Mám malého jen nechat vyplakat?

danny31
15. říj 2009

Ahoj, jako prvorodicka, zblbla nejednou dobre minenou knihou, jsem usoudila, ze deti do 1 roku veku se nemaji nechat vyplakat. Tudiz me miminko, jenz od prvniho momentu, kdy prislo na svet, neuveritelne rve, kdykoliv je oddeleno od maminky, dostalo tu nejlepsi peci a ja ho mam na sobe jako koalu vetsinu dne. Ale zaslo to tak daleko, ze prcek nevydrzi dyl jak 2 minuty na zemi a tudiz zaciname byt dost pozadu. Neurolozka mi na to rekla, ze jaky jsem si to udelala, takovy to mam, coz ma samozrejme pravdu. Jenze jak z toho ven..? Mam ho nechat vyplakavat az si proste zvykne, ze ma byt na brisku? Asi neni jineho reseni, co? Mela jste nektera z vas stejny problem?

beruska2x
15. říj 2009

a kolik malemu je? a dkyz si sednes k nemu a budes mu delat blbinky s hrackama pred nim tak taky place???

danny31
autor
15. říj 2009

8,5 mesice. To mu vydrzi tak prave ty 2 minuty...
Ale je to sranda, kdyby se na me nekdo dival, asi by se dost divil, co to predvadim 😀
V kocarku - v korbicce rval a rval, na prochazky jsme chodili s nim na ruce a jeste jsem naivne tlacila kocar... Ted se to spravilo tim, ze je ve sportaku s tim, ze je v pololeze a tak vidi... Od mala nechtel ani pohadky, zpivani, nic takovyho. Podle neurolozky je normalni, jen ma pry nevhodny rezim (nedostatecne lezi na zemi). Ta je naprosto presvedcena o tom, ze jsem precitlivela matka a mam ho pry nechat rvat - po par tydnech si pry zvykne... Tak nevim...

beruska2x
15. říj 2009

no je pravda ze v otomhle veku by si mel chvilku broukat sam u hracek.. zkusila bych ho dat na zem na deku s hrackama, sednout si k nemu a snazit se ho zaujmout, nenechat vyrt´vat ale ani ho nebrat pri prvnim kniknuti.. proste ho pomalu zvykat..
asi to pro tebe bude tvrde ale musi se otrkat..
ja teda tohle neznam, malej si rad hraje s nama ale i sam 😕

meleri
15. říj 2009

a zkoušeli jste ho dávat od malička na nějaký hrací koberec s hrazdičkou? myslím že je to lepší než ta lehátka..já teda nevím, my jsme to zkoušeli asi od 3 měsíců. samozřejmě jsme tam ale s ním byli. ležel tam a bouchal do hraček..ale miminko je takové že nechce být samo. náš se osamostatnil když se začal plazit..ted si chvilku sám pohraje a můžu třeba umýt nádobí..ale do těch 9 měsíců jsem s ním trávila veškerý čas na koberci, snídala tam i obědvala a malý si hrál, nevím přišlo mi to normální..a proč bys ho měla nechávat vyplakávat? když ho na tu zem dáš musíš s ním i být, nemůžeš odejít.

vendulka
15. říj 2009

Ahojky nevim, jestli ti to pomuze,ale moje mala, jeden cas taky strasne brecela,kdyz jsem ji dala na zadicka a treba do postylky )kamkoliv) a jednou jsem ji otocila aby lezela na brisku a bylo ticho a ted mi pres den nespi jinak nez na brisku v noci spi na zadech...chce to zkouset a necim Dannyho zaujmout,musi si na to zvyknout

