Mám jet s dítětem dlouhou cestu autobusem nebo vlakem?

klematis
20. črc 2010

Ahojky 🙂 chtěla bych jet s malým za kamarádkou a je to asi 350km, nevím jestli mám jet busem nebo vlakem. Busem bysme jeli 3.5hod s jednou zastávkou a pak jedno přesednutí a už jen půl hodinky. Vlakem by nám to trvalo 5-6hodin a je to taky o poznání dražší. Vlakem by to možná bylo pohodlnější pro malého, že by se mohl i proběhnout, ale kvůli ceně a celkovému času jízdy bych radši jela busem, ale nevím jestli mi vydrží tak dlouho sedět. Jezdíte tak dlouhé trasy busem? Vydrží 16ti měsiční prcek v klidu? Díky 🙂

beruska2x
20. črc 2010

me by malej rozhodne nevydrzel 😀 vlak je asi fakt lepsi ze se muzou protahnnout ason, kdyz si koupis i zpatecni jizdenku tak te to vyjde az treba o 50% levneji... aspon my jmse takhle jeli s MM k jeho rodicum...

klematis
autor
21. črc 2010

jj, zpáteční vyjde levněj, ale my tam pár dní zůstanem a ta zpáteční platí myslím jen na ten samý den

rioko
21. črc 2010

já jsem taky pro vlak, jela jsem tahle s malým když měl 14 měsíců a byla jsem ráda, že jsme zvládli cestu, mohl se proběhnout, chodit, když byl unavený tak spal v golfáči který se mi vlezl do uličky mezi sedadla v kupé, takže se to dalo, v autobuse se mi dere hned na zem a i když jedu 45 minut mám s ním co dělat

beruska2x
21. črc 2010

@klematis tak to si nejsem jista, zavolej tam a uvidis, to by se ti vyplatilo... a nebo bych aspon jela Studen Agency, maji klimu pohodlna sedadla a vubec ...

momin
21. črc 2010

@klematis ja sem urcite pro vlak! Mame priblizne stjne stare deti a neumi si predstavit ze by maly vydrzel tak dlouho v autobuse... jeste pokud bude takove horko...

davdan
21. črc 2010

Taky jsem pro vlak, jsme z moravy a jezdime za sestrou do Prahy vlakem a uplne bez problemu, vzdycky naberu nejake knizky, malovani, drobnejsi hracky. kdyz je unaveny lehne na sedacky, nebo na me a vyspi se. Poprve jsme jeli, kdyz mel Dáda 16 mesicu a bezproblemu, i kdyz nevydrzel na jednom miste, porad jsem za nim litala. Nedokazu si predstavit jet autobusem nebo autem, kde se dite nemuze ani protahnout. Ale samozrejme 5 hodin ve vlaku je taky dost. My jezdime maximalne 3,5 hodiny.

klematis
autor
21. črc 2010

díky za názory, asi teda pojedem tím vlakem, jen doufám, že to tam nějak zvládnem s kočárem, mám x lander, tak snad se s ním dostanu do kupéčka 🙂

beruska2x
21. črc 2010

@klematis a nemas golfky????

jesterka01
21. črc 2010

já bych se ale asi nejdřív informovala na dráhách jestli s klasickým kočárkem vůbec můžu do kupé, nebo jestli ho musím dát do nákladového prostoru jako zavazadlo...golfky jsou v poho, jsou menší a skladnější, ale s tím kočárkem nevím...zvlášť pokud to je delší cesta...taky řešíme že konečně přestaneme jezdit z moravy do čech autem a začnem jezdit vlakem, ale právě mám obavu z toho kočárku..a na golfky je Kačka ještě malá☹ takže nevím..ale jinak jsem rozhodně taky pro vlak než autobus 🙂

klematis
autor
21. črc 2010

golfky mám, ale když vezmu věci na pár dní, tak je tam nedám, já se ještě zajdu zeptat na dráhy a ještě mě napadlo, že bych si ten kočár složila a tak ho tam nějak nacpala, ale v nejhorším to golfky jistí 😀

luciana21
21. črc 2010

@klematis Ahojky..určitě bych taky volila vlak.. a tuším, že v každé soupravě je jeden vagon, kde je místo přímo pro kočárek...zkus se na to zeptat 😉

