Malá začala zlobit. Co s tím?

nursik
31. bře 2008

Ahoj, mám 14. měsíční holčičku, doteď byla dost "samostatná", nikdy nebyla velký mazel, ale co s ní poslední dobou děje už nějak nepobírám. Začalo u nás období vztekání, vynucuje si pozornost, v kočáru vydrží tak 10 minut a začne kňučet ( ještě nechodíme ). Vůbec, ale vůbec neposlouchá, vyloženě provokuje, tak jí napomenu a vzdálím od věci, kterou dělá, vrátí se a dělá to pořád, zvýším hlas a opět odnesu, jde to dělat znovu, tak po desátém pokusu už většinou vybouchnu a plácnu přes zadek. Chvilku kníká, ale jde to dělat zase. Prostě na ní nic neplatí.
S jídlem bojujeme od narození, obědy mi úplně bojkotuje, buď zavře pusu a nedostanu do ní nic nebo si to vezme do pusy a začne jídlo prskat všude kolem. To samé i u dopolední a odpolední svačiny. Mlíko pije dobře, ale je velká na to, aby byla jen na mlíku. Absolutně odmítá tvrdé potraviny, to pak jídlo rozmačká v rukou a všude patlá, takže sušenky, rohlíky nebo ovoce či zelenina je všude jen ne v ní.
Poslední dny na sebe poutá pozornost kníkáním, ale průběžně kníká celý den, vůbec si sama nehraje jako dřív, vzteká se v kočáru, což dřív nedělala. Snažím se s ní být většinu dne venku, máme psa, který jí zbožňuje, mezi dětma byla taky v pohodě, vydržela je pozorovat, ale teď jí prostě nic nezabaví, já za celý den nestihnu se ani najíst a večer jsem vyřízená jak fyzicky, tak psychicky. Pokud si chci alespoň chvíli v klidu sednou a vezmu si notebook na klín, tak mi do něj začne strkat, bouchat a řve. Dělá schválnosti, strhává prádlo ze sušáku, strhává si boty, čepici. Teď spí tak hoďku přes den, v noci se hodně budí.
Doteď to bylo sluníčko usměvavý, nebojí se lidí ani zvířat, ale teď se změnila na malýho teroristu 😀 a já to nějak nezvládám. Prostě nevím, jak na ní a každý večer mám pocit, že za chvíli skončím v blázinci . Poradíte?

amj
7. čer 2008

manžel leží a stěžuje si že ho to bolí...no jak jinak 😀 na net mě nepustí, tak jen když spí 😲

nursik
autor
7. čer 2008

Jak to, že tě na net nepustí? 😲 Chudák, chlapi to mají vždycky horší, ikdyž je to jen rýma 😀

petule.h
7. čer 2008

jojo to máte pravdu, ale to je o nich známé...vždy mě dojme, já tady z dutinama totálně hotová a on se diví, z čeho že jsem tak utahaná...a když on, tak tady leží s rýmou a je mu strašně zle....

zlatka
7. čer 2008

alt, týýýjo, ty musíš mít teda trpělivost!!!!!Tomášek je teda správný éro, to se fakt nenudíš. Vím, že to k smíchu není, ale psala jsi to s takovou nadsázkou, že jsem se i nasmála. Co jinýho zbývá, než to vzít takhle sportovně, že jo, kdyžnepomůže ani stojka na řasách, co?. K nám ještě tohle vztekací období nepřišlo, no ale jak vás čtu..... to budou pro mě teda nervičky....

amj
7. čer 2008

nursik - protože ho obléhá on ☹ sám si nic neudělá, všechno mu padá, v sádře má levou, a samozdřejmě je levák, tak s tou pravou rukou je jak levej 😖

petule - to je vid. ty k doktoru nemusíš, oni už s rýmou a umíraj na to 😀 😀

uzlik23
7. čer 2008

ahoj já mám tedy opravdu zlaté dítko, ale když někdy dostane svůj záchvatek vzteku a řve a řve, tak já ho pošlu do jeho domečku(má takový ten plátěný dětský sta), řeknu mu že ho nechci vidět a ať si tam sedí a příjde za mnou až se uklidní a musím říct,že to zabírá, hihi-zatím. sedí pláče a pak ho to přejde.

