Mám malého jen nechat vyplakat?

danny31
15. říj 2009

Ahoj, jako prvorodicka, zblbla nejednou dobre minenou knihou, jsem usoudila, ze deti do 1 roku veku se nemaji nechat vyplakat. Tudiz me miminko, jenz od prvniho momentu, kdy prislo na svet, neuveritelne rve, kdykoliv je oddeleno od maminky, dostalo tu nejlepsi peci a ja ho mam na sobe jako koalu vetsinu dne. Ale zaslo to tak daleko, ze prcek nevydrzi dyl jak 2 minuty na zemi a tudiz zaciname byt dost pozadu. Neurolozka mi na to rekla, ze jaky jsem si to udelala, takovy to mam, coz ma samozrejme pravdu. Jenze jak z toho ven..? Mam ho nechat vyplakavat az si proste zvykne, ze ma byt na brisku? Asi neni jineho reseni, co? Mela jste nektera z vas stejny problem?

glickaiva
16. říj 2009

Vždyt to říkám, že někdo nečte celou diskuzi, že?? Věděla by jsi, že to nejsi první kdo ten míč doporučoval.

Tak pak se raději zdrž nepatřičných komentářu. 😀 😀

dvojka
16. říj 2009

danny-ty cviky na gymbalonu jsou opravdu výborné,my jsme takhle,,blbly"pořád a ještě lepší je,když cvičíš (cviky,které zmínilanovako)před zrcadlem 😉

novako
16. říj 2009

Věděla jsem, že to jedna holčina doporučovala, ale napsala jen, ať si koupí míč o velikosti (tuším 52 cm) a pohledá na netu. Takhle to má Danny bez hledání. Ale tohle je už opravdu OT.

schwarzovka
16. říj 2009

glick...prosím nenavážej se do ostatních pro jejich jiné názory nebo rady...ikdyby přišlo dalších pět holek a danny poradily ten balon, tak je to jedno ne?

meleri
16. říj 2009

ty brďo tady se to rozjelo...🙂 četly ste někdo Koncept kontinua? výborná knížka..

martimarti
16. říj 2009

Meleri, já ne, bohužel, ale glickaiva určitě ano, ta ví totiž všechno a je tady nejchytřejší 😉

schwarzovka
16. říj 2009

marti...ta jí určitě nečetla 😀 to by radila úplně něco jiného 😀

panuska
16. říj 2009

Holky docela se bavím jak se diskuse zvhrla v boj dvou táborů. Já nebudu bojovat s nikým jen přidám svůj názor.

Podle svého nejlepšího vědomí a svědomí jsem nikdy nechtěla malou nosti celý den na rukách (neodpírám nikomu když to chce dělat). Dlouho to fungovalo a hrála si i chvilku sama. Ale tak 14 dní zpátky kolem 4. měsíce se z ní stal taky pěkný vyčůránek (ano toho slova se nebojím). Pořád pobrekává, hrát jí nebaví, v lehátku jí to nebaví, na bříšku chvilku a tak pořád dokola a je úúúplně jedno jestli jsem s ní nebo ne. Od malinka je takové to uplakané miminko, kdo nezná neví. Mohli jsme se třeba na hlavu stavět ale úžasné miminko které nepláče a je spokojené jsme téměř neměli. Takže rozumím holkám co nechávají dítě tzv. vyřvat. Prostě někdy člověk potřebuje vyprat prádlo, vyndat ho z pračky najíst se. V kombinaci s tím, že malá moc nespí bychom to už leželi ve špíně a hladový. A to podotýkám, že mi manžel pomáhá a občas i babičky povozí. Každé dítko je fakt jiné a pro někoho to holt není tak jednoduché.

