Malý několik dní nekakal. Máme jít k doktorovi?

jana06
31. bře 2008

Prosím o radu, nebo pomoc.
Mám menší problém. Snad to je normální, ale rajději se chci poradit i s ostatníma maminkama.
Mám skoro 7 měsíčního chlapečka. Je kojený, ale už jsme začli s příkrmy. A s příkrmy s masem. Ale malý mi naposledy kakal v sobotu. Neděle ni, dneska nic. Snad si dělám jen zbytečný starosti. Zkoušela jsem mu k večeru dát i švestkovou přesnídávku (trošku) do Hippu. Myslíte, že je to normální? Co mám dělat. Jo a ještě mi mlaý vypije cca 400ml čaje denně.
Mám s ním jít k doktorovi?
Děkuju Jana

elucinka
31. bře 2008

jani, můj Adam až do chvíle, co jsme začali s příkrmy, kakal 5-6x denně. Pak jsem mu začala dávat v poledne mrkvičku a na noc kaši (hlavně rýžovou), a najednou kaká jen 1x, max 2x denně...pokud tvého Adámka nebolí bříško a nepláče, mělo by stačit, když bude hodně pít a ta švestková přesnídávka by taky mohla pomoct.

jana06
autor
31. bře 2008

Snad to pomůže. Když ne, tak zítra skáknu do lékárny a něco koupím. Jen nevím co... Já ho na noc a v noci kojím. Příkrm dostává jen místo oběda a občas dopo banán.

elucinka
31. bře 2008

To je právě to, že všecky ty počáteční příkrmy dost staví - jak rýže, tak mrkev, banán...
Moje kamarádka koupila v lékárně nějaké čípky, to prý mohou i tak malá mimča, když se nemohou vykakat...

jana06
autor
31. bře 2008

No, asi to bude tím jídlem. Ale přikrmuju už dýl a projevilo se to až teď. Je to možný? Já jsem z toho zmatená. ☹

radost
31. bře 2008

ahoj, u nás máme to samé, včera nám pomohla přesnídávka z hrušek 😉

jana06
autor
31. bře 2008

Aha, takže když nezaberou švetsky, tak valíme do hrušek 😀 Chudě moje malý. Je jak pokusnej králík...

elucinka
31. bře 2008

jani, je možný, že mu to udělalo až to maso...zkus mu ho pár dnů nedat a uvidíš.
Jo, hrušková je taky dobrá na kakání 🙂

jana06
autor
31. bře 2008

Děkuju holky. už bych byla za hysterickou nemožnou matku a letěla bych k MUDře. ☹ Děkuju za info.

lenkazdenek
31. bře 2008

Jani,mmy měly podobný problém,ale kvůli um ,příkrmy nám aopak pomohly,ale dr poradil ať zkouším cvičit s nožičkama ,nebo pomoct teploměrem 😅 jinak já s tím u dr byla a za hysterku jsem nebyla neboj 😉

jana06
autor
31. bře 2008

Leni, já jsem zkoušela cvičit, namasírovat mu bříško, teploměr a furt nic. No, zkusím to bez toho masa, jen zeleninku a uvidíme.

lenkazdenek
31. bře 2008

Jani,budu držet palce 😉

lu777
31. bře 2008

jé, holky, oni jsou nějaký čípky pro malý miminka? tak na to se musím zeptat.. maličký začal odmítat vodu i čaj jsme na Nutrilonu Comfort, ale bříško ho stejně zlobí, bez Sabu,masáží apod. bysme nepřežili..

je to asi týden co nechce nic navíc a samozřejmě to pak skončilo nadýmáním, na to jsem vymyslela to, že dělám Nutrilon přímo do čaje jednou dvakrát denně, ale vodu navíc do něj nedostanu.. už zkouším třetí čaj, předtím lábal jak utrženej a teď nic a celý den pobrekává, pořád musím chovat, je to šílený a je mi ho líto..
tak se zkusím poptat na ty čípky.. víte někdo jméno? 😕

kim
1. dub 2008

Normální glycerinové čípky pro dospělé, akorát odkrojíte tak 1/3 a šup do zadečku..ještě jsem to teda nedělala, ale kámoška s 2. měsíčním mimi ano.