vendulka
15. říj 2009

Meleri, teda fakt?Ja s tim to takovej problem nemela, jsem mela stesti, ze kdyz jsem ji dala do postylky, postele a nebo na tu hrai deku, tak si umela vystacit, jen jendou se mi stalo, ze se mi vztekala, tak jsem ji pretocila na brisko a t o se ji libilo..i kdyz vcera nepomohlo nic bo nam vyrostly dva zoubky naraz a to probrecela cele dopoledne, takze jsem ji musela porad jen nosit, kdyz jsem ji dala do postylky, ze chci na wc,tak silene jecela 😒

glickaiva
15. říj 2009

danny 31, ahojky- ve věku tvého syna sice není ještě podmínkou aby lezl, ale pokud je zvyklý se nosit a chovat,tak v podstatě nedostal prostor se dostatečně pohybově vyvíjet. Já tohle teda neznám, holky byly v tomto věku zvyklé se v podstatě samovolně pohybovyt po baráku, jen v kuchyni se musí hlídat,ale zbytek spodního patra je v ohledu k nim zapezpečen. Určitě bych Ti doporučila nechat malého poplakat, nemyslím hned vyřvat, ale tu delku pláče postupně zvyšovat, dědičky i mnohem menší jsou velmi chytré a někdy si z rodiču dělaji malé otručky. Mysli na to, i když bude plakat,že je to pro jeho dobro a pro Tvé psychické zdraví. On je prostě zvyklí na neustálou pozornost maminky, tak mu bude chvilku trvat, než pochopí, že ho tím nezrazuješ a opouštíš. Trocha pláče nikdy neuškodila.
Dej kolem něj hračky, chvili u něj sed a když ho nějaká zaujme odejdi z místnosti, musí si pomalu zvyknout a přijít na to, že když odejdeš z místnosti tak ses mu uplně nevytratila. A pokud začne plakat, nechod za nim hned, ale nejdřív na něj třeba jen vykoukni a mluv z te druhé místnosti. Musí si zvyknout,že hned na pláč nebudeš reagovat.

Tak hodně zdaru a trpělivosti mamčo.... To bude určo lepší.

beruska2x
15. říj 2009

glickaiva.. jen to rekni 😀 jsou to mali vycurani tyrani 😀 😀 😀

glickaiva
15. říj 2009

Tyrani..... no někdy ten pocit mám, když zlobí nebo řvou současně, a řeknu Vám čím větší dítě tím větší starosti zlobidla.

danny31
autor
15. říj 2009

Diky moc, holky. To sezeni s nim a hrani praktikuju uz nekolik mesicu, ale on rve at u nej jsem nebo ne (coz prakticky neexistuje). Hracek jsme nakoupili, ze bychom mohli zasobovat materskou skolku, hrazdicky mame dve, ale problem je v tom, ze u niceho dlouho nevydrzi, vse se mu rychle okouka. Jenom maminka ne 😀 Ale jak doporucovala glickaiva, proste na to jdu postupne a chvilicku si hrajeme, pak po par minutach zacne rvat jak o zivot, tak ho chvilicku necham, aby si zvykal a pak ho zvednu. Odvedu pozornost na neco jineho (nastesti mame psa 😀 ) a jdeme na to znovu... Sice se to moc nelisi od toho, co jsem delala do ted, ale ted je to "obohaceny" o ten rev... Je fakt, ze kdyz mluvim s jakoukoliv mamou z meho okoli, nikdo nic takovyho nezna a v podstate rikaji, ze je od malicka trenovali v tom, ze neprileti pokazdy, kdyz dite spusti jekot. To ja sice neletim v tu stejnou vterinu, ale do minutky jsem u nej...

meleri
15. říj 2009

vendulko,

to samé mi říkala mamka že kde nás dali tam jsme byli a vydrželi i sami, ale náš malý ne..ale přišlo mi to normální. je velmi společnský, má rád kolem sebe lidi a život, což je přes týden nemožné, tak jsem pořád s ním..ted se třeba zabaví s vařečkou...ale nikdy neplakal, byl moc hodný. nepřijde že bych byla otrok, byla jsem prostě s ním hrála si s ním a hraju, a když spí tak vařím atd..baví mě s ním být takže mi to nevadí. nepředstavovala sem si to s miminkem jinak.

