Mám "žrouta". Není oplácaný, jen celkově dlouhý

amina
14. črc 2008

Můj mrňous by stále jedl. V podstatě můžu říci, že něco zobe celý den. Snažím se o zdravé dobroty, ale stále to nejde. Už přišel nato, co je chuťově lepší a mdlé chuťovky odmítá.
S manžou jsme na tom tak, že před prckem vlastně ani nejíme, neb nás v klidu najíst nenechá, stojí u nás jako loudivý pes a žebrá.
Mám pocit, že nemá žádnou záklopku. Přitom oplácaný rozhodně není, je celkově dlouhý.
Takže stále jen chystám něco dobrého a moje tašky jsou na cestu ven vždy plné 😀
Jak zvládáte svoje otesánky Vy?

mapris
14. črc 2008

Ahoj,
jsem na tom podobne, kolikrat mi dochazeji sily, co ji davat. Susenek, kukuricnych tycinek se uz nabazila. Ted u nas chvili docela jely grahamove tycinky, a prave premyslim, jestli obcas nekoupim aspon ty musli tycinky. UZ ani piskoty nechce ani suchary .... Pritom rano ma jogurt, pak obed - dva chody, svacinu - ovocnou presnidavku, protoze ovoce mi neji, vecer puding, protoze pecivo nechce .... Taky prisla na to, co je dobry. Proto se na obed - hlavne o vikendu - najime az kdyz je po obede ona. A kdyz prijde manzel vecer z prace a udela si treba k veceri musli s jogurtem a ovocem, tak si ochutna od nej jednu lzicku a pak si do supliku dobehne pro lzici a chce jist s nim 😀

amina
autor
14. črc 2008

Mapris,
mluvíš mi z duše, přesně jsi náš "problém" vystihla 😀 😀
U nás taky nefrčí kukuřičné křupky ani křehké chlebíky, jídlo prostě musí mít pořádnou chuť.
Taky se snažím dobrůtky nějak každý den vyvážit, ozvláštnit, aby bylo dostatek ovoce, zeleniny, masa. S mléčnými výrobky to nepřeháním, čekám na výsledky z alergologie, Pepínovi hrozí alergie na mléko atp., což mi výběr ještě ztěžuje.
Jinak u nás je ráno snídaně rohlíková nebo chleba s něčím, ale už za hoďku či dvě je banán, pak cereální bebéčka, obídek - přeplněná miska,kolikrát musím přidávat, zase ovoce, večeře teplá nebo něco na chlebík a pak ještě "somruje" u nás 😎
Už si říkám, že ho nechám vyšetřit na tasemnici🙂

kamhajek
14. črc 2008

Tak se také přidávám do klubu těch, co mají doma "Žrouta". Ondra by mohl jíst pořád, hlavně "bobo" a "koko"(maso). Dávám mu různé musli, samozřejmě i sem tak čokoládu nebo sušenku, hodně se snažím mu krájet různé druhy ovoce do misky a to si může zobat dle chuti. Jinak jak mapris píšeš s tou lžičkou, tak to máme u každého jídla. Ondra se už hodně krmí sám a kdyby neměl v ruce svojí lžičku tak se vztekne 😀 .

No co, pořád lepší když mají apetit, než když se do nich musí jídlo nutit. Tlustý není, tak to neřeším, jen to sladký se snažím v rozumné míře.

A ještě se teď jak byli tepla, naučil na nanuky. Měl hlavu pořád v mrazáku, že jsem muesla nanuky přestěhovat do druhé lednice 😉 .

miquel
14. črc 2008

no my máme taky pěknýho žrouta 😀
nejlepší je když je u babičky a postupně domů docházejí strejdové a děda z práce to si pak dává večeří s každým zvlášť 😀
jinak sladký nemusí je to pěknej masožrout, ale má rád i zeleninu a teď začal jíst i některý ovoce tak se mu snežím na mlsání dávat právě tohle
jinak holky kolik vaše zlatíčka váží a měří

simipel
14. črc 2008

ahojky, tak já se taky přidávám s malým otesánkem, jen s tím rozdílem, že mám holčičku a už se mi zdá doopravdy na svůj věk tlustá. Když jsem s ní celý den sama, tak se ji snažím tak nějak omezovat s jídlem, prostě malé porce i když somruje, že chce ještě, ale nedejbůh když k nám dorazí baby s dědou na víkend. to ji pak tlačí horem spodem a děda je celý rád, že ji tak šmakuje. Jsem si bláhově myslela, že když je to neposedné dítě a pořád někde běhá, že už tak tloustnou nebude, ale prdlajs. v šatičkách to by do ní nikdo moc neřekl, ale když se sevleče,t ak je samý faldík. už ji říkám mišelinek. ☹ Tak nevím co s ní.Asi bude mít metabolismus po mě, já tloustnu snad i z vody. 😀

amina
autor
16. črc 2008

I když baští jako otesánek váží zatím jen slušných 13 kg a měří 87 cm. Porodní váhy a míry: 4,40 a 53 cm.

