Mám malého jen nechat vyplakat?

danny31
15. říj 2009

Ahoj, jako prvorodicka, zblbla nejednou dobre minenou knihou, jsem usoudila, ze deti do 1 roku veku se nemaji nechat vyplakat. Tudiz me miminko, jenz od prvniho momentu, kdy prislo na svet, neuveritelne rve, kdykoliv je oddeleno od maminky, dostalo tu nejlepsi peci a ja ho mam na sobe jako koalu vetsinu dne. Ale zaslo to tak daleko, ze prcek nevydrzi dyl jak 2 minuty na zemi a tudiz zaciname byt dost pozadu. Neurolozka mi na to rekla, ze jaky jsem si to udelala, takovy to mam, coz ma samozrejme pravdu. Jenze jak z toho ven..? Mam ho nechat vyplakavat az si proste zvykne, ze ma byt na brisku? Asi neni jineho reseni, co? Mela jste nektera z vas stejny problem?

schwarzovka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martimarti
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
beruska2x
15. říj 2009

vy tu resite normalni vyvojove deti ale maslim ze zakladatelka ma problem ktery normalni neni, to ze v 8,5m dite se samo nepohybuje, neleze, neplazi se, nema snahu delat pokroky a nema zajem o okolni svet ale normalni neni.. to je hodne extremni situace ktera brani vyvoji..

nekdy mi prijde ze polovina prospivajicich ani necte 😲 😖

lakme
15. říj 2009

Hmm kolem 8m +- měla naše malá takovou separační úzkost, že se na ní nikdo cizí nemohl ani podívat natož promluvit, do roka jsme byly jak siamská dvojčata. Dnes je jí rok a čtvrt a už jí to přešlo.

Danny pokud malý vydrží na koberci s babi a dědou dlouho, tak bych toho využívala jako rehabilitaci, než se mu tam bude líbit samotnému. Ale určitě bych ho nenechala vyplakat. Svoji dcerku jsem nosila xhodin denně v šátku(teď v nosítku, kočár používáme minimálně) a motoricky zdatná mi příjde až až.. a to začala chodit až nekdy po 14m, a polohu bříšku ze začátku vyloženě nesnášela. Zkusila bych taky ty pomůcky co radí sonula overball a podobně, težko ho teď sama udržíš "vojtovkou", jsem měla co dělat udržet 3měsíční děcko, jakou mělo sílu.

Glick jak tu zaznělo, tak maminka je jediná jistota miminka. Rozhodně maminka nemusí být chudák, oni všechny věci se dají zvládat více méně s dítětem i to vaření a i ten záchod....

beruska2x
15. říj 2009

jenze tohle neni asi separacni uzkost +-8m ale 8m trvaly stav 😅

aponchie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lakme
15. říj 2009

Berusko my ten stav měly taky, a právě kolem 8m to bylo nejhorší. Jak jsem psala do roka jsem se od malé více méně nehla a měla jsem ji buď přivázanou na těle a nebo ležela při spánku vedle mě v mojí posteli. By mě nenapadlo ji nechat vyřvat. Rozhodně si nemyslím, že chlapeček má problém s motorikou kvůli nošení. Navštívila bych rozhodně jiného odborníka než toho co by mi radil, že mám děcko dát na zem a nechat vyřvat.
Malou jsem dával na zem málo, klidně jen na minutku než začala plakat postupně si zvykla být na zemi aniž by musela zbytečně řvát, když byl u ní starší břáška, tak vydržívala déle.

shaula
15. říj 2009

Glickaiva - "Tomu malemu přeci nic není" - to nemyslíš vážně, fyzicky mu možná nic není, ale psychicky určitě ano! Potřebuje pocit bezpečí a jistoty, a ten mu dá jen maminka. A jestli to znamená, že si pár měsíců neuvaří zrovna v poledne, tak ať! To se dá řešit jinak než nechat mímo plakat, "protože mu přece nic není" 😝 😝 😝

Kyri - moc hezky napsáno a obecně s tebou naprosto souhlasím.