Takže klíííd každá si to dělejme po svém protože to za nás stejnak nikdo neudělá že? 🙂

schwarzovka
16. říj 2009

panuska...právě proto, že malej taky kolem 4. měsíce začal pobrekávat nám pomohl šátek a mohla jsem v klidu něco dělat 😉 a nemusela jsem ho nechat plakat

meleri
16. říj 2009

holky neříkám že člověk musí se vším souhlasit ale určitě doporučuju ke přečtení..

právě se tam vysvětluje proč děti z civilizovaných dětí pláčou, kroutí se, prožívají sep. úzkost, později jsou neposlušné,atd atd, v dnešní době je všecko postavené na hlavu...právě že v jiných zemích takové problémy neznají..neříkám že život tam je super, lidi tam mřou hlady a tak, ale myslím že s děckama to umí líp jak my, které místo samy sobě věříme radši tomu co řekne doktor nebo jiný odborník..a myslím že to vždycky není dobré, v prvé řadě věřit sobě jako matce názory druhých radši několikrát promyslet než je přijmeme...

se přiznám že k takové doktorce jako má Danny bych už nešla..

dvojka
16. říj 2009

schwarzovka- teda ty jsi šikula 🙂 (neber prosim jako provokaci)Jak Ti to všechno šlo s dítkem na bříšku.Třeba když musim zatápět,tak to prostě nejde,vaření---to taky neumim,když mám starší dceři něco ušít ,vyrobit do školky,tak s Anetkou na břiše si taky neporadim 😲 😖
To mi pak vychází,že jsem neschopná 😒

glickaiva
16. říj 2009

schwar.: já mám pocit, že jdeš spíš ty do mě, já jsem jen chtěla nastínit situaci jiných lidí. Ty jsi ten tip člověka, který když uvidí maminku třeba v cukrárně jak pije kafe a vedle ni kočaře bečí dítě, že by jsi te mamince něco řekla??? Jen se ptám?

aleachim
16. říj 2009

schwarz, ne každý chce nosit dítě na zádech, když věší prádlo. Ale když ti to tak vyhovuje, je to bezvadné. Mě spíš docela zaráží, jak holky nosičky pořád všem ukazují, jak ty, co nenosí jsou hrozné matky.

schwarzovka
16. říj 2009

glick...jasně, nic jiného mě totiž nezajímá, jen se do tebe navážet 😀 a nic bych té mamince neřekla, je to její dítě, myslela bych si svoje 😉
dvojka...činnosti, které jsem nemohla zvládnout s malým na břiše ( moc jích nebylo, bylo to skoro jako bych byla zase těhotná...takž jsem byla zvyklá) jsem dělala, když malej spal, nebo když pomohl manžel 😉

schwarzovka
16. říj 2009

aleachim...já o nikom neřekla, že je hrozná matka, jen píšu, že se dá vše vyřešit bez toho, aby dítě zbytečně plakalo 😅 a spíš se nenosičky naváží do nosiček, protože je rozmazlujeme a nenecháme je svobodně dýchat 😀

beruska2x
16. říj 2009

kazdy si rozvrhne cas jak potrebuje - ja treba varim atd az vecer kdyz maly spi a myslim ze varit s diteten kdekoliv na tele je dost nebezpecne, at uz neco stahne odkudkoliv, opareni parou.. 😲 😖

ono casto pomuze i decko vhodne zabavit - placou i proto ze se treba nudi.. jen prijit na to co je zaujme je nedky na dlouhe lokte..

meleri
16. říj 2009

musím se přiznat že jsem taky pro nošení...sice jsem na to přišla pozdě ale u druhé dítěte budu určitě nosit v šátce..vůbec tu nejde o rozmazlovaní, copak tak malé dítě jde rozmazlit?

já měla za to že rozmazlené jsou děti od 2-3 let, kterým rodiče nevysvětlili jak se chovat..ale přece 8 měsíční dítě nemůže chápat tak jako 2 3 leté...

schwarzovka
16. říj 2009

beruska...jasně, že jsem s ním na břiše nevařila, páč já vařím tak jednou do týdne v kuchyni je králem manžel (dělá to rád) 🙂 ale třeba vysávat nebo utírat prach, věšet prádlo...to jste nedělali v těhotenství? Malýho strašně bavilo, jak jsem se zvedala 🙂

dvojka
16. říj 2009

schwarz-tak to máš pak veké plus když manža pomáhá až tak,nnebo pomáha spíš se podílí na chodu domácnosti 🙂
Když to vezmu kolem a kolem.Tak jsem bez Anetky nebyla nikdy víc jak hodinu(krom pohřbu mamky)a fakt je to znát...Je to prostě malinkej závisláček a nevěřim,že se běhěm půlroku či roku něco změní.Vždyt my máme jenom sebe 😵 😔

aleachim
16. říj 2009

schawr, já malou nosím na výltech, když potřebuji něco zařídit, atd., ale někdy je fajn ji nechat v postýlce, aby si hrála sama a mohla dýchat. Stejně jako, když jsem na chatě a potřebuji zatopit, tak raději nechám dítě chvíli řvát než ji tahat do kotelny, popř. mrznout i s ní.

