Malá zlobí u jídla. Jak neztratit nervy?

smajlik
23. led 2010

Ahoj maminky, prosím o radu. Neměli jsme nikdy problémy s jídlem, cca od 8 měsíce malá jedla jogurty, přesnídávky, příkrmy ... kolem Vánoc jsme jí začali dávat ne jen příkrmy ze skleničky, ale i doma vařené. Ze začátku to vypadalo na úspěch, malá tedy vyžaduje omáčková jídla (bramborová kaše nebo rizoto tedy nepřichází v úvahu) ale papala, muselo to být teda ochucené. Asi 14 dní na to začala odmítat veškeré jídlo, rostly jí zoubky. Teď už zase jí, ale stylem že jí to musím omatlat na pusinku aby věděla co to je, a pak až je ochotná pusu otevřít. Sní přesnídávku , jogurt, chleba, kaši, ale obědy prostě bojkotuje. Zakrývá si pusinku, kope nohama, strká mi do ruky, propíná se a pusu má zavřenou. Občas pomůže když začnu povídat pohádku O veliké řepě 😅 to je schopná chvíli jíst, tak 5-10 lžiček a zase zavře 😠 . Se skleničkovým jídlem problém nemá, ale z normálního jídla odmítá i ty omáčky co předtím jedla. Nechci jí naučit že si bude vybírat - tohle nechci, dej mi jiné jídlo ... Tak nevím kde se stala chyba. Jestli to je období vzdoru (kterým zrovna prochází), nebo se nějak "zradila"... přitom jsem se snažila to do ní necpat nikdy násilím , ale přiznám se že po 3 týdnech tohohle kolotoče opravdu ztrácím nervy 😖

mirri
26. led 2010

no tak my sem patrime taky.Maly do 10 mesicu jedl vse,mel o jidlo zajem,chtel vse ochutnat.Pak mu zacaly rust zoubky a konec.Zacal vse odmitat,jednu dobu jsme byli jen na kasich a suchem chlebu.Kdyz videl misku,tak brecel uz predem.To trvalo asi 2 mesice,pres Vanoce zacal jist na obed nejakou zeleninu,ale jen mixovanou a zasadne se musi koukat na pohadku...Ted se mu zase zacinaji tlacit stolicky a opet se zhorsil.Vcera jsem mu obed prisladila,tak neco snedl,no dnes ikdyz to mel sladke,tak to nedal do pusy.. 🙄 Takze uz 3 dny ji na obed chleba,nekdy si k tomu da sunku,to je jedine co k chlebu sni,zadne pomazanky ani syry.Nastesti mu chutna ovoce a jogurty,tak to nechavam tak.
No taky doufam,ze to brzy prejde..

glickaiva
26. led 2010

Ahojky, mně to dělali po roce obě dcery. U nás pomohlo, když jsem malí prostě dala tu misku s jídlem a ony jedli rukou a já jim mezi tím dávala lžičkou. U nás to byl signál, že chtějí jíst sami, že krmení je už jaksi nebere. S tou mladší mám toto období ted, řeším to stejně a jde to. To mluvím o obědě a ostatní jídla taky moc nechce,tak ji naháním a ruzně odpoutávám pozornost. Zlepší se to, starší si tím taky prošla. Má prostě na práci důležitější věci než jídlo 🙂

sofi07
26. led 2010

vcera som sa tu vyzalovala a uz vecer nastala velka zmena 🙂 , vraciame sa do starych kolaji, uz aj ovocie, obilna kasa, pecivo... takze, smajlik, naozaj to chce len trpezlivost, prejde to. inak,v tanieri mame vzdy dve lyzicky a mala si diktuje, ze ktoru mam pouzit, striedame ich a niekedy ani tie dve lyzice nestacia a nastupuju ruky, vybera rezance z polievky, ryza je vsade naokolo, no katastrofa, ale hlavne je, ze papa 🙂

blandik
26. led 2010

Taky doporučuji nenutit k jídlu, dítko se stejně nenají, jen dostane z jídla trauma a zadělá se na poruchu příjmu potravy. je třeba se na to dívat, že je to přechodné a upraví se to nejlépe samo.

K těm skleničkám - zkusila bych do skleniček přidávat domácí jídlo a pomalu poměr domácího jídla navyšovat. Tak to aspoň dělala kamarádka s podobným problémem. Taky pomáhá, když dítko vidí, že maminka jí - tj. jíst před ním to samé, co má na talíři to dítko - a dítko se chytí, bude chtít ochutnat, postupně si zvykne na novou chu't - u nás tak probíhá momentálně všechno nové - avokádo, hrášek, kukuřice. Avokádo jsem musela takto zkoušet snad dva týdny, než mu zachutnalo.

