Mantinel do postýlky. Kdy ho dát?

helcah
12. črc 2008

Opět požádám zkušenější maminky o radu: kdy dát do dětské postýlky mantinel. Postýlku budu mít vedle sebe ale trošku níž tak bych asi na miminko dobře neviděla. Na druhou stranu zase vyrábí hezké barvy a vzory tak by to bylo veselejší. Od jakého věku miminka má mantinel význam? Děkuji za rady 😀

kudrlenkaa
15. črc 2008

ahojky, já mantinel používám asi od 3 měsíce, kdy začal trajdat po postýlce a šoupat hlavičkou. Mám ho po celých třech stranách a koukám tou, kde neni. 😉

coriven
18. črc 2008

AHOJKY, mantinel jsem pořizovala rovnou při koupi povlečení, ale používám ho cca od 3 měsíce a to když nám malá začala lašovat po postýlce - takže na ni nevidím, ale aspoň se mi nešprajce. Měla široké balení a jak sem jí ho přestala dávat tak v noci lašovala po postýlce a musela jsem ji několikrát obracet a tak sem na druhý den hledala mantinel.
Než usne, tak jí nechám jednu stranu odekrytou, abych na ni viděla, ale pak ji zadělám, nevadí jí - aspoň si myslí, že je dýl tma 😉

janulka21
6. lis 2010

Ahoj, prosím zkušenější maminy o info. Do jaké doby jste dávaly mantinel do postýlky? Malé jsou 4 měsíce a plánuju koupit ještě jednu sadu povlečení právě s mantinelem, ale není to "zbytečný"? Když dám matraci potom do nižší polohy postýlky jak je tam pak mantinel přivázaný? Děkuju 🙂

elviie
6. lis 2010

@helcah Mantinel máme v postýlce od začátku, máme se zvířátky z Ikea, malé se líbí od malička, dívá se na ně doteď i před spaním🙂 V době, kdy měla tvrdé spaní, jsem měla na jedné straně mezeru, abych na ní viděla, později od lehčího spaní jsem jí mezeru zakryla. Jinak je to fajn na podněty-barevná zvířátka, na soukromí-má své místečko, neruší ji světlo, pohyb...a hlavně pro bezpečnost 😉

@janulka21 Mantinel se váže na příčky, takže se dá přivázat i dole 😉, využiješ ho dokud bude malá spát v malé dětské postýlce 🙂

janulka21
6. lis 2010

@elviie Díky 🙂 já ho právě vážu za horní okraj a na spodku mantinelu na ty příčky a když bude matrace níž tak to nezavážu za ten okraj tak aby pak držel. Zítra to musím vyzkoušet a objednám ještě jeden 🙂

elviie
6. lis 2010

@janulka21 aha, ten náš mantinel má jen jedno vázání a automaticky jsem ho navázala na příčky, máte jak jsem pochopila s dvojím vázáním, asi se dělají i takové 🙂 , máme v domě dvě postýlky a v té v přízemí, která už slouží jen na hraní a jako ohrádka, jsme dali už rošt dolů a mantinel jsem jen posunula na příčkách také dolů, mrkni do alba 😉

olusenka
5. říj 2011

PROSÍM poraďte: mantinel mám jen jeden (180cm, takže na část postýlky). Stačí mi jeden? Nebo mám koupit ještě druhý? A pokud ano jaký? 180cm na část postýlky nebo 300cm kolem dokola? Pak bych asi na miminko ale neviděla, když budu mít postýlku přiraženou ke své posteli. (nemám stahovací bok na postýlce). Jak dlouho se asi využije? Děkuju.