Máme 8 měsíců a jíme hlavně v noci 😞 Máte zkušenost?

nikoletka77
17. srp 2011

Maminky, bude nám 9měsíců a přes den toho moc nesníme - jíme hlavně v noci. je to děs! ☹ kdyby to bylo jednou za noc, ale jíme klidně i po 2hodinách..
už jsme vyzkoušely různá mlíčka, kaše ale pořád má malá hlad. Nemáte s tím někdo zkušenosti?
moc díky 🙂

crawler
17. srp 2011

@nikoletka77 MÁM !!!! tak to pozor - užila jsem si s tím peklo!!! Malej jedl 2x za den a zbytek chtěl v noci pravidelně po 2 hodinách. Měl obrácený režim. Zatočili jsme s tím jednoduše - přes den jsem mu jídlo strkala pořád, ale nechtěl. Měl smůlu - prostě jednoho dne jsem mu nedala v noci ani jednou napít mlíčka - byl řev, ale chovala jsem ho, tulila a on pak usnul. Takhle několikrát za noc a to bys měla vidět s jakou chutí ráno vypil celou lahev a za 2-3 hodiny další a takto po celý den. Od té doby přes noc nedávám žádné jídlo a mám klid - od 5ti měsíců!!! Radím Ti udělej to taky nebo budeš akorát tak nevyspalá a malej bude jako bečka, protože samozřejmě když se nají a spí, tak přibírá - náš malej byl pořádně kulatej 😀 A prostě je potřeba, aby mělo dítě normální režim a správné je jíst přes den a ne v noci 😉 Kdyby něco, tak se ptej😉

crawler
17. srp 2011

@crawler a pardon - ne malej bude jako bečka, ale malá 😉

sussanah
17. srp 2011

@nikoletka77 naprosty souhlas s crawler. Ono sice v tom horku se nikomu nechce moc jist, ale resit to jidlem co 2h vnoci, na to uz je temer 9m mimco fakt velke.

nikoletka77
autor
17. srp 2011

děkuju 🙂 celou dobu si říkám, že na to nemám srdce, nedat jí najíst, ale už máme skoro 9kg 🙂 aspoň víme z čeho 🙂

agatka77
17. srp 2011

Nikol mám to stejné, Vítek přes den baští málo a v noci mi vypije 4 lahve mléka.Má 9,5kg, ale tlustý není, je dost dlouhý,navíc už chodí kolem nábytku a vůbec je takový hodně živý,tak má dost pohybu.Zatím nemám nervy na to nechat ho vybrečet,ale za čas budu muset, jsem z toho sama hrozně unavená. První syn nechtěl sám od sebe mléko od pátého měsíce v noci vůbec,stačila mu voda a dudlík, ale tenhle je naprostý opak

handm
18. srp 2011

@nikoletka77 Ahoj, náš malej tohle taky praktikoval, ještě s tím rozdílem, že se klidně hezky najedl i ve dne 😀 Ale v noci furt vstával a i když jsme zkoušeli několikrát, v noci mu prostě nedat, tak řičel a řičel... a nic nepomohlo. Pak zvládl asi dvě tři noci bez jídla, ale další dny se vzbudil a prostě odmítal spát. Takže si totálně rozhodil režim.. Byl vzhůru klidně půl noci. Neusnul, dokud jsme po necelém týdnu oba uplně grogy nepřistoupili na trochu jídla... ☹ Takže já bohužel neporadím.
Ted měl období, kdy spinkal celou noc od cca 8 do 4-5, ale ted už se zase budí kolem půlnoci.. a bez jídla ani ránu...Tak nevím...

nikoletka77
autor
18. srp 2011

@agatka77 jé, tak to jsem "ráda" že nejsme sami 🙂 je to děs, vid? ale zase člověk si zvykne...
ale zase my ze včera na dnešek jedli jen jednou. jje to možná tím, že k večeři dostala pribináček-vím, že se na noc dávat nemá, ale už jsem opravdu zoufalá a nevím, co bych jí dala, aby to jedla.. jinak my už měsíc capkáme kolem nábytku a dnes už se i pustila, ale skončila na zemi 🙂 🙂 taky jsme živí, je to děs, celej den třeba nespinkáme a ještě v 9h večer si hrajeme... hold máme energie na rozdávání..

nikoletka77
autor
18. srp 2011

@handm je to trápení, viď? :( já jsem ráno vždycky úplně vyřízená..

handm
18. srp 2011

@nikoletka77 no, my už ted výrazně lepší, už mu za měsíc bude rok, tak se drobet srovnal. Ale vzpomínkla na probděné noci je dost živá 😀😀
JE fakt, že mi poradila jedna kamarádka, že mu na večeři dávám chlebík třeba s lučinou a okurku a spí výrazně lépe. Kaše nám nepomohla, spíš naopak. A taky @crawler myslím psala někde, že čím líp dítě spí přes den, tím líp v noci a pod to já se podepíšu, protože to u nás funguje. I když bych si mnohdy řekla, když ve dne nespí, jak bude unavenej a bdue chrupat celou noc, tak vůbec. A když přes den naspíá ty svoje tři hodinky, spinká pěkně i v noci. Není to 100% ale funguje to!🙂 A to mě malej přes den vůbec nespí v postýlce, tu odmítá, takže je furt v kočárku...