Momentálně je po nemoci a jí hodně málo. Pomáhá to, že mu nejprve nabídnu třeba banán - a on nechce, tak si do toho banánu kousnu jednou, dvakrát a většinou pak chce taky a sní zbýtek.

K těm skleničkám - souhlasím, že to jsou konzervy - s prominutím se mi nelíbí, že miminka dostávají něco, co má dva roky trvanlivost. Přeci nejlepší je, když je něco čerstvě uvařené a argument, že skleničky jsou bio - bio nebio, kolik vitamínů se asi tak dlouho uchová...A pak ty problémy, že dítko nechce domácí stravu...Mimochodem - Fořt skleničky taky odmítá. A taky instatní kaše.

glickaiva
26. led 2010

Já osobně si zase myslím, že na skleničkách není nic špatného. Jsou přeci testované. Mé holky byly převážně krmené do roka skleničkami a jsou zdravé a s přechodem na domácí stravu jsme neměly absolutně žádný problém. Spíš je to o individualitě dětí a názoru rodičů. A taky o penězích, co si budeme vykládat!

smajlik
autor
26. led 2010

víte co, to máte jako s plínkama - jednorázovky nebo látkové? 😉 A každá strana by se do krve hádala za to svoje. Tak je to i se skleničkama. Myslím že záleží na každé mamince a dítku. To samé s bio potravinami a klasickými. To tu nevyřešíme 😉

jinak u nás se dnes téměř nejedlo nic, rostou jí zoubky

miri: právě, zoubky jsou toho podle mě příčinou protože ona předtím jedla domácí omáčky a najednou bác a nic. Jenže jí rostou dlouho a docela to prožívá (dost pláče) takže se to nelepší s tím jídlem. Držím palečky ať to u vás brzy přejde.

každopádně jsem ráda že jste se víceméně shodli na tom že je to přechodné období, i když u někoho trvá měsíc, u někoho déle, hlavně že to přejde :D

sofi07: paráda hlavně neztrácet elán a budete baštit jako profíci

berenika39
26. led 2010

Hodně je to o trpělivosti. Já vím, říká se to snadno...ale oni poznaj, že jsme nervozní, že nejedí a přenáší se to, začarovanej kruh. Petr má taky období, když zoubkuje, že nesnídá...ale zubynehty se snažím nehrotit to, nechce, nemusí a docela se mi v tom období osvědčil na dopoledne "švédský stůl". Na jeho stoleček mu dám, co má rád, ovoce na kousíčky,šunku, sýry...a on když chce, vezme si.
Pokud prcek i když pomalu,ale přibírá nebo aspon stagnuje na váze, neubývá, tak je asi dobrá cesta se nenechat vytočit a počkat, jsou to fakt jen období a já si vždycky říkám - je nejaký dospělý, který nejí? Není.

My takhle bojujem s pitím, a i když někdy se bojím, že nepije, uvařím polívku a je to.

davidko7
27. led 2010

Baby,keď vam deti odmietaju jedlo,tak aj chudnu?Koľko vam važia?Moj maly taktiež odmieta,ma 2 roky a 12,5 kg.Je veľmi chudučky,je mu vidieť rebra 😒 Ale čo s tym narobim?Snažim sa robiť čokoľvek aby jedol,ale márne 😒

u2jana
27. led 2010

Mna na tom jej nejedeni najviac trapit to, ze sa nenaje cez den a potom je v noci hladna a nespime.
Okolo polnoci je proste musim dat mlieko, lebo ked pocujem ako jej v skrvka v brusku a ona reve, proste sa to neda vydrzat. Ale zrusila som jej mlieko nad ranom, lebo potom ignorovala ranajky... ale to zas sme uz od 4hod hore a mrnka, polhodinu ju uspavam, potom polhodinu spi... a takto sa trapime do rana ☹

Proste sa motame v kruhu, nevyspatosti a nejedenia...a neviem co s tym.

davidko> Nasa Natalka ma 16mes a vazi 11,4kg. Podla dr. je to OK, ale ja viem, ze ju drzi to UM, keby zacne odmietat aj to, tak fakt neviem.

