Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Malé miminko v 6 měsících. Měly jste/ máte také a vše v pořádku?

fififjonka
10. led 2020

Náš pidižvík má v 6ti měsících 62 cm (a 6,5 kg). Měli jste také tak malé miminko a bylo vše v pořádku? Narodila se v termínu.

luciaanaa
10. led 2020

@fififjonka náš je teda o měsíc dřív,ale máme na 3m teprve 4600 a 55cm a podle mudr.roste ukázkove 🙏

sudylichozrout
10. led 2020

@fififjonka Uplne v poho. Dcera mela v pul roce 5770 g a 62 cm 🙂 Koukam na to do prukazky. Ted jsou ji tri a pul, ma 11,5 kg a 91 cm. Je pidatko po mne. Lekari uz neresi, ale do a po porodu jsem si prosla peklem na zemi. Kolem toho jejiho pul roka jim doslo, ze je to dedicnosti, je somatyp po mne.

ah1234
10. led 2020

To mas oproti mojmu velke miminko 🙂 n

drep
10. led 2020

Dcera měla v 6 měsících šest kilo a 63cm. Překvapivě, je drobná po mně a po mém muži. Do porodu probíhala hysterie, jednak mám ovulaci později, takže plod byl mladší a pak jsě doktorka a to ty gynekology nějak hrozně znervózňuje. Teď mám naštěstí starou zkušenou pediatričku, takže po porodu se to uklidnilo a dítě se bere jako přiměřeně se vyvíjející, habituálně drobná holčička.

eithelwing
10. led 2020

Náš pediatr byl dost tabulkový, ale ty tabulky zase byly hodně vstřícné. 😊 Schválně koukám - váha na spodním chvostu. Dcera byla do 4. měsíce také na spodním chvostu, ale pila, pocuranych plen bylo dost, takže ok. Váha k délce je úplně ok.
Pokud jste doma drobní, tak bych to vůbec neřešila.
Navíc děti rostou spíš skokově. 😊

merope
10. led 2020

My máme nedonošence, v 9 měsících korigovaně těsně přes 7 kilo a pediatrička to dost teda řeší - ale spíše to, že jak začal lézt, tak prostě nepřibírá. Než začal lézt, tak to bylo ještě ok. Potřeba hlídat, zda dost pije, pokud přikrmuješ, tak se víc dívat, co jí dáváš (já zapomněla, jak důležité jsou tuky a tak přihazuji teď pořádně másla).

fififjonka
autor
10. led 2020

@sudylichozrout prave taky furt kontrolovali rozměry v těhotenství, ale naše pediatrička neřeší, jen já trapka googlila a vygooglila, že je pod 3. percentylem🙂 tak děkuji za uklidnění.

fififjonka
autor
10. led 2020

@drep díky 🙂 my sice drobný moc nejsme, ale mamka je o hlavu menší, tak bude asi po ní.

fififjonka
autor
10. led 2020

@merope byla zatím jen kojená (spolu se starší segrou, která teda vyrostla hodně od tý doby🙂 ale právě jsem nakoupila různé oleje a ghi do příkrmů🙂 děkuji

puhelin
10. led 2020

Jestli prospiva, nehladovi a ma se k svetu, tak bych to neresila. Ted uz se urcite i hodne hybe a nema sanci "kynout", jako kdyz byla lezici miminko. Dcerka mela v 6 mesicich 7190 g a 64 cm. V 6,5 mesicich zacala obchazet nabytek a uz nijak zavratne nepribirala. Ted ma 33 mesicu a stale okolo 11 kg a 90 cm.

codal
10. led 2020

@fififjonka obě děti na roce 7,5kg, obě drobnější, obě v pořádku, šikovné, začaly chodit přesně na roce, povídaly přiměřeně věku, šikovné, jen prostě nepribiraly podle tabulek.

zuzita15
10. led 2020

@fififjonka mam predcasnatko (34tt), porodni vaha 2.34kg a vyska 44cm, v pul roce 5.7kg a 64 cm (je dlouha a tenka). V pul roce jsem musela zmenit pediatricku, protoze me porad buzerovala s tabulkama, kdyz miry zavedla do grafu pro nedonosence, byla dcerka asi kilometr pod grafem, pry nedonosenci pribyvaji rychleji. No jak kteri. Nova pediatricka je rozumna, mala prospiva, je hezky stavena (zadnej chrt), psychomotoricky vyvoj v norme (jeste teda nechodi sama, jen za prst, ale jinak je uplne v pohode). V roce mela 7kg a 72cm. Ted je ji 17m a ma cca 8.5kg, vysku nevim, ale kolem 80cm. Ja i manzel jsme hubeni, manzel teda vysokej. Tintitko je asi po moji mame, ktera jako mala byla skoro pruhledna.

leymea
10. led 2020

Syn v pul roce 66,5cm a 6700g 🙂

kspp1
10. led 2020

Dcera se narodila 46cm/2,3 kg, syn 48 cm/3kg. Dcera predbehla tabulky ve 3 mesicich,syn ma 4,5 mesice a 7,5 kg/67 cm. Oba jedli malo. Co je v genech se asi jidlem neovlivni.

Sem začni psát odpověď...

Odešli