Máme doma mamánka. Co s ním?

bramburka
12. únor 2009

Holky, taky máte doma mamánka, co se nechce hlídat od nikoho jiného kromě mámy, táty nenejvějš jedné babi a dědy? Co s tím?

nicky95
12. únor 2009

Ja mám dvojročného syna, ktorý sa odo mňa nepohne ani na krok. nepoznáme, čo je to, že si ho zoberie trošku baby, alebo oco. Ešte ani kočík a bicykel mu nemože nik chytiť, iba ja. A to od septembra by som mala predčasne nastúpiť do práce. Čo s nami bude???Bývame v dvojgeneračnom dome s mojou mamou, ale ani počuť nechce o tom , že by zostal v byte u babky bezo mňa. Aj ja by som potrebovala poradiť.

alon111
12. únor 2009

ja osobne take nemam moje zostanu bez problemu s kazdym ale sestra ma takeho syna.jeho nemoze nik ani kocikovat aj ked je sestra hned vedla.ale zato moze moja sestra sama pretoze ona s nim nikam nechodi tak nas maly berie ako cudzich.o pohladeni alebo puse ani snivat.

strociatka
12. únor 2009

alon mas iba v niecom pravdu, deti potrebuju deti, vacsina chlapcov (podstatne viac ako dievcata) lipnu na mame (znie to zvlastne, ale chlapci su slabsie pohlavie), preto by som na vasom mieste deti bravala do kolektivu rovesnikov, materske centra, detske kutiky (take, kede mozete byt s nim) a tak mu umoznovala ziskavat skusenosti s inymi detmi - deti miluju deti, potom casom budete same prekvapene, ked sa od vas odputaju

alon111
12. únor 2009

najhorsie je to ze ona ani mysliet o tom aby niekam s malym sla a potom sa chodi stazovat ze jej deti brat nechceme.ja si napriklad ani nemozem zobrat, mam tiez tri deti tak si este nezoberiem jej syna ked od neho sestra nemoze ani ist do vedlajsej izby lebo okamzite vrieska o dusu.tak ako s nim mam zostat sama celu noc.napriek tomu ma to mrzi pretoze ho mam velmi rada. ☹

strociatka
12. únor 2009

to mas tazke, ako pomozes niekomu, kto si pomoct nechce dat..

lenkazdenek
12. únor 2009

Xeni,to my hodně připomíná naší princeznu,přes den se v pohodě nechá pohlídat třeba od mé mámi,nebo táty,od někoho koho zná,ale jak se jí chce spát,tak spustí hysterák a chce jenom mě,což je docela blbý i třeba večer kdy si jen odskočím na záchod a ona se náhodou probudámto že je s ní táta jí naprosto nezajímá a řve jak tur 😖
Teď o víkendu jí poprvé budem nechávat hlídat tchánpvejma na celý den(od dopoledne do 5 do večera) tak jsem zvědavá za jak dlouho budou volat o pomoc 😅
Navíc jí ani nikdo jiný nedokáže večer uspat,takže ,že bych třeba večer zašla někam s kamarádkama neexistuje ☹

hancas
12. únor 2009

ahojky mám dvojčátka chlapečka a holčičku,chlapeček je takový že mu je jedno jestli se chová nebo ne,ale s holčičkou je to horší pořád se chce chovat mazlit,,,,jakmile se vezmu chlapečka je ohen na streše začne se vztěkat,řvát....jinak ale u babiček,tet a tatínka chce být jen prostě se chce chovat 🙂

strociatka
12. únor 2009

to je teda vesele, ja som malu od narodenia neuspavala sama, na stridacku s manzelom, ale zasa je pravda, ze ona je hodne samostatna a nema problem ostat napr len s manzelom, babicky nemame a ani nikoho, kto by nam ju postrazil, tak neviem posudit a chovat na rukach sa jej nechce, na to ona vobec nema cas 😎

bramburka
autor
12. únor 2009

ona proste zustane s tim, koho zna bez problemu, jen knourne a zavola mami, ale v MC kam chodim cvicit ihned spusti hysterák. Nevim, jestli tedy prestat chodit cvičit a nebo toporad zkoušet. Radí mi tam, at to zkouším, ale ona je pak uplne rozhozená, dnešek toho příkladem. Spadla pak venku na zemi, rozrazila si ret, spatne mi ted spi.

Nastesti od mala spi sama v pokoji a vecer nam zamava papapa a usne sama, takze to je v poho. I uz konecne spi celou noc.

Tak asi ji dam cas a rposte budem tam zatim chodit jen se mnou.

JInak mezi detma jsme kazdy den, ona si s nimi hraje, vubec me neportebuje, jen po očku kouka a jak zmizím z dohledu je konec.

berynka
12. únor 2009

Ahoj, my jsme s dcerou závislačky navzájem a až mě nebude potřebovat, tak mi to utrhne srdce 😢 . Malá nechce obléknout, nakrmit, pochovat... od kohokoli jiného, když jsem v dohledu nebo prostě někde poblíž. Jak jsem pryč úplně, tak to (prý) zvládá bez mrknutí oka. Občas se zeptá, kde je máma, ale s ničím není problém... včetně večerního uspávání.

