Maminkovské fígle aneb jak vyzrát na naše poklady 🙂)

martule20
8. bře 2009

Myslím, že čas od času každá narazíme na situaci, kdy si s prckem nevíme rady a jiná
maminka na to má třeba úplně jednoduchý fígl, jak si v dané situaci poradit. Takže
zakládám toto téma, kde pište, co vás zlobí, trápí a třeba nám ostatní poradí 😉

Já svádím aktuálně největší boj s čištěním zoubků - dokud malá neměla žádné, nechala
si dásničky úplně v pohodě otírat, otvírala pusinku už dopředu. No a teď když máme
dva zubáčky nahoře a jeden dole, svádíme každodenní boj. Horní si vyčistit nechá celkem
v pohodě, ale přes ten spodní přeplazí jazyk a hotovo 😀 😀

A problém číslo dvě, na který bych potřebovala nějaký fígl se týká jídla. Jak naučit
ročního prcka, aby jídlo neházel po zemi (vždycky úplně šílím ) a nevyplivoval ho,
případně nevytahoval prstama 😝 , když už ho má v puse?

robi
9. bře 2009

Ahoj,
tak to je něco pro nás.
Zuby - ze začátku to bylo v pohodě, braly jsme to jako legraci, zábavu, ale jak začaly růst horní dvojky, tak sevřela pusu a když jsem se snažila jí tam dostat kartáček, tak řev. Po čištění chválíme (šikulka nejšikovnější, čistí si zuby jako veliká) a ještě si zatleskáme, malá se u toho culí. I když není to úplně ono, chvilku vydrží a pak ji to přestane bavit, ale aspoň to není hned od začátku s hysterákem.

No a my bojujeme, aby malá snědla trošku víc oběda, jí všechno, ovoce, jogurt, ale nechce např. chleba s žervé a maso a zeleninu na obed. Prostě je na sladký. Takže ji obskládám hračkama aby se zabavila a pak automaticky otevírá pusu. Jenomže teď je novinka, že nechce být v židličce...

A nemůžu ji dostat do kočáru, do autosedačky a do židličky (tam si sedne když "bude ham"), pokrčí nohy do kleku a začne si stoupat... Takže prvně do ruky hračku a až pak posadit...

majaaita
9. bře 2009

Martule, to jí přejde časem 🙂 Zkus jí nechat jíst rukama, kousky pečiva namazaný, kousky ovoce, zeleniny. Třeba tím uspokojí tu potřebu mít jídlo v rukou.

Na zuby máme básničku - dokud jí neřeknu třikrát, trvám na otevřené puse, je to boj, ale mám pevnější vůli 🙂 (Čisti čisti čisti, ať jsou zoubky bílý jako břízky, čisti čisti nahoře, ať jsou bílý jak ty dole 🙂 Vystrkování jazyku praktikuje starší taky, strkám mu do něj kartáčkem 🙂 A za odměnu se pak může dočistit sám a namáčet kartáček do vody, to je docela motivace 🙂

Klidné sezení je těžká věc, ale radím vytrvat. Jak člověk jednou povolí, pak už chtějí pochodovat u jídla furt 🙂 My fíglujeme tím, že nachystáme stůl, prostřeme, připravíme ubrousky, prostě takovej svátek, no. Pití po ruce - akorát musí mít dudlík u ruky 🙂

helenkaa
9. bře 2009

Martule, máme stejný problém u jídla. cokoli si dá do pusy(sám, odmítá krmení), tak pak si vytáhne, prohlídne a letí to na zem ☹ nepomáhá vysvětlování po dobrém ani po zlém ☹

jinak čištění zoubků je celkem v pohodě, ale musí to být rychlovka 😀

timbouctou
9. bře 2009

S tím jídlem to asi bude fakt věkem 😅 my to máme taky. O zubech nemluvím, musím přetlačit jazyk, někdy ho jako vyčistím, to se pánovi nelíbí tak ho zatáhne 😀 Jinak nám většinou funguje, ne vždycky, ale často ano, dávat jídlo na lžíci, kterou drží v ruce. On se pak jako sám krmí a to sní dvakrát tolik než když ho krmím já. Klidně i jablko, banán nebo cokoli, ošidila jsem takhle i vajíčko, které jinak odmítá v jakékoli úpravě.