Nicméně abych se vrátila k původnímu tématu - já jsem určitě pro co nejvíc chování a lásky pro miminka. ALE: je potřeba jim poskytnout i přiměřený čas k samostatnému rozvoji na pevné podložce, tj. pokud je nošeno opravdu neustále, tak se to může negativně na jejich motorice podepsat. Danny, nemyslím si, že bys něco udělala zásadně špatně. Máš prostě miminko, které potřebuje více pozornosti, a pevně věřím, že tu motoriku dožene. Ale nevím, jestli je vůbec co dohánět - pokud jsem četla dobře, ještě jsi nenapsala, v čem je pozadu (kromě lezení a to v 8,5 měsících opravdu nemusí, naši začali lézt myslím v 9 a sedět v 10 nebo tak nějak, už přesně nevím 😅).
Nyní bych asi ve tvém případě postupovala tak, že bych malého nechala co nejdéle na zemi, ale byla bych tam s ním, hladila ho, ukazovala hračky apod. Až by začal více plakat (tj. ne okamžitě), bych ho zvedla, pochovala, pochodila po bytě apod., až se zase uklidní, šup zpátky na zem. Jiná varianta asi nebude. Dobrý nápad měly holky - okoukej u babičky a dědečka, co je jinak, že se mu to více líbí, případně k nim choďte častěji na návštěvy 😀 Přeju hodně sil a ať se brzy zlepšíte!

beruska2x
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martimarti
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
glickaiva
15. říj 2009

Už mě tahle přetahovaná o pravdu opravdu nebaví.
Někteří se jen tak zapojí do debaty, aniž by si přečetli všechny příspěvky. Já jsem maminka na plný uvazek a nehodlam poslouchat některé..... od některých maminek se kterými apsolutně nesouhlasím.
Zakladatelce jsem řekla svuj názor, at si veme ,co ona hodlá za vhodné. Každopádně určitě když někdy mimčo brečí nežádá o pomoc a není na tom psych. špatně. Každá maminka snad pozná, co to její miminko potřebuje a že někteří máte doma rozmazlinky, vaše věc. Užijte si to. 😝 😝 😝

schwarzovka
15. říj 2009

glick...ale každý zde snad může vyjádřit svůj názor, ne? Nebo jenom ty?

dvojka
15. říj 2009

tak nevim jestli mám nebo nemám vyčůrané dítě.
Ale malá byla od malinka extrémě uplakaná.
Nedělala jsem nic jinýho než chovala,nosila,mazlila.Myslela jsem(stejně tak jak píše shwarzovka)že je to správný,že je malinká potřebuje mojí péči,moje dotyky atd...Náhle jí bylo půl roku,7 měsíců,8,ale ona stále vyžadovala mojí neustálou pozornost,nošení atd...Ještě v 9 měsících jsem si nemohla ani odběhnout na záchod,psychicky jsem byla vyždímaná,manžel od rána do večera v práci,nikdo kdo by mi pomohl nebyl,ještě tu mám druhé dítě...
Když začla začátkem desátého měsíce lézt,říkala jsem si prima,bude to lepší,ale chyba lávky,ona lezla všude za mnou s brekem,natahovala ruce,takže opět jsme skončili u nošení.
Ted už je to chvílemi i lepší,ale beztak celý den věnuju jen jí,starší dcera je tak trochu stranou a to jen proto,že jsem chtěla být ta nej matka,co nedopustí,aby její dítko plakalo.Byla chyba,jí při každým knournutí brát na ruce a proto píšu,že děti vyčůrané jsou.Né ty malinké,ale 10 měsíční dítko už ví,co na maminku platí.
Nemůžu až zas tak souhlasit se vším so Schwarzovka píše.
Uvidíš sama až budeš mít děti dvě 🙂 ,né vždy ti to nošení bude pohodou

