Mám doma nezvladatelné dítě. Co s ním?

doli1
8. dub 2009

Ahojky maminky
snad jste někdo na tom aspon trochu stejně a máte doma aktivní dítě který je sem tam pěkně nezvladatelný.máme nějaké období kdy vše patří mu nic nechce pujčovat,začal se prat,počurávat(to už jsme zvládali)no prostě děs už nevim jak naněho.
co se vám osvětčilo co na děti platí?
díky moc za reakce

skurinka
26. čer 2009

jjjjjjjje.....tak moooc moooc gratuluju byla jsi moooc krasna a malinka uzasne a zenich sympatak
sabinko tak at vam to vydrzi moooc dlouho a mejte se vsichni moooc radi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bajnokova
30. čer 2009

Ahojky nějak dlouho jsem tu nebyla a co to čtu 🙂
Sabinečko dodatečně gratuluji byly jste moc pěkní přeji moc moc štěstí at vám to vydrží až až..... 🙂

sabinecka
3. črc 2009

Holky já už nemůžu jsem normálně fyzicky vysílená sabča si pořád vyžaduje pozornost a já už mám dost.
Dneska jsem zjistila při pohledu na váhu že jsem za celou dobu těhu přibrala dle moji digitální váhy 300g není to málo?Když mimčo by mělo mít 200g?

sabinecka
8. črc 2009

Dneska jsem lítala po úřadech a myslela si že bude fajn den.
Sabča je od rána uřvaná protivná myslela jsem že když bude se mnou takže bude klid dopadlo to tak že mi na úřadech ječela a všude možně kde jsme přišli jedinou výhodu to mělo v tom že mě raději všude přednostně obsloužili protože jsem se tvářila že mi to nevadí že ječí a opravdu neodejdu.
Tak mě brali hned a lidi ani nic nenamítali jen at s tím ječícím děckem vypadnu.
Pak jsme procházeli kolem papírnictví (potřebuji koupit parkovací hodiny) jenže v tom obchodě bylo i milion hraček a kočárků takže si chtěla ty kočárky vzít a já ji od nich zase rvala a odcházeli jsme s šíleným řevem mučícího dítěte a takhle mi řvala i v obchodě a celou cestu na parkoviště.No děs a hrůza.

A to má dneska 2roky takže už by se mohla začít chovat trošku jako dvouleté dítě.

melysa
26. srp 2009

Ahojky mamči, přidávám se k tomuto tématu. Jednoho raráška nebo spíš RARACHA mám taky doma. Má 25 měsíců a to co předvádí poslední 2 týdny, je tak na nervy, že si říkám, že jestli toto přežiji v psychickém zdraví tak již přežiji vše ( a to mi všichni říkaj, že jejich puberta je milionkrát horší 😒 ) Samo je to kluk, takže trochu divočina a zkoušení co rodiče vydrží to již bylo i dřív, no, ale teď... popíši dnešní jeho akci v koupelnovém studiu- byla jsem tam s ním sama, něco vyřídit a protáhlo se to asi na hoďku. Od samého příchodu se rozhodl lítat po studiu mezi vystavenými vanami, koupelnami a obklady, na jakékoliv mé slovní napomínání nereagoval, plazil se zvesela po zemi, lozil do sprchových koutů a van atd. Čím víc jsem já zuřila, tím víc on zlobil a přitom se vyřechtával. Nakonec to dopadlo tak jak to dopadnout muselo, neovládla jsem se a dostal na zadek, prodavačka a ostatní nakupující civěli, já v obličeji úplně brunátná, hotová, vyčerpaná, chtělo se mi brečet. Myslíte , že si ten prcek z toho něco dělal, nee, přestal vyvádět asi na 3 vteřiny a pak zase zdrhl a já ho honila po studiu a on se vesele řechtal. Celou cestu autem domů mi tekly slzy, každé ráno se budím s očekáváním, že dnes už z něj bude hodný rozumný a poslušný chlapeček, kterému když řeknu NESMÝŠ tak zkrátka nesmý a nejede přes to vlak. Někdy mě již napadá, že mě přerostl, že jsem někde udělala něco špatně a už to nepůjde vrátit zpátky... Někdo tady psal, že je to jejich vývojem, a švagr mi řekl, že se zklidní až po dovršení 3 let, tak nevím, do té doby mě asi fakt odvezou ☹

