Mám novorozence koupat každý den? Prý to není nutné

gretuschka
25. črc 2011

Ahoj,maminy!
S partnerem mame spor o tom,zda koupat miminko kazdy den ci ne?Uz jsem cetla par clanku,ze v dnesni dobe neni kazdodenni koupani nutne,ale stejne,asi jsem staromodni🙂Diky za vase nazory!

aquila
25. črc 2011

Určitě každý den nekoupat, stačí tak 2-3x týdně, zbytečně se tím vysušuje pokožka 🙂

katka_21
25. črc 2011

Koupání novorozence každý den opravdu není nutné, naopak, docházelo by k vysušování pokožky. My jsme koupali ob den, nebo jednou za tři dny a miminko bylo pořád krásně voňavé 😉

imzadi
25. črc 2011

ja rikam ano! 🙂 my mame nastesti pokozku ok, takze vysusovani nas nepotkalo, mame to jako krasny ritual uz od zacatku, kazdy den stejne, pred sedmou koupat, pak najist a chrnet...ted uz si tam krasne hraje, takze voda je nas velky kamarad...navic koupe manzel, od zacatku to byla jedna z mala cinnosti, ktera ho brala 😀 a hlavne, dle meho, se tim buduje dobry vztah k vode, takze nemame problem v bazenu, atd.

ddassik
25. črc 2011

Koupali jsme od začátku každý den a je to doteď pěkný rituál před spaním aspoň si mimčo zvykne vykoupat, najíst a spinkat 😉 Popravdě si neumím představit ho jeden den nevykoupat, miminka se přece taky spotí a po koupání jim je dobře a navíc krásně voněj 😉

jasekd
25. črc 2011

Koupu jednou za 2-3 dny nebo podle potreby. Uvidis sama, na co ti bude reagovat, jak se ji bude koupani libit atd. Jinak je i 10x denne zadkem pod kohoutkem, protoze je porad pokakana, ale to za koupani nepocitam. Koupanim myslim komplet. Pouzivam mydlo a sampon Sebamed, kdybych koupala denne, tak to mydlo bych denne nedavala. Ani moc nicim nemazu, jen zadek, kdyz ma nacervenalej, a osvedcilo se. Nekdy mam pocit, ze cim min pece, tim lip 😉 Treba v porodnici jsem nekoupala vubec, opet jen zadek. Narodila se v pondeli pozde vecer, v utery dopoledne ji vykoupali, a ja koupala az doma, v patek vecer.

smardik
25. črc 2011

já oba koupala obden, někdy-přes zimu ani to ne jen zadeček jsem umyla. V porodnici říkali to samé co píšeš že není nutné koupat každý den, pediatr říkal to samé takže jsme každý den nekoupali

babulinkab
25. črc 2011

my koupali obden, ale když byla úmorná vedra, tak jsme koupali každý den

dilemma
25. črc 2011

ahoj🙂 kdyz se nam malicky narodil tak ja ho koupala kazdy den🙂 kolikrat si ublinkl nebo takhle ja chtela mit miminko vzdy cistounke a vonavaoucke jsme proste na to pedanat da se rict a v porodnici mi sestricka rikala jako novopecene mamince ze ho muzu koupat kazdy den nebo obden ze to vubec vadit nebude ale aspon jsme ho rychle naucil ciklus den a noc protoze kdyz jsme ho okoupaly nakojily a usnul a spal 4hodiny pak dalsi jidlo a dalsi spanet takze noci pak rpo nas byly fajn a ja dodneska malyho koupu denne🙂 jsem asi divna ale okoupani spinkat nejdeme:D ale zato moje znama koupala dito vzdy az co 2 den:( tak si myslim ze nazoryx na koupani novorozenatek se hodne lisi🙂

neu.sona
25. črc 2011

Koupali jsme od začátku každý den. A od začátku koupeme v Linole, což je téměř i pro atopiky a pro děti, co mají problémy s pokožkou. Měl jí potom krásně promaštěnou a vláčnou.Nedokážu si představit nekoupat tak malé mimčo, když se potí, v těch záhybech, co malé děti mají se mu to zapařovalo, kakal atd. Pokud dítě nemá nějaké zdravotní problémy, tak mi přijde až skoro nechutné mimčo nekoupat nebo každý den aspoň krátce neosprchovat. Copak dospělí se taky nekoupou nebo nesprchují každý den?