berenika> su dospeli, ktori nejedia... anorektici. Ked sme boli s malou v nemocke, lebo nepriberala, tak jej ako diagnozu napisali miernu formu anorexie, proste ona je to minimum a ked je chora, alebo jej idu zubky, tak odmieta aj to malo.
a pokial ti tu polievku zje, tak sa nemas coho bat... co by niektori za to dali 😉

matova
27. led 2010

davidko7: ano, náš od prikrmovania nechcel nič papať, moje mlieko už nestačilo a umelé nechcel...takže zaostával na váhe, navyše je stále v pohybe a má problém chvíľku si posedieť...ale už sa to zlepšilo, začal jesť celkom dobre, tak som veľmi rada. Ako 15 mesačný dosiahol vytúžených 9kg 😀 . V poradni som sa pred ostatnými mamami hanbila, keď ležal na chrbte nemal bruško ako iné deti ale lavórik 😒
no musim povedať, že pre istotu nás dr. poslala na gastro a tam robili výter-krvné testy či je všetko ok. Tak asi nič nenarobíš.
Ale napadlo ma, moja mama spomínala, že brat bol totálne mizerný papkáč, všetko vypľúval a až keď ho zbavili cumlíka, začal vraj parádne jesť 😅

hancazivocich
28. led 2010

u2jana - tak to je přesně náš případ!! Přes den jídlo nic moc, nemá čas, na noc mlíko, po půlnoci též a nad ránem taky. Když ne, tak nespíme vůbec - vrči, brečí, leze, vstává, kručí jí v bříšku a kolikrát natvrdo řekne Mama dej ham nebo mamííí dej ham... No, tak na to já teda nervy nemám a rezignuji... No, zkoušela jsem několikrát nechat brečet atd.. Ale když vím, že ten hlad fakt má... Příklad - ráno půl rohlíku, nebo kousek čehokoliv - přesnídávka, jablíčko - člověk je zoufalej, zkouší, že? Oběd - pár lžíček čehokoliv, teď to zkouší sama, tak je to lepší - ale asi budem malovat 😝 , odpo sváča - buď 2,3 lžičky přesnídávky, jogurtu - nebo nic, večeře teď dělám kuřecí maso s rýží, bramb. kaši - něco takovýho, nebo chlebík s baby šunkou. Prvně jsme celou noc spaly - my dvě, když bylo malé rok a dvanáct dní!! Byly to jen dvě noci, ale krásný!! A má 82 sm a 11,5kg - takže žádná podvýživa!!! Ale dr. mi to nejdřív nevěřila.. Když v poslední poradně zjistila, jakej je malá ďáblík - nevydrží na míste, na fonendoskop jí řekla DEJ mi to, tak dr. totálně mrtvá!! To jí byl přesně rok... Já si myslím, že fakt prostě nemá na jídlo a pití čas, dohání to v noci..
Holky, je fajn nenutit, ale jedno jídlo u nás i se zábavou trvá skoro hodinu - zpocený uplně všichni... Aspoň tu veču že teď trochu sní - jsem z toho nevyspání totálně mrtvá...

hancazivocich
28. led 2010

jinak berenika - taky to tak děláme - švédský stůl.... Akorát pod tím stolem občas z toho přehrabování a vybírání.. 😀
je pravda, že kolikrát jde člověk ,,krmit" úplně s děsem - jestli ten prcek vůbec něco sní? To s tím ani nemusím začínat.... Hm, asi budu muset k dr,ať mi dá něco na nerv 😀 😀

ined77
28. led 2010

tak jsem vás zběžně pročetla a musím říct....
je to tak 😉 .
nejdůležitější je opravdu nenutit.pak se z toho může stát opravdu problém.
u nás se někdy papká dobře z toho je to děs běs.hodně je to v poslední době o zoubcích.
dřív jsem nervačila,že nechce oběd,že musí aspoň trošku apod.....k ničemu.akorát jsem měla nervy v kýblu,malý byl protifka atd ☹ .
když máme ''špatné''dny,dělám to jako berenika 🙂 ...švédský stůl 😉 .a za chvilku opravdu vidím,že si chodí pěkně pozobkávat a vím,že o hladu není 😉 .
matýnek je sice taky drobnější,ale že by byl hubeňourek se také nedá říct 😅 .přesnou váhu teď bohužel nevím,ale v roce měl 9,4 kg.
zase ale chápu maminky opravdu drobečků,je to frustrující a člověka to trápí ☹ .