lu777
1. dub 2008

díky, Kim.. mě to už tuhle taky napadlo, vyzkoušela jsem tyhle čípky jednou, po porodu a fakt supr

radost
1. dub 2008

jani nebo zkus na den vysadit zeleninku a dej to ovoce 😉

elucinka
1. dub 2008

Jani, malej mi taky dneska stávkuje s kakáním 🙂 Tak jsem mu nedala v poledne zeleninu a zkusím mu dát odpoledne trošku frutapury, jablečno/švestkový a uvidíme... 😉

isanie
1. dub 2008

Jojo,to zname..nas Prdolka tri dny nekakal..davame presnidavky a na noc kasi..ovsem po tech trech dnech to stalo za to..pekne se zesr..prebalovali jsme s kolickem na nose..ale byla to uleva..

elucinka
1. dub 2008

Tak hlásím, že polední mlíčko pomohlo, už "to" máme zdárně za sebou 🙂
Zkusila jsem mu dát trošku té frutapury a málem jsem tu umřela smíchy, šklebil se u toho, jak kdyby měl na té lžičce čistý 100% ocet 😀 Ale docela to baštil, ale ty ksichtíky stály za to 🙂 Po 4 lžičkách jsem se smilovala a dojedla to za něj 😀

luucia
1. dub 2008

Tam my měly s kakáním taky hodně problémy, ale pomohlo přejít na Nutrilon Comfort. 😉 Ted po zavedení příkrmů, když sme začli dávat na noc kaši, tak opět ten samý problém. Kaši už radši nedávám a pomohl nám Probian. Po tom se vykaká úplně v pohodě 😉

jana06
autor
1. dub 2008

Tak já jsem se vrhla do lékárny. Magistra mi prodala glicerinový čípky. Mám dát malýmu prý jen kousek toho čípku.
Tak jsem čípek podelně rozčtvrtila. Chudák můj malej. Když jsem mu ho dávala, kroutil se jak žížala, pak vytřeštil oči stylem "mami co to děláš" a byl takovej nevrlej. No po cca půl hodině byl v pokoji šílený smrad. Ale v plínce žádná velká hitparáda. Zítra je bez příkrmů a jen kojím, kojím, kojím. Já to z něj dostanu...

elucinka
1. dub 2008

Jani, to kojení by mohlo zabrat, MM má trochu projímavý účinek. Adam už dneska ztrestal plenu 2x 🙂 Tak jsem mu teď večer dala kašičku. Uvidíme, jak zítra.

jana06
autor
1. dub 2008

Eluci, já Ti tak zááávidím.
Jak jsem psala. Po tom čípku to bylo nic moc. Spíš nic, než moc. Na to, že 3 dny nekakal, tak slabota. A pak jakoby jen uprcnutý. Ale smradu jak v Cařihradu 😀 To bude ještě pošušňáníčko... ☹
Zítra máme jen kojící den. Nic jinýho kromě čaje nedostane.

abinka
6. dub 2008

lu 777 Každé miminko má jiný zažívání a my měly taky Komfort měsíc jsem čekala než se z malého dostane železo a pak jsem zkusila změnit na Nutrilon AR a okamžitě světlá řidká stolice.V pohodě se vykakal sám.Je to zajímavý je to proti zácpě a kolikám a malýmu to zabralo jen na ty koliky a ucpalo ho to.Tak jestli nemáte stejný problém. 😒

marcim
6. dub 2008

Ahojky všem!!
Když jsem našla tuto diskuzi,tak mi to nedá se nezeptat.
Mám 4 měs. chlapečka a asi poslední 3 týdny má taky problém s kakáním.Dřív to bylo skoro v každé plíně a teď,vlastně skoro ze dne na den,je všechno jinak.Nejdřív to bylo tak 1x za den,pak 1x za 2 dny a dnes to bylo po 3 dnech.Taky to byl pěkný nářez.Bylo to na plynovou masku.Odnesly to 3 plíny.Moje MUDr říkala,že to může být klidně až za týden.Ale že by se to tak nakednou změnilo??Nechápu ☹ Je to normální??Měla jste to některá taky tak??
Jinak zatím je plně kojený a nejsem si vědoma,že bych nějak změnila jídelníček nebo začala jíst něco nového ☹ Příkrmy ještě nemá,takže zeleninka to není.Díky.