Mámin malíček místo dudlíku. Co jí nabídnout na utišení?

jitas
4. únor 2009

holky, moje malá (4 týdny) chce buď moje prso nebo můj malíček, nic jiného ji neuklidní. Má neuvěřitelnou potřebu něco sát, ale dudlíky odmítá (zkoušeli jsme různé značky a bez úspěchu).

Nemáte tip, co jí jiného nabídnout na utišení? Ona vlastně neumí jen tak ležet a koukat, když je vzhůru, potřebuje sát, jenže já jsem k ní pak přikovaná a navíc se bojím, že jí tím malíčlem můžu zadělat na problémy se zuby/skusem...myslíte, že jo?

aneta15
4. únor 2009

Ahoj,
já jsem měla stejný problém, protože jsem malou dokrmovala od narození injekční stříkačkou a můj malíček měla vražený až v krku 😀 pak jsem začala normálně kojit ale jak jsem jí vzala prso tak mi žužlala prsty nabo ruku a dudlík vůbec nechtěla, doktorka mi vysvětlila, že je to přirozený pud je to prostě savec a chce sát a ta guma od dudlíku jí nejede, a že ji mám nechat vybrečet, že si odvykne, jenže první dítě a mě jí bylo hrozně líto tak jsem ji celý dny houpala a nosila, ted už dudá dudlík a prsa má jen k jídlu a ne k žužlání ale to nosení jí zůstalo, je to rozmazlenec takže se od ní taky nehnu...tak si vyber 😀 bud jí nech vybrečet za cca týden se to zpraví nebo se sebe udělej otroka...já jsem otrok a vůbec mi to nevadí ...je to mazánek 😀

haninka
4. únor 2009

Ahoj Jitas,
u nás to bylo taky tak. Terezku uklidnilo jen cucání mýho malíčku, aby večer usnula, tak jsem ležela vedle ní a dudala a dudala..babičky řikali ať jí nabízím dudlíka. Koupila jsem všechny druhy a vyhrál až dudlík s bambulkou (žádný ortodontický - bo jak se tomu řiká) a z kaučuku (žlutá guma)
Nejdřív všechny vyplivávala, ale zkušená švagrová co má 2 děti ji dudlik nasadila a princezna si vesele dudala. Koukala jsem na to jako blázen..prostě ji tim dudlikem v pusince zašmrdlala a ona si ho chytila..od tý doby je s dudlíkem kámoška a nedá na něj dopustit ..a spokojený jsme obě 🙂..a usíná krásně sama 😉

jitas
autor
5. únor 2009

Jee, holky, diky za odpovedi, ja jsem nikde prave na netu o tom nic nenasla, vsude pisou jen o tom, jak deti cucaji svoje prsty.
anet- je to taky moje prvni a rvat ji nenecham, tak se budu snazit ji teda unosit a na radu haninky koupim ten bambulkovy dudlajs - jeden s bambulkou uz mam a taky "chce" (kdyz ji ho nutim, vydrzi asi minutu dudlat) jen ten, ty ortodonticke vyplivuje hned. Zkusim teda jeste koupit ten z kaucuku a budu smrdlat🙂))

audri
6. únor 2009

Ahoj holky,
to jak kdybych viděla nás. Malá vyžadovala náš prst, nejčastěji malíček a u toho ještě houpat na baloně či v houpačce. To byl děs.. Naštěstí zabral pěkný kulatý, spíše kratší, dudlíček ze silikonu, měla i gumový, ale ten odmítla. Stačilo už jen houpání... :o)) Teď má už devět měsíců a na spaní do kočárku i postýlky vyžaduje stále ten samý. Nechci vidět, co se stane, až si ho rozkousá.. :o))