou relativně bezpečné 😵 , ale docela hlučné ....

nanda
31. led 2009

Jaku-my mame zasupovacky a v obyvaku uz jsou vyrvany z kolejnice 😖 😖 😠 😀 😀
Dneska drtil v pesticce takovy ty kulicky penovy jedly a kdyz mu to neslo tak je normalne jednoduse rozdupnul ☹ 😖 😖 😕 😕 🙄 🙄 Ja nevim kam na to chodi.Nebo si sedne doprostred kuchyne a tam kde je spoj na linu tak ho chytne a zacne ho rvat-to by Stepaicka nikdy snad nenapadlo.Vubec si takovych veci nevsiml.No ve finale hledame dudlika a jeste ze jich mame asi 6ks a pak jsem ho nasli ve dvirkach na kazety u veze-jeste nam 2 chybi tak jsem zvedava kam se mu to povedlo utajit 😀 😀 😀 😀

jaku
31. led 2009

Nanda, taky dobrý, zkusím se podívat, kam se zatoulaly ty naše dudlíky, dobrej tip ta věž... 😀 😀 😀 . No u nás se vyšťourávají kamínky u prahu pod lištou plouvoučky a pak se strkají do pusy...Jo a super zábava je odmotávání toal.papíru. Prcek má přezdívku "záškodník" 😉