kyri
15. říj 2009

schwarz - kdepak, ještě beruška může 😉 😀

glickaiva
15. říj 2009

Schwar.: s něčím s Tebou určitě souhlasím, ale víc nesouhlasím. Jak psala Dvojka-souhlasím. Až budeš mít děti dvě, budou chudáci ony i ty s Tvým přístupem k výchově. Užij si to........... 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

danny31
autor
15. říj 2009

Diky moc za vsechny rady - sice koukam, ze se to tu misty pekne zvrhlo... 😀
Jenom dodam, ze Danny neni ani neurologicky ani mentalne zaostalej, naopak je silene spolecenskej, uchechtanej klucina. Neni to tak, ze by nemel zajem o okoli, naopak chce neustalou zabavu (tim myslim OPRAVDU NEUSTALOU zabavu!!! 😀 ), jenz jsem mu v dobre vire a v hojne mire dopravala. Kdyz ji nema, behem par vterin spusti silenej plac - po pul minute uz cervena a zacina se dusit. Hruza... Byl takovej uz od narozeni, je to o nervy... Ale jinak pohybove - neustale s sebou mrska, rekla bych, ze je naopak hyperaktivni (uz i tim, ze u zadne hracky dlouho nevydrzi). Proste hlavni problem je v tom lezeni - nechce byt ani na brichu ani na zadech (ikdyz tam vydrzi mnohonasobne dele). Chce bejt na mamince 😀 nebo v kocarku... Myslim, ze az zacne lizt, hodne se to zlepsi, ale protoze ma oslabene svaly jak moc netrenoval, muze to trvat pekne dlouho, nez se mu to povede. Krasne se pretaci, ale zadek nahoru neda. Odstrkuje se srandovne, v podstate leze tak trochu jako pravekej jester 😀
Nevedela byste nektera o tom, jak s nim cvicit?

shaula
15. říj 2009

Glickaiva - nač ta škodolibost? 🙄 😝
Já děti dvě mám a přesto nevidím důvod, proč je nechat plakat... Je fakt, že když do toho cca půl roku plakávali hodně a oba najednou, tak se holt na těch rukách střídali, připadala jsem si jak opice a neměla čas se ani najíst ani vyčůrat. Ale přežili jsme to ve zdraví, kluci si později zvykali čím dál víc, že maminka potřebuje pár minutek i pro sebe, a jsem přesvědčená, že jsem udělala to nejlepší, co jsem mohla. Nesouhlasím s názorem, že chování děti rozmazluje - rozmazlené děti jsou takové, které za každých okolností dostanou to, co chtějí - tím nemyslím rodičovskou pozornost, na tu snad mají nárok, myslím tím hračku, sladkosti, atd. A tohle prosté chování nezařídí 😉

dvojka
15. říj 2009

shaula-tvojí reakci jsem čekala 😀 ,víš -je to bráno tak,že tím mít dvě děti jsme myslely nás,které máme jedno malinký a to druhý už starší.Ono je to opravdu náročný,když je doma ještě 4 letá dcera ,která má jiné zájmy než skákání kolem mimča,co to plácám 😀 nebo spíš vidět maminku jak se točí u věčně vřískajícího miminka.
Nevim jestli to chápeš,ale je to fakt úplně o něčem jiném,než když jsou doma dvě děti stejného věku.
Jen nechci abys to pochopila tak,že nějak opovrhuji tebou nebo tvou péčí o dva roštáky,věř,že tak to určitě neberu 🙂

sonulah
15. říj 2009

danny, dávam ti pár tipů o stránku vpřed (18:47) 🙂

a tu škodolibost nechápu taky, já si ty následky rozmazlování užívam už teď, mam mimíše, co věří sobě i mě, ví, že přijdu, když má problém, a ano, doteď mě občas tahá za nohu a chce pochovat....... 🙂
a vim, že až půjde do školky, že bude mámy náruče tak nasycenej, že si tam po mně ani nevzdechne 😅 😎

beruska2x
15. říj 2009

danny je dobry na mici gymnastickym, kup si tak prumer 55... mam ho a je super maleho po nem valim jak na brise tak na zadech.. urco bych se mrkla na net na cviky nebo si promluvila s nejakou rehabilitacni sestrou, maji cviky podle narocnosti..
zkus ho pridrzovat at trenuje na kolinkach..

