Máme cvičit cviky, u kterých miminko pláče

cindybat
9. led 2018

Zdravím, chci se zeptat 4 měsíční holčička více upřednostňovala levou stranu hlavičky než pravou tak mě dostali žádanou na rehabilitace. Měli sme přijít za měsíc jenomže nás špatně objednali a přišli sme místo toho na vyšetření kyčlí 😃 takže sme se objednali znovu a znovu nás objednali až za měsíc 😃 ještě problém se do té doby sám vyřešil 🙂 hlavičku už krásně kráčela na obě strany í když spinkala tak to sama střídala 🙂 když sme přišli na první prohlídku tak se ji nelíbilo že moc nepase koníčky tak nás učila cvičení, dnes jí to jde krásně. Dnes sme tam opět byly a zase se ji něco nelibilo, prý ani máme cvičit cviky u kterých hrozně pláče jen aby si posílila svalstvo jenom preventivně ale s velkým křikem kvůli jednomu faldíku na zadečku. Můžete mi prosím poradit a říct svůj názor? 🙂 děkuji moc 🙂

mku
9. led 2018

Rozhodne se cvicit vyplati. Deti neplacou ze je to boli ale ze delaji neco co sami nechteji. Pripadne zkonzultujte nekde jinde, treba nejakou soukromou fyzioterapeutkou co cvici vojtovku.
Ja mam predcasne narozeneho chlapecka a jeste k tomu akutnim cisarem, cvicili jsme taky a dnes v pul roce (korigovane 5m) je vyvojove na urovni tech sesti mesicu, vse uzasne dohnal.

jitka0a
9. led 2018

Myslím že cvičit špatné není a nějak bych to nepodceňovala, od kamarádky ségra se na to s malou vykašlala a malá má rok a neleze, nechodí, jen sedí na místě a je v chodítku, prostě hrůza, ale matce to tak očividně vyhovuje ☹

belleelle
9. led 2018

Nedoporucuji, vzdy ti neco najdou. Jsou to penize od pojistovny ☹
Proste jim dite nezapada do tabulky a hned nekam chodit. To bychom snad meli doma same placky, kdyby nebyla rhb (nadsazka).
Ale muj pohled je, ze se naduziva rhb misto prirozeneho individualniho vyvoje.
Odmitla jsem a bylo dobre, vse dcera sama dohnala a jeste vrstevniky predehnala.

bayt
9. led 2018

Faldíček na zadku? To spíš že má faldíčky na zádech ne? Že jakoby nemá zpevněná ta zádíčka. Jestli jim nevěříš, tak zkus zajít ještě i jinam na posouzení. Kdyby to byla ta záda, tak je lepší to řešit co nejdřív, než pak někdy později řešit, že dítě nechodí, chodí blbě, má bolesti zad atd.

luci_ela
9. led 2018

My jsme začali na rhb chodit z toho samého důvodu. Malá dávala přednost pravé straně. Teď už nemá priblém točit na obě strqny, i když ta pravá je pro ní oblíbenější. Pase krásně. Cvičíme už přes dva měsíce a teď fizio zase řekla, že se jí nelíbí postavení nožiček když leží(má je do žabičky) prej by je měla mít rovně, nahoru pokrčený, ne jakoby roztažený. Což mi u miminka co má 4 měsíce přijde divný, aby je mělo vleže na zádech pokrčený jako dospělý u sebe? Přemýšlím, že chodit přestaneme, ale ještě to proberu ve čtvrtek s naší dětskou. Protože poloha nožiček, kterou má je abdukční, tudíž zcela fiziologická pro miminka a kyčle má v pořádku. Na těch byla minulý pátek

betelgeuzz
9. led 2018

Podle popisu ti asi někdo těžko zodpovědně řekne, jestli je cvičení nutný, nebo je zbytečný. On ten jeden faldík může znamenat stáčení těla k jedné straně. Ale taky to může být tak, že dokud nebude vývoj dokonalý, z rehabky tě nepustí. Jestli pochybuješ, zajdi za jiným fyzio, který dítě posoudí. Já cvičila s oběma holkama, ze začátku plakaly, ono se to dětem nelíbí, protože je to nutí dělat něco, co je pro ně namáhavý. Ale starší pak cvičila s úsměvem 🙂

evee24
9. led 2018

Cvičila bych. Nám odhalili nožičku. A právě díky faldikum i bylo vidět, že Kazda nozicka je jinak. Cvičením se to srovnalo. U nás byla tezka predilekce plus vytocena pánev a krátka nozicka. Krasne prošla vývojem jak mela.

l_baruska
9. led 2018

Taky jsme cvičili, obvodak to neřešil vůbec , jedné moc mile paní doktorce se na kontrole v nemocnici zdál hraniční , doporučila konzultaci ve vojtove centru, také měl nesymetricky faldiky na stehynkach. Byla jsem tam s malým 5x , půl roku jsme cvičili a určitě mu to neuskodilo. Vztek u toho měl hodně a občas to byl boj .

anetka1701
9. led 2018

Já cvičit měla s dcerou, ale nedala jsem to... bylo to psychicky namáhavý, dcera protivná, plačtivá... Normálně jsem to vzdala a na další kontrole se doktorka radovala jak skvěle cvičíme a jak se zlepšuje...

S druhou dcerou mně hnala že nepase koně... Pást začla až v 4m, chodit až v roce a půl... Necvičila jsem opět... Sice fyzicky pomalejší byla, ale zase v roce měla jemnou motoriku dvouleté - navlíkala korálky, skládala skládanky... Teď jí bude 5 a je to neuvěřitelně pohybově nadané dítě které má talent, chodí na tanec a chválej jí tam kudy chodí...

Nepopírám přínos Vojtovky. Určitě to má smys u dětí co to potřebují... Ale cvičit "preventivně protože se mi asi něco nezdá" bych teda už v životě nešla.

cindybat
autor
10. led 2018

@anetka1701 přesně jak říkáš!! Ani manžel to psychicky nedává takže sme se rozhodly že tam chodit nebudeme. Cvičit můžeme doma i bez pláče 🙂 a nepotřebuji aby byla podle tabulek tak ji kdyžtak bude něco trvat o měsíc dýl vždyť každé dítko je uplně jiné 🙂

belleelle
10. led 2018

@anetka1701
@cindybat
Holky, mam stejny nazor. Me se system nauzivani rhb a jejich tabulky opravdu nelibi. Kazdy musi zapadat, jinak pozor.
Miminko rychle vyroste, proc toto obdobi travit krikem, placem a nestestim, kdyz to proste neni nutne.
Jj, vojtova metoda ma smysl, ale svuj ucel ma, proto ji vymyslel. Ne proto, aby se tocily penize. Navic ten cas, cestovani... opravdu kdyz neni potreba, tak ne.

anetka1701
10. led 2018

@cindybat přesně... Já to teď vidím s odstupem a fakt lituju toho měsíce půl co jsem s jedničkou cvicila... nojo, vystrasena prvomatka 😁😁 s číslem tři mně ani nehne - pokud nebude mít nějakej fakt problém...