Mám dát kaši před ukonč. 6. měsícem, když plně kojím?

dukie
21. led 2009

Ahojte maminky. 🙂 Jdu si za Vámi pro radu. Toníček bude mít za pár dní pět měsíců. Zatím plně kojíme. Asi před 14 dny jsme kojili 6 x za den, v noci spal 6 - 7 hodin, pak se probudil, nabaštil a spinkal další 3 - 4 hodiny. Ale začalo se nám to "kazit", kojení je čímdál častější, nyní konkrétně už tři dny 9 x za den. V noci se mi budí každé 3 hodiny - z čehož pochopitelně nemám radost, protože se prdlačky vyspím...

Moje i manželova maminka radí, abych malému na noc dávala kašičku, že mu kojení nejspíš už nestačí (už má přes 7 kg, téměř dvojnásobek porodní váhy), že ony nám taky dávaly na noc řídkou kaši (tehdy se dávala krupičná a normálně z flašky s větší dírkou). Já bych asi dala rýžovou (neobsahuje lepek) a zkusila bych to spíš lžičkou... a nejdřív jen třeba 4 lžičky, co on na to... a druhý den kdyžtak zase o nějakou lžičku víc a tak.

Co si o tom myslíte? Děláte (dělala jste) to některá taky tak? Nebo jste počkaly s kašičkama až po zavedení zeleninových příkrmů (tak jsem byla poučena od lékařky a všude to čtu... že po ukončeném šestém měsíci začínat se zeleninkou a pak trošku masíčka... a kaše až po ukončeném sedmém... tak nevím... 😕 ...)

jandaj
21. led 2009

Aho to co popisuješ je naprosto normální, mě se malej v tomto věku budil v noci každou hodinu na kojení. Já osobně bych žádnou kaši nezaváděla a normálně pokračovala v kojení 😉

dukie
autor
21. led 2009

jandaj: Já vím, že je to normální. 🙂 Jen chci vědět, jestli dneska některé maminky kašičky takhle zavádí nebo čekají co nejdýl. 🙂 Díky za názor. 😉

kacka.va
21. led 2009

já bych kaši nedávala, a zavedla ji, až se začátkem příkrmů. Navíc začínat kaší mi nepřijde dobré

dukie
autor
21. led 2009

kacka.va: No právě, podle logiky současných doporučení je kašička až po zelenince. 😎 Za našich maminek to prostě všechno bylo jinak... 😵

radka.m.
21. led 2009

dukie-na netu kojení se tomu nebrání paní mrázková,aby se začalo kašičkou,pokud se dítě takhle často budí a maminka to chce vyzkoušet,nebo když děti málo přibívají,takže pokud to chceš vyzkoušet,tak nemusíš obavy.

dukie
autor
21. led 2009

radka.m.: Paní Mrázková? www.kojeni.net ? Je to ono, co máš na mysli? 🙂

kacka.va
21. led 2009

radka: no jo, ale jak často to zabere? já jsem v okolí neslyšela teda ni jednu maminu, že by ta kašička pomohla, i když se to všude říká 🙂. Spíš znám případy, kdy pak děti nechtěly zeleninu, protože byly zvyklé na sladkou kaši. ☹

kacka.va
21. led 2009

dukie: za našich maminek 🙂 já byla hned na sunaru a stará jako moje dcera už jsem jedla všechno normální jídlo 😀

dukie
autor
21. led 2009

kacka.va: 😀 A přežily jsme to, ne? 😀 Otázkou je, co je pro dítě skutečně správné... 😕 Jsme savci, takže kojení je značka ideál... otázkou je, jak dlouho prosazovat výhradní kojení. Věřím tomu, že naše dcery budou slýchat zase úplně jiná doporučení než slýcháme my dnes a než slýchaly naše maminky. 😀

kacka.va
21. led 2009

jo jo a možná bylo lepší, když se to tolik neřešilo 😉, teď z toho mají maminy zbytečný strach

dukie
autor
21. led 2009

kacka.va: No právě. Ono se to prý řeší kvůli těm alergiím, kterých je nyní prý několikanásobně víc než kdysi... jenže já bych to viděla spíš tak, že dneska jde každý kvůli kdejaké drobnosti k lékaři, věda je dál atp., takže to, co dřív bylo obyčejnou celoroční rýmou, je dneska alergií, čemu se dřív říkalo suchá kůže, to je dneska ekzém... 😀 atp. Takže nás všichni straší... a my jsme z toho vyplašené... a pravda je kdoví kde. A všechny nad tím přemýšlíme, třeba se nám to zdá i postavené na hlavu, ale stejně k tomu dřívějšímu příkrmu nesáhneme, byť bychom padaly díky kojení každé 2 hodiny ve dne v noci (nebo i častěji) na hubu, a to jenom proto, že máme strach, abychom si to jednou nevyčítaly. 😎

kacka.va
21. led 2009

já se základníma zásadama řídím, ale co si budeme povídat, naše malá už ochutnala trošičku kde co. Na oslavě už měla i kousek dortu (ne teda krém), už si lízla věcí, které by teoreticky měla dostat až po roce 🙂.

kacka.va
21. led 2009

a to, jestli jsou všechna tahle doporučení správná nebo ne se stejně pozná, až naše děti budou v našem věku. 😀

dukie
autor
21. led 2009

kacka.va: No já myslím, že když jí to dáš jen ochutnat, tak se nic strašnýho stát nemůže, ne? Teda těžko říct, nejsem odborník, ale jestli chápu správně, tak alergie jsou v podstatě imunitní reakce... ale těžko říct, jak velké množství toho či onoho je potřeba, aby se ta reakce v tělíčku spustila...

