Mám budit mimčo přes den na jídlo?

lenulinka00
5. dub 2011

Budit mimčo přes den na jídlo?? Budí se po 4-5h. V noci pak pláče a nemůže usnout.

slavicky
5. dub 2011

Já jsem první 2 měsíce budila potom už nee 🙂

hojda
5. dub 2011

Těch pět hodin už je docela dost u úplně malého mimina. Já měla taky spáče, takže jsem budila i v noci☹, protože málo přibýval.

asaka
5. dub 2011

pokud normalne prospiva, nebudit. Syn plne kojeny spal od 3m v noci v kuse 13h a presto pribejval rychlosti blesku 😵

antarres
5. dub 2011

Já teda taky nebudila, malá přibírala dobře.

verbalinka
5. dub 2011

Nebudit. Už v porodnici mě nutili, abych budila a kojila maximálně po 4,5 hodinách, ale doma jsem už nebudila a syn krásně prospíval a když potřeboval, tak se vzbudil sám. A možná i díky tomu od jednoho měsíce prospal klidně 8 hodin v kuse 😵 A přibíral až moc 😀 Pokud se vyvíjí, přibírá, tak bych to neřešila 😉

zako
5. dub 2011

u tak maleho mimi bych budila po trech hodinach na zvanec 🙂 taky jsem budila, abysme poradne rozjeli kojeni a aby pribiral...prestala jsem budit tak po sestinedeli, kdy jsme najeli na UM, pac moje mliko stejne nestacilo 😀

zanet2009
5. dub 2011

Já jsem přes den budila po 3 hodinách(pokud se nevzbudila dřív sama) a v noci max. po 4 hodinách-aby se rozjelo kojení.
Teď už nebudím, jelikož mi opět nebylo dopřáno kojit dýl jak 4týdny 😢

jaa
5. dub 2011

Záleží,kolik máš mléka..Já jsem musela budit v noci,protože mi malá spala od nar.celou noc...A bohužel bych asi bouchla...Už coby dvoudenní pila 90-120ml...Takže se mi dělalo moře mléka...JInak,nechat přes den mimi 4-5 hodin je moc...Max 3,5...

linalina
5. dub 2011

zkusila jsem obojí - budit po 3 hodinách i nebudit. nakonec jsem budila zhruba do 3. měsíce a to i přesto, že přibírá ukázkově. ono totiž, když jsem ji vzbudila já, tak se nechala v klidu přebalit a nasosala se se zavřenýma očima a pokračovala v klidu ve spaní. pokud se vzbudila sama, tak byl strašný srdcervoucí pláč a přebalování, kojení i potom usínání byl trošku boj

spaagetka
5. dub 2011

Já musela budit celé šesti nedělí, páč by pořád spal a nepřibýval. Ve dne po 3 hodinách v noci jsem ho nebudila, pěkně jsem si to spočítala, abych nakojila těsně před spaním v půl jedenácté večer, a pak jsem kojila až v 5 ráno a zase jsme chrupkali dál. To mu vydrželo, spí prakticky pořád celou noc 😵 Rozjedl se krásně, intervaly si pak sám upravil na rozestup 3-4 hodin, přibýval víc než dobře 😅

dlabinecka
5. dub 2011

No, jestli v noci pláče, tak má možná přehozený den a noc, ne?

kamaradicek
5. dub 2011

Urcite nebudit.

kacab
5. dub 2011

Rozhodně nebudit.... v porodnici nás v tom taky "cvičily" ... a pediatrička se chytala za hlavu, ať to vezmu selsým rozumem... že jak by se líbilo mě, kdyby s semnou někdo třepal a budil mě... pokud mimi přibírá, vůbec bych to neřešila... pokud by nepřibíralo - zjišťovala bych vážením - kolik mléka za 24 hod vypije - jsou na to tabulky a podle toho se rozhodnout - pokud by ho vypilo málo - možná bych budila - pokud dost - spíš je mléko slabé a je na zvážení kombinace s UM.... pokud má přehozený den a noc - zkus obrátit koupání z večera na ráno - je to rada moji babi - letité jeselské sestry - u starší dcerky to zabralo....

sussanah
5. dub 2011

Pres den jsem budila, v noci nechavala spat co to dalo, zavedla jsem to asi po prvnich cca 2 tydnech, protoze maly zacal mit prehozenou den a noc a na to ja proste nemam, aby mi dite usinalo ve 2 rano... Nebudila jsem drasticky, proste zkusila nezne probudit, kdyz byl tuhy, dala jsem mu jeste 15min a zkusila znovu. Nejpozdeji napotreti se probudil vetsinou bez problemu a s chuti na jidlo. Ono nejde jen o to budit/nebudit ale i o to jak 😉 A taky jsem se na to divala selskym rozumem, ze nekdy pres den bych rada pospala dlouho, ale kdyz se neprinutim vstat zavcasu, tak se akorat prespim a pak nemuzu vecer/ v noci zabrat. V podstate budim maleho z odpoledniho dodnes, kdyz nahodou prespi hodne pres 2,5h, tak ho vzbudim, protoze vim, ze tak 10x horsi je potom vecerni usinani.

neu.sona
5. dub 2011

Nebudit 😉 . V noci pláče z jiného důvodu. Většinou to hlad není. Nám takhle plakával malý asi měsíc a půl od příchodu domů. Je to nová adaptace. Byl v bříšku u maminky, najednou má usínat sám bez bříška. Je to asi normální. Potom se to uklidnilo.

honzulka
5. dub 2011

Osobně bych taky nebudila..Já vycvičená z porodnice malou taky budila a u jídla mi spala,nešla vzbudit,nechtěla se ani přisávat..pak jsem to zkusila nechat na ní a začala se krásně chytat..Noci jsme měli taky náročné,ale myslím si,že to bylo spíše bříško,páč se hodně i kroutila..Uklidnilo se to po čase..Pokud přibírá,nechala bych to na něm... 😉

moudivlacek
5. dub 2011

ja nebudila malej spal celou noc a rozhodne neni podvyzivenej 😉

lisanda81
5. dub 2011

já měla málo mlíka takže přes den jsem nebudila ,v noci ano v 11 a ve 3 a pak až se ráno když se vzbudila sama.

benjik
5. dub 2011

Není po žloutence? Dcerka byla po ní strašně spavá,takže jsem ji budila,po měsíci se to srovnalo a přestala jsem,přibírala ažaž. Plakat ti můžu i z jiného důvodu,kamarádky syn taky v noci hlavně brečí a to jí po 3 hodinách.

lena27
5. dub 2011

máš ještě hodně malé miminko. přes den bych budila po 3 hodinách pokud se nevzbudí dřív a v noci nech spát a kojit jak se vzbudí. Když se přes den moc nenají tak má v noci hlad. pokud kojíš po 4-5 hodinách tak je to max 6x za celý den a nemusí mu to stačit. zkus vážit před jídlem a po jídle kolik toho vypije

kely
5. dub 2011

Já bych určitě nebudila

katka_21
5. dub 2011

Přes den bych zhruba po těch třech hodinách budila a přes noc bych nechala spinkat, dokud se mimčo samo neprobudí na papání 😉

tercina
5. dub 2011

Pokud dobře přibývá, tak bych přes den ani v noci nebudila. Mimčo si o jídlo řekne samo. Pokud by byl problém s přibýváním, Dr. by ti řekla, po kolika hodinách musí jíst.