gabca1
27. srp 2009

melysa - u nás je to občas taky takové. Hlavně, když chodíme do obchodu nebo z hřiště. Nejsi v tom sama neboj 🙂 Lítání všude kde nemá a scénky na veřejnosti je specialitka naší malé 🙂 Na to jak každej čumí už nereaguju. Jsem zvědavá až bude chodit do školky... Bojím se scének typu "nechci tam", "nechci se oblékat" nebo možná i "nechci domu" 🤐 😀 Já se vždycky pokouším zabavit nějak jinak, třeba jí nosím její oblíbení jídlo, křupky, nějakej pamlsek... docela na to začíná slyšet 😖 Závidím maminkám, které řeknou jdeme a jdou. U nás je to jako bych píchla do vosího hnízda.

mircka
27. srp 2009

Ráda bych někdy zažila situaci, kdy řeknu "jdeme" a malej opravdu jde. 😀 Jdeme například ven. On se šíleně těší, neustále pá-pá a pak, když se má obouvat a řeknu, že jdeme obout boty, tak začně zdrhat, řehtá se jak kobyla a já lítám po celém bytě a honím ho... Tak taky přemýšlím, kde se stala chyba. 😖
To nemluvím o tom, že mi před dvěma dny vytřel chodník pod popelnicí na papír. Tahala jsem ho za ruce, protože nechtěl vylézt. 😝

skurinka
29. srp 2009

ahoj maminky.....
vydrzete.moje hanicka tedy dovrsela uz 3let a trochu se to zlepsilo.od pondelka chodi do skolky a tam je zlata,vse dela,uklizi hracky a takovy ty normalni veci co dela doma...noo ale doma je to horor.

snazime se ji naucit ze po sobe musi uklizet,jako nevyzaduju aby se ji pokojik blizkal jen uklidila hracky na sve misto.jako predvcirem uklizela asi hodinu puzzle,za normalnich okolnosti bych rvala jak pavian a nakonec bych to uklidila ja.ale snazila jsem se bit v klidu,zvysila jsem hlas to jako bez neho nejde..a rekla ze si to musi uklidit..jako hodku to uklizela.ale uklidila pak teda trochu s placem..ale prece.
venku to uz jde,se nevzteka.ale doma sem tam horor.
ted ma obdobi dominik porad breci a nebo se mu porad neco nelibi.hruza uz me to celkem leze na nervy....

a ted prisel manzel s napadem ze by chtel 3dite...sem mu na to rekla ze jetli me chce opravdu znicit..nehrozi 3 dite nene..

takze mamusenky zlaty musime zatnout zuby a vydrzet.zase si vzdycky rikam ze v tom nejsem urcite sama....

bajnokova
13. zář 2009

Tak to jsem ráda že v tom taky nejsem sama každý den taky nad tím přemýšlím kde jsem udělala chybu že me Sabča vubec neposlouchá jak popisuje Melysa v obchodě nebo někde na uřadě když potřebuju něco vyřídit to je strašný.Ted u nás nejhorší boje jsou že pokouší starší sestru/sedmi letou/je to fakt děsný furt po ní leze skáče na ňu kouše štípe škrábe dostává za to ale nic si z toho nedělá jen se tom u směje strašná sranda po oběde nechce ani chodit spát takže já večer jak ju uspím fakt odpadám 😒 nic doma nestíhám tak tak s ní uvařím.Začli jsme chodit do cvičení aby si aspon zvykla na ostatní děti baví ju to tam jen chvilku ostatní deti poslouchají a dělají to co zrovna děláme naši Sabču to absolutně nezajímá vytahuje tam balony s ktrerýma hází po ostatních dětech lítá dokola tak jsu zvedavá kdy nám ta paní co to vede řekne prosím vy už sem nechodte.Zajímavý je že když je u babičky tak tam je zlatá babičku poslechne chodí s ní po venku drží se jí za ruku v noci spí celou noc/to doma absolutně nehrozí minimálně 3x za noc vzhuru/.
Tak já zatínám zuby každý den a těším se na ten den kdy se naše Sabinka zklidní a bude z ní poslušná holčička.

