Mám dceru budit, pokud usne u jídla, aby si říhnula?

janicka006
15. črc 2010

chtěla bych se zeptat,zda myslíte,že mám svou dceru budit,pokud usne u jídla,aby si říhnula????Je to opravdu tak strašně nutné???
Co vy na to????

vojtaxx
15. črc 2010

@janicka006 ahojky nebud ji..taky malého nebudím protože vím že si grcne jednou za den a to jí tak 10 krát...jen si ji dej na bok když spí kdyby ublinkala... 🙂

eloana
15. črc 2010

Ahoj dceru jsem nechala byt nevadilo ji to.Syna musim vzit a nechat rihnout mame pravdepodovne reflux, tak hodne blinka.
pokud ji to necini potize ,tak bych ji nechala spat

k.jolanka
15. črc 2010

@janicka006 ahoj, určitě bych jí nebudila, malej mi u kojení usíná od malička a občas si krkne, když se potom probudí..slyšela jsem, že přerušovat spánek dětem není moc dobrý...pokud teda nemáte problémy s refluxem...my jsme je neměli, takže to nevím jestli v tomto případě by to nebylo lepší, aby si krkla..

kony
15. črc 2010

asi bych taky nebudila...i když moje dcerka měla problém, pokud si neříhla- měla větry...když jen usínala, budila jsem na odříhnutí 😨 , když už spala, připravila jsem se na pláč z bolení 😎 Na boku lehávala dlooouho, kdyby náhodou ublinkla - jak psala vojtaxx

innak
15. črc 2010

Suhlasim s dievcatami, nebudit. Ked malu das do postielky daj ju na bok. Ked sa dieta budi, narusi sa spanok a detsko je nekludne, upplakane. Zvykla som niekedy maleho nechat na sebe, pozerala som televizor, alebo dremkala a on lezal na mne brusko na brusko. Obcas je to pre dieta potrebne citit mamu, odporucam. Moji nemali nikdy problemy so spanko, mam tri deti 🙂

momin
15. črc 2010

@janicka006 urcite pokud ji to nedela problem tak ji nebud. poloz ji na bok a at spinka.. 😉
U nas to naslo kdyz byl Danecek malinky protoze hoooodne blinkal...ale je pravda ze maly si dokazal rihnout i ze spani,dala sem ho na rameno,grcnul a spal dal..
Pokud vas nic takoveho netrapi nech ji spinkat.. 😉

andelka
16. črc 2010

Když u kojení usne, tak nebudím. Někdy se za chvíli vzbudí sám - potřebuje si brknout nebo pomoct s prdíky. Když po kojení nespí, dávám odříhnout - někdy si stejně neodříhne, nebo ža za dlouho při nějaké aktivitě. Popravdě jsem ráda, že v noci během kojení usne, takže noci mám klidné, i když 3x kojím. 😅

strouzek
16. črc 2010

já nedávám, teda pokouším se o to aby si odříhla ale jak spí tak se neodříhne a i když budím je tak hotová že okamžitě usíná nazpět

konik88
17. črc 2010

Ahoj, zrovna to dneska s manželem řešíme. Malou máme teprve tři dny doma, tak trochu zápasíme. Malá po kojení spí. Tak si ji vždycky položím bříškem na sebe a občas si odgrkne, ale většinou se budí. Bojím se, aby ji potom nebolelo bříško, když si neodgrkne. Tak nevím, zda ji takhle trápit s říhnutím nebo ji nechat.....Navíc zatím moc s manželem nezvládáme ten přehmat, když ji máme v náručí a dát ji přes rameno. Nebo jak dáváte miminko říhnout, jakou polohu?

evlyn
17. črc 2010

@konik88 ahoj, malej měl od začátku problém s říháním - moc mu to ze začátku nešlo, zkoušela jsem ho vždycky na rameni, když to nezabralo tak jsem si ho polozila do "sedu" na vlastní kolena a zkoušela mu zvednout levou ručičku - na doporučení dětské sestry.
Pro začátek si ten přehmat ulehčuj tím, že se hodně předkloníš, malou si jakoby položíš na sebe a zakloníš se i s ní....

markytkaaa
17. črc 2010

Syn nekrkal ... měl reflux a pokud si krknul, rovnou i blil (on totiž neblinkal, to byla regulérní šavle). I teď a to jsou mu dva pryč si krkne jen když bude potom i zvracet 😅
Dcera musí krkat i po usrknutí čaje a to jak starej chlap 😀 🙂 Jakmile by si nekrkla, tlačí jí bříško a blinkala by. Také má reflux, ale prožívá ho jaksi jinak než syn ... bud šavluje ihned bez jakéhokoli upozornění a nebo si krkne jak starosta a vše je ok 🙂

jitulisek
18. črc 2010

ahoj, já bych nebudila. Malá taky usínala u prsu a pokud se nekroutila,tak jsem jí nechala a bylo to OK. Určitě bych nebudila, akorát potom budeš muset uspávat. Tak bych si nepřidělávala práci. Moje Sofinka taky ze začátku neříhala, řešila jsem to,ale protože moc neublinkávala, tak jsem to nechala a byla v pohodě. Jinak známá dokonce nedávala odříhnout nikdy. prý někde četla, že kojené děti nemusí. S tém úplně nesouhlasím,ale co člověk to názor. 🙂

evita_ij
18. črc 2010

Nebudit, položit na bok, a pokud by si blinkla, tak jí to vyteče z pusiny, ale moje zkušenost je, že si už neblinkne, když spí.

evamartinek
19. črc 2010

Ahoj, já syna v noci taky na krkání nebudim, po celou dobu kojení má zavřený oči, takže ho pak jenom položím do postýlky a spinká dál. Ale je fakt, že od narození mi spinká jenom na bříšku, takže nemam strach z vdechnutí zvratků, mam nanynku, takže se nebojim dávat na bříško ikdyž to v porodnici nedoporučujou kvůli tomu že je to jeden z faktorů náhlého úmrtí novorozenců.