Mám dávat miminku vitamín D s fluoridem?

brigule
12. lis 2013

Ahoj, našemu malýmu máme od 8. dne po narození dávat vitamín D (Vigantoletten 500 I.E. tablety). Když mu bylo 7m a začal se klubat zub, naše doktorka mu předepsala místo dosavadních tablet nový, a sice vitamín D s fluoridem, jmenují se "Zymafluor D 500" (obsahují: vitamin D3 500 I.E. a Fluorid 0,25mg). V příbalovém letáku píšou, že se musí dávat pravidelně a nesmí se vynechat (my to stejně občas zapomínáme stejně jako u vitamínu D) Čtu ale hrůzný články o fluoru a fluoridech a dětech, tak mám chuť mu to prostě přestat dávat, ale nevím... Naše dětská dr mi posledně tak mimochodem řekla, že když kojím, měla bych užívat pastu bez fluoridu (předpokládám, aby to nepřešlo přes MM do malýho - no a když přejde, tak proč mu vlastně mám dávat ty fluoridy? Na to se zeptám při příští návštěvě, nějak mě všechno napadne až se zpožděním) Jak to máte vy? Díky moc

skotskaa
13. lis 2013

Doporučuju přečíst článek od stomatologa Mudr. Prokeše (o raw stravě; jde snadno najít na netu). K fluoru se tam vyjadřuje. Chápu Tvoje obavy, taky bych se bála.

mafeska
13. lis 2013

@brigule minulý týden jsem byla s malou poprvé u zubařky a dostala jsem školení na čištění zubů. Zubařka mi řekla že až začnu kupovat zubní pastu má být bez fluoridu že není třeba je cpát do takle malého dítěte.
Vitamín D dávám Vigantol. Informuj se u doktorky, měla bych taky obavy.

betysek
14. lis 2013

Zubařka mi řekla, že floridové tablety jsou zbytečné. Ani jedna dr.mi je nenabízela.Přestěhovali jsme se, tak jsme s první dcreou chodili první rok k jiné dr. Užíváme pouze Vigantol. Taky si myslím, že je to spíš na škodu. Moje zubařka doporučuje pro dospělé i pro děti zubní pastu Elmex. Pro děti - dětská od prvních zoubků do 6 let. Říkala, že mám dávat, tak polovinu zrnka čočky....

jennyska
13. led 2014

Ahoj @brigule @betysek @mafeska @skotskaa a ostatní snažilky, těhulky a maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s Vitamínem D do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/vitamin-d/ pomůžete ostatním snažilkám, těhulkám a maminkám, které zajímá např. to, z čeho vitamín D brát, jak ho dávkovat, k čemu všemu je dobrý, v čem pomohl a tady na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all