Manipulace s dítětem podle Kiedroňové. Chyby a náprava

roxxxana
17. zář 2008

Ahoj holky, jak zacházíte s vaším dítkem. Pořídila jsem si knihu a DVD Něžná náruč rodičů a zjistila, že dělám skoro všechny chyby, který jsou tam zmíněný. Jaké máte zkušenosti s polohami tygříka, klubíčka a spol.? Když jsem je začala nově praktikovat, Venda je z toho hodně nervózní. Třeba jinak než na rameni si neodříhne...a svislá poloha je prý škodlivá...co si o tom myslíte? Řídily jste se některá těmito radami a jak dlouho bude trvat "přeučení", než si dítě zvykne na nový způsob nošení, chování atd. A co ostatní členové rodiny? Neposlali vás do kopru s vašimi požadavky. Tchyně například se synem v náručí neustále třese, z toho moc nadšená nejsem. Jednak to prý zvyšuje dráždivost a taky to není nic moc pro mozek...

cerstvamama
19. zář 2008

Ahoj, asi od 4. mesice se ma dite zvedat tzv. nabalenim, volne cituju: dite chytime sirokym uchopem kolem hrudniku (jak pises ty - pod raminkama) a naznacime obrat (po 4. mesici uz dite spolupracuje a pomaha pri obratu). Kdyz je na boku tak jednu ruku nechame pod hrudnikem a druhou sklouzneme pod zadecek a prekulime ho na tu prvni ruku. Predklonis se, pritisknes ho zady k sobe a i s ditetem se narovnas (je o tebe opreny a citi se jistejsi) a pak si prehmatnes do klubicka (tak aby mel zadecek niz nez kolena).
Ja tak daleko jeste nejsem, prckovi jsou teprve 3 mesice, tam se to dela jeste trosku jinak. Moje rodice nas se segrou taky tahali jako kraliky a vyrostly jsme, ale ja radsi nechci nic zanedbat. Naucila jsem se ty uchopy pouzivat a az na jeden to vyhovuje mne i dceri.

mmarky
19. zář 2008

Ja to videla v Säma doma.. prijde mi to desne komercni - pani rikala, jak poradaj kurzy a ze by si vsichni meli koupit tu knizku a ze pisou druhou... je to trend, jako cokoliv jineho - urcite je fajn se nechat inspirovat, ale brat to jako bernou minci ... no nevim (ja se radsi do te knizky moc nekoukala, pze jsem se k ni dostala az kolem 4.mesice.. s malou jsem zachazela tak, jak ji to bylo prijemne a na nekonecne rvani nam od dvou mesicu zabiral satek, tudiz svisla poloha, vydrzela tak i 4 hodiny denne a pohybove se vyviji jak ma.. akorat vlastne sezeni, to chtela uz pred pul rokem, to jsem se bala ji nechat a vracela ji do lehu, od pul roku si sedela jak chtela 😉 , kdyz to zvladla avyhovovalo ji to, tak proc ne - na 8.mesicich zacala bezvadne lezt a ted uz vykracuje

cerstvamama
19. zář 2008

Mne nabidla detska doktorka kopii toho DVD 😉 Ja jsem tu knizku ale uz mela doma. Jen jsem se do ni ani nepodivala. Teda jen do doby kdy mi detska doktorka rekla, ze zpusobem jak drzim svoje mimi ji akorat krivim pater. Proste me jen na tu knizku upozornila a nechala na me jak se k tomu postavim. A mne se zda, ze ty pozice maji neco do sebe. Ale je kazdyho vec, jestli se bude ridit knizkou nebo svym rozumem 🙂

alterna
20. zář 2008

ahoj knížku jsem měla v ruce
možná je propagace komerční
ale rady v ní jsou určo proveřený
mmarky.v šátku j sice svislá poloha ale s abdukční polohou nožiček tu ta rehabka doporučuje. Doporučuje se ergo nositko a šátek. Oni myslej svislou např v klokance,tam mimi visí!!!!
Někdo psal že dřív také neměli matky tyto knížky. byla ale taková doba, nebyli žádné pořádné informace, znám mnoho lidí co má skoliozy v dospelosti.........Dřív tyto věci doktoři neřešili, je to prostě dobou, věda se vyvíjí a je to dobře že máme tolik informací než naše matky....
Mám švagra ortopeda a svislá poloha prý(nemyslím šátek) opravdu není dobrá.......
😉

mmarky
20. zář 2008

jj,verim,ze to ma neco do sebe a je to podlozene,ale ta zenska v tv mi to znechutila. Pak taky na cviku pro kojence mi rekli,ze v satku jen v klubicku a tak mi Kaja nevydrzela ani minutu. Zalezi na podani. A taky nevim,proc to neucej detsky dr.,kdyz je to tak dulezity

alterna
21. zář 2008

asi záleží na doktorovi
naše pediatrička to naučený má a tu svislou polohu také nedoporučuje. jasně na odříhnutí jo ale na nošeníí nee

javina
26. únor 2017

Ahoj holky chtěla bych se zeptat chci si pořídit knihu něžná náruč rodičů, ale nikde nemůžu sehnat k tomu DVD. Neporadíte mi někdo? Nedá se to někde stáhnout? Děkuji moc.

filomenka81
26. únor 2017

Od téhle paní "odbornice" proboha všechny prvomatky držet dál! Já se z jejich odborných rad nemohla vzpamatovat několik měsíců. Zaplatili jsme si kurz plavání v její metodice a malou mi cca ve 3mes.take odborně vyšetřila. Odcházela jsem řvoucí, že všechno dělám blbě, postrasila mě že dítě už začíná byt skoliotik, že bude mít špatně vyvinutou motoriku a na svůj věk je celkově zaostalé. Spraví to, když zakoupíme knihu za litr, DVD za litr a další pomůcky za X stovek. Nedalo mi to a jako vyplašená máma jsem letěla ke své pediatričce, že mám dítě mrzáka. Skoro mě musela profackovat, abych se vzpamatovala a ještě půl roku mi na malé ukazovala a dokazovala, že je to krásná, zdravá a plně prospívající holčička. Teď je malé 6let a je to naprosto normální dítě. zaplať pánbůh za to, že jsme "péči" paní Kiedronove a jejímu kšeftu s duverivosti mladých maminek unikli.😝

butterfly
26. únor 2017

@javina Ve zdejším bazárku nabízejí maminky knihu včetně DVD.

verousg
20. bře 2017

@cerstvamama Tu metodu nabalením mi dva fyzioterapeuté ukazovali už mezi druhým a třetím měsícem... Ale je potřeba to provést tak, aby se při tom dítko neprohnulo v zádech...

verousg
20. bře 2017

@filomenka81 Já paní Kiedroňovou a její knížky neuznávám...