Bramburko, jak píšeš, dej tomu čas. Uvidíš, že se časem dcerka osamostatní. A svojí přítomností teď jí dáváš pocit životní jistoty jednou provždy 🙂 . Nebudu se rozepisovat o odkládání dětí do 3 let. Z některých přístupů mi vstávají vlasy na hlavě. Takové ty pseudo-rady o trénovaní, ať si dítě zvyká!!!, raději vůbec neposlouchej 😠 .

bramburka
autor
12. únor 2009

vid, ja myslim, ze to zrušíme, prostě kdyz to nejde, nejde to. Uvidime, zkusime to nekdy pozdeji.

ina.b
12. únor 2009

Naše malá je taky maminkovská, někdy se stává, že prostě potřebuje být se mnou a to nemá šanci ani táta, aby s ní chviličku byl 😀 Ale já jsem taky závislák. Nechám ji doma s manželem nebo panimámou když jedu nakoupit a cestou už se mi stýská a honí se mi hlavou, co asi dělá 😕

timbouctou
12. únor 2009

já teda nevím, na co si stěžujete. Taky mám závisláčka, ale jen když jsem s ním sama. Jakmile je doma tatínek, je z něj tatánek 😅 Nemám na mazlení vůbec šanci, leda ho milostivě smím občas nakrmit, ale jinak musí všechno tatínek.

bramburka
autor
13. únor 2009

Ina, to jsem mela asi tak ve 3. mesicich, kdy byla poprve hlidana, jde o zvyk, ted jsem zjistila, ze jsem si treba zapomela doma mobil a vubec mi to nevadilo 😵

ina.b
13. únor 2009

bramburka: Na mobilu jsem mimojiné taky závislá 😀 😀 😀 Takže, kdybych věděla, že nemám mobil ani malou sebou, tak bych asi ten svůj nákup vzala hodně hopem, abych byla hned doma 😅

motol
13. únor 2009

Bramburka my máme ted tohle období,jak někam odejdu brečí,nemůžu nikam na dlouho a u tatínka vydrží chvilku,ted je o tom článek v betynce,že pokud sou ty děti závislé na mamince neměly by od nich odcházet,pokud to ty děti stresuje,časem to přejde,tak to nějak překlenu toto období

ina.b
13. únor 2009

Malá má momentálně teploty, tak se moc nedostaneme ven. Dnes ale u nás byli babi a děda, tak jsem si skočila jen naproti do samošky a malá si s nima hrála, ani jsem jí moc nechyběla. Myslím, že to časem bude dobrý 🙂 Akorát si pořád nedovedu představit, že jí dám jednou do školky. To v práci nebudu dělat nic jiného, než přejýšlet, jestli je vše OK 😔

peetrunka
3. dub 2011

Ahoj holky, už je to nějaký čas, co jste tady psaly, tak bych byla ráda, kdybyste mi proadily, jak jste to nakonec vyřešily?? Nechaly jste to tak, jak to bylo a časem se to zlepšlo nebo jste to nějak "zachraňovaly" ??.o)
Já mám doma 6měsíční slečnua nikdy dřív to nedělala. Hrála si sama, v lehátku, na zemi, v postýlce, velmi klidná, hodná, minimálně plačtivá. Když přišel domů tatínek, mohla se z něj zbláznit. Ale teď asi poslednícj 14dní je to horor!!.o( Pořád pláče, dokud nejsem u ní, a úplně nějllíp když ji držím v náručí. Ale to už se pak zase sápe po hračkách a tak. Tatínek pro ni najednou neexistuje.
Už jsme daly i do kočárku do sporťáku, zády k mamince, aby pořád enviděla jenom MĚ. Jo, žijeme v garsonce a tak je od mala zvyklá, že mě viděla pořád ať jsem s ehla kamkoliv. Myslíte, že to je příčina?? Jak to vyřešit???
Díky moc za rady, Peta

dlabinecka
3. dub 2011

@peetrunka ahoj, já sjem tu nepřispívala, ale myslím si, že Tvoje holčička prostě prochází obdobím tzv. separační uzkosti. je to normální vzhledem k jejímu věku. Není co řešit, odezní to časem samo.

peetrunka
3. dub 2011

@dlabinecka Děkuju moc za názor.....ještě jsem ji nenechala samotnou s nikým jiným. S manžou byli asi 2 x samy na prochajdě a když ji jednou hlídal na dýl (cca 4hod. tak to celkem šlo, ale to byla mladší). Teď se nám anskytla možnost jít poprvé s manžou "do společnosti" myslíš, že ji můžu nechat s babi?? Podotýkám, že babička bydlí km od nás, takže se moc neznají .o( Děkuju...

dlabinecka
3. dub 2011

@peetrunka Já myslím, že klidně můžeš. Podle mě jde hlavně o to, že Tě vidí. když jí babča zabaví, bude to v pohodě. moje malá byla řvoun. Plakala a plakala, tak jsme nosili. Mazli se s ní, aby se Tě nabažila. ono jí to jednou přejde, neboj. S babičkou bych jí fakt klidně nechala, uvidíš, že budeš překvapená, že si ani nevzpomene 😉 A z mé zkušenosti -odloučení snáším mnohem hůř já, než malá 😉