Mám doma nezvladatelné dítě. Co s ním?

doli1
8. dub 2009

Ahojky maminky
snad jste někdo na tom aspon trochu stejně a máte doma aktivní dítě který je sem tam pěkně nezvladatelný.máme nějaké období kdy vše patří mu nic nechce pujčovat,začal se prat,počurávat(to už jsme zvládali)no prostě děs už nevim jak naněho.
co se vám osvětčilo co na děti platí?
díky moc za reakce

sarinkam
9. dub 2009

vyběhat, vzit na vylet do lesa- pesky- nenosit a behat, řádit a skakat... 😀 vubec nevi o cem mluvis, moje deti sedi ani se nehnou, nehadaji, se 😀 chodi zpusobne 😀 😀 😀


to je žert..

skurinka
9. dub 2009

ahoj tak muj mladej ma ted super obdobi porad breci.kdyz trochu zvisim hlas tak zacne hned bulit.
doli ja to mam ted z mladou to same.jak pises taky nechce nic pujcovat,vsechno je jeji kdyz zacneme neco delat tak se zacne stekat ze ona to nechce delat.je to na maslu.jeste davam nadej skolce,tam jsou deti uplne jine. 😉 a co na ni plati?jednou uz to bylo nesnesytelny tak jsem vytahla varecku takovou moc velkou a rekla jsem ji ze kdyz to nejde po dobry tak pozlem.jen jsem ji pleskla pres zadek a od te doby kdyz se rekne varecka tak to funguje zatim.jako aby sis nemyslela ja deti nebiju,to bylo spis pohlazeni

sabinecka
9. dub 2009

Mám stejný problém.
Řve ,ječí , je zlá do každého strká , nic nepůjčí, uráží se, všechno ničí,Zlobí.
No hrůza je opravdu na strčení do mrazáku a vytáhnutí až po pubertě. 🙂 🙂 🙂
S ní někam jit tak to je tak na ostudu.

dagina
9. dub 2009

Ahojky, měla bych na vás dotázek. Myslíte, že tyhle vzdory by bylo možné třeba ovlivnit přístupem, popř. jste si vědomy nějaké chyby ve výchově??? Já jen, jestli by se dalo tomu předejít, kdyby.... , a nebo si tím musí projít každé dítě???? Moc díky z info.

skurinka
9. dub 2009

dagi-nevim,jestli delam nekde chybu.je fakt ze dopoledne na malou nemam moc cas,vareni a takovy veci,ale odpoledne se ji plne venuju,chodime ven jezdi na kolech hrajeme si kopeme balonem,zoo a vyletky .ty jsou teda nekdy hororovi.mozna delam chybu ale nevim o tom.
sabi-jako na navsteve je prepichova andilek,hodna uklidi hracky podeli se ze normalka cumim.prijdem domu a katastrofa 😒

sabinecka
9. dub 2009

Ale to ona na návštěvě taky. 🙂
Každý mi říká ty máš tak bezvadné dítě.
Jo jo kecy kecy.

A chybu jsme neudělala ani jedna.

Toto je normální stádium psychologického vývoje dítěte jmenuje se to období vzdoru.
Kdy si dítě začíná uvědomovat vlastní osobnost a začíná respektovat druhé.
Zkouší vlastní sílu a sílu ostatních, hlavně rodičů.
Jednom zkouší rodiče a čekají jak na to reagují postupně budou přidávat i sprosté slova a čekají jak se zachováme.
Bohužel nad námi mají moc tím že oni nás dobře znají už v době těhotenství tě dítě poznává takže v této době tě už zná velmi dobře kdežto ty ho teprve poznáváš (jeho vlastnosti).