ia.
29. led 2010

holky s jídlem problém nemáme, ale máme problém s pitím. Nejen že mi přestal pít úplně UM, ale čaje za den vypil tak 1,5dcl!! používala jsem avent hrníček. Pak mi kamarádka poradila koupit šťávu ovocnou bez konzervantů jupí nebo relax a lehce ji do čaje nalít. To už bylo lepší ale pořád to bylo málo. Nakonec to vyřešila náhoda. Jeli jsme na nákup a zapoměli doma čaj, tak jsem v nápojích koupila takové to pitíčko kubíka, ale jen jahodovou vodu (průhlednou, ne ty ovocné přeslazené šťávy). Tý jo a malý to vyzunkl ještě v obchodě!! Je to 500ml...takže mu do té doby vařím čaj ze šťávou a malý mi z 1.5dcl vypije denně tak 700-900ml...

romana29
29. led 2010

Napíšu svůj názor a věřím, že řada z vás s ním nebude souhlasit, ale dítě by mělo jíst víceméně pravidelně a né mít (pravidelně) švédský stůl, ze kterého si bude brát jídlo kdy se mu zachce, protože pak se bude velice těžko přeučovat na "normální" stravování.
Nechceš jíst? Nejez, ale nic jiného nedostaneš - pokud vím, že jídlo je v pořádku, chutné, vyzkoušené, tak nevidím důvod, proč mu dávat něco jiného,jenom proto, že ono chce... Dítě to pochopí, tak jako chápe spoustu jiných věcí, které jsou kolem něho.

Jedinou vyjímku vidím v nemoci - pak se dítě nemá nutit a určitě bych mu nabízela jídlo i mimo "normální" časy.

Náš malý to taky zkouší, samozřejmě, jako každé dítě, zkouší, jestli mu ustoupíme nebo ne. V jeslích, kde chodí jednou týdně, sní vždycky všechno a všechno mu chutná - pomazánka z cizrny, vánočka s nutelou, kapusta se sekanou (malá ukázka toho, co jedí děti v jeslích!), tak proč by si doma měl vymýšlet, že nechce chleba s pomazánkou, ale něco jiného? Bohužel to tam často slýchávám, maminky se paní učitelky ptají, co jejich malá/malý? jedí? Paní učitelka jim řekne co a jak a maminky se diví, že doma do nich nemůžou nic dostat.

ia.
30. led 2010

romano souhlasím s Tebou. Dělám to tak taky. Ráno udělám snídani, pokud nechce, nenutím ale do svačiny nic jiného není. Na svačinu je ovoce, většinou sní, snažím se to střídat, nejvíc miluje jablíčka a hroznové víno bez pecek. Oběd sní vždy celý, když ne, tak vím, že bude nemocný a nebo ho trápí zuby. A odpolední sváča a večeře to samé. když nejí tak ho nechám tak. Vyplatilo se mi mu vytvořit režim u spánku, a to samé i u jídla.
Ale zase na obranu musím říct, že my máme doma jedlíka, celkem bezproblémového. Znám děti od kamarádek, které jsou schopné celé dny nejíst, a tak chuděry mamky nabízejí cokoliv....

kristina_tvb
1. únor 2010

Romano, podobne, suhlasim s tebou. Ja tiez davam pravidelne jest, jediny svedsky stol je poobede ked sa vyspi a to ovocny, ale inak vsetko pekne po poriadku.
Mozno sa niektore na mna nastvete, ale ja nechapem to krmenie deti z 'konzervy'(sklenicky). Ved to je rozvarene, bez chuti a zapachu, necerstve....ja si nemozem pomoct, ale ved vyber cerstvej zeleniny je v obchodoch velky, a v lete a na jar ani nehovorim. Dala som poharik iba v nutnych pripadoch vacsinou v lete, ked sme niekam sli a brat vlastne uvarene som sa bala skrz tepla, aby sa to nepokazilo.
Ale inak co sa toho jedenia tyka, tiez nenutim, obcas ma dni ked zje viac ako ja 🙂 (obrazne povedane), a su dni, kedy ledva nieco zje. Ale verim, ze decko si rozumie, a ked je hladne sa naje.

smajlik
autor
3. dub 2010

ahoj holky, tak se k vám po čase vracím. S obědem se u nás bohužel nic nezměnilo, je to spíš horší 😖 . Vzteká se mi, už nejí ani to co dřív jedla (bramboračku), už když jí dávám do židličky tak se vzteká a sní max 4 lžičky oběda. Už mi zbývají jen dvě taktiky - 1) budu jí dávat z misky absolutně všechno, jogurt, přesnídávky .... , 2) prostě jí budu to jídlo pořád nabízet. Např nesní k obědu tu bramboračku, tak jí dostane k svačině a nic jiného. Nesní k svačině, tak jí to dám k večeři ... prostě vyhladovění no :(. Už nevím jak jinak . Opravdu za těch několik týdnů ztrácím nervy a občas si i vzteky popláču 😀 .

