Maminky - dvojčata, pozná dítě svou mámu?

mia13
13. črc 2012

Už delší dobou mi něco vrtá hlavou, tak snad mi to někdo pomůže osvětlit 🙂 Potkala jsem nedávno maminky - dvojčata a každá měla cca stejně staré dítě. Obecně se ví, že maminka svoje děti - dvojčata většinou bez problémů rozeznává, ale platí to i naopak? Pozná si dítě bezpečně svou mámu i když vypadá úplně stejně, jako teta? A případně od jakého věku? 🙂 Jste tu někdo maminka - dvojče?

crca
14. črc 2012

😀 to mě nikdy nenapalo,nepatřím sice do dvojčete,alebudu zvědavá na odpovědi 😀

sova33
14. črc 2012

@mia13 A pozná ji manžel? Já myslím, že žádní dva lidé (matky) nejsou úplně stejní. Navíc děti zprvu vnímají i vůni, hlas atd., což se i u jednovaječných dvojčat liší. Znám několik jednovaječných dvojčat a ani já, pozorovatel zvenčí, jsem velice rychle neměla problém s odlišením. 🙂

radkayeboah
14. črc 2012

Ahojte, ja nejsem z dvojcat a ani dvojcatka nemam,ale muj manzel ma sestry dvojcata identicke,jedna si za manzela vzala taky identické dvojce...(doufám že jsem vas nepopletla) každá z těch dvojčat mají děti(bydlí 2domy od sebe) a i kdyz ja po pravdě nevim která je která,dokud nepromluvi,děti s tím nemají problem,párkrát se stalo ze maly syn té jedné utíkal a spadnul a volá máma a šel za ,,sestrou,,dvojce,ale jak byl v blízkosti tak se otočil a šel za pravou mamou🙂teď jsem s nemá dlouho nemluvila tak hned příště se víc zeptám!jinak super otazka🙂))

mia13
autor
26. lis 2012

Manzel, to je jina skupina 🙂 Ale pro male dite je maminka vetsinou tou nejblizsi osobou na svete, tak me zajimalo, jestli si ji stoprocentne pozna uz treba v jednom roce veku. U starsich bych rekla, ze jo, maji pak urcite rozvinutejsi pozorovaci schopnosti, ale ti uplni prckove jsou schopni plest si dve rozdilne veci (kdyz to zjednodussim, tak zpocatku treba nevidi rozdil mezi ovci a kozou nebo slepici a kohoutem - vim, blby prirovnani, ale ted me lepsi nenapada 🙂).
Diky za odpovedi, zaujalo me hlavne to brecici dite, ktere prvne bezi za tetou, ale pak si omyl hned uvedomi a otoci to k mamince 🙂

lavita
27. lis 2012

Moje švagrová je z dvojčat a se svojí sestrou si pořídily byty nad sebou. Jedna z nich má syna a začal je rozeznávat až kolem 1 roku, do té doby ho mohla hlídat jeho teta a on nebrečel nic, protože to nepoznal 🙂