bajnokova
6. led 2010

Hallo halo!!!
Právě jsem se dočetla že Sabin ečka mají druhou holčičku moc moc gratuluji!!!!
Oživuji diskusi!!!
Sabinečka a co Sabinka na Laurinku?-moc moc krásný jméno 🙂

martuli31
25. srp 2014

Zdravim.Jak to ctu tak u nas je to nejhorsi.Mam 3 leteho klucinu.Nebo spis dablika.Narodila se nam k tomu holcicka ted ma 10 mesicu a uz za tu dobu dostala takovou lekci jak nikdy za zivot.Nas malej je sprostej,zlej,agresivni a totalne neposlusnej.Kdyz se vsteka byje se do hlavy.Nevim si s nim uz rady.Male ublizuje,kouse ji skrabe ji,bije a strka.Hracky nehrozi ze by pujcil.Na zadek nepomaha,po dobrem nepomaha,vysvetlovani proste nic.Ted mi nekdo poradte prosim.Je to na psychologa????

znicena
16. únor 2015

Reaguji na příspěvěk od martuli 31 taky bych chtěla vědět jestli je to na psychologa?
Bzdlím s rodiči devítiletým bráchou a dvouletým synem s bývalým máme střídavou péči přijel s tím už od tatínka pořád se po mě ohání bije každého má ze všeho bžundu i kdybych mu stokrát řekla ne nedělej to nesmíš to tak mě ignoruje a neposlechne jsem s rozumem v koncích obzvlášt dnes od rána jen řev první mu nešli postavit kostky začal se vztekat a házet kostkama přes celý pokoj spal po obědě max pul hodky někdy nespí vůbec půl dne honí kočku po bytě bojím se kdy na něj skočí dneska dostal dvakrát na zadek nepomáhá nic když jsme chtěli jít ven musela jsem ho přemlouvat hodinu házel nočníkem a vším co mu přijde pod ruku když se nejde tam kam chce on je schopný lehnout si na zem a hystericky ječet nedaří se mi ho vzít ani na ruce protože se napne a kroutí se jak žížala co je nejhorší tak mě od sebe odstrkuje když se sním chci pomazlit nebo si hrát jsem už úplně bezradná zvlášt po dnešku už se mi dvakrát vzbudil s hysterickým pláčem po tom co mluvil ze spaní bojím se o něj že něco dělám špatně že mu vypěstuju nějáké trauma a to fakt nechci poradte prosím.

sunshine125
16. únor 2015

@znicena me na dceru dost zabiralo na zadek a "ne nebavim se s tebou",sebrat hracky ktere nici a proste nedat. A taky mi zabralo "jdi vedle a prijd az se uklidnis" . Nastesti uz mame obdobi vzdoru z vetsi casti za sebou...

popik12
17. led 2021

Dobry den .mam maminku a ta ma dva syny ktere vychoval otec pocast vyletu u neho tak že jsou sakra zavisly na mobilu a takovich bodobnych vecech ale nejhorsi je ze kdyz jen mu nabidnete spatne jidlo uz po vas vyjede a to tak ze to nekdy dojde na brani predmetu do ruk a vyhrozovanim zabiti sve mami ... uz i napadly mamu mama je uplne strachy bez sebe nevime co delat nedej buh jim se pokusit dat elektroniku pryc zabili vy vas ja sam sem mel nuz v ramenu nevime co delat byli na psichiatricke lecebne ale oni je furt poustej ze nic ze sou klidny ..uz fakt nevime kednomu je 10 a druhymu 13...prosim o radu