Mám pocit, ze mě moje 17měsíční dítě psychicky vydírá

peterkahl
20. čer 2012

Ahojte,jsem tu nova,tak jeste nevim jak to tu chodi..Ale potrebovala bych radu a zkusenosti.Mam 17mesicni dceru,kterou porad kojim a je na tom zavisla..Kojeni mi nevadi,vadi mi to,ze kdyz jde pres den spat i v noci,tak se budi kazdou chvili,nemam chvili cas na sebe,nemam proste svuj zivot.Chtela bych ji naucit normalne spat,ze kdyz usne tak at proste spi a nebudi si.Jsem ted tehotna ve 3mesici,takze bych do ty doby si chtela jeste trochu odpocinout a nejak tu malou naucit spat a nebyt na e tak zavisla.Dudlik ani flasku nechce,chce jen prso a je opravdu zavisla.Kdyz se chci divat vecer na tv,nebo posedet v klidu u pc,tak nemuzu,musim proste s damou lezet v posteli hodinu s prsem venku aby mohla v klidu a silne zabrat,jen co odejdu,udelam 5kroku a uz hned rve..Co mam delat?Dokazete mi nekdo poradit?diky

timbouctou
21. čer 2012

@peterkahl prakticky si odpovídáš sama. Ano, jediné východisko je odstavení. Navíc, pokud jsi těhotná, stejně musíš přestat kojit. Umíš si představit, kdybys nepřestala, co by tě po porodu čekalo? Skonči to co nejdřív, ulevíš sama sobě i té malé.

romcovaklarka
22. čer 2012

@peterkahl Ahoj, na úvod bych chtěla poznamenat, že těhotenství samo o sobě rozhodně není automatický důvod k odstavení dítěte, to za prvé.

To, že se tu ptáš, co dělat, mi tak trochu připadá, že cítíš, že odstavení není úplně to, co by tobě i tvé dcerce vyhovovalo a pomohlo. Já ještě kojím, ale ze zkušeností kamarádek vím, že ani odstavení nemusí zamezit nočnímu buzení - jen se dítě místo na mlíko začně budit na čajík, no vodu nebo jen tak na pomazlení.

Pokud cítíš, že bys ještě nerada s kojením přestala úplně, zkus se poradit s laktační poradkyní (kontakty na kojeni.cz) nebo v poradně na kojeni.net , třeba by ti někde poradili, jak tento režim uvést do nějaké pro tebe snesitelné podoby a přesto kojení do nějaké míry zachovat.

A takovýhle režim s kojením máte dlouho, nebo to začalo až nedávno? Neznám vaši situaci, ale ještě mě napadá, jestli tvoje malá nemůže už vycítit těhotenství - samozřejmě nemyslím vědomě, ale že se "něco" děje a ona se chce ujistit o tom, že jsi pořád její, ujistit se o blízkých věcech, o tom, že její svět stále funguje tak jako dosud.

Každopádně držím palce, ať se to vyřeší ke spokojenosti vás obou 😉

romcovaklarka
22. čer 2012

@peterkahl Tady třeba http://kojeni.net/databaze.php?mc=27 dotaz č. 58 - můžete zkusit odbourat jen to noční kojení, aby ses vyspala, a neodstavovat úplně, pokud máš pocit, že by to tak bylo nejlepší 🙂

timbouctou
22. čer 2012

@romcovaklarka nejsem si jistá, jestli v téhle situaci je částečné odstavení řešení. Pokud se z toho stává závislost, tak to stejně nepůjde. A jak to bude řešit po porodu? Můžeš kojit dvě děti najednou? Nikdy jsem o tom neslyšela.

naty
22. čer 2012

@timbouctou dvojčata? 😀

romcovaklarka
23. čer 2012

@timbouctou Tak ty si nejsi jistá, to už mi zní líp. Předtím jsi psala na můj vkus dost kategoricky.