Chce to čas ale zvítězíme my!!!! 🙂

petrunka01
9. dub 2009

AHoj
Doli-jako bys psala o našem synátorovi(mimochodem,jmenuje se stejně,jako váš a je podobně starý).Teda,zatím se nepere,ale děsně se čílí a hned brečí a vydrčí mu to trucování klidně půl hodiny,i dýl.A je úplně vidět,jak se snaží být protivný,tlačí ze sebe vzlyky 😠 .Ať jsme doma,na návštěvě nebo kdekoli,všechny hračky jsou jeho a nesnese,aby mu je někdo bral.
Kromě toho je hrozně aktivní,pořád běhá,křičí,něčím bouchá-kolikrát večer jsme úplně hotoví a on je v pohodě 😠
Teď je nejhorší ten neustálý brek-vynucování si něčeho nebo jen jako provokace(asi,co snesem)

timbouctou
9. dub 2009

No děvčata, to jste mě nepotěšila... 😅 Asi tu mám nejmladšího čerta, ale je to síla od doby co ho vypustím z ložnice a skončí to až spánkem. A teď koukám, že se mám na co těšit 😀

Jen se ráno vzbudí ( u mě v posteli, v noci řve tak dlouho až ho tam vezmu) a hned po mě skáče, šťouchá do špeků a piští jako že mě lechtá 😀 Pak letí do kuchyně, když nenajde na kraji linky nůž, který jsem se naučila dobře schovávat, začne vytahovat sklenice na tenké nožce, to abych se poránu nenudila. tuhle mi zdrhnul z nočníku a vykadil se vedle a pak vztekle vřískal když jsem mu hovínko uklidila 😠 Co bude dělat za půl roku fakt nevím

sabinecka
10. dub 2009

My jsme si domů pořídili kočičku.
Takže naše malá už jen lítá za kočkou a na blbosti nemá aspon tolik času ale zlobí pořád nebo láskou mačká kočku takže zase hlídám kočku at ji nesekne.
Vždycky je s dětmi veselo.
Ale s tím spánkem a následným řvaním : Musíš to opravdu vydržet a nevzít ho z té postýlky.
Fakt at řve klidně tři hodiny v kuse (já vím je to hrozné to celou dobu poslouchat a většinou naši muži to nevydrží)
ale to dítě fakt musí zjistit že s tebou nehne a prostě tam spát musí.
Bude to ještě boj ale musíš to zvládnout a začít mu dávat pravidla pomaličku ale musíš jinak se z něho za chvilku zblázníš.
Taky jsem si to užívala plnými doušky.

mircka
10. dub 2009

Ahojky,
jak to čtu, tak asi nejsem jediná, která má takového čertíka (divočáka). 😅
Je divokej už od rána. Ničemu nedá pokoj. Což celkem chápu - je to zvídavý človíček, co musí všechno prozkoumat a osahat si. Na lince máme dávno namontované pojistky, aby nemohl rabovat a hlavně se dostat k nebezpečným věcem.
Trápí mě ale to, že máme psa. Nedá mu na chvíli pokoj. Přitom hned jak si jej začal všímat, ho učíme, že se pejsek netahá za uši, ocas (divím se, že jej ještě nemá na 3x zlomenej nebo dokonce utrhnutej). Hází po něm i hračkama. Vysvětlování, že dělá bebe pejskovi a že to pejska bolí nepomáhá.Už za to několikrát dostal přes ruce. ☹ No, výsledek taky žádný. 😠
Podobné je to i s ostatníma zákazama - mlácení do skel od dveří apod. Tam tedy přes ručičky pomohlo.
Pes sice drží, ale mám obavu, aby v nestřežené chvíli (např. když jsem na WC) pes nevystartoval a nestalo se neštěstí.
Nemáte radu, jak na to? Nebo z toho vyroste? Pamatuju si, že mí synovci dělávali psovi mé matky totéž. Jenže se neviděli každý den, jen občas, tak to bylo v poho.

sabinecka
10. dub 2009

Sabča taky tak likviduje kočku a ta se brání tím že ji pokaždé sekne.
A stejně to udělá znovu.
Kočka už ji vyloženě nesnáší.
Takže jsem to začala dělat tak že sabči dám čokoládky pro kočičku a sama ji tím krmí nebo spolu chystáme kočce konzervu takže tímto způsobem ji kočka začala tolerovat.
Ty pamlsky jí dává jen sabča (kočka ví že ona je jediný zdroj dobrot) Takže se kočka trochu sklidnila auž mají ten vztah mezi sebou lepší.

