Maminky 2 kluků, co si přály holčičku

markyf
17. říj 2017

Asi před 14 dny jsem se dozvěděla, že čekám 2. chlapečka a přitom jsem si od začátku moc přála holčičku. Nějak se s tím pořád nemůžu srovnat, že se holčičky nedočkám. Jasně, že svoje kluky budu milovat nejvíc na světě a za nikoho bych je nevyměnila, ale ta holčička mi bude prostě chybět. Třetí dítě nevím, co když to bude zase kluk a taky nevím, jestli se cítím na tři děti. Mám asi tisíc důvodů, proč bych chtěla holčičku. Kdykoliv někde vidím malé i větší holčičky, přijde mi to hrozně líto, že já se jí asi nikdy nedočkám. Cítíte to někdo podobně??? Jak se s tím srovnat? Jasně že jsem šťastná, že mám dvě zdravé děti a že vůbec děti mít můžu...a určitě to někomu přijde jako blbost, ale každý holt máme různá přání v životě...

rennik
12. lis 2017

@markyf Ja se citim naprosto,ale naprosto stejne ☹ mam dva chlapecky,miluju je,ale zrovna dneska mi napsala kamaradka,ze maji holcicku a jeste k tomu Terezku a tu jsem si vzdy strasne prala. Ten pocit nejde popsat a proto si rikam,jak strane ti rozumim.

markyf
autor
13. led 2018

@rennik dívám se, že uvažujete o 3. dítěti. Zkoušíte nějaké "metody" na holčičku, nebo to necháváte osudu?

shine2015
13. led 2018

@markyf říká se ze sex hned po MS nebo poslední den MS a je holcicka.... ale nevím. My máme dvě holky (nevím jak) a pak chlapecka, takže jsme řešili opačné pohlaví a podle mě nám pomohlo se modlit.

hofida
13. led 2018

Mám 3 kluky.... myslím, že žádná metoda nepomůže 😕😁.
2 s manželem, třetího už s novým partnerem. První dva plánované, třetí si nás "našel".

andelka
13. led 2018

Já mám dva kluky,prvního z 1 dne před ovu a druhého 3 dny před ovu. Teď čekám miminko s novým partnerem a nevíme co to bude zatím a ani tentokrát nevím kdy byla ovulace. Ale mám dojem že to bylo zas 2-3 dny před.

marketa11112
13. led 2018

Ja mam syna a dcerku....u prvniho ditka jsem moc neresila, ale chtela jsem spis kluka a mela ho...podruhe jsem v kluka doufala...chtela jsem ,,partaka,, pro syna....anavic bY bylo lehke presvedcit manzela , mit treti dite..treba by to i ta holka byla a nebo treti kluk do party....
To vse je jinak...mame parecek, manzel ma zplneno a uz zrejme dalsi dite nechce

hrosice24
13. led 2018
baraskaska
13. led 2018

Metoda pred a po podle myho nepomuze u nas teda nee klucj. Mam dcerku bud byla den pred ovu nebo 5 dni ted cekame druhe a bud 2 dny pred ovulaci nebo v den ovulace, oboje ovulace vcelku jiste vim podle bt. Podle tipu pana doktora z 13.tydne to vypada na holcicku opet. A to jsem verila ze v den ovulace by to mohlo vyjit ten kluk. Proste nektery chlapi maj asi malo tech spermijek s chromozomem x jini zas malo s y 😀

dora13
14. led 2018

Vzdycky jsem chtela holcicku a mam dva kluky. Nebudu kecat, ze me to obcas nemrzi, zvlast kdyz vidim nejakou obzvlast roztomilou holcicku nebo vidim, jak je ten klucici svet proste uplne jiny. Ale. Obecne nemam moc ve zvyku se rypat ve vecech, ktere nejdou ovlivnit a litovat jich. Taky jsem vzdycky chtela mit 175 cm, protoze bych tak mela sanci stat se modelkou a mohla cestovat, po cemz jsem jako pubertacka touzila nebo mit hudebni sluch, abych mohla hrat na nejaky hudebni nastroj -- a nemam ani jedno z toho a nijak se tim netrapim, zivot proste neni takovy, jako si ho vysnime, ale proste takovy, jaky je. Cestuju i bez modelkovani, na hudebni nastroje krasne hraje muz muz a snazim se sve chlapecky vychovavat tak, abychom i v dospelosti meli hezky a kamaradsky vztah, jaky jsem chtela mit s holcickou.
Navic, vsechny ty teorie -- s holkou budes mit v dospelosti hezci vztah, ale stejne tak i kluci tihnou k maminkam -- jsou jenom teorie a generalizovani a kazdy osud je individualni a clovek nikdy nemuze vedet, co by ho cekalo. Napriklad muj muz ma se svou matkou vztah naprosto luxusni a ja ji mam taky moc rada, je to fajn zenska. Muj bracha ma nasi maminku taky velice rad, maji moc hezky vztah. Nerikam, ze ji vola dvakrat tydne, to ne, to on tak nevola nikomu, ale neda na ni dopustit a ma ji uprimne rad. Stejne tak znam pomerne dost vztahu matka - dcera, ktere dobre nejsou.
Uplne chapu, ze to to mrzi, jak jsem psala na zacatku, taky mi to obcas prijde lito a jdou na me takove ty snahy jakoze to jeste do tretice zkusime :D, ale netrapim se tim, proste to beru vecne, zivot je prilis kratky a krasny na to, aby se clovek cely zivot utapel v litosti nad necim, co stejne nejde ovlivnit a zmenit 🙂