vendulka
15. říj 2009

meleri, no ja si s malou taky hraju a hodne,ale kdyz neco potrebuji udelat a nebo byt chvilku na netu, tak se umi zabavit sama, treba u nas rano to neni jinak, nez ze po jidle ji dam do postylky, dam kolem ni hracky a ona si sama hraje a macka si tam pejska od FP a posloucha...jo taky ji nevice bavi hrat si s propiskama, klavecnici, hazet ovladac na zem, bouchat rukama do stolu a podbne vylomeniny, myslim, ze jsme ani hracky nemuseli kupovat 😀

glickaiva
15. říj 2009

A do minutky, to bude asi ono, je hold zvyklej,že maminka reaguje rychle. Minutka je málo.
Já Ti dám příklad toho jak jsou děti vyčurané: obě holky tak kolem 9 měsíce(když už stáli v postýlce) začaly vyžadovat v noci pozornost, u obouch jsme nejdřív chovali, pak si je dali do postele a když jsme zjistili,že chtěji jen společnost a dělat blbinky, podotykam třeba v jednu ráno, tak rychle putovaly do postylky, tam delší dobu bečely, pak usnuly a dál se to opakovalo, třeba další noc, bečely kratší dobu, pak přišly na to, že snažení je zbytečné a utly a spaly zase celou noc.
Dělaly to obě a to jsou od sebe necelé dva roky, když to začala dělat ta mladší, tak jsme se s manžou jen usmáli, že to známe.....
A takových vyčuraných situací máme a bude jich jistě přibývat, chce to jen trpělivost a nebýt hned k dispozici a nechat se plně tím mimčem ovládat.

vendulka
15. říj 2009

deti jsou hooodne vycurane, tak jako lidi a zvirata, tay mi obcas prijde, ze me mala zkousi...nekdy se dam ,nekdy ne 😀

glickaiva
15. říj 2009

😀 😀 😀

schwarzovka
15. říj 2009

chtěla jsem se zdržet komentáře, ale stejně mi to nedá...
nechápu, jak může někdo tvrdit, že jsou děti vyčůrané...nevím, jak by se vám líbilo, kdyby vaše jediná jistota v životě vás nechala někde o samotě plakat...mimča nechápou, že se vrátíte, nebo že jste jen vedle v pokoji! ☹
danny, tvůj problém je teda dost šílenej...to si neumím představit, malej, ikdyž jsem byla při každém kníknutí u něj, si od malička vyhrál sám...někdy si mě přivolal, tak jsme si hráli spolu nebo chovali...věděl od začátku, že stačí kníknout a jsem mu k dispozici, ale nikdy toho "nezneužíval" u vás je to jiné...ale plakat bych ho nenechala...já bych zkusila zatnout zuby a vydržet

beruska2x
15. říj 2009

schwar.. nikdo tady nerika nechat o samote plakat ale tahat 13 hodin na rukach protoze jinak spusti rev asi neni taky uplne o.k. u 8,5m ditete...
jestli nemas vycurane dite tak to blahopreju, to jsi asi jedina na svete, zkousi to vsechny, co mama dovoli, vydrzi...
musi se naucit a pochopit ze mama jde na WC a vrati se za par minutek ... prece na ni nebude viset do 15ti 😕

danny31
autor
15. říj 2009

ja vim, taky jsem si rikala, ze je to sileny, takhle maly dite nechat vyplakat. A taky jsem si rikala, ze deti nejsou vycurane, ale potrebuji matku. Ale neurolozka me vyvedla z veskerych mych iluzi a zda se, ze mu svym pristupem skodim - jestli kvuli tomu bude mit fakt do budoucna problemy, nikdy si to neodpustim. Proste kazde dite je jine a my, delame vzdy to, co si myslime, ze je pro ne nejlepsi - coz bohuzel nejlepsi byt nemusi... Jeste jeden komentar k te vycuranosti - s babickou a dedou na zemi vydrzi tak 100x dele nez se mnou nebo s tatou... Vycuranost je dost silny slovo, ale asi neco bude na tom, ze si nas hezky vytrenoval :O)))