timbouctou
10. dub 2009

mircka - my máme psa přes den v pracovně a mezi futra jsem instalovala mříž z rozložené ohrádky hned jak malý začal vnímat, že tam nějaké zvíře je. Teď už mu v pohodě dělá malá a ani se mu nesnaží strkat prsty do očí a uší. Akorát mu furt leze do misky a křičí ham, tak je Bobeš z toho trošku na nervíky 😅

sabinecka - už jsem zkoušela všechno, jenže když nechám Alexe dýl řvát, tak začne dávit. Myslím si, že ho to prostě jednou přejde, stejně jako ho přešlo noční kojení. Je fakt, že se ke mě dobývá většinou až k ránu, dřív to dělá jen když má noční běsíky. To vždycky strašně křičí a vzbudí se až když ho vezmu do náruče. Pak zbytek noci kontroluje pohmatem jestli jsem tam.

skurinka
11. dub 2009

ahoj maminy-jsme byli vcera venku .horor ,prve chtela trikolku tak to je ok.asi za pul hodky ze chce na pisek ,s tim jsem jako picitala tak jsme sli pro babovky a tak si hrala fakt byla hodna,a z niceho nic ze chce domu tak rikam dobre tak uklidime a ona ze nee ze ce zustat venku,tak ok a pak ze nece pisek ja domu .tak to bylo asi 45min ,tak jsem chytla nerva a zacala jsem uklizet hracky na pisku si tam lehla a zacala se vztekat .tak jsem ju drapla a zarvala a to se asi lekla a zarazila se.tak jsem doufala ze vse je ok.noo tak 1min na to na novo .tak jsme sli dom a do vany najist a spat.jsem fakt myslela ze ju zastrelim.kaca jedna

slunicko552
11. dub 2009

Ahojte tak my jsme byli na písku a byl tam asi 4letý chlapeček,který furt jenom řval to je moje 😕 i když mu nikdo nic nebral.Malý samozřejmě zbystřil a hned k němu letěl,sem myslela,že se ten kluk zblázní 😅 .Jinak jak jsme měli jít domů,tak katastrofa.Malý řval,že nechce 😒 Kopal nohama a já chci taam,jsem ho musela odnést ☹

doli1
autor
11. dub 2009

ahojky holky to je super že jste tu musíme se poradit jak na ty naše rarášky.jsem ráda že v tom nejsem sama.
šimi byl od malička aktivnější ale jsou chvilky při čem vydrží i dlouho televize,malovaní,vyrábění to ho baví ale jak přijde mezi děti je to děs a to je mezi něma skoro furt.když ho třeba nedám odpoledne spat aby byl víc utahaný tak je to ještě větší katastrofa,to mám chut brečet i já.hodně mi zabirá stavění do kouta a když odejde bez povolení furt ho tam vracet-to se nemá dělat pro dítě je to potupné(vyčtené z knihy)ale zabirá to.jinak vařéka,dostaní na zadek či přes ruce tak nezabírá.když už sem tam dostane facku tak to mě ulítnou nervíky a on to strašně ořve ale zabere to.od čtvrtka jsem byla u našich a já své dítě vůbec nepoznávala on byl tak hodny a taky jsme byli s dětmi.dokonce mi kámoška říkala jak se šimi změnil a je ted tak poslušný a hodný 😀 😀 😀 😀 my jsme tam dříve bydleli takže ho znala od malička máme stejně staré děti.