simipel
16. črc 2008

abych upřesnila našeho otesánka, tak Elenka váží něco málo přes 15kg a měří 89cm. ☹

simipel
16. črc 2008

a to porodní míry byly 49cm a 3250g 😀

katharin
21. črc 2008

Ahojky,náš Luk taky pořád baští,jen je mu teda jedno co má,co dostane to papá a s takovou chutí,že je to radost pohled´et.Bud´te rádi dokud jedí,pokud je chut´ tak je to vždycky dobrý.Váží něco málo přes devět kilo.

natalien
21. črc 2008

Ahojky,
taky se hlásíme do klubu otesánků🙂
Nella má asi apetit po mě, jen s tím rozdílem, že na ni to taky není vidět a co sní to hned vyběhá. Stejně tak jako Amina jezdíme s plnou taškou, anebo spoléháme na to, že vždy něco koupíme. Sladké sušenky ani bonbonky nedávám ani rozhodně dávat nechci, max. Bebe sušenky, Brumika a svoje dětský - Sunarky, Hami Safari. Ovoce baští s chutí a ráda, tak za to jsem ráda a když už mi dochází fantazie, tak ji překvapím tím, že ji dám občas sušenou brusinku nebo rozinku, to má ráda🙂
Snídá chlebik s něčím, nebo Brumíka, pak svačinka - jogurt, nebo Lipánek a nebo tvaroh s ovocem, oběd - polévka + hlavní, svačinka - přesnídávka, ovoce a pak má mlíčko na noc. Přes den dávám ještě do misky ovoce (teď frčí na borůvkách a hroznovým vínu 🙂) a když jsme venku, tak sušenku nebo rohlík, nebo kus bagetky.

A porodní váha byla 3500g/50cm teď na roční 9240g/75cm 🙂

zanulav
21. črc 2008

Tak kluk se narodil s porodní vahou 5100kg. Ma 5,5 let a ma ted 22 kg. Tak ale není nejaky jedlík myslím si že je to taky hodne o pohybu. Znama ma holčičku ma 2 roky a važí 22 kg takže katastrofa ale ona je odmala jedlík jen viděla jídlo a už otvírala pusu a ham mnam, A dodnes ji vidím a jí same kokyna a čokoladky. Zaleží taky na rodičích. 😵

niega
22. črc 2008

Ehm, tak to Vám holky nezávidím. Náš Edík je pravej opak, nechce jíst ani pít, v podstatě ho tyhle činnosti obtěžujou a odváděj od práce. A když má hlad, uspokojí nejakutnější potřebu pěti lžičkama (nejlépe bílýho jogurtu) a pak zase něco ve stylu "nezacláněj tady s tím jídlem". Nejradši by se jen kojil, chjo... 😝

majaaita
22. črc 2008

Taky máme jedlíka. Neustále vykládá "mňam mňam", je mi jasný, že všude vypadáme, že mu nedáme najíst 🙂 Zaplácáváme ho ovocem a zeleninou, jí prakticky všechno ovoce, zeleninu měkkou - kedlubny nebo mrkev ještě neumí. Jinak sešrotuje všechno.
Snídá ale málo, takže se snažíme jíst hodně v klidu, celá rodina pokupě a dlouho, aby se naučil pořádně snídat.

amina
autor
23. črc 2008

Já jsem teď docela otrávená, neb nám byla prokázána alergie na kravské mléko a vejce. Jídelníček zase o dost seškrtaný, ach jooooo ☹
Od rána slyším jen samé mamí a ňamy 🙂 K snídani jeden rohlík nestačí, dnes byla ještě další půlka navíc. Teď když nemůžeme sýry, jogurty a spoustu dalšího, je to složitější. Snad mu šmákne sója 😉
Netušíte, co všechno obsahuje normoš klasické pečivo - chleba, rohlíky?

pokornaivca
24. črc 2008

Tak naše malá zas až takový žrout není,s oběděm zaní musím běhat a to jenompozobe,naopak sladkosti ty by baštila pořád...

pokornaivca
24. črc 2008

Naše malá taky baští vcelku vše ale je docela vybíravá,s chutí baští jogurty a ovoce by taky mohla..pak je to holt těžší že nespapaá večeří ale jde si pro jogurt

anatanka
24. črc 2008

Miriam je taky silene nenazrana a to nema ani 8 kg! Pritom ji porad a vsechno, vubec si nevybira, jakmile to je k jidlu, tak sup tam s tim 😉