A jinak to myslíš vážně, žes nikdy neslyšela o kojení dvou dětí? 😕 Zkus si vygooglit "tandemové kojení" nebo ještě lépe "tandem breastfeeding" 😅

... kuk https://www.google.cz/search?q=tandem+breastfee... 😀 😀 😀

timbouctou
24. čer 2012

@romcovaklarka
@naty
nemyslím dvojčata, ale starší s mladším, kolikrát to větší na to menší žárlí, jak tohle může zvládnout? Jasně, že to tak být nemusí, ale já bych to už jen v zájmu vlastního duševního zdraví radši moc netestovala. Už jste viděli, co si žárlivý starší sourozenec umí na miminko vymyslet? Nebo na maminku.

romcovaklarka
24. čer 2012

@timbouctou Ty moje odkazy byly o starším a mladším 😉 A naopak mi teda připadá logické, že starší bude míň žárlit, když se budou kojit oba dva, než když všechno mlíčko, které bylo dřív jen a jen pro něj, teď vypije miminko a starší nedostane...

Ale to už je trochu OT a zakladatelku už to zjevně nezajímá, takže pardon 😅

peterkahl
autor
26. čer 2012

diky za odpovedi,,a mlouvam se,ze pisu tak pozde,ale nejak nebyl na to cas.

Kojeni mi moc nevadi,jak jste pochopili,me vadi to buzeni,,nejhorsi je,ze dyz jde spat ipres den,tak se budi a me se kolikrat spali i obed,kvuli ni,kdyz se ji po 20-30minutach pokousim znovu uspat,aby se ona vypsala a ja mela trochu klidu.Nebo spis klidu na vareni a uklizeni.JInak hodne jsem cetla kojeni v tehotensvti,to vubec nevadi,,mliko ji muze prstat chutnat kolem 5-6mesice tehotenstvi,a nebo taky nemusi.Takze se modlim aby ji prestat chutnalo,protoze jen tak prestat kojit to asi nedokazu,ma to fakt rada a uklidnuje ji to a obcas se spolu pritom dobre bavime🙂 Je to takovy to jediny co ji v zivote muzu dat,,..a pak si zas rikam,ze az bude druhy mimi na svete,tak casem pochopi,ze ona je vetsi a ze uz to nepotrebuje a mela by to nechat miminku..takle si to ja vysvetluju a mam takovou nadeji.Mliko z flasky ji samozrejmne skousim davat,ale to ona proste nechce.

Jinak co ja vlastne chci??No chtela bych to,ze kdyz vecer usne nebo i pres den pri prsu,tak at proste spi aspon ty 2hodiny nez bude dalsi kojeni.Nekdy pritom uspavani s ni musim lezet hodinu aby proste zabrala.Jinak ona bez kojeni vydrzi az do rana,nekdy v noci kojim jednou,ale o tom kolikrat uz ani nevim a poak nejhorsi jsou rana,treba kolem 7 s ebudi,chci prso,ja ji ho dam anepusti me az do doby nez se uplne vzbudi,takze me psuti nekdy kolem 9hodiny

romcovaklarka
27. čer 2012

@peterkahl Ještě mě napadlo, co zkusit spát s ní v posteli (teda spíš asi ona s tebou 😀)? Třeba jí jde spíše o tvoji blízkost a pokud by se toho "nasytila" v noci, tak by třeba i přes den trochu zabrala sama. Ale nevím, je to jen takový nápad. Pokud ji nechceš naučit na vaši manželskou postel, tak třeba já jsem to udělala tak, že jsem si k malému do pokojíčku dala matraci a občas tam s ním spím, nebo aspoň chvíli ležím. On zase má to, že neusne, když odejdu z pokojíčku, to jen řve a řve, když tam s ním ležím, tak si hezky hraje v postýlce, žvatlá a nakonec usne, jako je fakt, že to trvá třeba hodinu, proto jsem si tam dala tu matraci a někdy právě u toho i usnu 😅.

peterkahl
autor
28. čer 2012

@romcovaklarka No ja ji uspavam v posteli a pak ji prehodim jen do postylky a nekdy v noci prijde a nebo spis az brzy rano a to chce mit prso v pusince misto dudliku 2hodiny,kdyz ji ho vezmu tak se budi,,ach jo je to tezky s tema detma,snad ji to brzy prejde.Diky moc za rady 🙂

romcovaklarka
29. čer 2012

@peterkahl A dudlík nechce? No jo, je to boj 😅 Držím palce, ať se to brzo nějak srovná.