pejska máme taky a i kočky ale jen venku.koček si moc nevšimá ty jsou rychlejší než šimi ale pejsek je chudák.naštěstí jsme si ho vzali jako štěnátko tak spolu vyrůstají a zatim si vše nechavá líbit a sušenky a tak mu taky nosí šimi.
šimi má jednu neuvěřitelnou vlastnost nevim kde na ni přišel.dětem bere hračky a jak je musí vrátit tak je raději někam schová nebo vyhodí hodně vysoko aby je tedy nemohli ani oni.jedna kr...mě furt říká že mám majetnické dítě(seremě)jak kdybych to mohla ovlivnit že se tak chová

když jsem tu zakládala tuto diskuzi tak mě úplně namíchyli diskuze na téma spratci na pískovišti jak na ně?zákeřné děti na hřišti jak na ně?to je děs.vůbec nevědí jak je to děsný a ty děti nejdou ovlivnit(mají svoji hlavu)a oni se radí jak ty děti převychovávat když na ně rodiče nestačí. 😠 😠 😠

dagina myslim že to aspon trochu ovlivnit jde-podchytit to v začátcích.

jak se tak divám tak naše děti jsou mezi druhym a třetim rokem asi to fakt bude jen nějaký vzdor ale už by mohl přestat 😀 😀 😀

sluničko šimi na mě taky zkouší věci které vidé u jiných a hlavně když vidí reakci té maminky.když je kladná tak to taky zkusí a když dostane dítě na zadek tak nee to už mám taky vypozorovaný

doli1
autor
11. dub 2009

napsala jsem trochu románek🙂))))))

doli1
autor
11. dub 2009

ještě stim spavaním v posteli s rodiči(zas jsem četla 😀 😀 )že se to má dítěti znepříjemnit jako nenechávat mu tam prostor schválně ho utlačovat atd aby chtěl do své pohldné postýlky.vyzkoušený to nemám.trochu provokace 😀 šimi spavá od 6měsíců ve své postýlce bez uspavaní (jednu věc co jsme zvlýdli na 1) a musim říct že když ho někdy něco bolí tak si ho vezmu do postele a on tam nechce byt.jen se třeba pomazlit(mám velkého mazla)a zpět do své

sabinecka
11. dub 2009

Já se taky chlubím sabinka taky spinká v postýlce sama od 6.měsíce 🙂
Jen ten nočník pořád nezvládáme.Občas se nám to povede ale zatím si sama neřekne.
Nevýhoda jinak skvělých plen. (necítí že je mokrá díky vysoce absorpčním plenám) 😒

doli1
autor
12. dub 2009

sabi nočníku se neboj fakt je pravda že to přijde ze dne na den.šimi někdy kolem 2roků a 6,7měsíců si začal sám od sebe říkat už jsme měli plinku jen na noc.jen ted to sabotuje nevim proč ale spíše to dělá naschvál.protože v pátek jsme byli u prababičky 2xse mě pokakal a 3x počůral.včera jsme šli na výlet a já mu dala plinu že se snim nebudu otravovat.vždy si řekl na čurání a vykakal se do nočníku.tak mi to vysvětlete-dělá to naschvál.
všichni doma rýmujeme je to na prd i malí 😒

skurinka
12. dub 2009

tak ja se musim pochlubit me deti spi v pokojicku samy od 1mesice zivota. 🙂 🙂

chechta
12. dub 2009

Ahojky holky tak já mám doma taky malýho satanáše. A moc dobře vím o čem mluvíte. Jít na hřiště je malýmaratón páč opravdu si nemůžu sednout na lavičku a dívat se jak si Tedíček hraje 😀 😀 😀 😀 páč tam furt lítá snaží se hrát s dětma, ale bohužel na své vrstevníky je moc divokej tak je dobře když je tam starší dítě tak kolem 3 let s těma si většinou vyhraje případně si nenechají vše líbit a já nemusím furt lítat a vysvětlovat, že tohle se nedělá, ale že si to s ním to starší dídě taky vyřídí samo jako, že si nenchá vzít hračku páč jinak je to kolikrát na mrtvicu a po půl hodině absolutního vyčerpání raději odcházím. někdy si ale chodí na zkluzavku nebo se chce houpta tak je to ok.
Doma je taky jak tornádo - v celým bytě mám nainstalovaný na šuplíkácha pdo dětský pojistky má povlolený jen šuplata kde si nic neudělá nebo těm věcem nic neudělá.