luciusek
21. črc 2010

Ahojky,my kdyžněkam jezdíme tak jedině vlakem. 🙂 Poprvé jsme jeli snad když měl malý 5 týdnů,ale to jsme jeli jen hodinku a s velkým kočárem.A vše v poho.Pokud se dá kočárek složit,tak problém by neměl být,ale zkus se radši optat.Pojedeš docela daleko.Ale určitě bych nejela autobusem.Tam by mi malý nevydržel seděta v tom vlaku se přece můžete projít....Teď cestujeme s golfkama a super. 😉

klematis
autor
21. črc 2010

@luciana21 jj, díky, zeptám 🙂

klematis
autor
21. črc 2010

s těma golfkama je to dobrý nápad, my s nima skoro vůbec nejezdíme a mám je doma tak dobře schované, že jsem úplně zapoměla, že je mám 🙂

meri
21. črc 2010

Klematis, zrovna jsme se vrátili s malou ze Slovenska, cesta vlakem trvala 7hod, malá ji i v tom vedru zvládla v pohodě. Jízdenku jsem kupovala i zpátečnou, výhoda je že platí měsíc, takže, když onemocníte, můžete termín posunout...Cestovali jsme s golfkama Multiway, a to jsem je musela složit, abychom přešli uličkou, a nechat v uličce. Problém byl i s batožinou, protože všechno jsme si měli vzít do kupé. Naštěstí tam s náma seděla jenom jedna paní, tak jsme meli věci i na sedačkach.Ale zase cestou zpátky bylo kupé plně obsazené a vešli jsme se, ostatní měli málo batožiny...Ale stejně je to nejlepší způsob dopravy pro batole

klematis
autor
21. črc 2010

Asi jo, už jsem si psala i na informace a kočár si prý sebou můžu vzít i do kupé, pokud se mi tam vleze, myslím ale budou lepší ty golfky a batožiny snad mít moc nebudem a třeba budem mít štěstí na vagon pro cestující s dětmi. A ta zpáteční jízdenka platí měsíc? Myslela jsem, že jen 24hod, nebo tak jsem to aspoň pochopila ze stránek ČD.

sayast
21. črc 2010

mam 16. mesicni dceru a nevydrzi mi v mestske (to se da prezit), kdyz jsme zkouseli bus-30 min, bylo to strasne. vyhybam se tomu jak cert v krizi, takze za me jednoznacne radsi priplatit a vlak. pokud teda nechces trpet ty, i lide v buse 😝

blanka.k
21. črc 2010

@meri Zpáteční jízdnka platí měsíc jen pro cestu do zahraničí (nebo na Slovesko určitě), po ČR musíš nastoupit cestu zpět do půlnoci 😉

@klematis v pátek jsem jela s malým sama vlakem, napřed rychlíkem a pak motorákem, golfky tam dáš, ale já sotva prolezla dveřma do kupé a na chodbě s korbičkou, klasický nesložený kočárek tam nemá šanci (my máme hodně široký, nevelze do starých výtahů, některých dveří, atd) Kočárek jsem si dala za 30,- do úschovy během přepravy, nechala jsem tam podvozek a věci v košíku pod korbou a korbičku s taškou jsem si vzala hned vedle do kupe pro cestující s dětmi do 10 let, rychlík byl prázdný, takže pohoda. Co jsem jezdila vlakem, tak většinou to je vagon napůl ten pro "děti" a napůl pro zavazadla, kola, atd. Ráno jsem se koukla na idos.cz na řazení vlaku, který vůz je ten pro děti, abych pak si stoupla na správné místo, naložila kočárek, usadila se a hned se jelo 😉 Autobusy nesnáším od dob 7hod. cestování na kolej 😝 Ve všech vlacích si můžu dojít umýt ruce, na WC, je to takové intimnější, krásně jsem nakojila, přebalila,... 😉

klematis
autor
22. črc 2010

@blanka.k v prvním rychlíku budem mít vůz pro děti a úschovu, ale v tom dalším do kterého musíme přesednout nic takového není....a s tím WC a ostatním máš pravdu, v buse to není, takže asi budu muset vzít golfky 🙂