Maminky, co dáváte na zem pod miminka?

arilas
7. srp 2016

Malý začíná válet sudy, tak už jaksi puzzle a na nich hrací dečka nestačí ☹

elu
7. srp 2016

nic, nemá to smysl, je čas nechat ho žít 🙂

olga_
7. srp 2016

@arilas Mám stejný názor jako @elu. Měli jsme nejdříve deku, na ní pěnové podložky. V okamžiku, kdy se syn začal plazit, už byl prostě na zemi (máme vinylovou podlahu). To už je mimčo v pohybu, není na jednom místě. Stejně za chvíli bude nastěhované všude (v koupelně, na chodbě, na záchodě, prostě všude). Není možno celý dům, byt "vypolstrovat". 😉

arilas
autor
7. srp 2016

@olga_ @elu No jo, ale jakmile se svalí na zem, tak se často bouchne do hlavičky a pláče ☹ Jsou mu teprve 4 měsíce, ještě nemá pořádně natrénováno 😝

jipe
7. srp 2016

@arilas to pak jedině koberec. My jsme koupili kusový do pokojíku, ani ne tak kvůli pádům, ale kvůli chladu a když začínal lézt, na plovoučce mu to klouzalo. Jinak už jsem viděla i veliký kus jakéhosi molitanu, ale to mi přijde nesmysl, to dítě si to fakt musí natrénovat

makronka222
7. srp 2016

Cokoliv jsem pod ni dala bylo k nicemu stejne se odvali kam nechces:D si to vyzkousi, spis mrne oblec tak aby nenastydlo od podlahy, nemelo nahej pupek

olga_
7. srp 2016

@arilas Tak taky záleží, jak je velká ta hrací dečka a jak zuřivě valí ty sudy. My měli velkou deku/patchworkový přehoz na postel 2x2 metry, na tom pěnové podložky. Syn neválel sudy, ale rovnou se plazil. Tak jedině zvětšit deku, přikoupit podložky, dát ten kusový koberec... Jako má sice 4 měsíce, ale spíš bych si pohlídala, aby se mimčo nemohlo o něco na zemi, v jeho dosahu poranit. Ty bouchance patří k tomu trénování. A zase souhlas s @markonka222.

Buď se s tím smířit a snažit se předejít možným zraněním (tam ale nepočítám standardní bouchance do hlavy z učení se) nebo si dát do místnosti, celého bytu, domu koberce. Víc asi poradit nelze :-/.

alboo
7. srp 2016

@arilas meli sme 3baleni pucliku a pak jelikoz v prizemi mame výuce dlazbu. Tak sme ns kus koupili koberec, aby mela větší prostor na hrani pohyb. Ale pomerne dlouho nam stacilo to puzzle