Malý obvod hlavičky. Co to může být za problém?

ivanahausmatzova
30. srp 2022

Dobrý den. Chtela bych se zeptat jestli nekdo mel problém s malym obvodem hlavicky u chlapečka. Pri narození mel obvod hlavicky 32,5, meril 45cm a vazil 2790g. Ted v 10 měsících ma obvod hlavy 43. Doktorka rika ze ma menší hlavu a za mesic mame jít na kontrolu a jinak ze nas potom pošle na rentgen. Prvni dcera je take menší. Pri narození mela obvod hlavy 30, merila 44cm a vaha 2530g. Ja se totiž drobnější merim 150cm a obvod hlavy mam 52 cm. Manzel je vyzsi a hlavu ma take větší. Co muze byt za problém? Děkuji

konidana
30. srp 2022

@ivanahausmatzova neni to zadny problem😉

palja
30. srp 2022

@ivanahausmatzova a co fontanela a švy? Já jen vím, že kvůli tomu když sroste brzy fontanela a lebeční švy tak to může být problém. Kvůli tomu je hlavička taky menší.
To pak děti musí na velkou operaci hlavy. Ale to už úplně odbocuju.

ivanahausmatzova
autor
30. srp 2022

@palja fonatela jeste je a svy nevim.
@palja

katule1990
30. srp 2022

@ivanahausmatzova Koukam do prukazky syna a u nas takto: pri narozeni 33 cm (2,1 kg), v 6 mesisich 40,5, v 10 mesicich taky 43 cm, v roce a pul 46 cm. Doted mi doktorka nic o tom, ze by mel malou hlavu, nerikala. Jen to, ze je celkove drobnejsi, ale roste porad, jen je porad hodne pod prumerem, pritom oba jsme s muzem hodne vysoci. Ale jde asi hlavne o to, ze roste a ze se vyrazne neodchyluje od svyho percentilu.

ivanahausmatzova
autor
30. srp 2022

@katule1990 vyvyji se dobře sice je taky u spodní hranice ale je hodně aktivní tak pribira pomalu a hlavně jak rostou zoubky tak spíš chce kojit nez normální jídlo. Nechci nutit aby snědl všechnu porci co obvykle. zubů máme 6 tak to poznam stejně jako u první dceři. Uvidíme za mesic ale jsem klidnější

palja
30. srp 2022

@ivanahausmatzova já myslím, že doktorka nechce nic podcenit a proto chce eventuálně udělat ten rentgen pro kontrolu, že je vše v pořádku. Pokud je ta fontanela a švy v pořádku, tak myslím, že není čeho se obávat. Já mám jen holčičky a ty měly rozměry hlavičky skoro stejné jako váš syn.

ivanahausmatzova
autor
30. srp 2022

@palja rika se ze holčičky jsou drobnější a hlavička mu o moc nepovyrostla za ten měsíc.

alyssa1
30. srp 2022

Pokud bude mít v tu dobu ještě fontanelu, lze udělat i ultrazvuk (synům dělali, měli hlavu naopak větší)

katule1990
30. srp 2022

@ivanahausmatzova Ten muj od prvnich prikrmu laduje tak, ze by to snad stacilo dospelymu a stejne na prohlidce v roce a pul nemel ani 9 kg 🤷😅.