pavcza
25. črc 2011

Koupeme každý den, zprvu jsem chtěla obden, ale zjistila jsem, že když jsme nekoupali, malej měl problém usnout, takže jsme najeli na každodenní a pohoda, malej nemá suchou pokožku, vodičku má hlavně strašně rád a krásně pak chrní celou noc. Od začátku hodně blinkal, takže byl furt od blinek, takže si ani nedovedu představit nemýt každý den, přes den omýváme zadeček pod kohoutkem vody po každém přebalení.

zanet2009
25. črc 2011

Tak já jsem pro denní koupání. Máme prostě takový režim, mimčo se i líp cítí, příjemně unaví a hlavně-i miminka bývají zpocené. Já bych taky zpocená do postele jít nechtěla. Akorát někdy koupu ve vodě s přípravkem a někdy jenom v čisté vodě,ale koupu prostě denně. 😉

andy80
25. črc 2011

Od narození koupu děti každý den, občas je vysprchuji, občas vykoupu. Já sama bych si nevysprchovaná nešla lehnout, tak nevím, proč to dělat u dětí. Ono se teď doporučuje koupat méně kvůli kožním problémům, ale když jim dá člověk do vody pár kapiček oleje a po koupání je pořádně namaže promašťovacím krémem, tak nevidím problém.

mpavlinka
25. črc 2011

Koupeme každý den, je to rituál, vykoupat, napapat, spát. Koupeme v čisté vodě a pak dobře promažeme lenienskou či Nivea mlékem. Upřímně řečeno malá se často spotí a nedovedu si představit dávat ji spát zapařenou...

ivaanka
25. črc 2011

Taky koupeme každý den už od začátku, pak baštit a spinkat. Mimčo krásně voní, ale hlavně se unaví 🙂 Je to teda zásadně práce tatínka, já jenom asistuju a fotím 😀

deyana
25. črc 2011

v porodnici (a to si myslím, že je jedna z nej..) říkali že ne, stačí obden i méně, jelikož pokožka dítěte je moc citlivá, tak jen vodou, bez mýdel a kapičku oleje do vody, já pak ještě promazávala, protože sama mám extrémně suchou pokožku, musím se mazat několikrát denně tak snad to malá nebude mít po mě 🙂
Teď už dlouho koupeme každý den, malá to vyžaduje, baví ji to ve vaně, někdy jde i 2x denně.. nechávám ji, když tam chce být.. 😉

mifinka
25. črc 2011

Koupala jsem každej den... i pro to mimčo je příjemné, když se v létě schladí... Malej je červencovej, takže když bylo přes den hodně teplo, opláchla jsem ho třeba v umyvadle 😀 dokud tam vlezl.. Co bylo normální za nás, je ted nepřípustné... tyhle typy článků mě baví...

eloana
25. črc 2011

kazdopadne zalezi na cloveku jak si to nastavi....pokud nechces koupat kazdy den ne musis -v porodnici rikali, ze staci 3x do tydne. Pokud chces- koupej mimco kazdy den- oni za par let stejne prijdou zas s jinou teorii koupani....my koupali jak kdy-v letnich mesicich casteji v zimnich 2-3x do tydne...

ivavec
25. črc 2011

Tohle je dobrá otázka dřív se muselo koupat každý den, a teď už to zas nedoporučujou. Myslím že to záleží na každé z nás. Názory se mění dobou. Dřív jsme koupali každý den a myslím že to miminku neubližovalo kdo je tak zvyklej tak nevidím důvod to měnit pokud nechce jít z dobou 🙂. Čekám druhé dítě první jsem koupala každý den a toto budu taky. 😉

moudivlacek
25. črc 2011

my koupeme furt ob den kvuli ekzemu,ale pokud je ditko hodne spinave,tak klido kazdy den 😉

terkaz
25. črc 2011

Ahojky, my jsme koupali obden. Kazdy den jen zadecek po kakani 😉

jajinka27
25. črc 2011

pokud mimčo není atopik, tak klidně koupat každý den 😉

hansed
25. črc 2011

Jednou se doporučuje koupat denně, pak zase obden.... a člověk aby se vyznal 😀
Já osobně malou koupu denně, už od chvíle, kdy jsme si ji přinesli domů, je to náš rituál, vykoupat, pak pořádně namazat tělíčko, u toho se mazlíme a povídáme si, pak dostane nahamat, chvilku pohrát a chrnět.... podle mého je pro děti důležité, aby měly pravidelný rytmus 😉

