Mám zkusit nedat dceři plenku, když si už řiká o čůrání?

jaja.m
15. čer 2013

Chtěla bych se Vás zeptat.Dcerce je 15 měsíců a už 3 týdny umí řikat,že chce čůrat.Nejdřív říkala vždycky číí,když se už vyčůrala.takže když jsem ji svlékla už byla počůraná.Ale poslední týden řekne číí a většinou počká než ji svléknu a pak se vyčůrá na nočníku.Občas se stane,že už je počůraná,ale většinou počká.Včera třeba byla od noci suchá až do 4 odpoledne a vždy si řekla a čůrala do nočníku.Všude píšou,že dřív než v 18 měsících se učit na nočník nemá,ale když si už tak hezky řiká?Mám ji zkusit plenky vyndat úplně nebo je to ještě brzy?Děkuji

elana
15. čer 2013

zkus, vždyť nemáš co ztratit 🙂 Pro klid můžeš koupit tréningové kalhotky (Blueberry, Anavy, Bamboolik třeba), vypadají-hlavně ty první dvě značky-úplně stejně jako spodní kalhotky, ale mají jistící nepropustnou vrstvu, když se přece jen nehoda stane. Plenku nenahradí, ale zachrání největší kalamitu. Doma v tom klidně může chodit, když je taková šikovná. Ze zkušenosti mám dojem, že se nevyplácí propásnout nějaké okénko, kdy je dítě ochotné to či ono samo dělat,protože se pak stane, že se to prošvihne a mnohem dýl pak trvá, než se pracně dojde ke kýženému výsledku (ať už jde o nočník, samostatné krmení atd.).

blahova_andrea
15. čer 2013

souhlasím s @elana. pokud je taková šikulka a sama má k tomu tak dobrý přístup, tak bych se vykašlala na tabulky nebo poučky a šla bych do toho. léto je na takové trénování ideální. každé dítko je jiné. buď ráda za šikulku a podpoř její snahu 😉

nuonuon
15. čer 2013

Ideální načasování, zrovna bude krásně teplo, tak šup ven bez plínky, taky se to chystáme 😉 .

edeltraut
15. čer 2013

Šikovná holka! 🙂 Naše Ela začala taky sama od sebe kolem 16-tého měsíce a do půl roku neměla plenky ani na noc. 🙂
Rozhodně bych přes den plenky schovala, do pár týdnů je určitě nebudete potřebovat 😉

betelgeuzz
15. čer 2013

Když si říká, tak bych ji nechala bez plenky. Znám víc dětí, které jsou v tomhle věku už bez plenky, takže některé to opravdu tak brzy zvládají. Já myslím, že to, že se nemá učit dítě tdřív než v 18 měsících je myšleno tak, že to nemáš zkoušet učit dítě, které si neříká. Třeba ho stresovat tím, že je bez plenky a počurá se do tepláků. Ale pokud si tak sama řekne, nevidím důvod, proč plenku dávat.

benjik
15. čer 2013

Moje dcerka byla též od 15.měs bez plen.Když chce,tak ji nech.

terkaz
15. čer 2013

No jasne, urcite nedavat 🙂 Preci nemusi mit do kdovikolika.... 😉

mm_mm
15. čer 2013

To je zvláštní, že říkáš, že všude píšou, že se má učit až od 18 měsíců. Já četla, že začít se má mezi 9. a 12. měsícem....

berenika39
15. čer 2013

NO přeci jí nebudeš tvrdit, že když jí není ještě 18m, tak že musí nosi plínku🙂 🙂 pokud na to přiška takhle sama a v klidu, tak to vůbec neřeš a zkus. jediné, co hrozí je to, že to ještě nepůjde a počkáš chvíli🙂. petr byl přesně takhle sám odplenkovaný v 18ti měsících, ukazoval - znakoval - čůrání asi v 15ti měsících a pak už to pochopil, počkal a bylo.

llluckaaa
15. čer 2013

No jasně 😀 Proč bys jí navlékala plenku, když ji už nepotřebuje?

pehamek
15. čer 2013

Já v 15 měsících běhala už bez plínky. Bylo léto, tak jsem měla jen kalhotky a když mi to třeba uteklo, tak se přepraly jen kalhotky, ale už jsem si říkala a tak jsem plínu už nenosila. Ono mi to uteklo proto, že jsem nestihla doběhnout domů :D bývala jsem pořád na zahradě nebo u sousedů a hrála si tam 🙂 Jen teda na noc mi ji dávali 🙂

monad
15. čer 2013

proč by ne???

elastiq
21. čer 2013

Já bych to zkoušela, může se stát, že se zase začne časem počůravat, protože je přece jen malá a děti to tak někdy dělají..ale určitě je to dobré znamení a malá je šikovná tak bych jí to aspon na doma nedávala a když jdeš ven tak ještě třeba jo..

vendullka
21. čer 2013

Proč dávat? Kamarádky malá má rok a dva týdny a je bez pleny už i na noc týden.