Mantinel do postýlky. Kdy ho dát?

helcah
12. črc 2008

Opět požádám zkušenější maminky o radu: kdy dát do dětské postýlky mantinel. Postýlku budu mít vedle sebe ale trošku níž tak bych asi na miminko dobře neviděla. Na druhou stranu zase vyrábí hezké barvy a vzory tak by to bylo veselejší. Od jakého věku miminka má mantinel význam? Děkuji za rady 😀

atreides
12. črc 2008

helcah: my ho tam máme od příjezdu z porodnice, ale tento týden se nám začala malá v postýlce točit a až teď vlastně plní svůj účel 😉

helcah
autor
12. črc 2008

Aha to já jsem nevěděla, že se děti točí už tak brzy. Nemám žádný zkušenosti tak jsem na to zvědavá 😀
Takže ho asi radši pořídíme hned.

atreides
12. črc 2008

však ono je to hezký na oko i když je tam ze začátku bezvýznamný
no dneska ráno jsem Ninču našla napříč postele 😀

helcah
autor
12. črc 2008

Tak to jsem zvědavá jestli máš nějaký extra aktivní dítko nebo jestli tak bude i u nás. Každopádně ty dva měsíce je krátká doba, takže ho tam dám hned. Děkuji za radu 😀

kitty68
12. črc 2008

no ja jen vim ze by se mel sundat az mimi bude sedet, podle me zadnou funkci krome ozdobne nema, ja mam postylky u zdi a mam ho pridelany na delku at necumi do zdi 🙂

taky js cetla ze kvuli SIDS je lepsi ho nemit, pry neproudi vzduch

helcah
autor
12. črc 2008

Tak to jsem překvapená s tím SIDS. A proč by neměl mít až bude mimi sedět? To s přiděláním podél je dobrý nápad, taky budu mít postýlku u zdi.

kolca
12. črc 2008

Tak já si myslím, že mantinel funkci určitě má. Takhle nám cestoval náš mimísek když mu byl měsíc.
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

helcah
autor
12. črc 2008

Kolca a nemohl by prostrčit hlavičku ven zkrs šprincle? Z tý fotky to tak na mě působí - docela děsivě. 😨

kolca
12. črc 2008

Helcah tak to mě nenapadlo, no já jsem ráda, že tam ten mantinel máme, jinak by měl přinejmenším obtisknutý šprušle na hlavě.

kitty68
12. črc 2008

no ohledne toho sids mimi ma byt polozene v postylce tak at nema nozky volne, tzn. az dole v postylce, takze mantinel, ktery je v cele, ti je vlastne na nic

no a kdyz si sedne tak muze odvazat snurky a jestli js delsi tak se na nich obesit

atreides
12. črc 2008

si myslím, že funci teda plní, Ninča měla hlavičku narvanou na šprušle taky jak u kolci

lucenek
12. črc 2008

kity ty šnurky se dle norem ani delší dělat nesmí takže oběsit se na tom je dost přitažený za vlasy....

kitty68
12. črc 2008

ja mam malou ve spacim pytli takze nikde necestuje 🙂

kolca
12. črc 2008

no mě Jaroušek ve spacím pytli spát nechce. ☹

helcah
autor
12. črc 2008

No já si ho pořídím jen tak pro klid duše. Přesvědčila mě fotka kolci.

helcah
autor
12. črc 2008

Kitty taky plánuju spací pytel. Nebudu mít ani peřinku, tak jsem si říkala. že aspoň barevný mantinel, aby to bylo veselejší.

kitty68
12. črc 2008

no ja je mam siroke tak 2cm a dlouhe10cm, ale uz js videla i tady na koni snurky a ty byly dlouhe jak tkanicky do pohorek

kolci me taky nejdriv nechtela, ale bohuzel byla velka, ze zavinovajdy vyrostla ve 4tydnech, tak sla do pytle, nejdriv js ji to nechala odepnute na raminkach a zvykla si

ella vzdycky odrbava slona co je tam vysity 😀 a ja na ni vidim tak mi to prijde idealni na te zadni strane

berynka
12. črc 2008

Ahoj, mantinel je podle mne super věc a nejde jen o efekt 😉 . Já ho dala hned od narození, ale měli jsme jeden šitý, který měl každou část zvlášť. Takže jsem ho přidělala jen na tři strany postýlky, právě abych na malou viděla. Je to fakt dobrý kvůli průvanu a kdyz mimi cestuje po postýlce. Mantinel máme ještě teď, postýlka je útulnější a malá je na něj zvyklá 🙂 .

kitty68
12. črc 2008

on ma byt na vic stran nez na 3??? 😕

atreides
12. črc 2008

ten náš jde dát kolem celé postýlky, ale mám ho jenom na 3 stranách, abych na ni viděla

agness02
12. črc 2008

ahojky, taky máme mantinel, ale jen kolem dvou stran, aby tam nebyla holá zeď, malej se zamiloval do těch obrázků, co jsou na té látce, má tam berušky 🙂 a taky cestuje po postýlce, tak by měl otlačenou hlavičku 😉

helcah
autor
12. črc 2008

Agnes kolem dvou stran myslíš kolem boční strany a kolem strany za hlavičkou?

agness02
12. črc 2008

jo, jo 🙂

kijonkova.k
12. črc 2008

Tak my jsme ze začátku mantinel neměli,ale malá se začala asi v 5 týdnech tak posouvat,že byla vždycky natlačená na těch šprušlích.Pak ji to vzbudilo a byl řev.Měla jsem strach,aby se neotřískala,tak ho manžel koupil.Sice na ni nevidím,ale máme monitor dechu,tak jsem klidná. 🙂

frog
12. črc 2008

Ahojky.Mantinely se dělají různé.Já mám teďka okolo 3 stran a třeba ikea prodává okolo celé postýlky.Myslím že když je mimi malé,tak je to spíš pro okrasu,ale tedlka co už je Ančí větší a sedá si a dělá v postýlce vyrvál,tak svůj učel plní,páč jinak by měla nepočítatelně boulí na hlavě,možná i zlomenou nožku od těch šprušlí.Takže myslím,že je to výborná věc.
A k těm spacím pytlům.Taky jsem ho používala,ale tak 2 měsíce už ho nedávám,páč se do něj malá jen zamotávala a škrtilo jí a pak se v noci budila pláčem..

kitty68
12. črc 2008

jej tak to ja mam asi nejake divne dite, ona jak lehne tak se probudi 😅

frog
12. črc 2008

Divný ne,ale v 5.měs. to je celkem normální 😉 ..moje malá se taky do nedávna moc nehýbala,ale tedka už řádí jak čert a kolikrát jí najdu uplně na jiný straně postýlky..

lapagerie
12. črc 2008

já mám mantinel na postýlce skoro od začátku. Mimina se prý pak lépe cítí - jako v uzavřeném prostoru. Máme teda ten okolo celé postýlky. Berenika v noci dost cestuje - i přes to že je ve spacím pytli... Tak mám aspoň klid, že se nebudí, když se náhodou majzne do hlavy...

niega
15. črc 2008

Mantinel máme od porodnice doteď. Myslím, že kromě funkce "nenechat nožku/ručku ve šprušlích" je to fajn i na usínání, hlavně když je světlo. Oni ti prckové potřebují trošku zmenšit množství podnětů, což mantinel dobře plní. Stojí to pár korun, tak si říkám, proč ho do postýlky prostě nedat 😉 .

barunka81
15. črc 2008

ahoj, mantinel máme. Myslím si že je v postýlce důleřitý. Na www.detskabota.cz jsem objednala dlouhy mantinel 3m, okolo cele postylky a je super 😉