wild.horses
15. říj 2009

vycurane dieta???? 😔 7 mesacne? gratulujem.... Tak to je potom ten nas dot zaostaly, lebo taketo spravnanie u neho naozaj nepozorujem.
A ano, place. Mali sme aj koliky a bol po operacii... No tak sa ho snazim niecim zaujat, alebo si ho pritulim a ukludnim.
To my sme tie deti chceli, a vyhovarat sa, ze nas zneuzivaju.. sorry, to ani nie je vyhovorka to je nieco ine!
Kazdy podla vlastneho svedomia a presvedcenia. neberte moj pispevok ako hadku ani nic podobne... 😎

schwarzovka
15. říj 2009

beruska...můj syn už je trošku starší, on už to umí...já mluvím o věku dítěte danny...jestli v 8 měsícíhc dokáže dítě být vyčůrané, tak je můj syn asi trošku pozadu 😀
asi prostě je ten typ, co potřebuje maminku furt...
danny neuvažovala si o nějakém ergo. nosítku? šátek, manduca apod.? byl by furt u tebe a ty bys mohla být "volná" 😉

blandik
15. říj 2009

Dany, nepíšeš, jak na tom syn je motoricky. Jestli nemůže být problém v tom, že si nechce hrát v poloze na
bříšku. Má už sice 8,5M, tak by se mu to mělo už dávno líbit, ale co když. Náš takhle kníkal do té doby, dokud se mu nezačalo líbit si hrát na bříšku. Chodili jsme na RHB, tam mi sestřička říkala, že měli dítko 8M, které nechtělo být na bříšku, protože jej vychovávaly babičky a ty jej neustále nosily na rukou a tak dítko nedostalo prostor se rozvíjet na zemi.

K té vyčůranosti - nás vyčůraný taky není. Sice má te'd období, že se za mnou přesouvá všude a pořád, což je dost o nervy, protože se hned u toho o mě staví a já nic neudělám, ale nepříjde mi to vyčůrané a ani jiné jeho prosazování sebe sama mi vyčůrané nepříjde, jen prostě dává najevo, že něco chce a jinak to neumí. Jde o to, že přes některé věci nejede vlak a prostě je nebude mít, tak mu to vysvětlím a snažím se ho zabavit něčím jiným.

Každopádně naše zkušenost je, že dítko se nosit nechce, jen chce naší pozornost - tedy občas chce, abychom se mu zrovna te'd věnovali a stačí všeho nechat a aniž bychom ho brali na ruce se přesunout k hračkám a sednout si k němu. Ale je pravda, že po návštěvě babičky trošku "roznošený" je.

Osobně si myslím, že dítko má být co nejvíce na zemi a to od počátku - nejlépe žádná lehátka, to raději nějaký pojízdný domácí kočárek, koš, aby prostě dítko leželo na rovném a co nejdřív s ním pak na zem. Nepoužívali jsme ani žádné šátky a nosidla, a tak ani to nošení nevyžaduje.