vodnarky
3. dub 2010

ahojte..tak sa pridam.. 🙂
u nas je to tak,co obed to divadlo..spievame jej,tancujeme a popri tom aj sup lizicka...ona si sedi ,naramne ju to bavi a dokaze potom toho tolko spapat ze sa len divime..
😅 😅 😅
no,uvdime dokedy.. 😖

vodnarky
3. dub 2010

romano-tiez s tebou suhlasim..aj ked robime nejake to divadielko pri obede,ale dolezite je pre mna ,ze to spapa a aj co sa tyka ranajok,desiat,olovrantou atd..s tym nastastie problem nemame.. 😀 ale tiez,keby mi uplne odmietala tie dolezite chody,tak by som to riesila ako si pisala.. 😉

chalotka
4. dub 2010

Ahojky. Taky se k vám přidávám. Do roka mi malá spapala všechno. Soustředěně seděla u stolečku a baštila. Pak najednou změna. Snědla tak 4 lžičky a dost. Před tím jsem byla odpůrcem jakýchkoliv divadélek při jídle a nechápala jsem maminky, které to dělaly. Teď už to dělám taky 😀 První začínáme íst bez hraček a čekám až nebude chtít. Pak přidám hračky, knížky a malá zase papá. A až už ani knížky nepomáhají, tak s jídlem končíme a nenutím ji. Takhle mi aspoň sní skoro celý oběd. Skleničky jsme taky využívaly. Prostě, když někdy nestíhám, tak jí dám a nevidím na tom nic špatného.

brumdinka
4. dub 2010

tak sem to zběžně pročetla a naprostej souhlas s Romanou do puntíku. Jiřík už je sice větší, a už si začíná vymejšlet - tedy jim jen to co mi chutná atpod... ale odmalička když to nechtěl tak sem ho nenutila, když chtěl něco jinýho (jelikož babi-tchýně mu byla schopná udělat i 3 jídla a nakonec nejded stejně nic 😀) tak mu řikám koukej jíst co je, nejseš v Intehotelu 😀 nechtěl, tak sem to šoupla do lednice a dostal to později - nakonec snědl vždycky skoro všechno a hlady nikdy netrpěl 😀

moooooooonika
8. dub 2010

Ahoj holky, nečetla jsem všechny příspěvky, ale nyní jsme na tom podobně. Mám 14,5 měsíční holčičku a teď tedy šílím z jejího obědování. Sní tak 3 lžičky, pak začne odstrkovat talířek, mou ruku a když jí náhodou něco dostanu do pusi, tak to plive. Přiznám se, že z toho opravdu rostu. Někdy trošku (tak na další 3 lžičky) zabrere moje - velká lžíce, případně vidlička. Ale jinak nic.
Přemýšlím, jestli je to jak píšete období vzdoru a zlobení, nebo tím, že na 14 měsících má 4 zuby a dásně nalité tak, jako by měly vylést ostatní naráz.
Problém je ale v tom, že jogurty, přesnídávky, banány atd. jí zcela normálně, pouze u toho oběda tak zlobí.
Zkouším to tak jak jsem psala, ale prostě když už nechce, tak nechce a jde spát s tím, co do toho bříška dostala. Po spaní jí třeba ukrutně kručí, ale oběd si stejně nevezme. 😒
Asi to chce vážně vydržet, ale je to boj co? 😨

chalotka
8. dub 2010

moonika:Popsala si úplně stejnou situaci, která je právě u nás. Oběd ne, max 4 lžičky, s hračkami dalších 6 a konec. Ale svačinky, přesnídávky, kukuřičné křupky apod - to by jí jelo. Taky se jí tlačí 3 zoubky najednou a ďáseň má nalitou. Je to o nervy. Člověk se s tím dopoledne piplá a oni to pak nechcou. Kouká na mě, odstrkuje a říka: neci, stačí. Tak se jdu do jiného pokoje vydýchat a doufat v lepší zítřek ☹

gina333
9. dub 2010

ahojte, zda sa my, ze do tejto temy sa mozem zapojit aj ja. 😉 😉 U nas obed 3 lyzicky polievky alebo hlavneho jedla, zje rozok, trocha tvrdeho syra, obcas cestoviny bez vsetkeho, stipku jablka a vypije caj a rano, obed vecer plnu flasu mlieka. Jaj, a este na vecer 200ml BB pudingu normalne z tanierika. To je vsetko co jedava, idu nam zuby, trva to asi 2 tyzden. 😒 Boli casy ked jedla krasne, ale akonahle zacnu rast zuby je s jedenim koniec. Teraz nam idu dolny stolicky a kym nam vyjdu bude to trvat aj mesiac, tak dlho nam isli aj horne.