Je divoch bohužel už od malička asi do půl roku se chtěl furt chovat jako ležet na fleku v postýlce to ani 5 min. S náma spal v posteli a noční buzení no horor. To naštěstí skončilo v 15 měsících i skojením a spinká moic hezky dokonce js,me ho naučila že usíná sáma v poistýlce a celkem bezproblému - bohužel ale ted jsme byla 6 týdnů mimiprovoz kvůli těhotenství a strávila jsem i nějakou dobu v nemocnici. a Manžel (rozmazlovač jeden) si ho zase přemístil do velkjý postel s tím, že Tedíčkovi se přeci ve v postýlce špatně spinká a když mu nechce usnout tak mu vyhrožuje tím, že půjde do postýlky no nezabili by ste ho. Naštěstíí v tuto dobu díky bohu za Tedíčkovu povcahu páč munevadilo být každý den s někým jiným a u někoho jinýho doma a na maminku si aninevzpomněl.

No myslím, že u nás už se to nezmění a malým Satanášem prostě zůstane

chechta
12. dub 2009

skurinka tam mě by bylo teda smutno ☹ kdybych ho vedle sebe neměla a Tedíkovi taky

skurinka
12. dub 2009

chechta-nevim proc.ale to je jedno.decka meli pokojik hned u loznice a v loznici jsem mela kosik ,pro nejhorsi pripady . 😉

chechta
12. dub 2009

skuri no my od letá chceme dát malýho do pokojíku a už ted vím, že s emi po něm bude stýskat a jsem zvědavá jak to bude zvládat sám. Já jstem tímal enemyslela nic špatnýho když Vám to vyhovuje tak proč ne. Já to myslela prostě jak to je u nás 😉

doli1
autor
12. dub 2009

my zatim další pokoj nemáme ale jak bude hned tam valí.zas mám nervy nadranc.obědy to je fakt krize.furt u toho musí dělat blbosti a nejí.už je v postýlce.já uklizim celí dům aby to tu zítra trochu vypadalo a dá to pěkně zabrat

doli1
autor
12. dub 2009

teda ty tatínci jsou potvůrky.děti si velmi rychle zvykají na rozmazlování.musim říct že šimi si taky vyhraje bud se svíma vrstevníkama a nebo se staršíma ale podmínkou je musí mluvit.to se pak o něho vůbec nemusim zajímat a prokecám celou návštěvu na pískovišti.
u nás se ta jeho aktivita taky projevovala když už byl mimi.do tří měsíců v pohodě nejhodnější mimi ale pak děs.vývoj šel strašně rychle a to mu zůstalo.je pravda že výhoda je že může byt skym koliv a vůbec mě nepotřebuje hlavně že ho ten člověk baví

doli1
autor
13. dub 2009

krásné velikonoce a at se vám synové a tátové vrátí scela střízliví 😀 😀

skurinka
13. dub 2009

krasne velikonoce a at to prezijem ve zdravi a manzilum ne moc velkou opici 😀 😀

timbouctou
14. dub 2009

skurinka - od jednoho měsíce samy v pokojíčku? A to ses nebála? Já i teď jsem vzhůru při každém přetočení malého v postýlce a až ho odstěhujem tak se snad vůbec nevyspím, budu nervní...
Mimochodem, naše DR říkala, že minimálně do půl roka v žádném případě nesmí být kojenec mimo ložnici, kvůli dušení.

chechta, doli - holky, náš tatínek je taky takovej cíťa 😀 😀 Jak Alex zapláče tak hned vyšetřuje co jsem mu udělala proč jsem to udělala a jaká jsem hrozná matka. A Alíček samozřejmě, jak jinak, poplakává hlavně když s ním cokoli dělám a tatínek je doma 😠

doli1
autor
15. dub 2009

to je ale malá potvůrka 🙂)))))))
já bych si taky malého neriskla dat do druhé místnosti ale znám plno rodin co to tak udělali a děti spí lépe a déle.jsou naučení že jak se probudí mohou si hrát atd.má to svoje výhody.
kdyby jsme měli pokoj na víc tak by šimi taky letěl do svého.po dnešní noci ho mám plné zuby.