lucisuska
14. led 2018

Taky mám dva kluky a samozřejmě jsem chtěla mít dvě holčičky nebo ideálně páreček. 😀 Dokonce to tak u 2. vypadalo, že bude holčička podle utz. Až později dr. říkala, že bude 2. kluk. U prvního to bylo "horší", protože ten rok porodily moje kamarádky samé holčičky, ale smířila jsem se s tím a svého chlapečka miluju nade vše. Někdy mě mrzí, když poslouchám, jaké jsou kluci brzdy a že jsou oproti holčičkám "opožděnější", protože to u nás platí.
V 2. těhotenství jsem měla problémy s placentou, porodila o dva měsíce dřív, potom byl malý ještě přes měsíc v nemocnici, takže jsem pochopila, že fakt je zdraví to nejdůležitější.
Nicméně i přesto mám občas tendence uvažovat o třetím dítěti a když se nad tím zamyslím, tak bych chtěla moc tu holčičku... 🙂 Jak už bylo napsáno výš, nejde mi o hraní s panenkami, šatičky a sukýnky, ale spíš o ten vztah matky s dcerou v dospělosti (maminku už nemám, tak možná chci podvědomě nějakou parťačku) a docela se bojím až mi kluci jednou odejdou, že zůstaneme s manželem "sami". Ale proto si říkám, že musím dělat všechno pro to, aby se domů rádi vraceli a měli jsme spolu ty nejlepší vztahy. 🙂

maritina
14. led 2018

Mame 3 kluky a pokazde jsme si prali holcicku.Jsou to nasi broucci,ale ta holcicka me porad trochu mrzi a zavidim kamaradkam,co ji maji.Po 4te to uz zkouset nebudeme,co kdyby to byl zase kluk.😉

xenie131
14. led 2018

Ahojte holky. Prvni tehu byl trochu sok kdyz nam rekli ze cekame dvojcata. Jelikoz byli jednovajecni bylo jasne ze to parecek nebude. Coz me chvili mrzelo ale dala sem to. S manzelem sme pak postupem casu zacli mluvit o tretim prckovi. Jak rikate. Neni to zas az tak dulezite. Ale preci jen ta holka chybi . Moc bychom si ji prali. Tak uvidime. Sem na samem zacatku tehu a v utery jdu na potvrzeni teprve. Porad doufam v holcicku... ale klucika budu milovat stejne

hermanecka
14. led 2018

Holky vsem co mate kluciky a touzite po holcickach..tchyne ma 3 uz dnes dospele kluky...vsichni k ni pristupuji s uctou a navstevuji ji skoro kazdy tyden..dnes za ni zrovna jdeme na kavu🙂.maji k sobe blizko..hodne je dano vychovou..ona i holka se muze vdat do ciziny a videt se muzete max 2x do roka..mam ten nekterymi vysneny "parecek"a holka vypada,ze bude tak co se asi drzet doma nebude a kluk je ten "mamanek"..

bayt
14. led 2018

@lucisuska Jen jak píšeš "samozřejmě jsem chtěla holčičku". Já chtěla hlavně zdravé mimčo a moc jsem to neřešila, ale přece jen v koutku duše jsem byla víc nakloněná chlapečkovi. A opravdu mě HODNĚ štve doteď, když někde oznámím pohlaví a od ženských dostanu soucitný pohled 😈 To mě fakt štve. Myslím si, že tak samozřejmé to není, i když obecně asi chlapi chtějí víc kluky a ženy víc holčičky.