Jen mě fakt štve, že tu pořád dokola někdo píše, vyřešíš to šátkem, manducou, což si nemyslím, že je úplně pravda. Ani holky, co občas nechají plakat dítě, protože musí dojít s košem, nejsou krkavčí matky, které by týraly své děti. Stejně jako, že nošené děti jsou rozmazlené. No a co? I kdyby byly, není to věc jejich rodičů. Sakra to si nemůžeme odnést z obou názorů to lepší a musíme pořád vnucovat svůj? Vždyť nejsme vševědoucí, já přiznávám, že s výchovou tápu a nemůžu říct, že bych dcerce úplně rozuměla a snažím se a hledám, jestli mi někdo neporadí, což neznamená, že všechny rady musí být do puntíku správné. Chce to asi rozumný kompromis, a jestli je zakladatelka rozumná, tak si vezme z každého tábora něco.

meleri
16. říj 2009

aleachim,

myslím že jsi to pěkně napsala..myslím že většina z nás v tom občas pořádně bloudí..

a hlavně jde přece o to aby to pomohlo Danny. tak doufám jenom že se to s jejím miminkem spraví...třeba za pár let na to bude jenom s úsměvem vzpomínat......

schwarzovka
16. říj 2009

dvojka...já jsem ráda za manžela, nevadí mu binec, pohlídá, navaří...do krámu s malým chodějí, já si zatím v klidu uklidím...díky Bohu za něj 😀 😀 babičky jsou daleko a ještě pracují, máme sice velikou rodinu, ale rozesetou po celé republice...takže akorát trpí náš společenský život s manželem... 😀 😀

schwarzovka
16. říj 2009

aleachim...já tě chápu, ale já přece nikde nepsala, že jsem malýho měla nonstop v šátku přece, taky ležel na zemi, uměl si hrát dlouho sám...to jsem taky něco zvládla, ale když prostě zrovna při mém jídle plakal, tak jsem ho vzala k sobě...vždyť na tom nic není, když jsem potřebovala na záchod, tak to těch pár vteřin prostě vydržel, ale mě jde o to ty děti nenechat dlouho řvát, tak aby ztratili v maminku důvěru 😉
a neříkám o nikom, že je krkavčí matka... 😉

berenika39
16. říj 2009

martimarti, schwarz: bohužel, zase jsme si naběhly. Glickaiva po pár příspěvcích tady - je to nová registrace - ví, co se tu řešilo někdy dávno, takže víme, která bije. Nebudu sem přispívat, bo mi to admini zakázali, provokovat gabrianku a budu se toho držet.
Tak IP, at není zase nějakej humbuk.

Dvojka, s bereninkou si nás pletou a nám to neva, už jsme se dohodly, tak no problem.
Já reagovala na příspěvek glickaiva, kdy psala, že když děti jsou najedený, přebalený, vyspaný, že nepotřebují chovat. Samozřejmě situace, kdy prcek propláče plno času je to složitý, nevím, nemám radu.

aleachim
16. říj 2009

schwar, já myslím, že my dvě nejsme v rozporu, asi jsme si spíš neporozumněly. Já taky nejsem pro to, aby matka měla čas si nalakovat nehty, nechala dítě řvát půl hodiny o samotě.

