Mamči kolik váží vaše 7mi měsíční mimča?

mamula1178
31. bře 2009

a dáváte jim už v tomto věku pacholíčky?Nebo něco tvarohového?

gimik
1. dub 2009

Ahojky, nám bude tento měsíc 7 měsíců a vážíme 8,5 kg, jinak zatím dáváme mrkvičku a brambůrek.

berenika39
1. dub 2009

ahoj, pétovi je 7,5 a váží 8,20. tvaroh neeee 😝 . času dost. má hodně bílkovin, zbytečně zatěžuje ledviny, po roce už snad ano. a pacholíky nic moc, sladký,ochucený uměle, nevím, když dáš občas, jistě se nic nestane....já ho nedávám. jíme jogurty, chutnají mu bílé, bez ničeho, takže výhra - na svačinu super.
Ostatní jídlo už dávám docela pestré, příkrmy jíme od konce pátého měsíce, takže zeleninu, ovoce, brambor, rýži, bezvaječné těstoviny, maso,žervé,jogurty,ted pár dnů zkoušíme piškot,sušenku, žužlt rohlík zamiloval se do patky chleba - dobře se drží, nedrobí se to, neurve si moc velkej kus do pusy, je sranda ho pozorovat, jak svádí boj - hračka nebo jídlo?

gimik
1. dub 2009

berenika39: a kdy jste začali dávet jogurtíka? 🙂

scharfinka
1. dub 2009

Ahoj,tak náš v sedmi měsících vážil 7,9..byli jsme menší už od porodu.....jinak tvaroh určitě ne, nemá se dávat až do roku, protože jak píše berenika, tak přetěžuje ledviny....na jiné mléčné výrobky jsem si netroufla v těch sedmi měsících, začala jsem dávat až po ukončeném osmém...takže jogurtujeme asi týden..pacholíky nedávám, vystačíme si zatím s čistým bílým jogurtem, přidávám mu tam maximálně čerstvé ovoce-banán, jablko neebo dětskou sušenku....tak doufám, že mu to tak vydrží🙂

berenika39
1. dub 2009

po skončeném šestém, možná by stačilo později, ale petas je (byl 😀 😀 ) strašně blonkací, takže spolu s doktorkou jsme hledali dost časné nahrazení alespon jednoho mlíčka z láhve - protože to z něj lítalo nejvíc. Obecně se doporučují jogurty v osmém měsíci, ale po ukončeném šestém je to v pohodě, neboj. Předpokládá to ale, že nemáte alergie (BKM) a už nějakou dobu přikrmuješ.

misasvobodova
1. dub 2009

berenika - také jsme blinkací, pomáhají vám ty příkrmy? blinká méně?

barusha
1. dub 2009

Ahoj holky, tak já zkusila dát jogurt, malý mi ho i jedl, ale pak jsme šli na kontrolu k dr. a ta říkala mléčné výrobky od ukončeného 10. měsíce. Takže dávám maso-zeleninový příkr, přesnídávku a večer kaši. K tomu pořád kojím.
misasvobodova : my jsme taky byli blinkací a je fakt, že to potom ustalo. Teď už se nám to nestalo hoooodně dlouho 😉

berenika39
1. dub 2009

co doktorka, to jinej názor, těžko se v tom vyznat.
misasvobodova: ano, určitě, o 90% lepší. když už si krkne a mlíčko by letělo, normální jídlo se nevrátí, max do pusinky, minimum, a on si to zase spapá 😝 😝 😝 . Jen čaj je pořád problém, zásadně mu ho nedávám po jídle, to by neprošlo, ale většinou před spaním, když je v klidu nebo hned po vyspinkání.
Jídlo vařím doma, skleničky moc nemusím, a dělám mu to tak nějak hustší, mixuju, ale jen trochu. Ted už rýži a těstoviny jen rozmačkám.

freduska
1. dub 2009

ahojte dievcata. Sebastian vazi 9,23 a 71 cm. Doktorka povedala ze je v norme aj ked vazi podla mna troch viac. Dufam ze ked sa zacne plazit tak to zhodi. Inak neviem ci davate avokado ale sebik ho miluje so zltym melonom. On ma rad zelenkavu stravu 🙂 aj spenat s cuketou a bramborom ma strasne rad.

lisounek
2. dub 2009

6,8 kg 😉

veronika.m
2. dub 2009

6.75 kg 🙂

anke
3. dub 2009

nas mrnous vazil v 7M cca 9850g a meril 73-4cm 🙂

garfie
3. dub 2009

Tak malá má čerstvých 7, aktuální váhá 6,9 kg. Nic tvarohového by mě dát ani nenapadlo, myslím že to můžou až později, ne?

majatob
3. dub 2009

ahojte 🙂 v 7 mesicich 6300g, ted nam bude rok a jsme stale na bilych jogurtech dochucenych maximalne ovocem, neni kam spechat 🙂

bolk
3. dub 2009

Ahoj tady bude malá asi tyk rekordér. V 7 měscích 6 kg(por váha 2470)..Zatm jogurty nedávám, tvaroh by se kvůli většmu množstv bílkovin(zátěž na ledviny) měl dávat až po roce.(jé už to psal někdo výše) Jinak ovoce a zeleninu i trochu maso. Jinak kojm a chystám se zařadit lepek. A ještě jedna věc nespíííííííííííííííííííííííííí. Budí se stále po 2-3 hodinách. Ach jo. Ale jinak je to zase naše malá lezoucí šikulka🙂

gedgitka.a
3. dub 2009

náš malej měl v 7 měsících 9700gr a 75,5cm 🙂

dnada
5. dub 2009

ahojky, můj uličník byl do 7 a půl měsíce jen kojený(nechtěl baštit příkrmy) a v 7mi měs. vážil 7700g a měl 70cm(porodní míry byli 2700g a 47cm)

jinak tvaroch rozhodně až po roce 😉

dnada
5. dub 2009

gedgitko - máš doma pěknýho obříka 😎 vůbec nezávidím,musíš mít ruce jak opička 😅 😀

kudikk
24. lis 2014

ahoj te .chtěla bych poradit malimu je 7 mesicu a vazi.10,a pul kg.a paní doktorka nás posila .do nemocnice .pri .kvůli nad vaze . a ze by ho kontrolovali .kolik toho sní .ale jinak pohybuje se .a plazi se už .a papa jen presnidavku .a polevku .a kojim .a celou noc preba nejí ..myslíte ze musí do nemosnice ☹