tesinka
14. led 2018

Ahoj, jsem maminka 3 kluků, 8, 6 a 4 měsíce. U druhého bylo chvilkové zklamání asi 20 minut, že to není holčička. Ale rychle to přešlo. U třetího jsem doufala v holčičku, ale když nám doktor potvrdil kluka, jen jsem dostala záchvat smíchu a věděla, že čtvrté už nebude ani omylem. A nyní cítím, že jsme kompletní i bez holčičky. Je tu spousta holek co bojují alespoň za jedno miminko. A pohlaví by jim bylo jedno. Buďme vděčné za to že máme možnost vůbec maminkami být🙂

rennik
14. led 2018

@markyf
@markyf no manzel si to opet a zas rozmyslel takze nezkousime nic ☹ jsem z toho uplne spatna

kukokuko
29. čer 2019

@bayt
Souhlas. Chtěla jsem chlapečka a mám ho. Teď čekáme druhého a neměnila bych🙂

makak21
29. čer 2019

U prvního dítka jsem toužila po holcicce, abysme byly jako já s mojí maminkou... Když mi oznámili kluka, regulerne jsem to asi 10min orvala a do konce dne vstrebavala a od té doby už se na něj těšila 😍 u druhého jsem toužila po druhém klukovi 🤷‍♀️😁 a vzpamatovavala se ze zjištění, že to bude holka 🤦‍♀️😁 máme páreček, jsou to uzasnaci, ale holka je dračice 😁 zlatý kluci 🤣 takže rozumím 😉

urtica
29. čer 2019

@kukokuko My tedy máme páreček, ale taky mě vytáčelo, když mi po narození syna několik lidí blahopřálo ve stylu "tak se vám to povedlo.."...jakože - kdyby to byla holka, tak se to nepovedlo, nebo co sakra...?
A co se týká naší "holčičky" - reálně je to dítě, které miluje auta, stavebnice, vláčky, traktory a brouky 🙂 - panenky ji nikdy nezajímaly, mazlící moc není a zvenku chodí zmazaná tak, že z ní bláto denodenně pomalu sundáváme dlátem...

urtica
29. čer 2019

@shine2015 Modlit se za pohlaví dítěte...to bych se bála.

jeanny13
30. čer 2019

Po precteni diskuze...musim se podelit i kdyz jsem na opacne strane...Mam super synka, chteli jsme dve deti...ja si prala druheho chlapecka. Nikdy jsem holcici kolektiv nemusela, mezi klukama mi bylo lip, atd. Samozrejme vsichni z obou rodin chteli holcicku (byla by to jedinna holcicka mezi samyma klukama)...Na odpoved ze bych chtela druheho kluka to porad bylo: hlavne at je zdravy, nerouhej se...Nemela jsem to jako rouhani, samozrejme clovek chce zdrave miminko, ale nejaka "preference" tam vzdy je...to nikdo nedokazal pochopit i kdyz oni sami chteli holcicku a porad mi to rikali...A jak konecne budou nakupovat ruzove saticky...(na to jsem jim rovnou rikala at zapomenou ze obleceni mame dost po prvnim, ruzovou nesnasim a satecky pro mimino jsou zbyecny). No, zkratim to, je to holcicka, po smisenych pocitech v tehotenstvi (ktere bylo horsi nez s prvnim) me odmenila me superrychlym porodem (ktery byl tim padem mnohem lepsi nez s prvnim, kdy jsem se hodne trapila). Reci pribuznych beru tak ze aspon o ni jevi zajem, oblecu si ji do ceho budu chtit ja (zatim podedila vsechno po prvnim ale ono je tomu miminu ve veku dvou tydnu fakt jedno jestli ty hvezdicky na overalku jsou modry nebo ne). A postupne ji clovek bude mit rad (nejsem ten typ ktery je zaplaveny laskou uz na porodnim sale. I u synka to prichazelo pstupne, museli jsme si na sebe zvyknout. Ted je to muj princ, uzasnak, miluju ho moc. Verim ze u te male to postupne taky tak bude...)