A víš jak... já bych věřila dítěti. 🙂 Když to chce a chutná mu to... tak už na to je asi ten správnej věk. 🙂 To mi připadne jako nejlogičtější vodítko. Jasně, nebudu mu cpát kila čokolády, když vím, že mu to neprospívá (ale to ani dospělákům, že jo...). Ale malá trošička a ne často snad nemůže být problém. Navíc koukám... Vy už máte 10 měsíců, to už je velká slečna. 😉

radka.m.
21. led 2009

dukie-jo,mám na mysli přesně tuhle adresu.kacka-většinou maminy píšou,že se jim děti stejně budí,ale pokud dáš na noc kaši,tak máš jistotu,že dítě nemá opravdu hlad a že jenom v noci vymrzuje,pak už záleží na mamině,jak se zařídí.jinak na výživu se klade důraz kvůli velkému množství alergií,to ano,ale také se zjistilo,že nesprávná výživa v prvních třech letech má za důsledek civilizační choroby.někde jsem četla-nesprávná výživa v prvních letech určuje,na co člověk zemře.já osobně se snažím do značné míry dodržovat správnou výživu nejen malého,ale i starších dětí.

kacka.va
21. led 2009

naší chutná všechno, takže s tím problém nemám 🙂. jinak já jsem u dětí (těch o trochu větších) zastáncem toho, že je lepší dát trochu čokolády, než aby se mi tím někde futrovala potají, stejně tak jedno za čas jí dát pár hranolků je lepší, než aby to brala jako něco zakázaného a pak mi chodila do mekáče a tam se tím cpala hory doly za kapesné. 😉

dukie
autor
21. led 2009

Holky, máte recht. Určitě se nic nemá přehánět. Člověk je všežravec. Což sice neznamená, že má nezřízeně žrát 😀 , ale má jíst vše... a vše s mírou. Myslím, že je důležitý dodržovat takový ten známý trojúhelník, jehož základem je zelenina, následuje ovoce... a končí to vrcholkem "tuky, cukry" nebo tak nějak. To je asi přirozený, páč dřív lidi taky nechytili mamuta každej den, že jo... 😀 No a když nebyl mamut, tak se holt jedlo to, co se dalo vyhrabat ze země, nasbírat nebo natrhat... což byla nejspíš většina dnů... 🙂

dukie
autor
21. led 2009

Kam jsme se to dostaly od obyčejné kaše na noc... k mamutům... 😀 😀 😀

petka80
21. led 2009

Ahoj dukie, já osobně bych to ještě zkusila vydržet 😉 Navíc, pokud chce takhle častěji pít jenom teď pár dní, tak to může být třeba jenom růstový spurt nebo i zoubky, že se ti budí v noci.
A po pravdě kojení po třech hodinách v noci by ti lecjaká mamina mohla závidět 😉
Pokud to přeci jen chceš zkusit, tak dej tu rýžovou kaši, ale bez příchutě. A pokud malý umí pít z flašky, zkusila bych klidně i nějakou řidší kašičku právě do flašky.

gedgitka.a
22. led 2009

jojo já malého, už od vánoc kojím v noci každou 1,5-2 hodiny, takže jsem se skoro měsíc nevyslal víc než 1,5 hodiny vkuse malej měl zrovna růsťák a asik mu i ty zoubky začínaj v dásničkách rašit 🙂 v neděli mu bude 6 měsíců a zatím plně kojím máme prý dle dr začít s příkrmama, páč malému, už kojení nebude stačit měl teď na 5,5 měsících 9280gr a 73cm, ale zatím papá a pěkně přibírá, takže ještě pár dní s kojení a hold častým vstáváním vydržím 😉

janula319
22. led 2009

dukie, my začali kaší před ukončeným 6m, malej se mi budil každou chvilku na kojení, kaši dávám na noc pořád a prvně se budí na kojení po půlnoci, řekla bych, že to pomohlo 😉