moooooooonika
11. dub 2010

Gino, nám asi jedou všecky zuby naráz - jsme totiž o 4 😉 Ale dnes to byl úspěch, jedla polévku i druhé jídlo. Krmila se sama, občas si vzala něco ode mne. Tak sláva. Uvidíme další dny. Ještě jsem si říkala, že je to možná i tím, když vaříme oběd, tak že se jí zas až tak nevěnuju a je protivná, tak mi to vrací tím, že nechce jíst. Jelikož dnes jsem nemusela tolik "makat" v kuchyni, tak "mazlik" byl spokojenej. Hold nás mají obtočený kolem všech prstíku 😅

vrn
15. dub 2010

Ahojte maminy, tak sa pridavam k vam. Tiez mam dcerku ktora slabo priberala, odkedy sme zacali prikrmovat tak to vacsinou odmietala, najradsej by mala cely den len mliecko. Inak je zdrava, vesela, ziva, nema na jedlo cas. Tiez som si trhala vlasy a casto plakala od zufalstva. Od 2.mesiaca priberala 100g mesacne, ale od 6 - 9 mesiaca pribrala len 200g. Potom jej pediatricka urobila rozbor krvi a zistila nedostatok kyseliny listovej a pyridoxinu, tak sme ho pridavali kazdy den, podrveny v lyzicke caju. Priberanie sa zlepsilo, za 4 mesiace pribrala kilo, ale v roku mala len nieco cez 7kg.
Nahoda "pomohla" ze dostala plesen na nechtoch na nohach a ja som to chcela riesit homeopatikami. Boli sme u doktorky homeopatky a ta jej predpisala 2 homeopatika. Okrem ineho ma teraz ovela lepsi apetit, viditelne rastie a pribera pravidelne 250g mesacne. Aj ked uz neberieme vitaminy, len homeopatika, dcera pekne papa, jasne ze ked jej nechuti tak nezje, ale to je ok ked dostane nieco nove.
Dvojnasobok porodnej vahy dosiahla az v 15.mesiacoch. Takze ak je dieta s vahou ok tak asi len treba mat pevne nervy, ale ked sa vam zda chude tak to radsej rieste.

jjaanca
15. dub 2010

A jakou měla porodní tu váhu? V roce měla přes 7 kg a dvojnásobek porodní váhy měla v 15 měsících(počítám tak 8kg), takže porodní váhu měla 4kg?
Já si s tím taky ze začátku lámala hlavu, ale už mě to dávno přešlo. Dobrovolně hlady neumře. Jinak je zdravá tak co.
Porodní váha 3,33
v roce 7,77
ve dvou 10

kadlecova.misa
18. dub 2010

ahoj,nečetla jsem vše,jen poslední stránku..jsme na tom taky bohužel stejně. Ráno vypije mlíko..pak začíná děs. Svačinky nechce, k obědu pár lžice..pak zase nic, pár lžiček jogurtu. v podstatě to nic není, oproti tomu,jak jídávala krásně dřív..už jsem na nervy, z toho nejezení.paaa 🙂

romi73
18. dub 2010

hehe, Míša 🙂 jakobych četla o průběhu našich jídelních seancí... dokáže mi někdo vysvětlit, jaktože dítko doma jí takhle střídmě a to samé jídlo u babičky sní ani jí to tam nestíháme šoupat? způsobně sedí, nedělá bordel, papá tak, že mi babička nevěří, co s ní zažívám doma. pak nám to její jídlo nabalí s sebou a doma děs běs, slečna si uďobne aby se neřeklo.

a máme ještě jednu potíž - co jí nevyhovuje strukturou, nemilosrdně vyplive. do roka mi jedla třeba celý jabko - vzala ho a okusovala a polykala. teď ovoce dá do pusy, rozkousne, vyplivne. u normálního jídla si nechá naložit do pusy, pak asi zjistí že už nemůže a vyplivne to. to je znamení že skončila. dá se to nějak odnaučit? nebo počkat až to přejde? pěkně mě s tím štve, to dřív nedělala. furt nechápe, že když už nechce, stačí říct "ne"