vendulka
15. říj 2009

tak ja myslim, ze kazdej tak trosku svym zpusobem vycuranej, to nikdo nemuze rict ze neni a kdybych mela litat pokazde za malou,kdyzm mi zvlykne nebo kvikne, ze se ji neco nelibi, tak bych z mela nejspis pekne rozmazle decko, myslim, ze musi pochopit, ze tu nejsem jen od toho,abych byla s ni, ze obcas potreebuji i nekam odbehnout a ne byt s ni porad kdyz ona chce, nastesti kdyz ji necham v postylce, tak nebreci, pokud ji vylozene neco netrapi...a jak bych to pak delal ve skolce,kdyz zacne chodit, zavrou se za ni dvere a zacne brecet, tak ji hendka vezmu do naruci a budu chovat, prece si ze me nebude delat otroka, se vsim odsud posud...
moje kamaradka takro porad beha za deckem kdyz ji jen kvikne v postylce a je to pekne rozmazlene decko, jo jak si to kdo udela tak to ma...musi se taky ucit samostatnosti a enbyt jen mamincim rozmazlenecek,pak nemaji chytat maminkovskej syndrom

vendulka
15. říj 2009

blandi,my teda davame malou od mala do lehatka,i ji v tom krmim, na zem jsem ji dala snad jen 3x za tu dobu, radeji ji dam do postylky a nebo do nasi postele a nemyslim, ze by mela problem s lezenim na zadech/brise...a taky se to dela (ty lehatka a nositka) na nejakou prechodnou chvilku tak na 30 minut denne treba a en aby v tom bylo cely den...

beruska2x
15. říj 2009

vendulka 100% souhlasim..

jituskak
15. říj 2009

chtěla jsem holkám napsat, ať tu na koníkovi raději slovo VYČŮRANÉ raději nepoužívají... pozdě, co 😀 😀 😀

karotky
15. říj 2009

schwarzovka,.....................ale v manduce se nenaučí lézt. 😉
Co se týče nás,tak jsme u Ády vyčůranost začali pozorovat kolem konce 2.měsíce.
Pamatuju si,že jdenou řval,řval.....................tak jsem ho nechala ležet na gauči v obýváku a v tichosti jsem se vytratila mezi dveře tak,aby na mě nedohlídnul.Najednou stichnul,koukal kolem sebe.............. 😀
Já bych ho nenechávala vyřvávat samotného v pokoji,ale spíš bych ho nechávala o samotě delší a delší dobu,aby si sám hrál a já bych byla na dohled. 😉

schwarzovka
15. říj 2009

vendulka věř, že nošené děti nebývají rozmazlené a většinou jsou i samostatnější a nechytají maminkovský syndrom...ale tohle je na jiné téma
nevím, kolik je kamarádky mimču, ale jestli je ještě v postýlce, tak předpokládám, že je ještě mimi ...takže nemůže být rozmazlený 😉
ty jejich pidi mozečky opravdu nedokážou ještě přemýšlet, jednají pudově a nechápou to..

schwarzovka
15. říj 2009

zkuste se někdy vžít do těch prcků...

beruska2x
15. říj 2009

schwarzovka.. ale bozicku , preju ti aby tvoje prozreni nebylo tvrde 😀 😀 😀 😀 ale reknu ti tajemstvi chces?? oni opravdu vzadu maji prdelku a ne andilkovska kridla 😀 😀 😀 😀

vycuranost, spatne navyky, kazdy tomu rika jinak, jde jen o to co jim ukazes ze je normalni, pokud to nema zdravotni duvod.. to je jina, kdy je kolika, rostou zuby.. ale jinak.. pozor na ne 😉

vendulka
15. říj 2009

ja vim, ze to nechapou, mne taky kolikrat breci nez ji nachystam jidlo,ale ony takto na to casem samy prijou, ze se jim da jist a ze ta mama prijde...ja nerikala ale, ze kdyz jsou nosene deti, ze jsou rozmazlene, ja to myslela tak, ze pokud za nim mama porad lita,kdyz breci...nerikam, ze tu malou necham porad rvat dokud sama neprestane, to ne, pockam jak se to vyvine a pak teprve reaguji, pokiud je to jen takove zvlykani, tak je mi jasne, ze se jen rozciluje a ze to prejde,ale pokud to pridava na sile, tak jdu za ni,ale abych za ni chodila, kkdyz se zacne vztekat treba proto, ze ji spadla hracka z ruky... 😝