dukie
autor
22. led 2009

petka80: Zatím jsem to vydržela, dneska dal rekord posledních dnů... spal 5 hodin v kuse. 🙂 Tak jsem zvědavá, jak to bude vypadat dnes. 😕 Na ten růstový spurt jsem myslela taky, ale vždycky všude čtu, že to trvá tak 4 - 5 dní než se prsa maminky přizpůsobí... a my takhle bojujem už 14 dní, no spíš skoro 3 týdny. Tak se mi to právě nezdálo... ale třeba mám holt pomalejší prsa. 😀 A rozhodně máš pravdu, že 3 hodiny nejsou ještě tak zlý... ale je fakt, a to říkám zcela narovinu, že kdyby to bylo ještě častěji, tak to neřeším a kašičky prostě zkusím. Pro prcka chci sice to nejlepší, to jo, ale zase při tom nesmím padat na hubu já. (Moje rodiče mě v tomhle vychovávali celej život a neutrpěla jsem tím 😀 ...). Prostě každá oběť má svůj konec, i rodiče mají právo být spokojení. A vyspaná máma = spokojená máma = spokojený dítko. 😎 Ale nikomu tenhle názor nenutím. 🙂

gedgitka.a: No tak to rostete jako z vody! Kolik jste měli, prosím Tebe, porodní váhu? 😵 A klobou dolů, že takovýhoto macíka zvládáš plně kojit. 🙂

janula319: Jsem ráda, že alespoň od někoho slyším, že to zkusil a že to snad alespoň trošku pomohlo. 🙂

radka.m.
22. led 2009

dukie-jestli to trvá už 14dní,tak to určitě nebude růstový spurt,ten trvá max.týden,když se vám to nesrovná,tak bych ty kaše taky zkusila,tím rozhodně nic nepokazíš,taky zastávám názor-odsud-podsud,

berenika39
22. led 2009

Ahoj, my přikrmujeme jen krátce (jsme na umělým líčku kvůli refluxu - NOVALAC AR), a začala jsem kaší. Nesladkou, nemléčnou - SINLAC. Je na úplný začátek výborná, je od 4.měsíců, taková neutrální. A zeleninu začal jíst úplně normálně, ale je dobrej jedlík. Jen my tu kaši snídáme, mlíko mu nestačilo a po dvou hodinách knoural hlady a UM se nemá dávat dřív než za 3 hodiny. Kaš k snídani ho zasytila a celej den to pak klapalo jak hodinky 😀 😀 . Zkus ten SINLAC.

barusha
22. led 2009

Ahoj holky,tak my jsme kašičku zkusili, žádný zázrak se nekonal, dřív jsem kojila po 5-6h.,teď se intervali zkrátily na 3-4h. a to i v noci, tak jsem to chtěla vyzkoušet. Podotýkám, že příkrmy nechce, tak to už pomíjím, že jsem nešťastná a nevím, jestli se mám postavit na hlavu, aby mi to začal papkat a otevírat pusu...S kašičkou jsem myslela, že prolomím ledy, je moc dobrá, nasládlá - a ono nic, prdí mi na to. Takže kojíme, kojíme, co to dá a doufám, že se brzy umoudří a začne něco dlabat ☹

gedgitka.a
22. led 2009

dukie: ahojky jojo je ho kus porodní měl 3970gr a 53cm šel ven o týden dřív a zatím ho plně kojím o zvládání bych teda zrovna nemluvila 😀 😝 bo v noci papá po 1,5-2 hodinách, už taky snad 3 možná 4 týdny, ale dnes spinkal a budil se už po 3-3,5 a já zas nemohla spát, páč jsem si na to častý buzení nějak zvykla bo co 😀 , tak snad se to srovnává a počítám, že budem muset začít taky přikrmovat, teda dr řekla, že máme 😒 prý mu ode mne mléko nebude stačit, tak začnem pomalinku tak do týdne s mrkvičkou, brambůrkama, špenátem a pak kuřecí masíko a uvidíme 😉

dukie
autor
23. led 2009

barusha: Tak asi ještě nepřišel ten správný čas. Vydrž holka, určitě těm všem "dobrotám" přijde na chuť. 😉

gedgitka.a: No téééda, tak to byl pěknej macík. 😀 No zvládáš, protože vydržet to takhle delší dobu... klobouk dolů... a s tím spaním Tě chápu. Toníček zase teďka právě baštil každý 3 hodiny a dneska si usmyslel vydržet od devíti večer do půl pátý ráno... spát se mi chtělo, ale umíš si představit, co udělala ta prsa... naprosto tvrdá, nateklá, bolavá... takže jsem stejně musela vstát a alespoň trošku odstříkat, aby se ten tlak zmenši. Nicméně jedno prso mě z toho pěkně bolí až doteď. 😝 Jestli se to tam uvnitř nějak "napnulo" či co... fakt nevím. Ale je to teda bolest jak potvora. 😝 Člověk si nevybere. Buď je nevyspanej, protože dítě chce baštit každou chvíli, nebo je nevyspanej, protože ho bolí prsa nalitá mlíčkem... 😀

janula319
23. led 2009

gedgitka, skoro jako náš Daneček, ten měl 4050g a 54cm 🙂 V osmi měsících měl 75cm a 9950g 🙂