Málo jídla (mléka) v 8mi měsících. Máte to některá?

evelina75
28. črc 2011

Ahoj holky, četla jsem si tady na diskuzích jídelníčky stejně starých děti a mám doma fakt asi dietáře. Syn je drobný 7,3 kg a 68 cm. Náš jídelníček vypadá takhle:
okolo 9 hod max,100 mlíka. když nechce vůbec tak jogurt
13-14 hod masozeleninový příkrm
17-18 přesnídávka - pokud vypil ráno mlíko, tak jogurt
20-21 hod dělám 210 mlíka, ale pije to tak 2 hodiny
od 1-5 hod vypije tak 100 mlíka, ale pije to opravdu po 1-2 cucnutích snad co hodinu
a zas do těch 9 nic. Někdy nic až do 11 hod.
Příjde mi to oproti ostatním málo - hlavně toho mléka - jsme na nutrilon alergy care
Máte to některá taky tak??

petra49
28. črc 2011

Ahoj Evelin, tak mi také bojujem s jídlem a už jsem z toho trochu na nervy . Od půl roku mi přibíral po 100g za měsíc, cca 3měsíce mléko bojkotuje úplně, chvíli pil mléko s kaší a to už taky nechce. Třeba dneska měl ráno v 7 :15 130g lipánka a to ještě s velkým úsilím, v 11 měl 110g jogurtu s tvarohem. Teď v 13:00 jsem mu chtěla dát oběd - nejed, plival to, tak jsem ho strčila spát. Mě už ho vážně nebaví krmit, protože - co jídlo to nervy. Na roce nebudem mít ani 9kg a to se narodil a měl 3500g a v půl roce 7500g

em_ka
28. črc 2011

@evelina75 Ma alergiu? Tie mlieka su dost horke, mozno preto to nechce. Kase ste este neskusili?

evelina75
autor
28. črc 2011

Kaši jsme dávali - moc nechce. Já už zkoušela i dát Sunar, protože to mléko fakt nic moc, ale bez změny. Alergii nemá, ale byl pořád nemocný,t ak to Dr vyzkoušel.

gammaray
28. črc 2011

@evelina75 myslím si,že nemáš dietáře,podle mě váha i výška v pohodě.to,co jsi rozepsala,jí nebo spíš jedly moje děti dohromady-mám dvojčata.od tří měsíců mi odmítaly noční nutrilon úplně.napily se v 19 hod. a ráno kolem 9 hod. se divily-vztekaly,že musí opět pít. 😀 😀 porodní váhu měly 2600 a 2650gr.v roce necelých 9 kg,ted ve třech letech mají 13 a 14 kg a doktorka mi řekla,že je to naprosto v pohodě ikdyž s jídlem bojujeme prakticky od narození,jediné,co jim snad chutná,je zelenina.

evelina75
autor
28. črc 2011

Gammaray, mám také dvojčata - roko 4 roky, ale ti zas byli výborní jedlíci a mlíko zbožňovali. Oba jsou ale taky teď hubení - jsou velice živí, tak se ani nedivím. Dcera 14,7 syn 15,2 kg.

storm07
28. črc 2011

Ahoj, chci tě uklidnit. Naše malá odmítala mlíko od půl roku. byla jsem ráda, že si ho dala alespoň k snídani a k večeři kaši, kterou později začala také bojkotovat. I jsme vyzkoušeli ostatní značky anic. Nakonec nám zůstalo ranní mlíčko, momentálně bojkotuje už i tuhle dávku, a začali jsme dávat jogurt. Do te´d mívá i "období nechutenství" , kdy skoro nejí a následovně, třeba i po měsíci, má normální chuť k jídlu.Často toto období má před růstem nebo před zubama apod. Vždycky jí říkám: Zase držíš linii? Do jídla ji nenutím, byl by zbytečnej vztek, řev z mé strany a pláč. Občas jsem zkusila její nejezení obejít tím, že jsem jí dala něco, po čem se mohla utlouct,ale ani to někdy nepomohlo.
Doktorka říkala, že je to normální, dokonce na minulé poradně měla o 250g méně než při předchozí kontrole,ale zase je živá a teď před týdnem začala chodit, tak se tuplem nezastaví. Takže si z úbytku nic nedělám

petja
28. črc 2011

ahojky,přecházím pomaličku z kojení na UM,čekám miminko,už kojim jen nad ránem a ve 12m bych to chtěla zrušit úplně,vyzkoušela jsem kdeco,ale malá mi UM do pusy neveme ani omylem a to žádný!Jedinný jak ji ošidim je,že jí z toho večer dělám kaši a to mi přijde že má někdy bolení bříška,přitom mám teď hipp s těma všema lactobacilama.Jinak papá vzorově,tak nevim,zda stačí 1x denně jogurt+večer ta kaše

beruska24.9.
28. črc 2011

@evelina75 - v tomto věku se prý dost dětí od mléka odstaví (to mi kdysi řekla Dr.). Nebo je možné, že rostou zoubky a to pak dětem flaška vadí a po prořezání zoubků zase začne mlíčko víc pít. Jinak zkus nabízet jogurt, později nějaký sýr a jiné mléčné kysané výrobky.

ronaldo
28. črc 2011

@evelina75 Naše malá měla váhu 7350g v roce... Do cca 13-ti měsíců byla strašně špatný jedlík, od každého jídla snědla max 3 lžičky a hotovo... Jediné co jí jelo bylo mateřské mléko. A těd se to zlomilo, pořád říká jen HAM 🙂 A třeba jogurty miluje 😉

mamkamarketa
28. črc 2011

@evelina75 ahoj,
pokud davas diteti kravske mleko (vyrobky z nej) tak nejake hypoalergeni mleko je k nicemu. kravske mleko nema stepenou bilkovinu (HA UM ji stepenou ma) pokud dite prijde uz melo nestepenou bilkovinu HA mleka ztraci smysl 🙄 kup normalni sunar mimcu bude smakovat a jeste usetris 😉