werry
18. srp 2011

ahoj holky, tak malý bude v sobotu 8 měsíců a v noci se budí velmi často, kojím tak 3-4x - je to právě jediný způsob, jak ji uspat a uklidnit, protože jinak řve jak tur, odstrkuje mě od sebe, dudlíka vyhazuje, když si ji položim do náruče, tak se prohýbá do luku, no divadlo a když jí dám prso, tak za pět minut spí a neví o světě, tak nevim co je lepší, půl hodiny řev, nebo za pět minut klid 😒 zkoušela sem jí prostě nedat, občas se to i zadaří, ale v noci sem tak rozespalá a unavená, že prso je nejrychlejší volbě pro obě, není nějak vykrmená, přes den baští tak normálně, i když máme příkrm v poledne a na svačinu, tak asi tak 4x - 5x přes den kojim, kaše na noc nezabrala

nikoletka77
autor
18. srp 2011

@werry já když jsme kojila, tak jsem na tom byla podobně... jedli jsme hlavně v noci, přes den se spalo.
kaše jsme taky zkoušely, jenže malá je vůbec nechce :(

kacik11
23. srp 2011

@nikoletka77 Zkoušela jsi malou v noci oblbnout třeba čajem nebo vodou? Prostě místo mlíka jí dát do flašky čaj, třeba si odvykne na noční jídlo. Jo a jestli ti po Pribiňáku lépe spí, tak já bych jí ho klidně na večeři dávala nebo zkus chleba s něčím nebo ty mlíka určené na dobrou noc

anastazye
23. srp 2011

Ahoj, taky řešim podobný problém. Od 3.měsíce byl zvyklý v noci nejíst, vůbec to nevyžadoval (už i v porodnici jsem ho musela v noci budit na jídlo) a tak na konci 6.měsíce se začel v noci budit a vyžadovat jídlo. Nejprve jsem to řešila čajíčkem ten chvíli zabíral ale nakonec po několika dnech jsem přece jen povolila. Pak byl u mé maminky a té se podařilo ho to odnaučit. Vydržel to tak 3 týdny a teď se zase vyžaduje jídla v noci. Abych řekla pravdu tak se vůbec nedivim, přes den jí hezky ale večer z nějakého důvodu vypije tak 90ml a dál nechce. Proto jsem se dnes rozhodla dát mu k svačince jen trochu ovoce a večer ho nakrmit kašičkou na dobrou noc. Tak uvidim jestli to zabere.

anastazye
23. srp 2011

jo a taky dávám mlíčko na dobrou noc

agatka77
23. srp 2011

no my měli tuhle noc snad nejšílenější, byl vzhůru od 22:00 prakticky co 20 minut, zavřené oči a brek, uklidnil se jen mlíkem, jsem zombie. přes den se už celkem rozjedl, spinká dvakrát denně cca v 10 a pak kolem půl 3.Není přespalý,ani nespí málo, tak cca 1,5 hodiny dopo i odpo. možná mu zkusím dát na noc Nurofen, nebo zkusím místo kaše dát zeleninovou skleničku k večeři, už mě napadjí jen kraviny

agatka77
23. srp 2011

podotýkám, že ve dne nezabrečí vůbec, je to pohodové, strašně hodné, usměvavé miminko,které teda chodí a vůbec je teda živější.už mě i napadlo, že prostě nemá potřebu spánku,ono totiž když v noci třeba klidně ve dvě rozsvítím, tak je naprosto v pohodě,směje se a je schopný si dvě hodiny hrát.

a už se mi několik dní pouští a udělá 1-2 kroky a žuchne na všechny čtyři.napadá mě, že je to přehnaně akční živel bez potřeby nočního spánku 😒

janek007
25. srp 2011

Ahojky maminy ;), náš cvrček 8 1/2 měsíce. Přes den baští normálně, večer kaši, cca za dvě hoďky sunar, potom spánek...ovšem s velkým vzdorem 😝 a vyloženě řevem. A jelikož je kojený, tak byl schopnej se mi budit po dvou hodinách (i dřív) na kojení, ale ne hlady. Jen si chtěl podumlat, páč s dudlíkem moc nekamarádí. Strašný! Tak jsem mu jednu noc začala místo prsa dávat vodu z pítka a za víkend ho to přestalo bavit. Sice nás sousedi neměli asi moc rádi... Teď, po dvou týdnech, se budí až kolem čtvrté (nebo i později, to zase podle prdíků) a to už ho nakojím, dřív "kozu" nedostane 😉 Je to kdo z koho 🙂