Mamánek, jak ho to odnaučit?

stralisek
13. črc 2016

Ahojda, maminy..

je tu některá, co řeší nebo řešila stejný problem..
Máme syna nar. 24.12.2014 tudíž je mu cca 18m ted. Jsem na něj v týdnu sama, táta pracuje v zahraničí, jezdí domů jen na víkendy. Tudíž je na mě hodně fixovaný.. S dětmi problém nemá, občas je až moc společenský 😀 😀
Moje strana rodiče nefungují, ja kby měli a přítele mama jen občas.
Momentálně máme období, kdy nám rostou zuby a máme od narození opravdu ošklivý průběh. Tudíž opět mamánek za zadkem..
Je nějaký způsob jak ho to odnaučit a aby byl jako předtím..?? 😉 Začínám být celkem zoufalá, páč nic neudělám a večer padám na pusu..

Díky za tipy 😉

zmrzlinka
13. črc 2016

Mam doma taky mamanka.Kdyz mu lezli zuby tak jsem doma taky nic neudelala.Nic jsem s tím nedelala.Malej se postupne osamostatnuje .Uzi si ho 🙂 Vecne nam za zadkem stat nebudou🙂

urtica
13. črc 2016

Je nějaký způsob jak ho to odnaučit a aby byl jako předtím..??

Není🙂. Viz. @zmrzlinka

whitelilith
13. črc 2016

Je to obdobi separační úzkosti. Zase to přejde ;) a pak se to vrátí. Zase nikdy pro něj nebudeš takovým středobodem jeho světa jako nyní.

simonceli
13. črc 2016

@stralisek prace doma ti neutece. Uzivej si kazdou chvilku se synem a neres mamankovstvi. Proste ma potrebu te mit na blizku. Doprej mu to. Co vic mu muzes dat nez laskyplnou naruc maminky. Je malej. Muj syn ma 2 roky, taky byl a je mamanek. Postupne se ale otrkava a osamostatnuje. A upeimne rikam, ze mi to nevadi. Jasne ze me to nekdy stve, ale mam to rada. Proste ma tu potrebu, tak mu to dopreju, za chvilku mi odroste a potrebovat me nebude, tak si ho chci ted vychutnat naplno. A ano taky se staram o domacnost, o skoro 7 letou dceru, 2 psi a jeste z domu pracuju.
Neres to. On se v pravy cas sam odpouta. Az na to bude zraly.

naomi6
14. črc 2016

@stralisek Vše vyřeší čas. Kdy jindy má být mamánek? V osmnácti? Chápu, že jsi unavená, ale užívej si tento čas, dokud to jde. Strašně rychle vyrostou a už se to nevrátí. Můj synek je starší a visí na mě od rána do večera. Jak dlouho to bude ještě trvat? Rok, dva? Pak už nás nebudou chtít ani vidět. Takže vydrž, přejde to samo a ještě na to budeš vzpomínat 😉

baris
14. črc 2016

@stralisek nechci strašit, ale svou téměř 8-letou dceru mám za zadkem pořád 😀 bez maminky ani ránu. Je to občas hodně náročné, ale jsou to naše děti a jaké jsou takové jsou 😀 Některé děti jsou extroverti a půjdou s kýmkoliv kdykoliv, jiné jsou introverti a nepůjdou málem ani tatínkem.

la_amanita
14. črc 2016

Pokud je, jak říkáš, rád ve společnosti dětí, můžeš toho využít ve svůj prospěch - máš možnost ho někam pravidelně na pár hodin upíchnout do společnosti dětí, a tento čas využít pro sebe, i kdyby to měl být jen tvrdý spánek? Odnaučit ho to nejde, fakt to přejde, ale jde uděat něco, aby ses do té doby nezbláznila, což je naprosto správný přístup. Jak platí happy wife - happy life, tak i happy mother - happy child, i když se to nerýmuje 😀

urtica
14. črc 2016

@baris Souhlasím, taky si myslím, že tohle je dané spíš povahou než výchovou a tlačit to násilně do jiné polohy může nadělat víc škody než užitku.
Oni i ti introverti se časem trhnou, jen máme zkrátka delší adaptační dobu 😀

puresin
14. črc 2016

Ja si vzdycky, kdyz si me zada treba ve ctyri rano na pomazleni a pisnicku v duchu opakuju, ze dlouho me takhle potrebovat nebude. Vstava se pak lip 🙂

baris
14. črc 2016

@urtica přesně jak píšeš 😀 delší adaptační doba. Já s tou starší ani nehnu - bez maminku ani ránu - nikde spát nebude beze mě ... nemá cenu to řešit, je to moje přísavka.

lennus
14. črc 2016

@stralisek Vždyť je ještě malinký, má nárok být mamánek, zvlášť když je zvyklý jen na tebe. Náš je stejný a nečekám, že takový bude do 18. 😀 Občas mě rozčiluje, ale říkám si, že jednou na to bude vzpomínat, jak se ke mně měl. 🙂 A to já jsem typ matky, pro kterou je na prvním místě partner a rozhodně budu vést děti k samostatnosti.
Dej mu čas se osamostatnit. U nás je to stejné, jsem na něj přes den sama, babičky daleko a jezdíme tam jen jednou za měsíc, je společenský, má rád děti, ale je na mě fixovaný. Určité chování může být i jen fáze období. Je to náročné, ale věř, že to tak nebude pořád. 😉

koordinatorka_odboje
14. črc 2016

Ja mam trimesicniho syna a stale jsem paf z toho, ze pro nekoho jsem stred vesmiru a nejdulezitejsi 🙂 v patnacti mi bude rikat "matko" a drze lhat

izz76
14. črc 2016

@stralisek Jám mám klíště už skoro 23měsíců 🙂 Kojí se,spí se mnou,v podstatě se mnou dělá všechno,vaří,uklízí...jsem ráda,že si někdy dojdu sama na záchod 😀 Vzhledem k tomu,že už mám jedno dítě skoro dospělé,tak si toto mamánkovské období užívám,i když je to náročné,uteče to rychleji než se zdá 😉