anitram18
25. črc 2011

Každý den malého otřu žínkou s čistou vodou v podpaží, tříslech, mezi nohama a omyju obličej a ručičky. Jinak koupu 2x týdně v kyblíku nebo ve vaně 😉

medvide1
25. črc 2011

Koupu od narozeni každý den, nevim přijde mi to že je to fakt jak ostatní píší ritual vykoupat napapat a spat...a každopádně male mimi se ti poblindí kolikrát nebo posrandí až na záda a jen otřít večer mi přijde že nestačí!Samo kdyby měl nějake problemy s pokožkou tak asi nekopu každý den ale když je vše ok tak nevidim duvod proč ne!Akorád tedy když je nějka nemoc nebo virážka k nemoci tak sem nekoupala!

brusinka.pusinka
25. črc 2011

my miminko koupaly 3-4x do týdne jinak oplachovali a jak začala lozit a chodit koupali jsme denně dneska koupenme co 2 den jinak sprchujeme 😀 malá je čabrule byla by ve vodě i pul dne 😉 Nemáme problém

sova33
25. črc 2011

My koupeme každý den. V porodnici mi řekli, že z hygienického hlediska stačí obden (já si to myslím taky, ze začátku jsme to tak dělali), ale náš malý je rád na přebalováku i ve vaně, uklidní se tak před večeří a před spaním, takže jsme z toho udělali součást večerního rituálu. Jednou za týden se třeba stane, že nestíháme, tak ho aspoň na přebalováku umyju, natřu olejíčkem a "učešu".

denousek
25. črc 2011

když je vedro v lete tak určitě každý den koupat miminko je spocené!! v zimě stačí každý druhý den 😉
ale já osobne se taky koupu každý den večer,je mi pak dobře a uvolní me to.. 😉

natalie77
25. črc 2011

Ahoj, osobně jsem pro koupání každý den, po koupání pěkně promastit tělíčko, nakrmit a šup do postýlky. Za prvé je to rituál a za druhé....prostě kdybych se já každý den nemyla, tak by mi to také bylo nepříjemné...nemydlila jsem malého jako blázen, ale chvíli si polebedil ve vodě, to mu dělalo dobře i na břicho...mýdlem jsme vzala ruce, pod bradou a zadek s pindíkem....
Holky mě když někdo řekne, že dítě nemyje každý den, tak to špatně snáším...no a argumenty typu, že to škodí pokožce...tak to mi přijde padlé na hlavu....když dítě pořádně namažete...to je jako bychom jim dali špinavé prádlo, že také není dobré pro prádlo ani pro přírodu, že ho často pereme...

zako
25. črc 2011

asi jak to kazdemu vyhovuje 🙂 my nekoupali kazdy den,ale obden, malej mel suchou pokozku,ani namazani nepomahalo,tak jsme ho zbytecne nechteli machat ve vode...hlavne to jako novorozenec vubec nemel rad,cele koupani prorval,rozhodne to nemelo vliv na jeho pozdejsi lasku k vode!..koupat kazdy den jsme zacali az kolem pul roku...no a ted? kdyz ho taham z vody,tak rve 😀 a voda je jednoznacne jeho laska 🙂

laska.nezna.hranic
25. črc 2011

každý den určitě ne-e, hlavně v prvních měsících. my první tři týdny měli zákaz kvůli problémům s pupíčkem, takže zezačátku stačilo dle potřeby otírat. pak už jsme zavedli koupando, ale obden a stačilo to bohatě. miminko není třeba často máčet. běžné ošetření a otírání stejně děláš x-krát za den... někdo se tu zmiňoval, jak si pak užívají mazání apod. ale to by vůbec nebylo třeba, kdyby se mimi nemočilo... časté koupání je, zvlášť u miminek, spíše na škodu. spoustu rodičů to bere podle sebe, ale miminko má jiné potřeby než oni coby dospělí. takže souhlas s aquila a katka_21