petule.h
7. čer 2008

no to bych brala, stan z ikeii jsme měli také, ale už je nadranc 🙂

nursik
autor
8. čer 2008

Koukám, že vedle se založilo podobné téma 😝

nursik
autor
9. čer 2008

Tak naše princezna si včera dáchla půl hoďky v autě, pak nám tu do půl jedenáctý skákala v obýváku po hlavě a od půlnoci do jedný prudila, takže super noc 😠

nursik
autor
9. čer 2008

Jo a včera ráno jsem jí vyndavala klíště, tak doufám, že z toho nebude zase nějaká pohroma 😠

petule.h
9. čer 2008

no já vůbec nevozím toma v autě, když vím, že nespal ...to chápu... 🙂

nursik
autor
9. čer 2008

My jsme byli na celý den pryč a usnula při převizu zpátky, takže to jinak nešlo 😖

petule.h
9. čer 2008

jasný, to znám, já pak vždy celou cestu se ho snažím zabavit a pak to stejně vzdávám, pokud zbývá třeba 1km do konce 🙂

nursik
autor
9. čer 2008

tak nám vytuhla kousek od baráku a pak byla čilá až do půl jedenáctý 😀 . No, pěkně s náma voře, děvenka 😝

petule.h
9. čer 2008

jo neboj-známe

🙂

nursik
autor
9. čer 2008

Ale je teď kouzelná, taková rozumbrada 😀 Mám pocit, že se s ní někdy dá i komunikovat, že už si někdy nechá lecos vysvětlit, ale fakt jen někdy 😒

petule.h
9. čer 2008

no oni rozumí dobře, ale záleží jak se postaví k tomu vysvětlování 🙂

nursik
autor
9. čer 2008

Tak celý den celkem v poklidu, ale jak byl tatík doma, tak zkoušela jeho nervy až dostala na prdku 😠

petule.h
10. čer 2008

fakt jo???no tom včera nespal , no on už vůbec nespí v poledne a večer by člověk řekl, jak padne a do 20h tady taky skákal po tatínkovi, ten přišel mrtvej z práce, tak měl taky radost...ale po 20h jsem ho šoupla do postele a do 10 min byl klid...jinak já se teď na tatínka večer strašně těším, nějak mi ty dny neutíkají 😀

nursik
autor
10. čer 2008

To ti věřím, pak ten kolotoč začne nanovo co? 😀 Jinak miláček spinkal celou noc, tak jsem se krásně vychrupala.

petule.h
10. čer 2008

jojo my taky dnes až na jedno zakńourání ok 🙂 , ale vstáváme teď okolo 6:30-7h, to je hrůza 😀 , ještě, že chodím večer okolo 21-22h spát

nursik
autor
10. čer 2008

My vstáváme jak kdy, o víkendu V 7 hodin, asi si chtěla co nejvíc užít tatínka 😀 . Včera jsem jí tahala z pelechu po půl desátý a dneska se vstávalo v půl osmé, ale j fakt, že v 8 šla spát a chrupala celou noc 😎

petule.h
10. čer 2008

no my spali právě taky odmala tak do těch 9-10h, takže tohle je změna, ale jak je světlo jde to určitě líp, švagrové děti vstávají odmala okolo 6h i dřív, max v 7h ☹

nursik
autor
10. čer 2008

Jetšě, že mám relativního spáče, bych jinak zešílela 😀

petule.h
10. čer 2008

to já měla taky, zase nám to zlomil ten 2 rok 😀

nursik
autor
11. čer 2008

Teda holky, tady je mrtvolno 😠 . Amj, jak je manžílkovi? Už aby zas chodil do práce, co? 😀 Včera jsem dala čičiny ven na trávu a stará se asi bála psa, tak je někam odtáhla. Prohledala jsem sousedovic zahradu, ale nenašla. No ona je přivede, ale pak se s nima budu muset pořádně mazlit, aby nebyly divoký 🙂 Dítě je vzorný, jen po příchodu tatínka je z ní rapl 😀

petule.h
11. čer 2008

nursík: a co když se nevrátí ???
amj: je nezvěstná jak mají tatínka doma, zda se nestěhují

nursik
autor
11. čer 2008

Co furt strašíš ty pesimistko 😠

petule.h
11. čer 2008

no já jsem pesimista to máš pravdu pravdoucí 🙂

nursik
autor
11. čer 2008

No určitě se nepropadly do země 😉