danny31
autor
16. říj 2009

Ahoj. K tomu poplakavani - D. poplakava pul minuty a pote to prejde v silenej plac koncici rudym ditetem, jenz se zacina dusit. Kolikrat se i poblinka. A to nebylo tak, ze bych byla 10 min pryc, proste jen rychle odbehnuti na zachod. Separacni krizi uz jsem taky komentovala - tou to byt nemuze, protoze je to tak od narozeni. Skutecne od prvni minuty. V porodnici byl jedine mimino, co neustale rvalo. Taky jedine, jenz si nenechalo zabalit rucicky do zavinovacky... Ale ja si vubec nestezuju na to, ze jsem s nim neustale - rada to pro nej udelam. Vzdyt jsem na te "dovolene" 😀 😀 😀 😀 😀 A kdyz je u me v naruci nebo v kocarku, je to naopak nejstastnejsi a nejveselejsi klucina v okoli.
Problem, proste a jednoduse, je jen v tom, ze tim, ze nechce byt delsi dobu na brisku, nevyvyji se spravne - respective ma oslabene svalstvo. A jak rekla neurolozka, lezt se casem nauci, chodit taky, ale hrozi mu, ze (s nejvetsi pravdepodobnosti) bude mit spatne drzeni tela, problemy s pateri, atd...
Takze cvicime - jak na me, na podlaze, na posteli, ve vane (mic musim teprve koupit). Taky jdu s malym v pondeli na konzultaci do soukrome kliniky - myslim, ze kdyz si to zaplatim, budou vstricnejsi. Tedy doufam, protoze ta navsteva neurolozky byla fakt sila. Chapu, ze kdyz ji tam chodi jedna nosici matka za druhou s tim, ze dite nepostupuje ve vyvoji tak, jak ma, ze uz je na to alergicka... Mozna, ze jeji sokova metoda ale zabrala presne tak, jak zamyslela. Chudak dite je ted jenom porad na brisku - jak se prekuli, uz ho montuju do jine polohy 😠 😀 😀

schwarzovka
16. říj 2009

aleachim 😉 přesně tak to myslím...

schwarzovka
16. říj 2009

danny, myslím, že máš zdravý přístup a určitě to zvládnete...omlouvám, se že se tu strhla taková debata 😔

ronie
16. říj 2009

😀 swarz no joo tak ty máš servis 😀 😉 ne si dělám srandu,ale fakt to nemůžeš absolutně paušalizovat každý má jinou situaci doma, jiné dítě..u nás by to tak jak píšeš absolutně nefungovalo-manžel nepomáhá vůbec, není doma celej den. Nonstop uklízím, vařim a plně se věnuju dětem. Do 3měs.Julinky to byla pohodička-jako bych měla jedno dítě, fakt procházka růžovým sadem ale po zaočkování druhou hexou přestala Julinka spát přes den-spí minimálně, začla být pořád protivná, nikdy na nošení zvyklá nebyla-nebylo to potřeba ani to nešlo, protože byla extrémně hypertonická takže si jí nezlomiola do klubíčka, intenzivně sme cvičili, srovnalo se to, ale o žádné nošení mi teĎ nestojí, je protivná i když jí nosim, ona totiž nestojí o to, abych jí měla na břichu nebo zádech a přitom se věnovala něčemu jinému ona chce plnou a 100% pozornost což s Oliverem nejde-on jí to totiž vyžaduje taky, je to teď přechodná doba, než Julinka povyroste,ale opravdu nezbývá než jí sem tam nechat vztekat se, nejde o žádný vyřvávání to se jen tak povídá-to nedělá nikdo krom estivallovy metody, která mě nevadí, u Oliho sem jí použila a pomohla nám, nestydím se za to, spánek se tak upravil velmi rychle..

pokud jde o motorický vývoj tak ano, většina neurologických poruch má příčinu již z doby těhotenství , porodu,ale nesprávnou manipulací a nesprávným stimuováním dítete(případně nestimulováním) se tyto problémy můžou prohloubit. Jasně každé dítě nakonec leze, stojí, chodí(pokud nejde samozřejmě o něco vážného)ale jde o to, že dnešní moderní svět právě vyžaduje, aby bylo svalstvo dobře připravené-toho pohybu tolik jako v Africe holt nemáme, takže pokud nejsou dobré základy velmi rychle se nějaká dysbalance objeví..

a pokud jde o nosící maminky tak mě absolutně nevadí že nosí, klidně furt,ale vadí mi jejich přístup k ostatním, je to podle mě také právě těmi knížkami, ono se ale musí vždycky číst s otevřenýma očima...vzít si z toho svoje ale nevrhat se pak na ostatní co metody knih nepoužívají 😉 Já sem holt mamka intuitivní a tak nic nedělám do extrému, tak prostě normálně, jooooo často mi z toho tady hrabe, například teď když jsou děti nemocné a jsme už 9 dní doma, je to fakt na palici 😝 😀

ronie
16. říj 2009

😅 jééé to je to dlouhý se moc omlouvám 😔