Maminky "pomalejších" dětí

evelina75
15. čer 2011

Ahoj holky, mám skoro 7 měsíčního chlapečka. Protože má zvýšené svalové napětí, cvičíme Bobatha. Zatím se jen otočíme na bříško, na záda a jak se mu moc chce, tak se pomaličku otočí okolo své osy, ale to musí mít fakt náladu. a sem tam couvá.... Trochu se obává, když vidím, že mladší děti už umí mnohem více, zda to všechno taky doženeme. Na rehabilitaci už "houpeme" na kolínkách a nutím malého sedat do šikmého sedu. Jak jste na tom s dovednostma vy, které máte děti taky trochu "pomalejší"......... Díky ev.

evlyn
15. čer 2011

@evelina75 já bych nepanikařila - můj prcek je taky "rozvážnější" - dlouho nad vším rozjímá...Na bříško se poprvé otočil přesně v sedmi měsících, cca další měsíc mu trvalo otáčení kolem osy, v devíti měsících se začal plazit, v deseti lézt a souběžně s tím sedět, v jedenácti se stavěl kolem nábytku, teď v roce kolem něj začíná pochodovat.
Doktorka neřeší, říkala mi, že je prostě rozvážnější a taky, co bych od takové "kuličky" chtěla 😀
Když jsem s ním chodila na cvičení s miminkama, tak byl většinou oproti ostatním hrubě "pozadu" o dva měsíce mladší holčička se přitahovala do sedu, stejně starý prcek už péroval na kolínkách a můj mrňous ležel na zádech a házel cukrbliky 🙂

alisek
16. čer 2011

@evelina75 Máme podobný problémy, synovy bude za 3týdny rok, gestačně je mladší o dva měsíce ale odpovídá hrub.motorikou na ukončený 7 měs./ začátek 8měs., přetáčí se, doslova válí sudy, plazí se do zadu a bleskurychle se otáčí okolo své osy a snaží se dostat na kolínka ale z téhle pozice se většinou dostanne do přetočení na záda, na plazení-lezení dopředu netrpělivě čekáme ale prostě má čas, "zraje hold pomaleji než jeho vrstevníci, už jsem se s tím smířila, cca 3/4 roku cvičíme vojtovku, pokroky jsou ale pomaleji, někdy z toho mám depky že to nedožene ale pořád dělá nějaké pokroky tak je jasné že dřív nebo později to vše dožene, takže se neboj, doženete to!!!!
Proč cvičíte Bobatha? vojtovka vám nesedla nebo jste rovnou začali cvičit bobatha?

neu.sona
16. čer 2011

Já teda holky nevím, ale nepřijde mi, že by to bylo něco zvláštního, jak popisujete, že Vaše děti dělají něco pomalejš. Můj syn je naprosto v pořádku a taky začal se vším přesně tak jak píše Evelin.
Chápu, že má diagnostikováno něco od doktorky, ale jak říkám, nepřijde mi, že by byli teda pomalejší. Prostě normální děti.

neu.sona
16. čer 2011

Ještě jsem chtěla dodat, že mám kolem sebe děti, které taky začali dělat vše pomalejš. Kamarádky holčičky se začala plazit v 10 měsících... Od jiné kamarádky zase začal lézt bez plazení v 11 měsících. Jsou to zdravé děti, které mají svoje tempo.

mates22
16. čer 2011

taky bych nepanikařila, my sice nemáme nic diagnostikováno, ale náš mladej je lenoch, plazil se od 9. měsíce po břiše, na roce po kolenou a kolem nábytku a chodit do prostoru sám začal až téměř ve 14 měsících, mluvit nechce ani teď v 16 m. A je úplně zdravej, dle doktorky má prostě jen svoje tempo.

aaaaandi
16. čer 2011

@evelina75 Nemyslím, že tvůj chlapeček je nějak pomalý. To náš prcek má taky skoro 7 měsíců a na bříško se otočil jednou, den před 6.měsícem a od té doby nic 😒 , když do něj šťouchnu tak se přetočí, ale sám nemá zájem, prostě si vystačí na zádech, ještě mu nedošlo, že když se přetočí sám, tak si lépe podá hračky. Doktorka ho na 6.měsíci přetáčela na břicho a říkala, že to půjde, není nijak ztuhlý, jen prostě neví. Nedělej si z toho hlavu, všichni se to nakonec naučí 😉

sayast
16. čer 2011

@evelina75 ahojky, uz jsem to psala do nekolika diskuzi. dcera se mi v 7. mes poprve otocila z briska na zada, v 9. mes ze zad na bricho, v 11. mes se poprve posadila a zacala se plazit- pozadu, ve 12. mes si poprve stoupla a zacala lezt. chodit v 16,5 mes. nic jsme necvicili, byla a je v poradku, jen mela casu dost. behem mesice co zacala chodit predehnala vrstevniky co chodili v roce. behem mesice zvladla jezdit na motorce, behat, schody, vylezt na klouzacku... i ted je velmi pohybove zrucna.
dala bych mu cas a nespechala na nej
hlavne nesrovnavat. i kdyz je to tezke...

jasekd
16. čer 2011

Nas kluk: otaceni na brisko cca pred 5 mesicem (takze "tabulkove"), a pak pauza... Na zada se neotaci moc ani ted, plazi se cca od 9-10 mesicu, leze po 4 od roka, a tam jsme skoncili. Sedi na patickach nebo jedna noha vepredu, druha vzadu, v tomto sedu uz si je schopnej hrat a zvedat ruce, ale obcas jeste spadne dozadu. Obcas pri lezeni nakroci nohou, ale kolem nabytku si nestoupa a kdyz uz nekam leze do "vysky", tak ne pres nohy, ze by nakrocil, ale taha se rukama. Na neuro jsme byli na necelym roce, zaver: motoricka retardace o 3 mesice, zatim bez rhb, pry je jen pomalejsi, kontrola v cervenci, tak uvidime, co bude dal... Ted je mu 14,5 mesicu.

kristipa
17. čer 2011

ahoj holky, dejte jim čas, to je asi tak jediné co vám poradím. náš kluk má teď dva roky a byla si nejpomalejší dítě v okolí, otáčet? co to je, lezení či plazení naprosto vynechal místo toho začal asi v roce poskakovat po zadku, pak asi v roce a čtvrt začal trošku vstávat u nábytku a slavnostně se sám rozešel až v 18 měsících a následně začal i lézt🙂) na neurologii jsme byli, nic mu nezjistili, prostě byl (a svým způsobem je i dneska) pomalejší, není to takovej ten akční typ co se do všeho hrne, odrážedlo vzal na milost až teď ve dvou letech, musí se na něj pomalu. takže závěrem si myslím, že pokud vám děti prohlédl odborník který neshledal nic závažného tak se nemáte čeho bát.

anina32
15. dub 2013

Ráda bych obnovila toto téma. Synovi bude v neděli 8 měsíců a ještě nikdy se sám nepřetočil ze zad na bříško. Byli jste někdo na tom také tak?