chiara1990
30. čer 2019

Ahoj jsem maminka dvou raubiru 🙂 Vzdy jsem si prala holcicku a nebylo mi prano.Pak jsem poznala pritele,ktery ma dceru takze trosku ten smutek upadl i kdyz ne moc.Preci jenom to neni moje a je velka 😕 Rekli jsme si,ze budem mit spolecny mimco abychom byly poradne kompletni rodina po tom vsem cim jsme si oba prosli.Xlet to neslo a uz jsme to vzdali.Nakonec kazdym dnem cekame narozeni spolecny dcery a nemuzeme se dockat.Me se splnil sen a pritel je nesmirne rad,ze neceka kluka 😂 Ted se bojim,ze to nedam.Preci jenom nemam zadnou zkusenost s holcickama vsude kolem me jsou a byly kluci 😂 Do ted neumim ani copanek poradne max culik.No proste bude to sranda,ale uz se tesime vsichni v rodine.Dokonce i muj ex se kterym mam jednoho syna(vychazime spolu krasne jsme dobri pratele ted vsichni).Nevim jak bych to snasela,kdyby mi rekli,ze cekam dalsiho kluka.Asi hodne spatne.Stacilo to xlet snazeni a jak jsem byla hotovo,ze nic....Jinak tehu je oproti klukum desny.U nich jsem byla ok mohla jsem vse.Ted?Ted nemuzu nic a energie uleva apod nevim co znamena.Jsem vycerpana a jeste dlouho budu 😂

martiina_k
30. čer 2019

Já ti naprosto rozumím. Strašně moc jsem si přála holčičku. Když se na UZ ve 20 týdnu ukázalo, že to bude kluk, tak přišlo zklamání.. trvalo to tak 2 minuty.. než doktor spočítal všechny prstíčky, pořádně prozkoumal, zda je miminko v pořádku, tak zklamání přešlo a začala jsem se těšit na kluka. Ač mu pořád říkám, že bych ho nevyměnila ani za pět holčiček, tak strašně moc doufám, že až se konečně zadaří druhé, bude to holka... Pokud to bude zase kluk, nevím, zda půjdeme do třetího.. dřív jsem chtěla tři, ale jak se nedaří otěhotnět, věk stoupá a obávám se, že do třetího už manžela nepřesvědčím. Teď zkusíme na IVF vložit dvě embrya, pecka bude, když by byli oba kluci... no ale milovala bych je, jako teď toho prvního. Ale touha po holčičce je obrovská. Když jdeme po nějakých trzích, jsou tam ty krásné šatičky, sukýnky, čelenky do vlásků, různá paráda... tak si vždycky postesknu... no zatím mám naději, že to druhé mimčo bude holčička... ale naprosto tě chápu.

odula
30. čer 2019

@martiina_k jenom - máme dvě holky. Jedna chodila v maskacich do 4 (pak ji zkazily holky ve skolce) a druhá nesnese cokoliv na hlavě a když ji chci ucesat tak uteče a rozcucha se ... :D to jenom k těm růžovým šatickam a celeneckam ;)

urtica
30. čer 2019

@odula Přesně...před dvěma lety jsem dceři koupila opravdu vymakanou krásnou německou panenku...no, a už dva roky leží v koutě - hraje si s ní akorát její kamarád (kluk) - když je u nás na návštěvě...

martiina_k
30. čer 2019

@odula ale jo, to je jasné že každá holčička není na růžovou a mašličky ve vlasech, ale to jsou výjimky úplně ve všem, co by člověk řekl... vždycky něco může být jinak než jak si to člověk představí... to mi ale nijak nesníží tu touhu po holčičce. Pořád ještě doufám, že se jí dočkám 🙂

kkjanicka
8. čer 2021

@kuliocka17 presne,dekuji. My to riskli a cekame tretiho klucika. Chtela jsem tu mit spriznenou dusi, chtela do tretice holcicku a jsem asi rada,ze tam je vlastne chlap. Syny mam 12,8. Nosi me ted na rukou. Chodi vice za mnou nez za manzelem i si pokecat. Ano,neni to tak casto jako u holek,ale chodi. Puberta jede v plnych obratkach,ale bavime se i o intimnich vecech. Jsou boziii. A tesim se na tretiho. Bude krasne zapadat do te nasi party. I diky tomu,ze mam takovou smecku,se ucim byt vice holcici,abych mezi nimi vynikla. Neusinam na vavrinech a diky nim jsem i tak krasne svezi,usmevava.. plna elanu. Jo,budu jen tchyne,ale bufu delat vse proto,abych byla super tchyne,kamaradila se s holkama a mohla diky n8m byt i babicka. Beru to jako vyzvu.. spoustu veci me ti moji chlapi uci... jo,jeste obcas ocickem kouknu na satecky,ale budu mit tri syny,tak snad bude nejaka vnucka...

eiramarie
23. srp 2021

@hermanecka ahoj, chtěla bych se zeptat, zda víš, které kliniky to jsou. Mám již tři děti jednoho pohlaví a to druhé nám doma moc chybí, rodina není “vyvážená”, jestli mi rozumíš. Mohla bych poprosit o kontakt na známou nebo přímo název kliniky…
Kdyžtak klidne na mail tchequie@email.cz
Moc moc děkuji 🙂