dvojka
15. říj 2009

sonulah-jé 😵 😉 tak to dej prosím vědět,jestli tomu opravdu tak bylo 😉

shaula
15. říj 2009

Danny - zkus na rehabilitačním míči - chodím od 2 měsíců do cvičení miminek a nácvik lezení jsme tam prováděli tak, že dítě leží na míči na bříšku, střídavě mu zvedáš nožičky jako by lezl (hodí se básnička Žába leze do bezu). Další cvik - na míči na bříšku, nožičky pokrčíš pod něj, tím se mu zvedne zadeček a dítě to podvědomě nutí zvedat se na ručičky. Víc mě momentálně nenapadá, ale možná by bylo fajn, kdybyste taky nějaké organizované cvičení vedené lektorkou zkusili...
Jinak naši kluci taky vůbec nechtěli bývat na bříšku, hodně plakávali. Zlomilo se to kolem půl roku, když se naučili sami na bříško otáčet - rázem se jim tam začalo líbit. Třeba až objeví kouzlo prozkoumávání světa samostatně, tak se to taky zlomí 😉
Jinak jsem jednou četla zajímavý článek - že se my současní rodiče dětem věnujeme až příliš, je třeba jim nechat volnost, aby se naučili trávit volný čas i sami - tj. sami si hrát, tím pádem nebudou neustále vyžadovat naši pozornost. Pozor, tím neříkám nechat ho volně a ať si řve, jak chce! Naopak - dítě musí být samo spokojené! Takže prostě u někoho je to dříve, u někoho později - naši už si teď občas vyhrají sami, i když je teda vůbec nezajímají jejich hračky, ale právě to, co mají zakázané 😀 Přesně, jak už tu někdo psal. Závidím těm, kterým stačí dát dítěti hračku a dítě si s ní hraje 😀

beruska2x
15. říj 2009

shaula.. to je prave ono, deti potrebuji jak peci tak i samostatnost.. copak je to tak tezke pochopit?? 😉

heureka 😀 😀 😀

sonulah
15. říj 2009

berusko, ale o tom, že by děti nepotřebovali samostatnost, tady nikdo nepsal, ne? 😅

kalerat
15. říj 2009

Držte se, prosím tématu, jinak budu muset diskuzi zamknout!

emamamamu
15. říj 2009

vetsi torba, nez nick zacinajici na B tady na konovi neni...vyhrala soutez o slepici roku..

sonulah
15. říj 2009

dvojko, no jasně, že dám... 🙂 snad to nebude nějakej průšvih, ta školka 😅 😀

shaula
15. říj 2009

Beruska - samostatnost ano, ale ne za cenu pláče a když dítě odmítá být samo - copak je tohle tak těžké pochopit? 😀

Dvojka - no vidíš, jak jsem předvídatelná 😀 😀 😀 Jasně, že je to jiné, mít děti různě staré a stejně staré. Ale když máš starší, tak se dá lépe zabavit - např. nakresli mamince obrázek nebo tak něco. Kdežto stejně staré prostě takto nezabavíš, a musíš se jim oběma věnovat najednou a na 100 %... Čímž neříkám starší ignorovat, aby mě zase někdo špatně nepochopil 😀

sonulah
15. říj 2009

ještě k lezení - naše dr. posílá děti na cvičení na míčích, až když nelezou na 10-měsíční prohlídce 😕

beruska2x
15. říj 2009

shaula.. ale tak jsem to myslela..¨¨

sonulah tak to mi prijde ale taky ujete - ma mit snahu se pohybovat ale hned na rehabku.. to mi prijde zbytecne, navic je to casto skoro ze dne na den...